KENDİ ÜRETİMİM OLAN JANT VE PARÇALAR yeni fotoğraflar

Yetkili: BuRaK-B

KENDİ ÜRETİMİM OLAN JANT VE PARÇALAR yeni fotoğraflar

İletiYazar: Rallyci » 04 Haz 2011, 15:51

İlk hatalı üretimlerim. 4 te 1 çıkabiliyor hatalı üretimler.ama eskiden hata oranı çok daha fazlaydı. belki 50 ye yakın üretim oldu ancak şu an elimdeki arabalarımın üstünde jant yok. çünkü lastik yok modellerime üretecek vakti bil e bulamadım. 328 deki lastikler plastik 1 18 oyuncak bir e 36 gtrden çıkma aslında bu kadar ince yanaklı bir lastik yapmam gerçektede takamam bir bmw ye özellikle bu kadar ince yanak ne kadar güvenli bir sürüş sağlar ayrı konu.heleki ki kullanan kişide aşırı bir racing ruhu varsa.ve araç ağır ve güçlüyse herneyse.
oyuncağımsı duruyor ancak uzun zamandır jant ürettğim halde hiç bir modelime takmamamın verdiği yetti artık duygusu ile uygulamaya geçtim.
m5 in lastğide el yapımı daha doğrusu m6 nın kopyası lastik dişleri telefon kamaresı ile görünmüyor zaten 1.3 mp ile neyin ne olduğuı belli bile değil tüm fotoğraflarda ama makina alana kadar kusura bakmamamanız ırica ediyorum ama yan yana konulduğudna orjna jant ile ayrımı yapılmaıs imkansız sadeec renk tonu biraz daha açık autoart tarzında özellkle bazı modelleri
diğer parçalarıda yapmaktayım ancak bazı nedenelerden doalyı şu an tümü durmuş durumda cam üretimine gelince sıfır bir kyosho'nun camı ile hatt daha berrak olan kusursuz camlarıda ürettim ancak bu zahmetli ve çok iyi ayarlama gerektiren birşeyve biraz maliyetli.Şu an için farları yaptım ama telefon ile çekebildiğim için paylaşmıyorum büyük camları yapmadım henüz sadece belli boyutta deneme üretimi başarılı oldu ilerde özelikle sıfırdan üretceğim e 36 grubunda tek sorun lastik olarak kalcak kısa vadede.
Bir süre sonra e 36 lar gelecek coupe sedan ve sürprizler :)
pat diye üretilecek kolay kalıpanacak şeyler değil ler maalesef sırf kalıp için satlerce uğraşmak gerek.ve 1 gramlık fazlalık ya da azlık çöp kutusuna doğru yöneltiyor. Odamın halısı ise atılacak durumda abartmıyroum eve bir halı borcum var şimdi. :)
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

Re: KENDİ ÜRETİMİM OLAN JANT VE PARÇALAR

İletiYazar: Freak » 04 Haz 2011, 16:06

Çok güzel jantlar birol.Devamını bekliyoruz sıkıştıkk :)).
Resim

mesaj için Freak arkadaşımıza teşekkür edenler:
Rallyci
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: srht » 04 Haz 2011, 16:10

Emeğine sağlık Birol abi.Çok güzel hazırlamışsın.Bunları satışa sunacak mısın ileride?Ayrıca başka modellemeler de yapacaksın gibi görünüyor.BBS tarzı jantları da düşünebilirsin derim.
:+1:

Koray Malkoç yazdı:Çok güzel jantlar birol.

Askerliği beraber yaptınız heralde Koray?
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Freak » 04 Haz 2011, 16:31

Askerliği beraber yapmadık,samimiyetimizden hitap böyle.Kendisi bişey demiyor sürekli görüşürüz.Alış,verişlerimiz oldu ve sürekli irtibat içindeyiz.Kendisi birşey demediğine göre sanırım başkasınıda ilgilendirmez bu durum :sapka: .Saygılar...
Resim

Rallyci
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: srht » 04 Haz 2011, 16:35

Koray Malkoç yazdı:Askerliği beraber yapmadık,samimiyetimizden hitap böyle.Kendisi bişey demiyor sürekli görüşürüz.Alış,verişlerimiz oldu ve sürekli irtibat içindeyiz.Kendisi birşey demediğine göre sanırım başkasınıda ilgilendirmez bu durum :sapka: .Saygılar...

Daha önce aynı tarzı başkalarına kullandığın için dikkatimi çekti yine.Aranızdaki samimiyetten ötürü ise hay hay.. :bye:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Rallyci
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Freak » 04 Haz 2011, 16:38

Daha öncede kullandıysamda buluşmada vs. yerde rahatsız olmadığı içindir ismi ile hitap etmem.Bana görede saygısızlık değil (yaş çok büyük olmadıkça) samimiyetimdendir.
Resim

Rallyci
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Turan ÇAPAR » 04 Haz 2011, 18:19

Çok güzeller ellerine sağlık Birol abi. Ben M5 jantlarına hayran kaldım. Beyaz jantları oldum olası sevmişimdir.

Turan ÇAPAR
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 04 Haz 2011, 18:26

Birol ellerine sağlık, hayal edileni başardın tebrik ederim.
İstediğin gibi bolca kalıp üretimi diliyorum sana :nazar: :+1:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Rallyci
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 04 Haz 2011, 18:49

Gerçekten de bu işi iyice ilerlettin sen Birol. Çok güzel çalışmalar ve başarılı uygulamalar kardeşim. Tebrik ederim. :y: :+1:
Ayrıca halıyı kirlettim diye sakın üzülme;
Ankara' ya geldiğimde, DIECASTR LASTİK VE JANT ÜRETİM FABRİKASININ temellerini atacağım ve halısız olarak seri üretime geçeceğiz kendi fabrikamızda. Açılış töreni için Temmuz ayını bekle ve hazırlıklı ol... :handshake:
Çünkü sen de bu fabrikanın GENEL MÜDÜRÜ olacaksın. :lol: :handshake:
Fabrikada çalışacakları şimdiden ayarla ve eğitim seminerlerini başlat derim. :bb: :sapka:
Tekrar ve tekrar emeklerine sağlık kardeşim. :cicek: :nazar:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 2:
Emre E., Rallyci
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16901
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 04 Haz 2011, 20:17

Admin yazdı:Gerçekten de bu işi iyice ilerlettin sen Birol. Çok güzel çalışmalar ve başarılı uygulamalar kardeşim. Tebrik ederim. :y: :+1:
Ayrıca halıyı kirlettim diye sakın üzülme;
Ankara' ya geldiğimde, DIECASTR LASTİK VE JANT ÜRETİM FABRİKASININ temellerini atacağım ve halısız olarak seri üretime geçeceğiz kendi fabrikamızda. Açılış töreni için Temmuz ayını bekle ve hazırlıklı ol... :handshake:
Çünkü sen de bu fabrikanın GENEL MÜDÜRÜ olacaksın. :lol: :handshake:
Fabrikada çalışacakları şimdiden ayarla ve eğitim seminerlerini başlat derim. :bb: :sapka:
Tekrar ve tekrar emeklerine sağlık kardeşim. :cicek: :nazar:

Bu süreç tamamlanınca, arasıra seyirci olarak katılabilirmiyim acaba... :angel:
Malum işler yoğun olacak. :bb:
En son Emre E. tarafından, 04 Haz 2011, 20:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Rallyci
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 05 Haz 2011, 14:07

Değerli yorumlarınız için çok çok teşekkürediyorum herkese abi ve kardeşlerime
Gökhan abi özellike bir atölye tarzı birşey olmasını çok istemiştim tüm forum üyelerinin yararlandığı boş vakitlerinde herkesin gelip birşeyler yapabildği bir yeri. aslında rc ye de dc kadar ağırlık vermek isterdim ki aramızda rc utukunları da var araba olmasına gerek yok her çeşit rc ile birlikte uğraşmak keyifli.büyü kkatılımlı oarlak uğraşrıdık kep dahi üretirdik lexan sheet bulabilseydim en azından :)
fotoğraflar güzel olsaydı iyi olurdu ama şimdilik paylaşımlarım %70 olacak küçük parçaları paylaşmanın bir anlamıda olmuyor çünkü ne olduğu belli bile olmayan bir şeyler çıkıyor insan gözünün belki zor gördüğü kılcal çizikler bile kalıba aynen yansıyor Sadece güneş aıltında belli bir açıyla tutulduğunda görünecek çizikler dahi kopya üretimlere yansıyor. Detay bu nedenle orjinali ile aynı. Fark yok.Modele atılan boya da önemli jantların boyaları deforme oldu vernik atmamıştım onlara
ut detalı far grubu da yaptım
projeleirmden bir kesit sunacağım yakında. Bunlar olacak işallah. Sözde kalacak birşeyi söylemek iyi bir şey değil.ki son zmanalrda verilmiş karar olamyıp benim çocukluğudma beri gelen üretim aşkı kendim yapma ksitoyum olay bu sadece . bir sonraki aşama e 30ların 3 seriler sedan coupe sw ve e34 ün son üretimleri

Unique Toys'un (ut models) detaylı farları set olarak üretildi.dış cam, iç plastik parça ve far camları. Çekimler kötüdür ama fotoğraftakilerin biri orjina,l diğeri kopya. Ama artık fotğrafta görüen malzeme ile değil, kulanılmış malzeme ile değil su beraklığındaki bir malzeme kullanmaktayım.dahdasürei var ama o evde kullanıalcak bir maleme değil ve sadec atölede üretimesi ve bazı işlemelrden geçemesi gerek nbir malzeme .
ama henüz yine malzemem yok ve üretimimde yok zamanı gelince üretip paylaşacağım buradan.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
tümü kopya orjinal yok aralarında
Resim
böbrek kopya. far içide yapmıştım ama resimleri bulamıyorum
Resim
dış çember m6 jantnın iteki ise oyucnak bir rcden çıkma çine geçirdim ama ebznerjanları birr oyucnaktan değil mdoelden bulupt ürevleini yapabilrim bu şekilde. offsette ayarlanabilir.
Resim
bu arda lastikte kopya ma hatalı arkasını görmeyin :)
Resim
henüz 1hafat önce aldım ama jantları berbaı bilenler bilir. saçma bir jant lasik uygulamış kyosho öncam çerçeveleri yine olduğundan kalın çizilmişaracn 1/1i ile arada dağlar fark var o siyah çigiyi kyosho her modelde aşırıya kaçarak kalın çekiyor m5 te öyle m3 te öyle geçekten can sıkıcı
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

Re: KENDİ ÜRETİMİM OLAN JANT VE PARÇALAR yeni fotoğraflar

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 05 Haz 2011, 15:02

Birol, aramızda epey konuştuk yaptığın üretimlerin sorunlarını, detaylarını ve geleceğini burdan da söylemek isterim ki yapmış olduğun çalışmaları her türlü zorluğa rağmen devam ettirmeye çalışman ve bunda da başarılı olmanı hayranlık ve taktirle takip ediyorum. Eline sağlık. İlerde tamamen ve sıfırdan üreteceğin e 36 lardan bir tanesi benim haberin olsun. :y: :good2: :+1: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

Re: KENDİ ÜRETİMİM OLAN JANT VE PARÇALAR yeni fotoğraflar

İletiYazar: alper93 » 06 Haz 2011, 20:15

Birol abi gerçektende çok güzel bir iş çıkartmışsın. :+1: :good2: Benim bir sorum alacak. Fotoğraf albümünde gezerken birkaç bmw dikkatimi çekti. Bunlarda yerli malı bmw mi? :smile:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alper93
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE