WINGED WARRIORS

Tema Oluşturduğunuz Modelleri Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz..

Re: WİNGED WARRİORS

İletiYazar: ..alper.. » 26 Şub 2010, 21:29

REVOLUTION yazdı:Bu siyah ne kadar güzel duruyor ve boyası ne kadar harika hala cila sürmediğine inanamıyorum !!
Normal bir model olmasına rağmen boya kalitesi muhteşem; ERTL bu modelin boyasında kesin kıyak geçmiş.
Fotoğrafların çok güzel Alper Bir ara şu stüdyo çekimlerinin tiyolarını verirsin bana değilmi ?
Senin bu siyah savaşçıyı gördükçe bende siyah-kırmızı kanatlı olanını alasım geliyor.......

Evet boyası gerçekten çok hoş benimde ilk siyah renkli modelim olduğu için diğer siyah modeller ile karşılaştırma yapamıyorum ancak sanırım sizin yorumunu bunun iyi olduğunu gösteriyor.Çektiğim ortamın fotoğrafını çekmiştim eklerim onuda belki yardımcı olur.
Kesinlikle alın derim kırmızı kuyruklu olan modelide çok hoş bence mopar ya da muscle car biriktirenlerin alması gereken bir model.
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 26 Şub 2010, 21:31

ROD yazdı:Üçü de şahane,üçünün de havası bir başka,siyah olan Daytona fotoğraflarda süper çıkmış,ayrıca senin siyah fonlu çekimlerinin kalitesi de çok iyi,ama benim en çok en son aldığın dekalli nascar Daytona modeli hoşuma gidiyor,sayende Daytona ve Superbird'lere daha bir ilgi duymaya başladım... :drinksb: :bravo:

Beğenileriniz beni daha çok mutlu ediyor teşekkürler elimden geldiğinice iyi çekmeye çalıştım.
Eğer başlangıç yapmanızda bir etken olacaksam ne mutlu bana şiddetle tavsiye ediyorum bu arada.
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 26 Şub 2010, 21:53

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Burada da çektiğim ortamı biraz olsa da göstermek istedim.
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: REVOLUTION » 27 Şub 2010, 01:47

Bu karaler için teşekkürler Alper sana iki sorum olacak; lambadaki ışık beyazmı ? sarımı ? ve ne tür fotoğraf makinası kullanıyorsun söylermisin ?
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 27 Şub 2010, 02:53

1-Işıklar beyaz bildiğimiz tasarruflu lambalardan 8W değerindeler.Ancak sarı lambalarla da çekilebilir belki efektli gibi görünebilir ancak gerçek renk için beyaz şart.
2-Fotoğraf makinam Fujifilm s6500 fd modeli.Yarı profesyonel bir makina.
28-300mmlik bir objektifi var.Makro çekimi beni oldukça memnun ediyor çünkü 1cm kadar netlik mesafesi var.İki farklı makro modu var normal makro ve süper makro olarak ben süper makroda çekiyorum genelde.
Işığa göre değişse de bu fotoğraflarda kullandığım değerler f5.6/5 diyafram aralıklarında 1/25 olarakta enstantane kullandım sanırım tam emin değilim ancak çekerek ve ortamın ışık oranına göre değişiyor zaten.Model fotoğraflarımın hepsini manuel modda çekiyorum ancak şimdiki kompakt makinaların makrolarıda çok güzel sonuçlar veriyor eğer düşünüyorsanız kompakt bir makina ile de halledebilirsiniz bence.Umarım yardımcı olabilmişimdir biraz olsa da.
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: REVOLUTION » 27 Şub 2010, 03:28

..alper.. yazdı:1-Işıklar beyaz bildiğimiz tasarruflu lambalardan 8W değerindeler.Ancak sarı lambalarla da çekilebilir belki efektli gibi görünebilir ancak gerçek renk için beyaz şart.
2-Fotoğraf makinam Fujifilm s6500 fd modeli.Yarı profesyonel bir makina.
28-300mmlik bir objektifi var.Makro çekimi beni oldukça memnun ediyor çünkü 1cm kadar netlik mesafesi var.İki farklı makro modu var normal makro ve süper makro olarak ben süper makroda çekiyorum genelde.
Işığa göre değişse de bu fotoğraflarda kullandığım değerler f5.6/5 diyafram aralıklarında 1/25 olarakta enstantane kullandım sanırım tam emin değilim ancak çekerek ve ortamın ışık oranına göre değişiyor zaten.Model fotoğraflarımın hepsini manuel modda çekiyorum ancak şimdiki kompakt makinaların makrolarıda çok güzel sonuçlar veriyor eğer düşünüyorsanız kompakt bir makina ile de halledebilirsiniz bence.Umarım yardımcı olabilmişimdir biraz olsa da.

Bilgilendirme için Teşekkürler Alper ama benim kompak makinam o kadar iyi değil makro'yu bırak yakın çekim yapmak bile çok zor ve tabiki diyafram ayarıda yapamıyorum yeni çıkan kompak makinalar daha iyi özellikle yakın çekimlerde; umarım ileride bende pro olmasada yarı pro bir makina almak istiyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Nis 2011, 01:57

Bülent Aydoğan yazdı:hangisiymiş o :)

..alper.. yazdı:Bende merak ettim doğrusu

Konuyu unuttuğuma inanamıyorum :blush:
Aklıma gelmişken paylaşayım hemen;

1-http://www.performance-years.com/Product/1969_Daytona_Queen_Daytona_Tomika_Robinson_4163.shtml
2-http://www.diecastmusclecars.com/daytona.htm(Listede ikinci sırada)

Bu da 1:24 güzellik:
http://www.diecast.org/diecast98/html/asp/list_reviews/xq/ASP/id.1393/qx/reviewpix.htm
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: FATİH ÜNAL » 16 Nis 2011, 02:02

:x: :x: :x: :x: :x: :x: :x: :x: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Resim
Kullanıcı avatarı
FATİH ÜNAL
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: M.Fatih ÜNAL
1/18 Model Sayısı: 8
1/24 Model Sayısı: 3
1/72 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 11
Rep Puani: 400
FATİH ÜNAL rep puani yokFATİH ÜNAL rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 16 Nis 2011, 02:07

BuRaK-B yazdı:
Bülent Aydoğan yazdı:hangisiymiş o :)

..alper.. yazdı:Bende merak ettim doğrusu

Konuyu unuttuğuma inanamıyorum :blush:
Aklıma gelmişken paylaşayım hemen;

1-http://www.performance-years.com/Product/1969_Daytona_Queen_Daytona_Tomika_Robinson_4163.shtml
2-http://www.diecastmusclecars.com/daytona.htm(Listede ikinci sırada)

Bu da 1:24 güzellik:
http://www.diecast.org/diecast98/html/asp/list_reviews/xq/ASP/id.1393/qx/reviewpix.htm

O modelleri bende gördüm Burak harika bir drag serisi detayları özellikle çok iyi ileride umarım katılırlar koleksiyona.
FATİH ÜNAL yazdı::x: :x: :x: :x: :x: :x: :x: :x: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

Teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Turan ÇAPAR » 16 Nis 2011, 23:56

Ellerine sağlık çok güzeller. Benim favorim siyah renk olan.

İyi günlerde sergile.
Resim

mesaj için Turan ÇAPAR arkadaşımıza teşekkür edenler:
..alper..
Kullanıcı avatarı
Turan ÇAPAR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Turan ÇAPAR
1/18 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 28
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 36
Rep Puani: 1005
Turan ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yokTuran ÇAPAR rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Nis 2011, 04:05

Krem tonuyla, parlak siyah rengi yanyana bu kadar mı güzel durur! Alper çok etkileyici bir seriye sahipsin. ikilinin yanına kırmızı da eklenince yıkılmış ortalık. Fotoları çekme açıları ve dizimler de harika. Teşekkürler paylaşım için...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 17 Nis 2011, 15:08

gearbox yazdı:Krem tonuyla, parlak siyah rengi yanyana bu kadar mı güzel durur! Alper çok etkileyici bir seriye sahipsin. ikilinin yanına kırmızı da eklenince yıkılmış ortalık. Fotoları çekme açıları ve dizimler de harika. Teşekkürler paylaşım için...

Siyah modelimi satmak durumunda kaldım egsoztu kırık gelmiş ancak yeni bir Dodge Daytona cadde versiyonu almak istiyorum umarım yakında alırım.
Beğenmenize sevindim ,iyi seyirler. :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: metal gear » 17 Nis 2011, 16:38

Modellerin çok hoş Alper, :pray1: bu savaşçılar benimde hoşuma gitti, ayrıca çekim yaptığın ortam hakkında bilgilendirme için teşekkürler, iyi günlerde sergile. :y: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
metal gear
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa TOKATLI
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 11
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 24
Rep Puani: 1310
metal gear rep puani yokmetal gear rep puani yokmetal gear rep puani yokmetal gear rep puani yokmetal gear rep puani yokmetal gear rep puani yok

ÖncekiSonraki

Temalı Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir