"YENİ" TRUE SCALE, 1/18 TYRELL P34 #3 Sweden Winner

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

"YENİ" TRUE SCALE, 1/18 TYRELL P34 #3 Sweden Winner

İletiYazar: Kenan Şavklı » 04 Nis 2011, 18:56

Resim

Herkese selamlar; bu aralar beklediğim modeller arka arkaya geldiği için, paylaşımları da hızlı hızlı geliyor. Bunlar ilk gün aldığım andaki çekimler; ki gerçekten ilk kez açarken yaptığım çekimler ve her modeli açarken yaptığımı bunda da yaptım... Araçtan kısaca bahsedilecek olursa; önde çift teker uygulamasının handikaplarını düşünemeden sanki altın bir fikirmiş gibi; çılgınca uygulamasına da geçilmiş kısa süreli bir efsane. Tahmin edilebileceği gibi daha iyi yol tutuş gözetilerek uygulamasına gidilmiş, ancak zamanla birbirinden sıkıntı verici handikaplar baş gösterince devamlı düzeltilme/telafi edilme yöntemleriyle "sezon esnasında" geliştirilmiş, tarihe şaşkınlıklarla dolu anılar bırakan bir araç. Bugün bizler dahi mühendis olmayan insanlar olarak; dev arka tekerlek ile, minik ön tekerleğin farklı hızlarda döndüklerini (arka teker 220 km çevirirken, ön tekeler 330 çeviriyormuş) ve bu hız farklılıklarının farklı aşınma süreçlerini beraberinde getirebileceğini ve ufak tekerleklerin çok yükesek süratlere ne kadar uygun turlamalara sahip olup olmadığını tehmin edebiliriz diye tahmin ediyorum!

Model çok spesifik ve "meraklısına" denecek türden bir araç. Yani herkesin -detaylı olsa bile- öyle çok kolay ısınacağı, hoşlanacağı bir makine değil. Geçmişindeki başarısız başarılarının ilginçliğiyle çok temayüz etmiş; ancak modellemesi kesinlikle yapılması gereken harika bir araç bu. Normalde Exoto'nun uzun zaman önce versiyonlarıyla ürettiği ancak çoktan bitmiş; bitmese de çok da önemli olmayan bir üretimi olduğu için ilgimi hiç çekemdi. Ancak, True Scale Miniatures üretimi olan bu modelleme; Exoto'nun aksine, neredeyse tamamı metal, gramajı yüksek, detayı ise Exoto'dan biraz daha iyi denebilecek bir yapı. İşçilik olarak ise Exoto'dan kat be kat daha iyi çünkü kullanılan materyalin kalitesi, fonksiyonel kısımlarda kendini gösteriyor. Tamamı tutarlı biçimde sökülüp takılabilen harika tekerlere/bijonlara sahip olduğu gibi, kaportasının sökme/takma yapılabilen parçaları da çok kolay birer tatbiklerle şeklini değiştirebiliyor ve üstelik onlar da metal!

Tüm bunlara ek olarak özellikle de fiyatının, bu detayda/klasmanda bir model için gerçekten şaka gibi olması, özellikle benim gibi model biriktirenlerin kaçınılmazı oluyor. Bulabilirsem, aklımda bu aracın -neredeyse bire bir aynı- test versiyonunu da düşünmüyor değilim. Exoto'nun XS klasmanı modellerinden sonra bu, tabi ki sığ gelmiyor değil ama detay olarak b,riaz daha geride kalmış olan Exoto 935 modleleri ile karşılaştırılırsa epeyce önde. Materyal ve fiyatlandırma konusunda özellikle...

İşte; F1 mazisi çok çok kısa süren İsveç birincisi aracımız...

Resim

İlk True Scale Models üretimi olan modelim olduğu için üretici hakkında da gözlemlerim kimi zaman "ilkleri" yansıtacak... Modlein sunumu müthiş olmasa da olması gerektiği gibi; güven veren sağlam bir kutusu ve köpüklemesi var. GMP Ferrari'lerinin sunumundan tanıdık gelen; yassı bir kutu formuna sahip ve tıpkı GMP gibi aracın neyin nesi olduğunu belirten bir adet plaketi, kaç limitin kaçıncısı olduğunu belirten ve gerçekten kredi kartı biçiminde olan bir sertifikası, metal ve ağır bijon sökme kalemi/levyesi çıkıyor. Bunun haricindeki parçalar ise aracın kendine ait olan parçalar; jilet gibi çalışılmış arka kanat (pilastik ama anlamak imkansız), sökük iki adet arka lastik (önler monteli biçimde geliyor) ve en güzeli de bir paket içerisinde sunulmuş -yanlış hatırlamıyorsam 10 adet- yedek bijonlarla bu üretici, H.E klasmanında ne seviyede bir yer edinmesi gerektiğinin tayinini kendi kendine kafanızda olşuturuyor. Ben diyorum ki; gerçekten yeni çalışmalara imza atması durumunda TSM kesinlikle baş tacı markalardan biri...
Resim

Resim

Resim

Resim
Yukarıdaki fotoda, sökük olan ön kaporta parçasındaki yan pencereler, tekerlerin viraj ekseni konumlandırılabilmesi yapılamadığı için sonradan açılmış. Pilotlar, virajlara doğru girebilme açısını yakalayamadıkları için şikayetçi olmuşlar. Yukarıda da belirttiğim gibi, aracın ar-ge'si sezon esnasında yapılmış resmen. Bu gibi önemli argümanların sanki alapardı ve baştan savmaymış gibi imalatlanması hissi bile; bugün gurur veren bir gülümsemeyle, yarı ironi-yarışaşkınlıkla karşılanıyor ve -bence- tüm bunlar, o dönem yaşanan bu olaylardan dolayı bu aracı efsane ilan etmeye yetiyor. İnsan aklıyla imal edilmiş değil de, daha ççok bilgisayar ortamında tekniği hazırlanmış imalatlar, başarılı olsalar da bana ruhsuz geliyor...

Bijonlar, ne zaman isterseniz sizin açma/kapama işlemleriniz için emrinize amade bekliyor. Son derece stabil biçimde çalışıyor ve istikrarlı ve aynı zamanda sıkıntısız bir çırpıda işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Materyallerin son görünümleri/boyamalar gerçeğine çok uygun olduğu için tüm bu işlemleri yaparken alınan haz da artıyor... Modelde olumsuz yorum aldırtacak yanlardan biri de kabloların hortum boyutundaki kalınlıkları oluyor. Bu yüzden ortaokul iş-teknik derslerindeki öğrenci çalışmalarını andırmıyor değil; hani bir gece önce evde baba hazırlar da okulda "ben yaptım" denir ya. :lol:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Ebadları itibarı ile Go-Cart araçlarını andıran model, diğer modeller arasında -biraz zaman alsa da- göze batmayacak hale geliyor. Yarış tarihinin bu en efsanevi araçlarından biri (önde çift teker uygulamasını düşünmeyen Ferrari bile kalmamıştı) olan bu aracı hakikaten çok sancılı olan bir bekleme sürecinden sonra edindim ki bir ay rotarlı paylaşım yapmamın sebeplerinden biri de bu aracın beni çok sıkmasıydı! Açıkcası beklediğim bir modeli elime aldığımda; eğer sağ-sağlim ve "zamanında" gelmişse ne mutlu. Ama luzumundan fazla bekletmişse; modeli eve getirip incelediğnizde çokca soğumuş biçimde inceliyorsunuz ve heyecanı bir kaç gün dahi sürmüyor.
Resim

Resim

Yükselen trend denebilecek bir üretici olan True Scale Miniatures, çok sansasyon yaratmamamış olan 1979 Porsche 935 ile çıkış yapsa da; yine sadece meraklılarını çekecek bir model olan bu Tyrell'ler ile bence sektörel bazda büyük sükse yaptı. "Exoto'nun izinden giden, çok daha ucuz fiyatlı model" yorumunu kendine yaptırtan firma umarım daha can alıcı markalara da el atar ama bugüne kadar ürettikleri detaylı modeller de olsa, maliyet düşüklüğüni gözeterek; neredeyse pazarını tamamlamış ve çoktan bitip tükenmiş Exotoları, daha bir iyileştirerek ve sanırım aynı kalıpları kullanarak üretim yapma yolunu takip ediyor gibi gözüküyor. Üstelik bunu Exoto'dan yarı fiyata pazarlayarak yine bence iyi de yapıyor. Çünkü netice itibarı ile ben de "üretici prestiji"ne önem veren bir minyatür modelci olarak bu imalatları ve bu "markayı" kesinlikle modlelerimin arasına katarım ki harika figür çalışmaları da bulunan bir üretici olan TSM'in daha çok parçalarını ekleyeceğiz gibime geliyor.
Tavsiye konusunda bir fikrim yok; zaten büyük ihtimalle :lol: meraktan okumuşsunuzdur diye tahmin ediyorum, yoksa aracın tipini böle görünce nasıl kaçacağınızı şaşırırdınız diye tahmin ediyorum. Ancak H.E modelcilikte kesinlikle yeri olan ve "yarış tarihi "serisi dizenlerin kaçırmaması gereken bir parça... Okuyan herkese teşekkürler. :smile5:
Resim

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: "YENİ" TRUE SCALE, 1/18 TYRELL P34 #3 Sweden Winner

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 04 Nis 2011, 19:04

seni Kenan seniiii...bu çok önemli modelleri sayende görüyoruz hep sağol..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 04 Nis 2011, 20:01

Bu ne ayrıntıdır yahu böyle :shocked2:

Güle güle sergile Abi'm güzel günlerde inşallah :smile:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: furkan_42 » 04 Nis 2011, 20:41

hayırlı olsun
değişik bir F1 :smile:

furkan_42
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: MAKOSHARK » 04 Nis 2011, 21:32

Hayırlı olsun Kenan,yine senden soluksuz okuduğum ve izlediğim bir paylaşım emeğine sağlık kardeşim...Modelden soğursan haberleşelim. :lol: :lol: :lol: :+1: :+1: :+1:
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 04 Nis 2011, 21:35

Bu mükemmel paylaşım ile; köpük kutunun, sıcaklığını hissettirdiğin için teşekkürler kardeşim. :f:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

:handshake: :nazar:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: yasar » 04 Nis 2011, 21:55

kenan bundan sonra sen paylaşım yaptıktan en az bir hafta sonra paylaşım yapacağım.sonra benimkiler güme gidiyor :lol:
hem model hem araç bilgileri tarhi detaylar herşey yerli yerinde sanki belgesel tadında
kutlarım tekrar
Resim

mesaj için yasar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 04 Nis 2011, 22:11

Yine özenle hazırlanmış bir konu ve detaylı bir model :y: Paylaşım için teşekkürler,hayırlı olsun.

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 05 Nis 2011, 00:46

Bülent Aydoğan yazdı:seni Kenan seniiii...bu çok önemli modelleri sayende görüyoruz hep sağol..

Abi ben teşekkür ederim, az rastlanırları ne kadar bol irdelersek o kadar iyidir diye düşünüyorum; artı, paylaşınca keyif artıyor... :drinksb:

uMut25 yazdı:Baya detaylı model hayırlı olsun iyi seyirler.

Sağol Umut, teşekkürler...

ArdaPerk yazdı:Bu ne ayrıntıdır yahu böyle :shocked2:

Güle güle sergile Abi'm güzel günlerde inşallah :smile:

Arda içten iyi dileklerin için teşekkürler sağolasın, vaktim bol bu aralar, detayları irdeleyecek foto çekme fırsatı olunca sonuç böyle.. Sağol tekrar. :smile5:

furkan_42 yazdı:hayırlı olsun
değişik bir F1 :smile:

Teşekkürler Furkan; "değişik" kelimesi çok şey içeriyor gibime geldi. :lol: Evet çirkin de aynı zamanda; ya da alışılmadık vs... Ama şu anki minyatür modecilik anlayışım, tamamen efsaneviliği vurgular yönde ve bu safhaya gelmeden, ben de sayısız Kyosho/Aa (forumda eski olanlar bilir) M3'ler, AMG'ler atlattım ki şu an modelcilikteki bugünümdeyim. :cup1: Eski şampiyonlar ilgimi çekiyor ki; bu parçaları çok detaylı üreten firmaların olması da çok büyük bir etken tabi ki. Teşekkür ederim iyi dileğin için...

MAKOSHARK yazdı:Hayırlı olsun Kenan,yine senden soluksuz okuduğum ve izlediğim bir paylaşım emeğine sağlık kardeşim...Modelden soğursan haberleşelim. :lol: :lol: :lol: :+1: :+1: :+1:

Deniz abi beğenmene sevindim, :smile5: Bu aralar boş vakit bulabildiğim için arka arkaya açtım konuları da... Modeli beğendiysen yurtta şu an ikili "gift set" olarak satılan İsveç GP.'si duble birinci modelleri var. Fiyatı da kimi Exoto'dan ikili olmasına rağmen neredeyse yarı fiyatına. Yoksa benim elden çıkartma gibi bir niyetim yok; :lol: Evet sancılı oldu beklemesi ve getirten epey bir kastı ama bu da böyle kısmetmiş... Çok teşekkürler abi tekrar, konuyu beğenmene sevindim...

Admin yazdı:Bu mükemmel paylaşım ile; köpük kutunun, sıcaklığını hissettirdiğin için teşekkürler kardeşim. :f:

:handshake: :nazar:

Gökhan abi ben teşekkür ederim; kutuyu böyle peyder pey açarak fotoğraflamak da keyifli oluyor. Gerçekten de eve geldikten sonraki ilk açılışların fotoları bunlar bu arada! Bundan öncekiler de öyleydi; yoksa toplanmış kutuyu tekrar -sırf foto çekeceğim diye- indirip, açıyormuş gibi yapmaya üşenirim açıkcası. Her zamanki samimi ve içten yorumların için teşekkür ederim Gökhan abim.

yasar yazdı:kenan bundan sonra sen paylaşım yaptıktan en az bir hafta sonra paylaşım yapacağım.sonra benimkiler güme gidiyor :lol:
hem model hem araç bilgileri tarhi detaylar herşey yerli yerinde sanki belgesel tadında
kutlarım tekrar

Yaşar abi :smile5: bu durumlardan ben de çok rahatsız olduğum için; ben de buna sebebiyet veriyorsam gerçekten üzülürüm. Ama senin paylaşımlar kıymetli ve nadir olduğu için mutlaka onlara ilgi gösterilir abicim; kayıtsız kalmak imkansız malum! Övgü dolu sözlerin için çok teşekkürler...

ozgurs82 yazdı:Yine özenle hazırlanmış bir konu ve detaylı bir model :y: Paylaşım için teşekkürler,hayırlı olsun.

Teşekkürler Özgür, dediğim gibi vakit bulabildim bu aralar; boşalttım bütün öfkemi. Beğenmene de sevindim ayrıca; iyi dileklerin için teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 05 Nis 2011, 01:08

Kenan modeli araç sınıfı bazında ele aldığımda seninde dediğin gibi ilgi çekmesi güç bir alet. Tamamen bilgi ve hayranlık için meraklısı olmak gerekiyor. Harika anlatımınla otomobilin mazisini tüm forum olarak tanımış olduk.
Model için söylenecek söz bulamıyorum, çünkü her sahip olduğumuz modelde görmek istediğimiz kalite ve detay zenginliğine sahip.

Modelin motoruna hayran kaldım derken aradan görünen marka yazısı beni bitirdi.
Diğerlerinin yanında süper durduğuna eminim, keyifle seyret bu özel modelini :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 05 Nis 2011, 02:03

BuRaK-B yazdı:Kenan modeli araç sınıfı bazında ele aldığımda seninde dediğin gibi ilgi çekmesi güç bir alet. Tamamen bilgi ve hayranlık için meraklısı olmak gerekiyor. Harika anlatımınla otomobilin mazisini tüm forum olarak tanımış olduk.
Model için söylenecek söz bulamıyorum, çünkü her sahip olduğumuz modelde görmek istediğimiz kalite ve detay zenginliğine sahip.

Modelin motoruna hayran kaldım derken aradan görünen marka yazısı beni bitirdi.
Diğerlerinin yanında süper durduğuna eminim, keyifle seyret bu özel modelini :nazar:

Burak teşekkür ederim yorumların için. Çok detaylıca olmasa da geçmişinden biraz bahsettim ama çok sıkmamaya çalışarak. Çünkü, teknik veriler, mühendislerin isimleri derken inanılmaz sıkıcı bir hal alıyor konu! Kendimden biliyorum; :lol: o yüzden geneline değindim ve uzun süredir kah çıkışını/ahberlerini, kah versiynlarını paylaşmaya çalıştığım bu modeli de sancılı da olsa edinmenin keyfini de paylaşmaya çalıştım. Beğenmenize de sevindim, ç ok teşekkürler... Motordaki FORD yazısının seni ne hissiyata sürükleyeceğini tahmin etmek zor değil. Tekrar teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ..alper.. » 05 Nis 2011, 02:13

Anlatım için teşekkürler özellikle bu gibi araçların tarihlerini bilmek önemli bu yüzden paylaşımın daha değerli oldu forum adına.

Modeli internette sürekli görüyordum ve detaylarına hayran kalmıştım.Gerek görüntüsü gerekse tarihi değerli kılan etkenler.

Hayırlı olsun tekrardan,iyi günlerde sergileyin. :drinksb:
:+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: srht » 05 Nis 2011, 07:39

Hayırlı olsun Kenan abi.

Öncelikle modelin ciddi anlamda motor detayı çok ama çok hoşuma gitti.Bu modele sahip olsam;kaput açık şekilde sergilerdim kesinlikle.

Ancak öndeki çift teker uygulamasına bu modeli gördüğüm ilk günden beri ısınamamıştım ve koyduğun 1:1 fotolarına da bakınca araç beklediğimden de aykırıymış zamanında.Yani sadece meraklısına hitap eden bir tür.:)

Sunumun ise yine takdire şayan türden.Emeklerine sağlık.

Güzel günlerde sergilemen dileğiyle..
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 20 misafir