1965 SHELBY G.T.350 [1:18 Lane Exact Detail]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: 1965 SHELBY G.T.350 [1:18 Lane Exact Detail]

İletiYazar: static_x07 » 18 Mar 2011, 01:44

Hayırlı olsun Burak abi iç detayı oldukça güzel gözüküyor. Hayırlı olsun , iyi seyirler dilerim. :)
Resim

mesaj için static_x07 arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
static_x07
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ali NURDOGAN
1/18 Model Sayısı: 25
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 8
Toplam Model Sayısı: 42
Rep Puani: 830
static_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yokstatic_x07 rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 18 Mar 2011, 03:08

Arkadaşlar güzel ve samimi yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Paylaşılmayı bekleyen birkaç modelim daha olmasına rağmen uzun zamandır fırsat bulamadığımdan erteliyordum hepsini. Şimdilik suskunluğumu daha çok yeni edindiğim G.T.350 ile bozdum. Kısmetse daha devamı gelecek...

atesoglu yazdı:Burak kardeşim;
Fotografların o kadar güzel ki bazen modelin önüne geçiyor ve modele haksızlık ediyormuş hissi veriyor.Katalog çekimi gibi yine harika bir paylaşım olmuş.
Modelin kardeşi bende var ama fotografını burada paylaşmak içimden gelmiyor nedense :smile:

Ateş Abi fotoğrafları güzel yapan modelin kendisi zaten, haksızlık yapmış olmuyorum yani :smile: Sendeki mavi kıyafetli kardeşini görmek isteriz. Teşekkürler güzel ve samimi yorumun için :sapka:

..alper.. yazdı:
chrono yazdı:Burak model bende de olduğu için zaten biliyordum ama senin karelerinden sonra bendeki modeli bir daha incelemem gerecek. eline sağlık.
Koleksiyonundaki laneler çoğalıyor ve bence çok güzel oluyor.Benim de lanelerde bir tek 66 gt350 eksik onu da eklersem yol versiyonu olarak bütün hepsini tamamlamış olacağım.
Bu arada ek birşey söylemek istiyorum, bu modelin ızgarası siyah ancak 66lar krom kaplama.ikisini karşılaştırınca benim fikrime göre 65 çok daha güzel duruyor...
..alper.. yazdı:Yine güzel bir Mustang koleksiyona katıldı harika,hayırlı olsun Burak. :nazar:
Exact Detail'i elime alıp inceleme fırsatım olmadı ancak az çok paylaşılan modellerden gördüğüm kadarıyla bu modelde sanırım 13 yılın verdiği bir tecrübesizlik mi var ? Özellikle flock kaplama,kapı menteşeleri,direksiyon simidi,vites vb. çoğunlukta iç mekan detayları gibi yerlerde detaylandırmalar olumsuz yönde gibi yanılıyorsam uyar beni Burak.
:+1:

Alper hocam;
Lanenin 98 üretimlerini günümüz koşullarında değerlendirmek ne kadar doğru bilmiyorum ama bahsettiğin eksikler daha modern(2004 üretimi olan 68 GT500 gibi) üretimlerde yok hatta piyasadaki en iyi üretimler denebilir.
model olarak ise 66 GT350 Hertz(siyah olan) den örnek vermek gerekirse şu anda ebayde açık arttırmalarda rahatlıkla 130-140 dolarlara çıkabiliyor.
kısacası bu modelin üretim tarihi ve limitli olması detaylarının önüne geçerek modele değer katıyor.
ayrıca bildiğim kadarıyla 65 GT350 yol versiyonu üretimi olarak sadece lanede var.

Teşekkürler Güney , Burak'ın da dediği gibi 13 yıllık bir üretim olduğundan dolayı sanırım bu kadar fark var üretimde.Modelin değerinden şüphem yok da sadece Lane'in eski üretimle yeni üretimleri arasındaki farkın bu denli olmasını sormuştum.Tek üretici yapınca malesef kötü oluyor ki eğer üretim kötüyse ama yine de almaktan başka seçenek yok malesef.bknz.Superbird,Daytona :lol:

Teşekkürler Güney, teşekkürler Alper :syg:
Güney ikiz modellerimiz çoğalmaya devam ediyor :drinksb: Ama bu sefer suçlu ben değilim çünkü serinin tüm renkleri sende var :lol:
Model, modelleme olarak senden edindiğim izlenime ve yaptığım internet araştırmaları doğrultusunda birebir beklediğim gibi çıktı diyebilirim. Siyah ön ızgara bencede çok güzel, sanki diğerine göre daha ciddi daha gerçekçi bir hava katmış. Yanına '66 Hertz de istiyorum ancak renk konusunda bu sefer siyahtan yana kullanacağım şansımı, kısmet artık. Umarım sende istediğin '66 model yılını bulursun...

Alper model gerçekten 13 yıl öncesinin hatırladığım teknolojisine göre çok güzel üretilmiş. 2001'de Autoart modellerinde bile daha it dirseği kapı ve yeni-yeni flok uygulaması kullanılıyordu. Lane'nin son üretim modellerinden özellikle 1967 Pontiac Firebird vede 1967-68 Shelby GT serisine bakmanı öneririm, çünkü güncel dönemin yine en iddealı ve kaliteli modelleri olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Şimdilerde ise son 3 yıldır bu Lane firmasının eski üretimi '65-'66 Shelby kasalarını 'Shelby Collectibles' firması satın aldı ve aynı kalıplarda güncel üretimler yapıyor. Arada kalıp ve detay açısından hiçbir fark yok neredeyse ancak malzeme kalitesinde çok büyük fark var. İç mekan evet maalesef çok özensiz gibi görünüyor ancak modelde 13 yıl öncesine göre çok kaliteli plastik, metal ve boya kullanılmış. Kısmet olursa birebir incelemeni isterim. Teşekkürler tekrardan...
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
..alper..
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 18 Mar 2011, 03:31

BuRaK-B yazdı:Alper model gerçekten 13 yıl öncesinin hatırladığım teknolojisine göre çok güzel üretilmiş. 2001'de Autoart modellerinde bile daha it dirseği kapı ve yeni-yeni flok uygulaması kullanılıyordu. Lane'nin son üretim modellerinden özellikle 1967 Pontiac Firebird vede 1967-68 Shelby GT serisine bakmanı öneririm, çünkü güncel dönemin yine en iddealı ve kaliteli modelleri olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Şimdilerde ise son 3 yıldır bu Lane firmasının eski üretimi '65-'66 Shelby kasalarını 'Shelby Collectibles' firması satın aldı ve aynı kalıplarda güncel üretimler yapıyor. Arada kalıp ve detay açısından hiçbir fark yok neredeyse ancak malzeme kalitesinde çok büyük fark var. İç mekan evet maalesef çok özensiz gibi görünüyor ancak modelde 13 yıl öncesine göre çok kaliteli plastik, metal ve boya kullanılmış. Kısmet olursa birebir incelemeni isterim. Teşekkürler tekrardan...

Açıklama için teşekkürler Burak , modelciliğin ve üreticilerin tarihleri hakkında bilgim malesef yok ve özellikle detaylandırmalara daha çok ne zaman başlandı ya da malzeme seçimleri vb. gibi seçimleri hangi dönemde ne kullandılar bilmediğim için sordum.
Bu modelin kafamda oluşturduğu sorulardan ; üretici tarihleri hakkında bilgilendirilirsek ya da böyle bir başlık var mıdır forumumuzda görememiş olabilirim.
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 18 Mar 2011, 03:34

Model ayrıntılarıyla gerçekten çok güzel fakat farları malesef beğenmedim :lol:

Hayırlı olsun Abi güle güle sergile :smile:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 18 Mar 2011, 03:40

Admin yazdı:Harika bir iş çıkarmışsın Burak. :y: Modele ve kusursuz fotoğraflarına şapka çıkartıyorum... :sapka: :bow:
Fonda oluşturduğun mavilik, katalog çekimleri tadında olmuş. Ellerine sağlık kardeşim. :friends:

Teşekkür ederim Gökhan Abi. Model fotoğraflamayı fazlasıyla önemsiyorum bu yüzden iddealı olamasam bile sahip olduğum ufacık fotoğraf makinesiyle forumumuz adına elimden geldiğince özverili çekim yapmaya çalışıyorum. Son model çekimlerimi bu ambiyansta gerçekleştirdim. Detayları güzel sunduysam ne mutlu bana.
Ankara'da makinadan gösterdiğim diğer Lane modelini görmek istersin diye düşündüm:
1968 Shelby GT500KR

Eran yazdı:Abi mükemmelsin .. Bugün forumda bi curcuna oldu maşallah :lol:
Çok değerli bi koleksiyonun var ve gittikçe de kalitesi artıyo, hiç şüphe yok .. Iyi günlerde sergile bu güzelliği .. Resimlerin de en az senin kadar, model kadar mükemmel :y: :bravo: :sapka:

Teveccüğün kardeşim. Yolunu gözlediğim ve sabırla beklediğim birkaç özel model daha kaldı şimdilik. Şansıma artık... :inlove: :pray1:

sui_cast yazdı:Modele puanım 8 fotoğraflara 9 :y:
Ha niye 10 değil :quest: çünkü her zaman daha iyisi vardır :lol:
Sağol Burak :handshake:

Demekki ancak profesyonel makineye geçtiğimde puanım artacak :grin:
Teşekkürler Bahadır :wink1:
ResimResim

Eran
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: srht » 18 Mar 2011, 03:57

Burak hayırlı olsun.Çok güzel bir model edinmişsin.Fotoğrafların ise her zamanki tadında..;)
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5590
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 18 Mar 2011, 04:03

..alper.. yazdı:...
Açıklama için teşekkürler Burak , modelciliğin ve üreticilerin tarihleri hakkında bilgim malesef yok ve özellikle detaylandırmalara daha çok ne zaman başlandı ya da malzeme seçimleri vb. gibi seçimleri hangi dönemde ne kullandılar bilmediğim için sordum.
Bu modelin kafamda oluşturduğu sorulardan ; üretici tarihleri hakkında bilgilendirilirsek ya da böyle bir başlık var mıdır forumumuzda görememiş olabilirim.

Bu tarz bir başlık yok Alper ama genel olarak sadece AA'yı içeren bir konu vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Modellerin çoğunun alt tabanında lisans tarihine bağlı üretim yılları yazar. Koleksiyon amacı daha ağır basan modellerin kutularında ise detaylı bilgilere yer verebilirler. Hatırlarsan, İzmit'teyken getirdiğin modellerin üretim tarihini göstermiştim sana :wink1:
Örneğin Lane bu kasanın 1997'de lisansını alıp modellemesini tamamlamış, 1998'de ise Hertz ve GT serilerini Limitli olarak üretmiş. Üretim tarihine göre malzeme kalitesi yanında bazı özel detayları atlamamaları ise beni şaşırttı aslında. Lansman aracının yepyeni lastiklerindeki mavi noktalar mesela... :think:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

ArdaPerk yazdı:Model ayrıntılarıyla gerçekten çok güzel fakat farları malesef beğenmedim :lol:
Hayırlı olsun Abi güle güle sergile :smile:

Far konusunda yakından bakıldığında çok sırıtıyor gerçekten Arda. Aklımda şöyle bir düşünce var; eğerki hasarlı bir AA Mustang bulursam farlarını bu modele uyarlayabilirim.
ResimResim

..alper..
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: bigshark » 18 Mar 2011, 10:51

Cok guzel resimler ve harika bir tanitim... Istikrarli gidise :sapka: :sapka: ... Gule gule sergile... :inlove: :good2: :drinksb: :+1:
Resim

mesaj için bigshark arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 18 Mar 2011, 15:58

Yüzündeki o tebessümü gördükten sonra söylenecek fazla birşey yok,hayırlı olsun kardeşim. :smile: :smile: :smile: :+1:
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 18 Mar 2011, 18:17

Eline sağlık abi, model de fotoğraflar da çok güzel.Repi fazlasıyla hakediyorlar :+1:
Resim

mesaj için yabaroz arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
1/18 Model Sayısı: 90
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: metal gear » 19 Mar 2011, 23:02

Burak hayırlı uğurlu olsun yeni modelin, rengi çok hoş tabii kendiside, ayrıca resim çekim kalitesine diyecek yok. Güle güle kullan. :y: :+1:
Resim

mesaj için metal gear arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
metal gear
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa TOKATLI
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 11
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 24
Rep Puani: 1310
metal gear rep puani yokmetal gear rep puani yokmetal gear rep puani yokmetal gear rep puani yokmetal gear rep puani yokmetal gear rep puani yok

İletiYazar: masato » 21 Mar 2011, 00:05

Güzel bir shelby daha eklenmiş ford temasına... :tey: Çok güzel bir model... Renk kombinasyonuda çok yakışmış bence... İyi günlerde keyif ile seyireylemen dileği ile... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

Önceki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir