= S T Ü D Y O L A R I M I Z =

Fotoğraflama Konusunda Teknik Bilgilerin Paylaşıldığı ve Denemelerinizi Paylaşabileceğiniz Bölüm

Yetkili: Falcon_X, ..alper.., Bülent Aydoğan

= S T Ü D Y O L A R I M I Z =

İletiYazar: yabaroz » 06 Mar 2011, 16:25

Epeydir aklımda olan bir konuydu;hem fotoğraf çekimlerine yeni başlayacaklar için fikir hem de bizim için keyifli bir konu olur diye düşündüm :smile:

Softbox,karton vs yani kısaca bu kez fotoğraf çekimi yaptığınız yerin fotoğrafını bekliyorum.Şimdiden teşekkürler herkese :drinksb:
En son BuRaK-B tarafından, 02 Ağu 2011, 00:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Sebep: Konu ismi değiştirildi ve ilgili başlık altında sabitlendi.
Resim

mesaj için yabaroz teşekkür aldı- 5:
ali çaglar, Antikacı, BuRaK-B, Emre E., resatsirin
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
1/18 Model Sayısı: 90
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

Re: = S T Ü D Y O L A R I M I Z =

İletiYazar: Emre E. » 06 Mar 2011, 16:37

Güzel bir başlık Ozan. Teşekkürler.

Yapacağım ilk çekimlerde fotoğraf ekleyeceğim. :foto: :good2:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
yabaroz
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 06 Mar 2011, 21:42

Bekliyorum abi :smile:

Günceldir arkadaşlar,mesajlarınızı bekliyorum :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 06 Mar 2011, 23:56

Güzel konu başlığı Ozan, fırsat bulduğum en kısa zamanda bende katkıda bulunacağım.
Model fotoğraflamak aslında çok önemsediğim bir durum ve kimlerin ne şartlar altında hangi ekipmanlarla çekim yaptığını merak ediyorum açıkçası. Hem daha iyi çekimler için verilen örnekler güzel bir referans olacaktır. Başta konuyu açan olarak senin ve de diğer üyelerimizin bu güzel konuya desteklerini bekliyorum.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 07 Mar 2011, 18:28

Yarın ekleyeceğim abi ben de.Aslında softbox yapmayı düşünüyorum o yüzden eklemedim :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 17 Mar 2011, 12:03

Ozan, sana söz verdiğim gibi, bu çekimlerde kullandığım mekanı tek bir fotoğraf ile ekliyorum. :foto:
Aslında bu seferki çekimler çok aceleye geldi. Her seferinde yaşadığım gibi, tepemde dolanan bir canavar vardı, ben de -açıkcası- çok özenemedim.
Genelde gün ışığından yararlanmak terciğim. Ama bulutlu olduğu zamanlar ters ışık vererek ortamı aydınlatmaya çalışıyorum. Evde saten bir beze el koydum ve üzerine şeffaf cam koyarak güzel görüntüler elde ediyorum. Selamlarımla...

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

mesaj için Emre E. teşekkür aldı- 5:
..alper.., BuRaK-B, maranello550, Onno, resatsirin
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 17 Mar 2011, 12:25

Stüdyoalr vazgeçilmezler bazne kurmaıs zahmetli ama farcı stüdyoda fotoğraflamak çok keyifli.stüdyolarda önemli olan 3 ana şey var herkesn bildği gibi. makina ortam ve stüdyo dekoru.
stüdyoda modern bir ve şı kbir ortamıyakalyabilmek en uygun malaemeyei seçmekle doğru orantılı. pleeksi levhalar en güzel sonucu verirler tek dezavantajları pahalı olmaları ama camdan hafif ve kırılamz oluşları özel şeffaf yapıştırıcısı ile iz bırakmadan yapışmaları ile de güzel dekorlar elde edilebiliyor. duvar yıkayıcı wall washer lambalar ve pleksiye istediğniz yazıyı tayzdırmanız ve duvar yıkayıcı lambalarla yazınızın ışıklı görünemsi ile güzel bir dekor elde edersiniz. Işıklandırma içinled spotlar ve şerit lerdlerden 10 sıralı50x50 lik biralanı tavan ışıklanrıması gibi kulalndığınızda bir showroom görüntüsü elde edeblirisiniz.
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: dogankeles » 17 Mar 2011, 14:46

Dün yaptığım ilk çekimlerde kullandığım beyaz fon pek hoşuma gitmedi saklaması da biraz zahmetli olacaktı, mukavvadan yeni bir tane yaptım ara sıra iç rengini istediğim gibi değişirebilme düşüncesiyle ancak bunu da kaplamak çok kolay olmayacak sanırım, gelişigüzel yapıştırdığımda birden fazle ek yeri 1 2 bölgede kabarma vs gibi sıkıntılar oluştu resimlerde yeşili söktüğüm belli oluyor :) Bu yeşili de çok fazla beğenmemiştim doğrusu,

Cam fikri de oldukça ilginçmiş, benzer boyutta camlar mevcut bende de deneyip görmeli, teşekkürler.

Ekstra gözükenler yapıştırma anlarında ağırlık amacıyla duruyorlardı :)

mesaj için dogankeles teşekkür aldı- 4:
..alper.., BuRaK-B, Emre E., maranello550
Kullanıcı avatarı
dogankeles
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Dogan KELES
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 30
Toplam Model Sayısı: 60
Rep Puani: 945
dogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 17 Mar 2011, 16:13

Önceden paylaşmıştım ama bu başlık altına da ekleyeyim erişim imkanı daha kolay olur.

Resim

mesaj için ..alper.. teşekkür aldı- 3:
BuRaK-B, Emre E., maranello550
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 18 Mar 2011, 00:24

Bende söz verdiğim gibi fırsat bulmuşken fikir vermesi açısından ekleyeyim stüdyo ortamımı :smile:
Zaman açısından zorunlu kalmadıkça model çekimlerimi artık gündüz, gün ışığında yapma kararı aldım. Softbox için yer sıkıntım olduğundan bu şekilde çekimlere devam edeceğim gibi. Son birkaç çekimimde kullandığım stüdyo ortamımı paylaşıyorum;
Odamın penceresi ile gardırobumun aynalı kapağı arasında seyyar masa kurup modele uygun bulduğum fon kartonunu seriyorum, gardırobun içindeki giysilerin rengi model üzerine yansımasın diye büyük maket kartonu veya koli kartonu ile görünümü kapatıyorum ve son olarakta dc-fix'ten yaptığım ilave yansıtıcılarla ışık dağılımlarını vede çevredeki yansımaları engellemeye çalışıyorum.

ResimResim

mesaj için BuRaK-B teşekkür aldı- 2:
maranello550, Onno
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: dogankeles » 18 Mar 2011, 01:38

Öğrenilecek çok şey var :)
Kullanıcı avatarı
dogankeles
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Dogan KELES
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 30
Toplam Model Sayısı: 60
Rep Puani: 945
dogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 01 Nis 2011, 22:56

Fotoğrafların eklendiğini görmemiştim,herkesin eline sağlık :drinksb:

Ben de yarın çekim yaptığım kartonu ekleyeyim bari :grin:
Resim

mesaj için yabaroz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 22 Nis 2011, 13:58

Benim stüdyom yok ama burda paylaşılan stüdyoları görmek güzel oldu.
Resim koyan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Sonraki

Fotoğraflama Teknikleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir