1965 SHELBY G.T.350 [1:18 Lane Exact Detail]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1965 SHELBY G.T.350 [1:18 Lane Exact Detail]

İletiYazar: BuRaK-B » 17 Mar 2011, 13:35

Önceki GT500KR konu paylaşımımda Lane üretimlerinden devamı gelecek demiştim ve nihayet çok yakın zamanda büyük hevesle edindiğim bir model daha ekledim koleksiyonuma. Deniz Abi'ye, bu modeli benim için araştırıp bulduğu için huzurlarınızda teşekkür ediyorum :sapka:
Model 1998 yılında üretilmiş. Kısacası 13 senelik bir model. Bukadar eski üretim olmasına rağmen kalıp, detay, malzeme kalitesi vede ağırlığı açısından apayrı bir yeri oldu benim için. Jantları, ön düzen takımları vede motor detayları beni etkileyen hatta aşık eden en büyük etken oldu. Sanırım tek olumsuz bulduğum yönü ön tampon girintileri 1:1'ine göre biraz daha yayvan yapılıp geniş tutulmuş.
Lafı fazla uzatmadan sizleri modelle başbaşa bırakıyorum, iyi seyirler... :movie:

Aracın 1:1 fotoğrafı:
Resim

Aracın 1:18 model fotoğrafı:
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: 1965 SHELBY G.T.350 [1:18 Lane Exact Detail]

İletiYazar: Emre E. » 17 Mar 2011, 13:55

Off harika Burak. :pray1:

Bu muhteşem modeli bu kadar güzel fotoğraflarla paylaştığın için teşekkürler. :+1: REP

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: ibadeath41 » 17 Mar 2011, 14:01

Ah burak abi ah lane yine yapmış yapacağınıda senin detaylı fotograflarınla da modele ayrı bir güzellik katmışsın.

Renk uyumuylada çok hoşuma gitti model. Hayırlı olsun, keyifle seyireyle :good2: :nazar: :+1:
Resim

mesaj için ibadeath41 arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
ibadeath41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1900
ibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 17 Mar 2011, 21:03

Burak kardeşim;
Fotografların o kadar güzel ki bazen modelin önüne geçiyor ve modele haksızlık ediyormuş hissi veriyor.Katalog çekimi gibi yine harika bir paylaşım olmuş.
Modelin kardeşi bende var ama fotografını burada paylaşmak içimden gelmiyor nedense :smile:
Resim

mesaj için atesoglu arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 17 Mar 2011, 21:41

Yine güzel bir Mustang koleksiyona katıldı harika,hayırlı olsun Burak. :nazar:
Exact Detail'i elime alıp inceleme fırsatım olmadı ancak az çok paylaşılan modellerden gördüğüm kadarıyla bu modelde sanırım 13 yılın verdiği bir tecrübesizlik mi var ? Özellikle flock kaplama,kapı menteşeleri,direksiyon simidi,vites vb. çoğunlukta iç mekan detayları gibi yerlerde detaylandırmalar olumsuz yönde gibi yanılıyorsam uyar beni Burak.
:+1:
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: furkan_42 » 17 Mar 2011, 21:56

harika bir shelby
hayırlı olsun :nazar:

furkan_42
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: ozgurs82 » 17 Mar 2011, 22:52

Süper bir model,hayırlı olsun :nazar:

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: chrono » 17 Mar 2011, 23:01

Burak model bende de olduğu için zaten biliyordum ama senin karelerinden sonra bendeki modeli bir daha incelemem gerecek. eline sağlık.
Koleksiyonundaki laneler çoğalıyor ve bence çok güzel oluyor.Benim de lanelerde bir tek 66 gt350 eksik onu da eklersem yol versiyonu olarak bütün hepsini tamamlamış olacağım.
Bu arada ek birşey söylemek istiyorum, bu modelin ızgarası siyah ancak 66lar krom kaplama.ikisini karşılaştırınca benim fikrime göre 65 çok daha güzel duruyor...
..alper.. yazdı:Yine güzel bir Mustang koleksiyona katıldı harika,hayırlı olsun Burak. :nazar:
Exact Detail'i elime alıp inceleme fırsatım olmadı ancak az çok paylaşılan modellerden gördüğüm kadarıyla bu modelde sanırım 13 yılın verdiği bir tecrübesizlik mi var ? Özellikle flock kaplama,kapı menteşeleri,direksiyon simidi,vites vb. çoğunlukta iç mekan detayları gibi yerlerde detaylandırmalar olumsuz yönde gibi yanılıyorsam uyar beni Burak.
:+1:

Alper hocam;
Lanenin 98 üretimlerini günümüz koşullarında değerlendirmek ne kadar doğru bilmiyorum ama bahsettiğin eksikler daha modern(2004 üretimi olan 68 GT500 gibi) üretimlerde yok hatta piyasadaki en iyi üretimler denebilir.
model olarak ise 66 GT350 Hertz(siyah olan) den örnek vermek gerekirse şu anda ebayde açık arttırmalarda rahatlıkla 130-140 dolarlara çıkabiliyor.
kısacası bu modelin üretim tarihi ve limitli olması detaylarının önüne geçerek modele değer katıyor.
ayrıca bildiğim kadarıyla 65 GT350 yol versiyonu üretimi olarak sadece lanede var.

mesaj için chrono teşekkür aldı- 2:
..alper.., BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 17 Mar 2011, 23:05

Model ve fotoğraflar için ayrı ayrı tebrik ederim Burak :)
Resim

mesaj için malikaltindis arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 17 Mar 2011, 23:11

chrono yazdı:Alper hocam;
Lanenin 98 üretimlerini günümüz koşullarında değerlendirmek ne kadar doğru bilmiyorum ama bahsettiğin eksikler daha modern(2004 üretimi olan 68 GT500 gibi) üretimlerde yok hatta piyasadaki en iyi üretimler denebilir.
model olarak ise 66 GT350 Hertz(siyah olan) den örnek vermek gerekirse şu anda ebayde açık arttırmalarda rahatlıkla 130-140 dolarlara çıkabiliyor.
kısacası bu modelin üretim tarihi ve limitli olması detaylarının önüne geçerek modele değer katıyor.
ayrıca bildiğim kadarıyla 65 GT350 yol versiyonu üretimi olarak sadece lanede var.

Teşekkürler Güney , Burak'ın da dediği gibi 13 yıllık bir üretim olduğundan dolayı sanırım bu kadar fark var üretimde.Modelin değerinden şüphem yok da sadece Lane'in eski üretimle yeni üretimleri arasındaki farkın bu denli olmasını sormuştum.Tek üretici yapınca malesef kötü oluyor ki eğer üretim kötüyse ama yine de almaktan başka seçenek yok malesef.bknz.Superbird,Daytona :lol:
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 18 Mar 2011, 00:01

Harika bir iş çıkarmışsın Burak. :y: Modele ve kusursuz fotoğraflarına şapka çıkartıyorum... :sapka: :bow:
Fonda oluşturduğun mavilik, katalog çekimleri tadında olmuş. Ellerine sağlık kardeşim. :friends:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Eran » 18 Mar 2011, 00:13

Abi mükemmelsin .. Bugün forumda bi curcuna oldu maşallah :lol:

Çok değerli bi koleksiyonun var ve gittikçe de kalitesi artıyo, hiç şüphe yok .. Iyi günlerde sergile bu güzelliği .. Resimlerin de en az senin kadar, model kadar mükemmel :y:

:bravo: :sapka:
Resim

mesaj için Eran arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 18 Mar 2011, 00:14

Modele puanım 8 fotoğraflara 9 :y:
Ha niye 10 değil :quest: çünkü her zaman daha iyisi vardır
:lol:

Sağol Burak :handshake:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8000
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir