Modelci Nezaketi

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Modelci Nezaketi

İletiYazar: keremgurel » 27 Şub 2011, 17:51

Modelcilikle uğraşan insanların toplumun genelinde karşılaştığımız kabalık ve yabanilikten uzak olduğunu düşünmüşümdür hep.Burada ya da başka forumlarda, farklı ortamlarda görüşen, tanışan çoğunca yüzyüze bile gelmemiş insanların zamane toplumlarında görülen yabancılaşmaya, bencilleşmeye inat birbirleri ile nasıl dostane,sıcak ve güvene dayalı ahbaplıklar kurduklarına tanık olmuşumdur.Kendi aralarında -hiç yüzyüze görüşmüyor olsalar bile- taksitli satışlar yapan, model aldığında kargolanacağına ya da gelen modelin ayıplı olup olmayacağına dair kafasında soru işareti bile oluşturmayanlara, satacağı modeli sırf arkadaşının ricası için aylarca bekletenlere ve daha bir çok benzerine sık sık rastlarsınız bu alemde.
Modelciliğe cidden gönül veren insan incelmiş, içindeki potansiyel kabalığı öldürmüştür.Kendi gibi bilir modelci arkadaşını ve kendine güvendiği gibi güvenir ona.İddialı olacak ama bu tarz forumlarda modelciler arasındaki ilişkiler, ahbaplıklar zamanımızda giderek hızla yitirdiğimiz insani değerlerimizin geri döndüğü mekanlardır.Sanal bile olsa.Onun için interneti açar açmaz buralara damlıyoruz, onun için telefonda veya internette, veyahutta yüzyüze bir modelci arkadaşımızla konuştuğumuzda vaktin nasıl geçtiğini anlayamadan sohbetin hep yarım kaldığını düşünerek ayrılıyoruz.
Şimdi neden bu kadar kafa ütüledim onu yazayım.
11 Ocak benim doğum günümdü.Burada pek çok arkadaşım tarafından da tebrik edildi.sağolsunlar.Lakin Samsun'da iki kardeşim Oğuzhan Dinçel ve Serdar Gökhan kardeşlerim bana doğum günü hediyesi almışlar.Hem benim hem de onların yoğunluğundan hediye geçtiğimiz perşembe akşamı elime ulaştı.Şaşkınlığım geçtiğinde ne kadar şanslı olduğumu hissettim.Böylesine değerli arkadaşlarım, kardeşlerim olduğu için.Bu olay üyesi olduğumuz bu sıcak ortamın canlı bir yansıması olsun.
İşte dostlarımdan gelen hediyem..
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için keremgurel teşekkür aldı- 7:
Berent TURAN, Bora TURAN, krmzr, Onno, ozgurs82, srht, sui_cast
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

Re: Modelci Nezaketi

İletiYazar: Emre E. » 27 Şub 2011, 18:45

Kerem Hocam, doğum günü hediyeniz çok şıkmış, hayırlı olsun.
İyi günlerde saklamanızı dilerim. :friends:
--
Oğuzhan ve Serdar'ı da, ince düşünceleri için tebrik ediyorum. :f:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Halil Kendirli » 27 Şub 2011, 19:00

Yazdığınız şeyleri ben de hep düşünmüşümdür gerçekten de öyle bu hobiyle ilgilenen herkes kibar,iyi niyetli,yardımsever kişiler.Geçen sene forum üyemiz bir abimden model almıştım kargoyla yolladığı gün bir aksilik çıktı ve ben parayı gönderemedim.Aradığımda hiç önemli değil istediğin zaman yollarsın parayı demişti ve beni çok etkilemişti.Hediyeniz de hayırlı olsun...

mesaj için Halil Kendirli arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Halil Kendirli
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İsim: Halil
1/18 Model Sayısı: 70
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 70
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 10
Rep Puani: 0
Halil Kendirli rep puani yok

İletiYazar: keremgurel » 27 Şub 2011, 19:26

Emre ERBASAR yazdı:Kerem Hocam, doğum günü hediyeniz çok şıkmış, hayırlı olsun.
İyi günlerde saklamanızı dilerim. :friends:
--
Oğuzhan ve Serdar'ı da, ince düşünceleri için tebrik ediyorum. :f:

İlgin için çok teşekkürler Emre abi.Sipariş etsem bu kadar olur.Nicedir aklımdaydı bu tarz bir kamyonet almak.Bilirsin Mercedesciyim ama hoşuma giden diğer bir iki aracın modellerini almakta hep aklımdadır.Arkadaşların hediyesi amiyane tabirle "cuk" oturdu.

Halil Kendirli yazdı:Yazdığınız şeyleri ben de hep düşünmüşümdür gerçekten de öyle bu hobiyle ilgilenen herkes kibar,iyi niyetli,yardımsever kişiler.Geçen sene forum üyemiz bir abimden model almıştım kargoyla yolladığı gün bir aksilik çıktı ve ben parayı gönderemedim.Aradığımda hiç önemli değil istediğin zaman yollarsın parayı demişti ve beni çok etkilemişti.Hediyeniz de hayırlı olsun...

Çok teşekkürler Halil bey.Karşılıklı güven gündelik hayatta geçer akçe olmaktan çıktı ne yazık ki bugünlerde.Lakin modelci dayanışması farklı :)
Resim

mesaj için keremgurel arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 27 Şub 2011, 20:52

Kerem abi kesinlikle katılıyorum,gerçekten modelciliğe gönül vermiş kimselerin farklı düşündükleri aşikar bence.İncelikli,saygılı ve değer kavramını anlayabilen insanlar olarak görüyorum ki aslında sadece modelcilik için değil hobisi olan insanın farklı düşündüğünü sanıyorum ve bu algı insanı olgunlaştırıyor bence.
Malesef ülkemizde model koleksiyonculuğunu "oyuncak" gibi anlayanlar çoğunlukta ve bu da genel olarak bakarsak insanların yüzeysel düşündüklerini gösteriyor.
Diecastr'yi bu yüzden seviyorum herkesin dediği gibi internet ortamında bu denli dostluklar,alışverişler,muhabbetler ve en önemlisi güven ortamı oluşu bu kişileri özel kılıyor.
Hediyenizin sizin için önemi çok büyük olmuştur bu yüzden Oğuzhan ve Serdar'a teşekkürler.
Ali abinin dediği gibi biz kocaman bir aileyiz.
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 27 Şub 2011, 21:53

Çok güzel bir jest.
Resim

mesaj için malikaltindis arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: Onno » 27 Şub 2011, 23:49

Doğum günü hediyesi çok hoş :smile: bizim sitemizdeki dostluklar bir başka :) hatırlayanlar vardır Baki abinin minik bebişine aldığım hediyeyi :) karşılığında aldığım güzel hatırayı da ben unutmam.. Daha neler var anlatılmaz yaşanır adeta :smile:
iyiki sizler gibi insanlar var

mesaj için Onno arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Onno
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Onur G.
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 1840
Onno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yokOnno rep puani yok

İletiYazar: ibadeath41 » 28 Şub 2011, 00:08

Kerem abi, abilerimin de dediği gibi çok doğru bir konuya değinmişsin. Genellikle de demek lazım. Belki bizim belkide diğer forum üyelerinin başına talihsiz olaylarda gelmiştir ki çok iyi narin modeller biriktirip nicelerini gördüm küstahlıkla birlikte bencilliğin verdiği bir megonamanlık mı demeli bilmiyorum. Sizlerinde tanıdığı vardır elbette...Ama bizim sitemizde böyle birinin olacağını düşünmüyorum bile zaten herkes kişiliğiyle kendini geliştirmiş nezih kişiler. :celeb: :ok1: Neyse konumuz bu değil fazla dağıtmayalım. Kerem abi çok anlamlı bir hediye olmuş. Çok şirinde bir model rengiylede. Senin içinde çok farklı bir yerinin olacağı da kesin zaten :wink1:
Hayırlı olsun kerem abi :nazar:
Resim

mesaj için ibadeath41 arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
ibadeath41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet
Rep Puani: 1900
ibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 28 Şub 2011, 00:19

Abi yazdığın açıklamanın her kelimesine katılıyorum her şeyi gerçekten çok güzel özetlemişsin ..

Bu modelin yeri bundan sonra çok büyük olacaktır ve her bakışında neler neler hatırlayacaksın tahmin edebiliyorum :smile:

Gerçekten çok güzel bir aileyiz,Oğuzhan ve Serdar yüreğinize sağlık dostlar :bye:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: Bora TURAN » 28 Şub 2011, 16:21

İşte modelcilik budur. Çok güzel ifade etmişsin Kerem Hoca'm. :handshake: Üzerine cümle kurmak bile yetersiz. Bu vesile ile Oğuzhan ve Serdar kardeşlerime de bu güzel davranışları için teşekkür ederim.

Ne kadar büyük ve birbirine bağlı bir aile olduğumuz bir kere daha kanıtlanmış oldu. :hearth:
Resim

mesaj için Bora TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir