Birikenler

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Birikenler

İletiYazar: keremgurel » 22 Oca 2011, 20:21

Nicedir işlerimin yoğunluğundan ve internete uzak kalışımdan paylaşım yapamıyordum. Bu süre zarfında aldığım ama paylaşımını yapmadığım modelleri
tatil günün verdiği rahatlıkla forumda paylaşayım istedim.
Aklımdaki bir iki modeli de edindiğimde koleksiyonum ana hatlarıyla istediğim çizgiye gelmiş olacak.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bu çekimi esasında dış çekim şekilnde yapma planım vardı, ancak hava muhalefeti nedeniyle sanırım uzun zaman gerçekleşmeyecek bir plan bu.
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kerem GÜREL
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 483
keremgurel rep puani yokkeremgurel rep puani yok

Re: Birikenler

İletiYazar: keremgurel » 22 Oca 2011, 20:37

İlgin için çok teşekkürler Ali abicim.Şu aklımdaki modellere de hayırlısı ile kavuşur isem çok daha güzel bir görüntü ortaya çıkacak diye düşünüyorum.
Yeni paylaşımlar gelecek inşallah...

Buarada fark ettim ki konuyu yanlış bölüme açmışım.Yönetim olaya el atarsa sevinirim.
Modellerin tümü 1:18.
En son keremgurel tarafından, 22 Oca 2011, 20:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Altuğ » 22 Oca 2011, 20:39

Fotoğraf çekim tekniğine bittim fakat hangisi 1/18 hangisi 1/43 anlamak çok zor. Paylaşım için çok teşekkürler. Hepsi birbirinden güzel. :bravo:
Resim

mesaj için Altuğ arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
Altuğ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Altug
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 29
1/87 Model Sayısı: 13
Toplam Model Sayısı: 44
Rep Puani: 80
Altuğ rep puani yok

İletiYazar: .alhas. » 22 Oca 2011, 20:57

Harika modeller Kerem Abi. Özellikle 190e serisine bayıldım.
Resim BMW olur, Volvo olur herşeyi biriktiren koleksiyoner...

mesaj için .alhas. arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
.alhas.
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Alhas YALÇINKAYA
Rep Puani: 3825
.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok

İletiYazar: masato » 22 Oca 2011, 21:05

Modeller birbirinden şık... :tey: İyi günlerde keyif ile seyireyleyin... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Eran » 22 Oca 2011, 21:17

Kerem hocam paylaşımlarını özlemişiz .. Ilerleyen günlerde de online kalabilmeniz dileğiyle ..

Modelleri 43 başlığının altında görüp, modellerin detaylarına bakıp yahu nası bi üreticiymiş bu amma detaylı üretmiş 43'e göre dedim vallahi :lol:

Iyi günlerde sergileyin hocam, özellikle 190 serisine bittim .. :sad1: :sapka: :good2: :+1:
Resim

mesaj için Eran arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: Bora TURAN » 22 Oca 2011, 21:34

Kerem Hocam;

Keşke uzun zaman yaptığınız gibi paylaşım yapmasaydınız. Akşam akşam kendimden geçtim sayenizde. Modellere diyecek söz yok zaten. Resimlerde üretici firmanın kataloğunda bile olmayan pozlar. Siz en iyisi forumdan ve doğal olarak paylaşımlardan uzak kalmayın derim. Bu güzellikleri tek tek görmek daha az şok etkisi yapar diye düşünüyorum. Uzun zaman sonra böyle bir paylaşım çok şahane oldu. :y: 300 SEL benimde ne zamandır istediğim bir model. Özellikle siyah/kırmızı kombinasyonu çok hoşuma gidiyor. 220D ile çok güzel poz vermişler. 190 serisine de ayrıca bittim. Autoart CL500 hem detay olarak, hemde 1/1 çok hoşuma giden bir araçtır. Bu sebeple ve izninizle bu modeli favorim olarak belirliyorum. 350 SL Cabrio ve martı kanat uyumu gerçekten muhteşem. Yanlarında birde 190 SL olunca tabiki tadından yenmiyor. Bu güzel paylaşıma ne REp,nede teşekkür yeter. Emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu arada stüdyo ortamını da merak etmiyor değilim. Işık ve kadraj çok güzel olmuş. Sizden birde bu ortamın fotoğrafını merakla beklerim. :drinksb: :+1:

Saygılar... :syg:
Resim

mesaj için Bora TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
keremgurel
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: keremgurel » 22 Oca 2011, 22:10

Altuğ yazdı:Fotoğraf çekim tekniğine bittim fakat hangisi 1/18 hangisi 1/43 anlamak çok zor. Paylaşım için çok teşekkürler. Hepsi birbirinden güzel. :bravo:

Beğenilerin için teşekkürler Altuğ.

.alhas. yazdı:Harika modeller Kerem Abi. Özellikle 190e serisine bayıldım.

Teşekkürler Alhas.190 serisi benim için de favori.Bir ara renge gitmeyi bile düşündüm ciddi ciddi.

Eran yazdı:Kerem hocam paylaşımlarını özlemişiz .. Ilerleyen günlerde de online kalabilmeniz dileğiyle ..

Modelleri 43 başlığının altında görüp, modellerin detaylarına bakıp yahu nası bi üreticiymiş bu amma detaylı üretmiş 43'e göre dedim vallahi :lol:

Iyi günlerde sergileyin hocam, özellikle 190 serisine bittim .. :sad1: :sapka: :good2: :+1:

Çok teşekkür ederim Erhancım.İnşallah daha sık birlikte olucaz.Konuyu nasıl oldu da yanlış yere açtım inan ben de kendime şaşıyorum.Bir anlık dikkatsizlik sanırım :)

Bora TURAN yazdı:Kerem Hocam;

Keşke uzun zaman yaptığınız gibi paylaşım yapmasaydınız. Akşam akşam kendimden geçtim sayenizde. Modellere diyecek söz yok zaten. Resimlerde üretici firmanın kataloğunda bile olmayan pozlar. Siz en iyisi forumdan ve doğal olarak paylaşımlardan uzak kalmayın derim. Bu güzellikleri tek tek görmek daha az şok etkisi yapar diye düşünüyorum. Uzun zaman sonra böyle bir paylaşım çok şahane oldu. :y: 300 SEL benimde ne zamandır istediğim bir model. Özellikle siyah/kırmızı kombinasyonu çok hoşuma gidiyor. 220D ile çok güzel poz vermişler. 190 serisine de ayrıca bittim. Autoart CL500 hem detay olarak, hemde 1/1 çok hoşuma giden bir araçtır. Bu sebeple ve izninizle bu modeli favorim olarak belirliyorum. 350 SL Cabrio ve martı kanat uyumu gerçekten muhteşem. Yanlarında birde 190 SL olunca tabiki tadından yenmiyor. Bu güzel paylaşıma ne REp,nede teşekkür yeter. Emekleriniz ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Bu arada stüdyo ortamını da merak etmiyor değilim. Işık ve kadraj çok güzel olmuş. Sizden birde bu ortamın fotoğrafını merakla beklerim. :drinksb: :+1:

Saygılar... :syg:

Boracım ilgin ve hüsn-ü niyet ifadesi sözlerin için çok teşekkür ederim.300 SEL hususunda söylediklerinde son derece haklısın.Lakin ben derim ki alabilirsen bir de krem renkli 220D ve 300SEL edin.Ben henüz bu hayali gerçekleştiremedim ama gerçekleştiğinde siyah ve krem kombinasyonlu bu dörtlü harika olacaktır.
190'lar bilindiği üzere AA'nın kalitesini kanıtlamış modelleri.Yanyana geldiklerinden ise muhteşem bir görüntü ortaya koyuyorlar.İçlerinde EVO beni en çok peşinden koşturandır.Zamanında ciddiye almadığım bir modeli yıllar sonra ilaç niyetine de olsa bulamamak benim için epey zorlayıcı oldu.
CL500'ü özellikle bir önceki kasa CL ve 500SEC için edindim.Sana tavisyem alabilirsen AMG verisyonunu al.Standart versiyondan çok daha sportif ve kaliteli bir görünüm arz ediyor.
300SL cabrio ve coupeler en sevdiğim ikili.Cabrio coupe kadar ünlenmiş olmasa da minichamps ikisini de birbirinden ayırmamış.
190SL içinse Norev hafiften bir torpil geçip minichampsların yanında ezilmemesini sağlamış.
Resim
Kullanıcı avatarı
keremgurel
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: sui_cast » 22 Oca 2011, 22:31

Fotoğraflar çok güzel..
Modeller de öyle..
1:43 ve 1:18 ikilemini ben de yaşadım ne yalan söyleyim :grin:
Şu an bende 7 tane var Mercedes.. Son iki aldığım araç Mercedes olunca tekrar BMW lere döndüm.. Yoldakiler yine BMW :sun:
Mercedes serisi bitmeyecek tabi ki..
Biraz daha yeni nesil c, e ve s kasaları da görmek isteriz.. hepsinden önemlisi bu güzel modelleri aynı güzelliklte fotoğraflarla görmek isteriz..

Paylaşım için çok teşekkürler.. :handshake:
İŞte tam bir Mercedes hayranı..
Rep de geldi...
:+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8145
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: srht » 22 Oca 2011, 22:41

Kerem abi deyim yerindeyse bombayı patlatmışsın.Abi modellerinin güzelliğine mi konuşsam,çekimlerinin güzelliğini mi..:)Aslında ikisi de gerçekten övgüyü hak ediyor.

Maşallah 190 Serisi çok güzel olmuş.Keza W109-W115 uyumu da mükemmel.Martı kanat'ın yanındaki modeller de bütünleşmiş.Coupé'ler keza öyle..Tam anlamıyla bir geçmişten günümüze Mercedes-Benz ailesi var mesajında.
Ponton'un sanırım dealer edition model."D"(Deutschland) logosu ve plakası var.Açıkçası o plakayı kendi Ponton'uma da uygulama isteği doğdu birden..:)

Fotoların ise katalog tadında.Bu güzel paylaşıma yürekten teşekkürler.Uzun zamandır bu denli çeşit Yıldız'ı bir arada görmemiştim;ilaç gibi geldi.:)

Hepsi de tekrardan hayırlı olsun;hepsini de güzel günlerde sergilemen dileğiyle..
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 22 Oca 2011, 22:54

Ben de bunlar nasıl 1:43 diyecektim... :shocked2:
Modellerin hepsi çok harika abi, çekimlerin de enfes olunca geriye ağzım açık seyretmek kalıyor. Yorumsuz... :x:
keyfini çıkar bu birikmiş modellerin :drinksb:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: ibadeath41 » 22 Oca 2011, 23:33

Kerem abi paylaşımın için çok teşekkürler keyifle izledim fotografları, klasiklerin verdiği haz tartışılmaz bile ellerine sağlık :wink1:
Resim
Kullanıcı avatarı
ibadeath41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet
Rep Puani: 1900
ibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yokibadeath41 rep puani yok

İletiYazar: canomen » 23 Oca 2011, 00:14

:nazar: Öncelikle resimleri çok beğendim eee modellerde fotojenik :foto: olunca sözün bittiği yer tam bu noktadır bence eline sağlık :good2: :+1: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir