1962 Ford 12M "Streifen-Taunus" [1:18 Revell]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1962 Ford 12M "Streifen-Taunus" [1:18 Revell]

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Oca 2011, 04:14

Yine uzun zamandır paylaşım bekleyen bir modelimdi.
Avrupalı Klasik modellerim arasına eklenmesiyle Taunus 17M'i yanlız bırakmayan bir araç. 1200cc motor hacmine sahip bu aracın modellemesinde ise Revell fazlasıyla özverili çalışmış;
- Fonksiyonel motor kaput destek çubuğu,
- Motor iç detayları ve ikaz etiketleri,
- Krom kaplamalar,
- Ön ızgara,
- Far-stop grubu,
- Ve 5.60-13" jant-lastik modellemesi bir harika :y:

Aracı tanımayanlar için kısa bir video eklentim var;

Ve gelelim modelin fotoğraflarına;
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Çekimlere eşlik eden ağabey Taunus 17M ile birlikte:

Ve Bonus Fotoğraf:

Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: 1962 Ford 12M "Streifen-Taunus" [1:18 Revell]

İletiYazar: srht » 16 Oca 2011, 04:21

Burak hayırlı olsun.Çok şık;çok güzel,bir o kadar da nostaljik bir model.Bademgöz'le iyi birliktelik kurmuşlar.Bir de Revell'in işçiliği bu sefer gerçekten göze hitap ediyor.Hele kaput açılma mekanizmasını dahi es geçmemeleri buna bir örnek.

Senin Bademgöz zaten aklımdaydı;şimdi bu fotolardan sonra bir daha yerini sağlamlaştırdı.Nasip diyorum en kısa zamanda..:)

Bu arada çekimlerine hayran kaldım.Emeklerine sağlık.Hakkını vermişsin. :handshake:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Eran » 16 Oca 2011, 11:51

Burak bi oldukça güzel bi model .. Revell kendini aştı bazı konularda, devamı gelir umarım ..

Iyi günlerde sergile abim ..
Resim

mesaj için Eran arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 16 Oca 2011, 12:12

Yine Ford, yine Burak Balıkçı.
Yine güzel çekimler ve harika bir model. Seçimin için ve fotoğraflar için tebrik ediyorum. REP'imi yapıştırıyorum. :+1:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 16 Oca 2011, 21:17

srht yazdı:Burak hayırlı olsun.Çok şık;çok güzel,bir o kadar da nostaljik bir model.Bademgöz'le iyi birliktelik kurmuşlar.Bir de Revell'in işçiliği bu sefer gerçekten göze hitap ediyor.Hele kaput açılma mekanizmasını dahi es geçmemeleri buna bir örnek.
Senin Bademgöz zaten aklımdaydı;şimdi bu fotolardan sonra bir daha yerini sağlamlaştırdı.Nasip diyorum en kısa zamanda..:)
Bu arada çekimlerine hayran kaldım.Emeklerine sağlık.Hakkını vermişsin. :handshake:

Teşekkürler Serhat.
Revell bu modelleri 'Museum Edition' olarak ta ürettiği için daha özen göstermiş sanırım diye düşünüyorum. Farkı ise dealer plaka ve nostaljik kutu :smile:

Ali SAMANGÜL yazdı:Burak ;
Gene imzanı atdın be kardeşim.Çok şık ve güzel hayırlı olsun modelin.İyi günlerde seyirle. :inlove: :f: :bye:

Abi seviyorum imza atmayı :lol:

Eran yazdı:Burak Abi oldukça güzel bi model .. Revell kendini aştı bazı konularda, devamı gelir umarım ..
Iyi günlerde sergile abim ..

Revell'erimin sayısı 5 olmuş bile Erhan, şimdilik düşündüğüm Mercedes 230E vede üstü açık Vosvos kaldı sadece :smile:

Emre ERBASAR yazdı:Yine Ford, yine Burak Balıkçı.
Yine güzel çekimler ve harika bir model. Seçimin için ve fotoğraflar için tebrik ediyorum. REP'imi yapıştırıyorum. :+1:

Beğenin için teşekkürler Emre Abi.
Fotoğraf makinesinde Vi Plus (VI+) özelliğini kullandığım zamanlarda çekimler çok canlı renkte oluyor ancak ışığı okadar güzel ayarlamak gerekiyorki, aksi takdirde ekstra kontrast nedeniyle çok koyu bir fotoğraf çıkıyor karşıma. Gün ışığında ek yansıtıcılarla çektim fotoğrafları, elimden geldiğince detayları yansıtmaya çalıştım, beğendiğin için teşekkürler... :sapka:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 16 Oca 2011, 23:54

Gayet sevimli bir model , çekimler de kalite :y: Hayırlı olsun , iyi seyirler .

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Oca 2011, 00:09

Bir an Opel sandım ama Taunus'muş. Ama kabahat bende değil Burak :blush: Türkleşmemiş bir Taunus olduğundan dolay öyle geldi herhalde. Göründüğü kadarıyla herbir yanını çok çok iyi işlemişler aracın; jantlar, farlar, ızgara, logolar harika görünüyor. Ayrıca aracın rengi de benim beğeni zevkimin paralelinde ve bel seviyesindeki krem renki, k0onturları bakımından da mükemmel görünüyor. Son foto da insanı coşturuyor Burak; Allah'tan 1/43'e de bu araçların paralelinde bulaştım ben yoksa bunları görüp görüp ne yapardım bilmiyorum. :tmi: :sweat: Senin Taunus merakın sayesinde müthiş fotolar ve paylaşımlar görüyoruz Burak; özellikle foto çekimlerinde müthiş bir orijinallik var ve -iltifat olsun diye demiyorum- dönemin broşürlerini inceliyormuş gibi oluyorum resmen. Çok yeteneklisin gerçekten Burak, maaşallah ve daim olsun diyorum...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: ROD » 17 Oca 2011, 11:18

Burak,fotoğrafların çok çok iyi gözüküyor... :drinksb:

mesaj için ROD arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
ROD
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 14
Rep Puani: 1415
ROD rep puani yokROD rep puani yokROD rep puani yokROD rep puani yokROD rep puani yokROD rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 17 Oca 2011, 14:59

ozgurs82 yazdı:Gayet sevimli bir model , çekimler de kalite :y: Hayırlı olsun , iyi seyirler .

Teşekkürler Özgür

gearbox yazdı:Bir an Opel sandım ama Taunus'muş. Ama kabahat bende değil Burak :blush: Türkleşmemiş bir Taunus olduğundan dolay öyle geldi herhalde. Göründüğü kadarıyla herbir yanını çok çok iyi işlemişler aracın; jantlar, farlar, ızgara, logolar harika görünüyor. Ayrıca aracın rengi de benim beğeni zevkimin paralelinde ve bel seviyesindeki krem renki, k0onturları bakımından da mükemmel görünüyor. Son foto da insanı coşturuyor Burak; Allah'tan 1/43'e de bu araçların paralelinde bulaştım ben yoksa bunları görüp görüp ne yapardım bilmiyorum. :tmi: :sweat: Senin Taunus merakın sayesinde müthiş fotolar ve paylaşımlar görüyoruz Burak; özellikle foto çekimlerinde müthiş bir orijinallik var ve -iltifat olsun diye demiyorum- dönemin broşürlerini inceliyormuş gibi oluyorum resmen. Çok yeteneklisin gerçekten Burak, maaşallah ve daim olsun diyorum...

Bu güzel düşüncen için çok teşekkürler Kenan, model tüm sevimliliğiyle kamera karşısına geçmek için nezamandır bekliyordu beni.
Bu aracın üretildiği dönemlerde avrupalılar Amerikan çizgilerinden kurtulup kendilerine özgü bir tasarım sevdasına girdiler. Tam geçiş döneminde ise Amerikan görüntülü Avrupalılar piyasaya çıktı, bu da bunlardan biri bence. İşin garibi Bademgöz Taunus ile aynı yıllarda üretilmiş olmasına rağmen (P3 17M) bu Streifen modeli (Makyajlı P1 12M) çizgisinden hiç şaşmamış. P9 kasasına kadar da Ford'un kendi amblemi kullanılmamış, onun yerine Taç Sembollü Köln Katedraline ait özel logo kullanılmış.
Modele gelirsek Revell tüm araçlarında Izgara modellemelerini çok başarılı yapıyor.
Amerikanları sevdiğim halde Avrupalı araçlarla daha haşır-neşir olduğum için bu tarz araçların modelleri daha çok ilgimi çekiyor, bu yüzden fotoğraflamasında da kendimi kaybediyorum. Taunus 12M, döneminde bayanlar tarafından en çok tercih edilen otomobil ünvanına sahip, bu yüzden son fotoğrafın mizanseni bu ünvana dayalı olsun istedim, ortaya böyle bir kare çıktı.
Beğenin için teşekkürler Kenan, 1:43'lerle darısı başına... :drinksb:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 18 Oca 2011, 03:47

kemal_053 yazdı:Burak hayırlı olsun.
Model çok güzel Burak detaylar falan resimlerle her şeyi anlatmışsın bizlere ellerine sağlık paylaşım için teşekkür ederim. :+1:

ROD yazdı:Burak,fotoğrafların çok çok iyi gözüküyor... :drinksb:

Teşekkürler arkadaşlar :sapka:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ArdaPerk » 18 Oca 2011, 04:37

Abi gerçekten çok güzel ve özel bir klasik ..

Fotoğraflardan bile kendini belli edebiliyor ayrıntıları özellikle kaporta çubuğuna bayıldım,

Güle güle sergile Abi :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 18 Oca 2011, 12:49

ArdaPerk yazdı:Abi gerçekten çok güzel ve özel bir klasik ..
Fotoğraflardan bile kendini belli edebiliyor ayrıntıları özellikle kaporta çubuğuna bayıldım,
Güle güle sergile Abi :nazar:

Teşekkür ederim Arda, bende destek çubuğunu ilk gördüğümde çok şaşırmıştım, güzel bir ayrıntıyı modellemişler :wasntme:
Klasikseverlere bu modeli tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: chrono » 18 Oca 2011, 18:55

bu ford aşkı seni işinden edecek haberin yok:P
güzel bir klasik Burak ama bunlara amerikan demek biraz zor geliyor bana seninde bilgisinde verdiğin gibi avrupa modelleri bunlar...
ancak çok sevimli duruyorlar o kesin, ayrıca iki koldan iyi götürüyorsun bu modelciliği güzel fotoğrafların ve bonuslarının eksik olmaması dileğiyle..

mesaj için chrono arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir