1/18 EXOTO 1966 FORD GT40 MK II #98 DAYTONA 24 HOURS

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 EXOTO 1966 FORD GT40 MK II #98 DAYTONA 24 HOURS

İletiYazar: ..alper.. » 13 Oca 2011, 02:29

Tasarımına hayran kaldığım birkaç arabadan birisi Ford GT.Hem klasikleri hemde güncel modelleri gerçekten çok hoşuma gidiyor,2005 modelinin yanına düşündüm bu modeli ve kendisi 66' Daytona 24 hr şampiyonu sürücüleri ise Lloyd Ruby, Ken Miles.
Alalı uzun zaman olan 3 modelimi paylaşayım dedim henüz inceleme fotoğraflarını çekemedim ancak en yakın zamanda paylaşacağım.Özellikle bu modelde başıma gelmeyen şey kalmadı özellikle gümrükteki muayene memurlarıyla girdiğim polemikler vs. üzüntü ve stres dolu birkaç günden sonra modeli incelediğimdeki haz üzüntümü biraz olsun almıştı benden.Birkaç fotoğraf

Resim
Resim
Resim
En son ..alper.. tarafından, 13 Oca 2011, 04:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için ..alper.. teşekkür aldı- 3:
BuRaK-B, Emre E., ozgurs82
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

Re: 1/18 1966 EXOTO FORD GT40 MK II #98 DAYTONA 24 HOURS

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 13 Oca 2011, 02:57

Hayırlı olsun Alper, üzücü olayların sonunda modeli eline alıp incelerken herşey siliniyor değil mi? Sonu iyi bitmiş gerisini boşver. Detaylı inceleme ve resimleri bunda da bekliyorum. :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
1/18 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 13 Oca 2011, 03:00

Mükemmel... :smile: :+1: :+1: :+1: :nazar: :nazar: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 13 Oca 2011, 03:02

goldmember yazdı:Hayırlı olsun Alper, üzücü olayların sonunda modeli eline alıp incelerken herşey siliniyor değil mi? Sonu iyi bitmiş gerisini boşver. Detaylı inceleme ve resimleri bunda da bekliyorum. :+1:

Siliniyor ama hayatımın en kötü günüydü diyebilirim bunu ancak bir exoto silebilirdi :grin:
MAKOSHARK yazdı:Mükemmel... :smile: :+1: :+1: :+1: :nazar: :nazar: :nazar:

:drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 13 Oca 2011, 03:03

Tarzım değil :) İyi seyirler :)
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 13 Oca 2011, 03:17

Müthiş bir araç ve sadece camlardaki tek tek dizilmiş puntalar bile yeter. Keşke kapıların vs.'lerin açık olduğu fotolar da görseydik; şaheser bir araç. Bence de gümrükteki sıkıntıyı da unutturacak kadar harika bir araç ama insan, laf anlatamadığı varlıklara, hele ki böyle hiç anlayamayacakları konularla alakalı birşeyler anlatmaya çalışmak ve bizim için bu kadar kıymetli olan bu ürünlerle alakalı bir polemik yaşamak gereçkten unutulmayacak ve her seferinde insanın sinirini tazeleyecek bir kabus gerçekten. Şu var ki; gümrük birimini babasının çiftliği gibi kullananlara sağlam bir kötek geldi geçtiğimiz günlerde ama umarım yerlerine gelenlerin de; suistimale çok fazla açık bu birimi, insanı bir şekilde idare ederler de, bugüne kadar yaşadığımız soytarılıkları bir daha umarım yaşamayız. İyi sergilemeler dilerim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 13 Oca 2011, 03:47

Kesinlikle mükemmel... :ok1:
Ford GT serisi Ferrari Mühendislerinin bile imrenerek dile getirdiği bir başyapıt. Modelin detaylarını bildiğim için yorumsuz olarak seyretmekle yetiniyorum.
Gümrük sıkıntın için geçmiş olsun diyorum, sorunlu da olsa halledebildiğine sevindim.
Çok çok güzel bir seçim Alper, keyifle seyret :nazar: :+1:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 13 Oca 2011, 04:32

gearbox yazdı:Müthiş bir araç ve sadece camlardaki tek tek dizilmiş puntalar bile yeter. Keşke kapıların vs.'lerin açık olduğu fotolar da görseydik; şaheser bir araç. Bence de gümrükteki sıkıntıyı da unutturacak kadar harika bir araç ama insan, laf anlatamadığı varlıklara, hele ki böyle hiç anlayamayacakları konularla alakalı birşeyler anlatmaya çalışmak ve bizim için bu kadar kıymetli olan bu ürünlerle alakalı bir polemik yaşamak gereçkten unutulmayacak ve her seferinde insanın sinirini tazeleyecek bir kabus gerçekten. Şu var ki; gümrük birimini babasının çiftliği gibi kullananlara sağlam bir kötek geldi geçtiğimiz günlerde ama umarım yerlerine gelenlerin de; suistimale çok fazla açık bu birimi, insanı bir şekilde idare ederler de, bugüne kadar yaşadığımız soytarılıkları bir daha umarım yaşamayız. İyi sergilemeler dilerim...

Hayatımın en kötü gününü yaşadığım bir zamanda yanımda olan bir başka modelci abim vardı forumdan değil ancak kendisi olmasaydı o günüm çok daha kötü geçecekti o yüzden o günün manevi değeri çok büyük oldu benim için ve birkez daha anladım bizim düşüncelerimizin sadece bizim gibilerinin anlayacağını ve bu beni çok üzüyor.Gelenler umarım gidenleri aratmaz ancak birşeylerin değişeceğine artık inanmıyorum.O gün beni modelcilikten soğutacak kadar bir tavır takınan insanlara lanet ediyorum umarım bu şekilde mağdur duruma düşerler ve durumumu anlarlar.

BuRaK-B yazdı:Kesinlikle mükemmel... :ok1:
Ford GT serisi Ferrari Mühendislerinin bile imrenerek dile getirdiği bir başyapıt. Modelin detaylarını bildiğim için yorumsuz olarak seyretmekle yetiniyorum.
Gümrük sıkıntın için geçmiş olsun diyorum, sorunlu da olsa halledebildiğine sevindim.
Çok çok güzel bir seçim Alper, keyifle seyret :nazar: :+1:

Burak bildiğin gibi Ford GT "Ferrari Killer" diye de geçiyor tarihte ki zaten Ferrari'leri sevmem :) Klasik ve güncel halinin tasarımı bu kadar değişmeden koruması ve hala aynı etkiyi yaratıyor olması çok üstün bir başarı bence ve beni etkileyen kısmı da bu yönde.
Beğendiğine sevindim.
Resim
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

Re: 1/18 EXOTO 1966 FORD GT40 MK II #98 DAYTONA 24 HOURS

İletiYazar: srht » 13 Oca 2011, 06:20

Alper hayırlı olsun yeni modelin.Özlettin paylaşımlarını.Modelin duruşu bile kâfi kutu içerisindeki..

Gümrük konusunda ise her ne kadar sıkıntı yaşamış olsan da modelini sağsalim alabilmene sevindim.Şu var Kenan abinin de dediği gibi 2 gün öncesine kadar gerçekten gümrük olayına el attılar.Ben de hiç ummasam da yerlerine gelecek/gelmiş olanların aynı gaflete düşmemesini temenni ediyorum.Zira orası bir gümrük ve adamların kendilerini "padişah" görmeleri ve bizleri/sizleri de kendilerine "elmahkum" görmeleri çok ta zor değil.Ama işini hakkıyla yapan için de bu oldukça zordur.Umarım böyle gelmiş;böyle gitmez artık..Her ne kadar gümrükle bir sıkıntı yaşamasam da yaptığım alışverişlerde;böyle bizden birisi sorun yaşayınca;hele hele modeli anlamayan tiplerle de karşılaşınca nasıl bir durumda olduğunuza hak vermemek elde değil..
Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 2:
..alper.., Emre E.
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 13 Oca 2011, 09:16

Model çok şık Alper. Bence, bu kadar zor bir şekilde eline ulaşması, manevi değerini daha da çok arttırıyor. Hayırlı olsun.
keyifli günlerde sergilemeni dilerim. Kutudaki duruşu bile herşeyi açıklıyor. :bravo: :+1: :good2:
----
Gümrük konusuna gelince, Kenan ve Serhat gerekeni söylemişler. Diyecek çok şey var ama hiç bir şey yok... :x: :@

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
..alper..
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Eran » 13 Oca 2011, 09:27

Alper çok kaliteli bi duruşu var modelin, iyi günlerde sergile ...

Gümrük olayına gelince, gayet talihsiz bi olay .. Umarım herkes hak ettiği yeri bulur ..

Detaylı fotolarını isteriz, kutu içinde sıkılmışa benziyo, en kısa sürede gezmeye çıkart derim modeli :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eran
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Erhan
1/18 Model Sayısı: 13
Rep Puani: 1635
Eran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yokEran rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 13 Oca 2011, 11:45

çok güzel tabi ki..güle güle sergile..ne oldu gümrükte?
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 13 Oca 2011, 18:00

Bülent Aydoğan yazdı:çok güzel tabi ki..güle güle sergile..ne oldu gümrükte?

Aslında tekrar düşünüp üzülmek istemiyorum ancak kısacası oradaki normal bir vatandaşın bana saldırması üzerine gümrük memurunun hiçbirşey yapmamasıyla gelişen bir olay ve karakola kadar devam etti,dediğim gibi bir modelci abimle tekrar gittikten sonra tamamen değişik davranan gümrük memurunu hayretler içerisinde izledim özet olarak böyle diyebilirim.Modelciliği anlamasını beklemiyorum ancak saygı bile duyulmayan bir yerde şiddet,güvensizlik ve kişinin yaşına göre muamele yapılması beni üzen tarafları.Yaşını başını almış insanların özellikle görgü tanıklarının birden sizleri tanımamaları da cabası.İstanbul'da nasıl bilmiyorum ancak Kocaeli gümrüğünde güvenlik yok ve istediğiniz insanı bir yerini kanatmadan veya morartmadan dışarı atabilirsiniz bunu gümrük muayene memuru gayet açık bir şekilde anlattı.
Karakolda da şöyle bir durumla karşılaştım haberiniz olsun belki biliyorsunuzdur ;Birinden şikayetçi olmanız için sizin ağzınızı yüzünüzü kırması gerek yoksa şikayet falan edemiyorsunuz böyle bir ülkede yaşadığım için utanıyorum.Hiçbir insan haklarının düşünülmediği insanı bırakın hayvana bile saygı duyulmayan bir ülkede bu insanlarla aynı havayı solumak bile utanç verici.
Resim

mesaj için ..alper.. teşekkür aldı- 2:
BuRaK-B, Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir