"YENİ" GMP VE TRUE SCALE GÜZELLİKLERİ

Yetkili: sui_cast, DC Haber

"YENİ" GMP VE TRUE SCALE GÜZELLİKLERİ

İletiYazar: Kenan Şavklı » 27 Arl 2010, 02:49

Herkese selamlar; "yeni çıktı" denebilecek ve detaylı fotoları pek de görülmemiş modeller olduğunu düşündüğüm bu bebekleri paylaşmak istedim. Hedefimde 7-8 araç içerisinden bir kaçı burada yeralıyor çünkü. :devil: İnternette dolaşırken, yabancı bir modelcinin Photobucket hesabından sızıverdim. Benimle paralel ilerleyen bir modelci olduğu tüm fotolarından belliydi ve bu "yeni" olanlarını paylaşmak istedim...

İlk güzellik bu GMP'nin modeli. Daha önce aldığım kırmızı F330P4 Spider'a çok benzeyen ama aslında iki farklı model olan güzellikler. Bu beyazın adı "412 P" olarak geçiyor ve N.A.R.T. Ferrari takımının aracı. Adından da anlaşılacağı gbi bir Amerikan Ferrari yarış takımına ait... Renkleri -benim için- cezbedici...
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Aşağıda da görüldüğü gibi, bu aracın da direksiyon ortasında bulunan levhasında yapıştırıcı buharları var ve büyük ihtimalle bendeki 330P4 gibi :lol: Çin'li işçinin parmak izi bulunuyor. :smile7:
Resim

:cup1: Bir şampiyondan başka bir şampiyona :cup1:
Bu Tyrell de tedarikçi anlamında epey başımı ağrıttı ama verdiğim kıymetten mütevellit sabırla beklemekteyim.
İlk iki fotodakiler ilk çıkan test versiyonuna ait; yarış versiyonundakn ayırd edilen en temel farkı, arkasındaki hava girişli devasa kapağının bulunması... Masmavi renginin üzerinde sarı Elf yazısı mükemmel ve o günlere götürüyor... "Elf" yazsının karakteri, "MARTİNİ"nin görsel karakteri kadar beni etkileyen unsurlardan biri...
Resim

Resim

Bu aşağıdaki ilk iki foto ise, yarışmış ve 76 İsveç GP.'sini birincilikle bitirmiş Tyrell! :cup1: Ömrü kelebek kadar olan bu 6 tekerlekli efsanenin, kazandığı ilk ve tek birincilik de bu oluyor.
Resim

Resim

Detay anlamında çok derin bir içeriğe sahip olan True Scale Tyrell'in, metalinin bol olması da, bunca ince işçilikle beraber nasıl imal edilebildiği konusunda merakte bıraktırıyor. Fonksiyonel anlamda da etkileyici... İnşallah gelsin de derin bir inceleme yapalım. :cup1:
Resim

En son çıkan Tyrell'ler de "ikili set" halinde ve zaten bu segment modeller için epey uygun fiyatlı olmalarına rağmen; bir de bu ikili paketle sunulmuşunun fiyatı; tekini büsbütün ucuz hale getiriyor! Çok sevindirici ve fiyat Exoto'nun tam tersi biçiminde yapılmış bir sunum. Çünkü Exoto'nun bu tip ikili model gift setleri, Nuh-Nebi'den kalma modeller olsa bile, inanılmaz pahalılar.
Resim

Figür işlerinin daha iyi yapılmaya başlanmasıyla, benim de ilgimi çeken setlerden biri yine True Scale'den gelmiş. GULF Racing oldukları için hiçbir zaman almayacağım kesin ama mükemel oldukları da kesin. :bravo: Keşke Elf Tyrel'e uyacak biçimde yapsalarmış da hemen bunları da ekleseymişiz... :dash1: Ama True Scale'in bunu da yapacağından eminim...
Resim

Resim

Resim

Resim
*Tyrell'ler üretici sitesinden; diğer parçalar photobucket'dan alıntıdır...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 4:
Bora TURAN, G.HEPARSLAN, ozgurs82, srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: "YENİ" GMP VE TRUE SCALE GÜZELLİKLERİ

İletiYazar: Bora TURAN » 27 Arl 2010, 10:10

Modellere diyecek yok zaten. Figürler de çok gerçekçi olmuş. :handshake:

El emeği göz nuru dedikleri bu oluyor sanırım. Parmak izi imza olmuş galiba. :lol:

Paylaşım için teşekkürler. En kısa zamanda senden fotoğraf bekliyorum. :drinksb:
Resim

mesaj için Bora TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Bora TURAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Bora TURAN
1/18 Model Sayısı: 71
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 6140
Bora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yokBora TURAN rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 27 Arl 2010, 12:15

Resmen dantel gibi işlenmişler. Mükemmeller. Tyrell, küçüklüğümden beri ilgimi çeken bir araç.. Kenan, artık değişmez bir klasik olan çok güzel anlatımınla yine zevkle okudum bu konuyu.. Teşekkürler paylaşım için..
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 27 Arl 2010, 22:55

6 tekerlekli olanlar güzel , fenerli :)

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 27 Arl 2010, 23:51

Güzel paylaşım kardeşim teşekkürler. :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: metal gear » 28 Arl 2010, 00:51

bu şampiyonlar çok teferruatlı paylaşımınıza teşekkürler

metal gear
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: malikaltindis » 28 Arl 2010, 01:02

bu tarz yarış araçlarını bir türlü sevemedim gitti..
Resim

mesaj için malikaltindis arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 28 Arl 2010, 01:57

Herkese teşekkürler. İnşallah nasipse, eklemeyi düşündüğüm parçalar bunlar; kavuşmadan önce bol bol yeni paylaşım fotoları araştırırken bu detaylı çekilmiş fotoları paylaşmak istedim. Umarım kendi çekimim olan detaylı ve daha iyi inceleme fotoları ile karşınıza çıkmak kısmette vardır...GMP Ferrari, elimdeki kırmızı Spider'ı blunduğu için zaten bildiğim bir parça; bu yüzden Tyrell, şu an merakımı zireveye çıkartmış durumda. Tyrell test ve yarış versiyonlarını, inanılmaz bir merakla beklemekteyim. :yuppi:

malikaltindis yazdı:bu tarz yarış araçlarını bir türlü sevemedim gitti..

:smile5: Malik düşünceni anlayabiliyorum ve benim de aklımdan çok geçmeyen araçlardı bunlar ve sadece güncel araçları büyük bir aşkla alıp dizerdim. Ancak bugün, "1/1 araba olarak ne alınabilir" sorusuna bile cevap ararken, inanılmaz derecede bir soğuma yaşamamdan dolayı karar veremiyorum. İnsan gerçekten hayallerinde büyüttüğü şeylere erişebilme gücünü eline geçirince, bir isteksizlik ve sönmüş heyecan hissedebiliyor. Farkında olmadan o heyecanı yaşattığını görüyor insan ve "n'apıyorum ben be" diye silkiniyor. Marka -model ne olursa olsun bugün 1/1'lerin güncellerini gördüğümde artık "üüffff" demiyorsam, modellerini nasıl ve neden aldığımı bugün anlayamıyorum. "Diecast'teki Dünüm" konusunda paylaştığım ne kadar güncel varsa, hepsinin bana göre ne kadar gereksiz geldiğini ve foto yükler ve atarken nasıl üşendiğimi anlatamam; çok angarya geldi ama geçmiş, şu an bana şaşkınlık dolu bir utanç verse de paylaşılası geldi ve başlara biraz olsun tad katacak bir iki değerli foto ekleyerek o paylaşıma renk katayım istedim. Demek istediğim kesinlikle, birgün herkesin akıbeti, benim gibi klasikler olacaktır"ı irdelemek değil. Öyle bir şey de yok tabi ki ve herkesin zevki ayrı... Ama liyakat arttıkça, minyatür modelleri çok daha az ve gerçekten kıymetli olanlarını seçmek kaçınılmaz oluyor. Yani yollarda bugün bol bol görülen şeylerin modellemelerini eve alıp getirmek değil de, yollarda asla görülmeyecek ve ancak müzelerde yeralan parçaları; değil eve sokmak, beklemek bile hayatı zevkli hale getiriyor benim için.
Aşağıdaki fotoda yer alan aracı sevmemin sebebi, o dönemlere olan özlem ve tutkudan ileri geliyor; arkadaki ukala/dedikoducu gazetecilerin kıyafetleri, o dönemin -şimdi çok ilginç gelen- F1 kuralları ve hatta o dönemin oksijeni. :lol: Geçmiş dönem trendleri, sanayisi-teknolojisi bana Swiss Otel'in aşçısının pişirdiği çorbanın tadını veriyor ama yakın geçmişte sattığım o tüm günceller -ki 1/1'leri bile itici geliyor- evde kendi yaptığım paket çorba gibi yapay, sulak ve özensiz geliyor... :lol:
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 28 Arl 2010, 02:27

Kenan abi emeğine sağlık.Yine hoş bir sunum daha yapmışsın bizlere;teşekkürler..

Cumartesi günü Yücel abiyle de True Scale Miniatures Tyrell'i irdeledik biraz ve detaylarından bahsetti bana.Aynı senin anlattığın gibi;fotolarda görünen hususlardan konuştuk.Ama gelgelelim Tyrell'i sırf "6 adet" tekerleği olduğu için sev(e)medim.Detay olarak güzel;fevkâlade hem de;ancak özellikle tasarımı hiç hitap etmiyor bana..=)

Umarım en kısa zamanda senin koleksiyonunda da bu güzellikleri görürüz..
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 28 Arl 2010, 12:55

Kenan bu konuda zevklerimiz aynıymış belkide o yıllardan beri F1 ile ilgilenmem ve sıradışı modellerden hoşlamam yüzünden bu 6 tekerlekli modele bayılıyorum her bakımdan harika gözüken bu yarış arabasını almana sevindim. Umarım en kısa zamanda senin gözünden bu arabayı inceleme fırsatımız olur :movie:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5240
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 28 Arl 2010, 16:57

srht yazdı:Kenan abi emeğine sağlık.Yine hoş bir sunum daha yapmışsın bizlere;teşekkürler..

Cumartesi günü Yücel abiyle de True Scale Miniatures Tyrell'i irdeledik biraz ve detaylarından bahsetti bana.Aynı senin anlattığın gibi;fotolarda görünen hususlardan konuştuk.Ama gelgelelim Tyrell'i sırf "6 adet" tekerleği olduğu için sev(e)medim.Detay olarak güzel;fevkâlade hem de;ancak özellikle tasarımı hiç hitap etmiyor bana..=)

Umarım en kısa zamanda senin koleksiyonunda da bu güzellikleri görürüz..

Ben teşekkür ederim Serhat, detayları memnuniyet veren bir model evet. Şunu belirteyim ki Serhat, bu tip modelleri toplarken, tasarıma önem vermek gibi sığ bir argümanı kişi zaten düşünmüyor. Burada tamamen farklı bir bakış açısı devreye giriyor ve daha çok "hissii" olan getirileri önemli sadece... Tasarım anlamında güzel olmadığı bir yana komik bile geldiğini söyleyebilrim ki hatta anlata anlata bitiremediğim bu Tyrell ile dalga bile geçtiğimi bilirim ki Avatar filminde görülen, önde çift bacağı olan atlara benzetmiştim ki millet yerlere yatmıştı... :lol: Onun dışında da Sharknose'un "kano" gibi geldiğini, bazı klasik Ferrari yarışçılarını "ekler pastasına" ya da "anason galetesine" benzettiğimi, konularımı okuyan herkes bilir. Yani tasarımları "güzellik" ölçütünde değerlendirmediğim de buradan belli zaten ve hatta dalga bile geçtiğim ortada. Dediğim gibi ve Malik'e cevaben de yazdığım gibi; F1'in geçmişi ve dünya sanayiinin gelişiminin motorsporlarındaki etkisi ve "bugüne geliş" beni enterese ettiği gibi o günlerin gerçek efsanevi yarışçıları beni ilgilendiriyor. Bu yüzden, "tasarımı beğenmek" gibi bir argümandan yola çıkıldığında zaten benim aldığım araçların çoğu -hele ki gençlere- asla hitap etmez. Çünkü benim sevdiğim aracı gören insanların "üff ne arabası varmış" demesi ya da karşı cinsin hasta olması zerre kadar önemli değildir. Hepimizin hayran olduğu O 302 otobüsün de "güzel" olduğunu söylemek mümkün değildir, ama duygusal anlamda yaşattıkları -özellikle minyatür modelcilikte- inanılmaz ilgi görür. Tyrell ya da eski tüm yarış araçları, bizlere coğrafi anlamda uzak kalan araçlar olduğu ve o dönem millet bu gibi kültürel alanlarla ilgili olduklarında bizler -gerizekalı yöneticiler yüzünden- tüp kuyruğu, benzin kuyruğu gibi şeylerle uğraştığımız için bizlerde anıları yoktur maalesef... Motorsporlarında, halkımızın ilgi duyar duruma gelmesi anlamında tüm dünyadan neredeyse 100 yıldır gerideyiz ki hala F1'e gidenler, üff ne hızlılar diye düşünerek ya da yarışçıları çıplak gözle görebilmek için gidenler çoğunluktadır. Ama Avrupa'da bu işin müthiş bir geçmişi ve müze tadında mekanları vardır ve kişilerin çoğu bu geçmişi de bilerek gittikleri için aldıkları keyfin ne kadar olduğunu bir kendileri bir de Allah bilir...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 28 Arl 2010, 17:13

REVOLUTION yazdı:Kenan bu konuda zevklerimiz aynıymış belkide o yıllardan beri F1 ile ilgilenmem ve sıradışı modellerden hoşlamam yüzünden bu 6 tekerlekli modele bayılıyorum her bakımdan harika gözüken bu yarış arabasını almana sevindim. Umarım en kısa zamanda senin gözünden bu arabayı inceleme fırsatımız olur :movie:

Devrim abi teşekkürler. Araçlar henüz elime geçmedi ama Ocak'ın ilk yarısında elimde olacaklar inşallah. Bıraktığı izler anlamında benim için çok kıymetli yarışçılardan biri olan bu araç, bana da çok sempatik geliyor ve dönemi güzel yansıttan çalışmalardan birisi. Bir çok teknik handikapları yüzünden vazgeçilen bu konseptin kısa ömrü de işi daha da ilginç kılıyor. :yuppi: Ben de sabırsızlıkla bekliyorum...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: malikaltindis » 28 Arl 2010, 19:53

gearbox yazdı:
malikaltindis yazdı:bu tarz yarış araçlarını bir türlü sevemedim gitti..

:smile5: Malik düşünceni anlayabiliyorum ve benim de aklımdan çok geçmeyen araçlardı bunlar ve sadece güncel araçları büyük bir aşkla alıp dizerdim. Ancak bugün, "1/1 araba olarak ne alınabilir" sorusuna bile cevap ararken, inanılmaz derecede bir soğuma yaşamamdan dolayı karar veremiyorum. İnsan gerçekten hayallerinde büyüttüğü şeylere erişebilme gücünü eline geçirince, bir isteksizlik ve sönmüş heyecan hissedebiliyor. Farkında olmadan o heyecanı yaşattığını görüyor insan ve "n'apıyorum ben be" diye silkiniyor. Marka -model ne olursa olsun bugün 1/1'lerin güncellerini gördüğümde artık "üüffff" demiyorsam, modellerini nasıl ve neden aldığımı bugün anlayamıyorum. "Diecast'teki Dünüm" konusunda paylaştığım ne kadar güncel varsa, hepsinin bana göre ne kadar gereksiz geldiğini ve foto yükler ve atarken nasıl üşendiğimi anlatamam; çok angarya geldi ama geçmiş, şu an bana şaşkınlık dolu bir utanç verse de paylaşılası geldi ve başlara biraz olsun tad katacak bir iki değerli foto ekleyerek o paylaşıma renk katayım istedim. Demek istediğim kesinlikle, birgün herkesin akıbeti, benim gibi klasikler olacaktır"ı irdelemek değil. Öyle bir şey de yok tabi ki ve herkesin zevki ayrı... Ama liyakat arttıkça, minyatür modelleri çok daha az ve gerçekten kıymetli olanlarını seçmek kaçınılmaz oluyor. Yani yollarda bugün bol bol görülen şeylerin modellemelerini eve alıp getirmek değil de, yollarda asla görülmeyecek ve ancak müzelerde yeralan parçaları; değil eve sokmak, beklemek bile hayatı zevkli hale getiriyor benim için.
Aşağıdaki fotoda yer alan aracı sevmemin sebebi, o dönemlere olan özlem ve tutkudan ileri geliyor; arkadaki ukala/dedikoducu gazetecilerin kıyafetleri, o dönemin -şimdi çok ilginç gelen- F1 kuralları ve hatta o dönemin oksijeni. :lol: Geçmiş dönem trendleri, sanayisi-teknolojisi bana Swiss Otel'in aşçısının pişirdiği çorbanın tadını veriyor ama yakın geçmişte sattığım o tüm günceller -ki 1/1'leri bile itici geliyor- evde kendi yaptığım paket çorba gibi yapay, sulak ve özensiz geliyor... :lol:
Resim

Zaman zaman benim de içine düştüğüm bir durum Kenan.Ben de bir şeylere sahip olduğum zaman,sahip olmadan önceki kadar heyecan duyamıyorum.Örneğin ortaokuldayken hadi anadolu lisesini kazancaksın çalış denirdi.Çalışırsın hevesle başarınca mutlu olursun sonra gidersin bir süre 'ee kazandım noldu?' yeni bir hedef,hadi üniversite...evet çalıştık kazandık okuyoruz şimdi ne olacak? yeni hedef iyi bir iş vs..Ya da 1:1 de dediğin gibi ilk arabamı alırken büyük heyecanla bindim 6ay sonra sıkıldım.

Model konusunda değil her konuda bu böyle,olmayan şeye özlem duyuyor insan.Ben model konusunda daha yeni olduğum için merak ettiğim bir çok model var ilgi alanımda olan.O yüzden şu an bu modeller sıcak gelmiyor.Öte yandan ilk başladığım zaman ralli araçları da ilgimi çekmiyordu ama yavaş yavaş rallilere de ısındım hatta birkaç tane edindim bile :smile: Belki senin gibi bu işin zirvesine yaklaştıkça benim de bu modellere doğru kaymam kaçınılmaz olacaktır :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

Sonraki

GMP

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir