Bmw E46 M3 CS Coupe 1/18 Kyosho

Bmw E46 M3 CS Coupe 1/18 Kyosho

İletiYazar: youth_peer » 26 Kas 2018, 12:50

E46 M3 CS Coupe eğer bir gün bir M sahibi olacaksam o olmalı diye ayırdığım nadir üretimlerden. Aslında BMW'nin tüm M modellerini ister insan bir hayal de olsa ama bu model diğerlerinden bence biraz daha özel. Gelelim özel olduğu konulara. Bilindiği gibi E46 M3 CSL modeli daha çok tutulan ve bilinen popüler bir model. Ancak sahip olduğu SMG şanzımanın bir M ruhuna uzak olduğunu düşünüyorum... İşte tam burada E46 M3 CS giriyor devreye. Normal M3'den farkı ise hafifletilmiş jantlar, manuel şanzıman, büyütülmüş fren kaliper ve diskleri. Bu araçta karbon fiber tavan ve kaput detayları mevcut değil.
Resim

Şimdi gelelim Kyosho üretimi M3 Coupe'ye. CS modeline uyum sağlaması için kopya CSL jantlarını ben uyguladım modele.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Ve tabiki bonuslarımız.
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Bavarian Engineers Club

Mechanical Engineer

mesaj için youth_peer teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, Musa Can ÇİL, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
youth_peer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen ÇOBAN
1/18 Model Sayısı: 26
1/24 Model Sayısı: 40
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 335
youth_peer rep puani yokyouth_peer rep puani yok

Re: Bmw E46 M3 CS Coupe 1/18 Kyosho

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 27 Kas 2018, 18:21

SMG ülkemizde hayli yanlış anlaşılan bir şanzıman bence. Ben sizinle aynı fikirde olamayacağım maalesef. Araca gelirsem CSL ile M3 arası bir versiyon. Haliyle güzel tabi. Yani baz M3 bile güzelken hemde. Modele gelecek olursam jantlar biraz daha parlak olabilirmiş derim sadece. Onun haricinde kıymetli bir parça. Keyifle sergilensin paylaşım için teşekkürler.. :good2:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2915
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: youth_peer » 28 Kas 2018, 08:27

Musa Can ÇİL yazdı:SMG ülkemizde hayli yanlış anlaşılan bir şanzıman bence. Ben sizinle aynı fikirde olamayacağım maalesef. Araca gelirsem CSL ile M3 arası bir versiyon. Haliyle güzel tabi. Yani baz M3 bile güzelken hemde. Modele gelecek olursam jantlar biraz daha parlak olabilirmiş derim sadece. Onun haricinde kıymetli bir parça. Keyifle sergilensin paylaşım için teşekkürler.. :good2:

Yorumunuz için teşekkür ederim.
SMG performans için üretilmiş bir şanzıman aslında biliyorum. Hatta otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olmasıyla ve değiştirme hızı ayarlayıcısı olması bile döneminin en nadir örneklerinden. Ama çabuk arıza açması ve tamiri mümkün olmaması sadece Türkiye'dekiler için değil her kullanıcı kitlesi için bir dezavantaj bence.
Modele ve jantlara gelecek olursak maalesef ki kopya CSL jantlarından, :sweat: sanıyorum şu andaki tek çözüm bu.
Bavarian Engineers Club

Mechanical Engineer
Kullanıcı avatarı
youth_peer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen ÇOBAN
1/18 Model Sayısı: 26
1/24 Model Sayısı: 40
1/43 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 335
youth_peer rep puani yokyouth_peer rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 05 Arl 2018, 00:58

Ben Amerikan dışındaki modellerden pek anlamam ama bu model rengiyle ve jantlarıyla oldukça güzel görünüyor. Paylaşım için teşekkürler, keyifli sergilemeler :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 81
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 86
Rep Puani: 4345
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 09 Arl 2018, 15:36

E46 M3' te renk füme ise iç döşeme kesinlikle taba veya bordo olması lazım. İnanılmaz güzel duruyor bu kombinlerle. Dolayısı ile bu rengi M3 te çok seviyorum diyebilirim. İster cs ister csl ister düz ister smg hiç farketmiyor. O bir M3.

Keyifle sergilemeni dilerim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

BMW

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir