PHOTOBUCKET HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Duyuruların ve Forum Kullanımı İle İlgili Bilgilerin Bulunduğu Bölüm

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

PHOTOBUCKET HAKKINDA BİLGİLENDİRME

İletiYazar: Eray KIVRAK » 16 Tem 2017, 14:47

Birkaç haftadır konularımızda aşağıdaki resim gibi Photobucket kaynaklı sorunlar yaşamaktayız.

Resim

Ufak bir araştırma sonucu Photobucket fotoğraf paylaşım sitesinin hizmet şartlarında değişikliğe gittiğini öğrendim. Photobucket, bünyesinde barındırılan resimlerin diğer internet sitelerine yerleştirilmesi için kullanıcılarından yıllık 399 dolar gibi bir ücret talep etmeye başlamış.
Bundan sonra Photobucket üzerinden fotoğraf depolayabileceksiniz ancak başka sitelerde paylaşmak için belirlenen ücretli paketlerden satın almanız gerekecek.

Forum kullanıcılarımızın sıkıntı yaşamaması için başka fotoğraf depolama sitelerini kullanmasını tavsiye ediyorum. Şuan için en kolay kullanım;
www.hizliresim.com sitesinde. Üye olduğunuz taktirde Photobucket gibi size depolama alanı sunuyor.

Ayrıca alternatif olacak siteleri bu konu altında paylaşabilirsiniz.Şimdiden teşekkür ediyor, keyifli forumlar diliyorum. :f:
Resim

Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

Re: PHOTOBUCKET HAKKINDA BİLGİLENDİRME

İletiYazar: FurkanK » 16 Tem 2017, 20:54

Bilgilendirme için teşekkürler
Kalp ne ile dolu ise, dilden o dökülür...

mesaj için FurkanK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Furkan Ahmet Kaplan
1/18 Model Sayısı: 74
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 15
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 106
Rep Puani: 90
FurkanK rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 16 Tem 2017, 21:52

Bilgilendirme icin tesekkurler, ben yeni bir mail adresi ile yeni bir uyelik aldim photobucket'tan ve simdilik sorunsuz olarak paylasim yapabiliyorum. Tabii eski paylasimlardaki resimler artik gorunmuyor, ona cozum yok.

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 17 Tem 2017, 08:19

Photobucket'in yaptığı gerçekten çok da kabul edilebilir değil bana göre; zira o kadar emek ve zaman bir anda gitti tabii ki bunu ücret ödemek istemeyenler için söylüyorum benim gibi, en azından bundan sonraki 3.parti fotoğraf paylaşımları içinücretli yapsalar daha etik olabilirdi ve talepleri görürlerdi fakat şimdi; tehdit gibi ya para öde ya da fotoğraflarını göstermiyoruz diyorlar hem de alternatif sitelerin olduklarını bile bile ki 400$'da hatırı sayılır bir rakam umarım en azından eski paylaşımlardaki fotoğraflarımızı kurtarmanın bir yolu olur.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
GOKHANN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2080
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 17 Tem 2017, 08:22

400$ ödendiğinde sitedeki bütün photebuchet'taki resimlerin gözükme imkanı var mı? yoksa her kullanıcı için bireysel rakam mı bu ?
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

FurkanK rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 17 Tem 2017, 12:26

Sanırım her hesap için geçerli bir ücret bu Furkan benim de paylaşımlardan ve boyutlardan dolayı 3 hesabım olduğunu farz edersek bir araba parası istiyorlar, keşke toplu olsa da site adına alırdık bir hesap.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 17 Tem 2017, 13:06

Evet böyle ise resmen bir araba parası istiyorlar. Kötü tarafı şu; photobucket' i baz alarak alternatif sitelerde ücretlendirme modelini değiştirecektir.
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

FurkanK rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 21 Tem 2017, 09:51

Bilgilendirme için teşekkürler Eray. :foto:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 23 Tem 2017, 16:16

Forumdaki çoğu paylaşımın fotoğrafları görünmüyor şuan. Yani bu beni gerçekten çok rahatsız ediyor.
Bakalım bir çözüm bulacağız farklı yollardan ama eski paylaşımları da kurtarmak gerekli diye düşünüyorum.

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 4:
Alper GÖÇENER, Eray KIVRAK, Erdem, GOKHANN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2895
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 21 Haz 2018, 15:38

Az önce model veri tabanını inceliyordum. Konuların içinde fotoğrafları görünce diğer birkaç kategoriye daha baktım ve haberiniz var mı bilmiyorum ama
PHOTOBUCKET ile yüklediğimiz FOTOĞRAFLAR geri gelmiş.. :y:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 2:
Erdem, sui_cast1
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 21 Haz 2018, 15:58

G.HEPARSLAN yazdı:Az önce model veri tabanını inceliyordum. Konuların içinde fotoğrafları görünce diğer birkaç kategoriye daha baktım ve haberiniz var mı bilmiyorum ama

Bilgilendirme için teşekkürler Abi..
Son iki paylaşımımı photobucket ile yaptım.. Çalışırken zorluyor biraz ama çalışıyor
:y:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 35
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 21 Haz 2018, 16:26

sui_cast1 yazdı:
G.HEPARSLAN yazdı:Az önce model veri tabanını inceliyordum. Konuların içinde fotoğrafları görünce diğer birkaç kategoriye daha baktım ve haberiniz var mı bilmiyorum ama

Bilgilendirme için teşekkürler Abi..
Son iki paylaşımımı photobucket ile yaptım.. Çalışırken zorluyor biraz ama çalışıyor
:y:

Zaman içinde geri geleceğini tahmin ediyorduk aslında ve bunu dönem dönem yapıyorlar maalesef. :n:
Bu sefer biraz uzattılar diye düşünüyorum. Yİne de fotoğrafların geri geldiğini görmek sevindirici.. :keyif:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 22 Haz 2018, 12:59

Geç de olsa bu güzel habere sevinmemek elde değil, umarım yine kapatmazlar, çünkü özellikle bizim gibi eski ve köklü sitelerin veritabanı uzun yıllar incelenip çok kişiye faydası dokunacak cinsten.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

Duyurular & Forum Kuralları & Yardım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir