DİLİMİZİ KORUYALIM!

Duyuruların ve Forum Kullanımı İle İlgili Bilgilerin Bulunduğu Bölüm

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Re: DİLİMİZİ KORUYALIM!

İletiYazar: ArdaPerk » 13 Kas 2010, 02:20

Mesleğim için düzgün Türkçe kullanmak zorundayım,

bu güzel başlık için teşekkürler Gökhan Abim :lol: :smile:
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: CASPER EXT » 17 Haz 2011, 11:23

tükenenler herzaman sitede zaten stokta olsada olmasada nezman kyuluyor enzman tükeniyor onu da anlamış değilim ama fiyatlar iyi gerçekten dekalo'yu tebrik etmek lazım. aradaöyel indirmler şart yoksasevinemiyruz ben takipetmeyi bile unutmuşum uzun zamandır model alamdığım için keşke takip etseydim bir delilik eder c63 beyaz alırdımp çok isedğimde bir modeldi ona üzlüyorum

BEN BU YAZIYI GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRMIŞTIM MESELA???? YAZAN ARKADAŞIMIZDA BIR MODERATÖR..daha dikkatli olmasını öneririm HOCAM..saygılar..
En son CASPER EXT tarafından, 17 Haz 2011, 22:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
CASPER EXT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: ESEF
1/18 Model Sayısı: 145
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 150
Rep Puani: 929
CASPER EXT rep puani yokCASPER EXT rep puani yokCASPER EXT rep puani yokCASPER EXT rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 17 Haz 2011, 11:42

Esef abi haklısın. Bu durum için herkesten özür diliyorum. Dikkatsizce ve aceleyle yazılmış üstüne üstlük düzeltilmemiş yazılarım sadeec burda değil msn de ve diğer yerlerde de sıkça oluyorr özellikle msnde sürekli irtibatta olduğumuz kişilerde biliyor bende okuyamayabiliyorum bazen. Son aldığım klavyeden sonra özellikle, yazarken kafamdakilerin tümünü aynı anda yazıya dökme ve anlam veremediğim aciliyet isteğini engelleyemiyorum klavyeninde kısa kablosu elimi klavye ile masanın alt yüzeyi ile klavye sehpasına sıkıştırınca iyice sinir oluyorum.Bu şekilde yazıyorum... Klavye masanın üzerine çıkarılamıyor maalesef Micorsoft'a su kaçırdığım için kalvyeyi değişirmiştim ve yıllarca onu kullandım her halde el alışkanlığı ve çok çok rahat bir klavyeydi. Herneyse.
Bu durumun artık yaşanmaycağını belirtmek isterim. Düzeltmeye çalışacağım demiyorum, düzelmiştir bile
Resim

mesaj için Rallyci teşekkür aldı- 2:
CASPER EXT, G.HEPARSLAN
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 24 Kas 2011, 21:58

21 Haz 2008 tarihli bu paylaşımı gündeme tekrar getirmek istedim. İyi forumlar....

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: staskiran » 24 Kas 2011, 22:20

Konunun tekrar gündeme gelmesi iyi olmuş. Gerçekten tüm forum üyelerinin dikkat etmesi gerek.
Resim

mesaj için staskiran teşekkür aldı- 2:
E.Uca, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
staskiran
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 3
1/32 Model Sayısı: 22
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 195
staskiran rep puani yok

İletiYazar: yasar » 24 Kas 2011, 22:34

Aslında Gökhan Hocama bu konuda yüzde yüz katılmakla beraber normal yazışma ortamlarında gün içerisinde bu tür kurallara uyduğumuz için ve uymak ekstra capslock tuşuna basmayı gerektirdiğinden pekte içime sinen bir konu olmadı benim için.
Ben kendimi diecastr ye girdiğimde adeta evimde gibi hissediyorum.Dolayısıyla iş elbiselerimi çıkarıp nasıl günlük giysilerimi giydiğimde terliklerimi giydiğimde rahatlıyorsam siteye girdiğimde aynı şekilde hissediyorum.
Tabi evdeyiz diye dağıtalım atletle gezelim demiyorum ama biraz daha rahat olsak daha iyi olur diye düşünüyorum.
Buda benim fikrim.
Resim

mesaj için yasar teşekkür aldı- 2:
E.Uca, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: yanyanömer » 24 Kas 2011, 22:45

Bende bir şey eklemek istiyorum lütfen dilimizde yabancı kelimeler kullanmamaya dikkat edelim. İş hayatında kullanılan saçma sapan kelimelerden uzak duralım.
Resim

mesaj için yanyanömer teşekkür aldı- 2:
E.Uca, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
yanyanömer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ömer
1/18 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 6
1/72 Model Sayısı: 19
1/87 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 2
Rep Puani: 1075
yanyanömer rep puani yokyanyanömer rep puani yokyanyanömer rep puani yokyanyanömer rep puani yokyanyanömer rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 24 Kas 2011, 23:08

Bu konu; tarafımca ve elbette, öylesine açılmadı sevgili dostlar/arkadaşlar. :f:

Forumu ilk kurmuş olduğum yıllarda açmış olduğum bu konuya olan ilginizi ve hassasiyetinizi bilmekteyim/görmekteyim. :nazar: :handshake: :f:

Bu anlamda da FORUM ÜYELİK TİPLERİ konusunda da bahsettiğim gibi ve dilimizi gerektiği gibi kullananlara özel bir mesaj yazıyorum. :arrow:

"Forum üyeliğiniz; FORUM ÜYESİ iken, tarafımca FORUM ÖZEL ÜYELİĞİ' ne alınmıştır. Yazmış olduğunuz mesajlarnızda dil ve imla kullanımına göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı teşekkür eder, iyi forumlar dilerim." şeklinde... :handshake:

Dilimiz/imla ve doğru kullanımı konusunda dikkat eden üyelerimize tekrar teşekkür ederim.

"ARSLAN, yattığı yerden belli olur." :handshake: :f:

En başta ve; hobimiz bir yana dursun / DİLİMİZ konusunda özen gösteren tüm üyelerimizin, olması gerekeni yaptığına ve en başta kendisine saygı duyduğuna inanıyorum... :handshake:

:cicek:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 5:
camorenesi, E.Uca, Erdem, KemalAkel, Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 24 Kas 2011, 23:11

Bizi biz yapan en önemli değerlerimizden biriside dilimiz. Bu bağlayıcı ve kaynaştırıcı unsuru bozmadan, özenle koruyarak kullanan tüm forum ailemize minnetlerimi sunuyorum.

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: camorenesi » 24 Kas 2011, 23:23

Gökhan abi'ciğime canı gönülden katılırken,bende bu konu hakkında geçen aylarda bir başlık açmıştım.

:arrow: viewtopic.php?f=27&t=10020

Türkçe'miz hakkında söylenen milyonlarca güzel sözden birkaçı;

:arrow: Türkçeyi öğrenmek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü türkü anlamak için kendisiyle mutlaka tercümansız konuşmalıdır. Tercüman, ışığı örten zevksiz bir perde oluyor.
Gelland (Fransız bilgini)

:arrow: Türk dilini incelerken insan zekasının dilde başardığı büyük mucizeyi görürüz.
Max Muller
Resim

mesaj için camorenesi teşekkür aldı- 2:
E.Uca, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
camorenesi
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Eren CELIK
1/24 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 111
- / -- Model Sayısı: 165
Toplam Model Sayısı: 314
Rep Puani: 4920
camorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 25 Kas 2011, 00:03

Önceleri yazım kurallarına pek dıkkat etmezdim.Özellikle bir huyum var noktalı harflerin hiçbirini kullanmam gerci hala kısmen kullanmıyorum ama formda gecırdıgım 2 yıl ıcınde sunu farkettım sırf formda degıl maıllerımde facebookta yada herhangı bır sanal yazısmada buyuk kucuk harflere noktalama ısaretlerıne dıkkat eder oldugumu sasırarak olsa farkettım.Bu durum gercekten hosuma gıttı.
Resim
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 25 Kas 2011, 01:58

Bu baslik gercekten gerekli ve dikkat edilmesine ihtiyac duyulan bir konuya deginiyor. Sahsen ben de-da baglaci konusunda diger tum dilbilgisi kurallarina gore daha hassasimdir.Bu baglac bitisik yazildiginda gicik oluyorum demeyeyim de bir tuhaf oluyorum:)

Not:Klavyem Turkce karekter barindirmiyor maalesef, bu yuzden noktali harfler noktasiz cikiyor.
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 30 Oca 2012, 01:28

Güzel forum ailem bu konuyu tekrar gündeme getirmek istedim. Malum sitemiz yaklaşık 1500 üyeli ve güzel ülkemizin her yöresinden her yaşta arkadaşlarımız, abilerimiz ve kardeşlerimiz var. Özellikle yeni üyelerde yazım ile ilgili özensizlik gördüm ve üzüldüm...
Cümleye küçük harfle başlama, isimleri küçük harfle yazma gibi bir çok yanlış gözüme çarptı. Sizden ricam hitap ederken örnek olarak "erman" değil de "Erman" şeklinde yazmanızdır...
Yabancılaşmaya ve kurallarını yitirmeye yüz tutan dilimize göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederim....

mesaj için E.Uca teşekkür aldı- 3:
Emre E., G.HEPARSLAN, ozgurs82
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

Duyurular & Forum Kuralları & Yardım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir