DİLİMİZİ KORUYALIM!

Duyuruların ve Forum Kullanımı İle İlgili Bilgilerin Bulunduğu Bölüm

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Re: DİLİMİZİ KORUYALIM!

İletiYazar: ogzhndncl » 12 Ağu 2009, 11:19

Gökhan abi konu için çok teşekkür ederim.Konu ülkemiz açısından çok çok önemli.Forumumuzda dilimizi düzgün kullanmakla yozlaşmanın bir nebze önüne geçebilirsek bizler çok mutlu oluruz diye düşünüyorum.Saygılar sevgilerl. :drinksb:
Resim

mesaj için ogzhndncl arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 12 Ağu 2009, 14:06

Ben de bu değerli görüşleri paylaşan ve destekleyen sizlere teşekkür ediyorum arkadaşlar. Mesajlarımızda yansıtmaya çalıştığımız duygularımıza jest ve mimiklerimizi katamadığımızdan ötürü, imlalara biraz daha dikkat edersek daha anlaşılabilir olacağımızı düşünüyorum. Bu güne kadar, sadece açmış olduğum bu başlık da değil her daim özel mesajlarla da sizlerden gelen destek ve olumlu görüşleri görerek mutlu olmaktayım. Her geçen gün daha da artarak yozlaşmaya başlayan dilimizin kullanıcıları olarak bir forum ortamında bile olsa örnek olmaya çalışmamız bizler için onur verici bir konudur. Sitemiz mutlaka bir dil sitesi değildir ve burada da kimseye haddimiz olmayarak birşeyler öğretmeye çalışmıyoruz ancak dilimiz kullanımı konusunda çorbada bir parmak tuzumuz olursa da üzerimize düşen görevlerin bir kısmını az da olsa yapacağımızı düşünüyorum. Konu ile ilgili olarak hassasiyet gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederken değerli yorumlarınıza açık olan bu konu hakkında da fikir ve görüşlerinizi belirtmeye devam etmeniz ve destekleriniz bizleri daha da mutlu kılacaktır...

Selam ve sevgilerle... :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Alperen Keskin
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 02 Arl 2009, 14:39

Günceldir....!
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 33
1/72 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: masato » 02 Arl 2009, 16:05

İnsan kendini en güzel kendi lisaı ile ifade eder... Şimdilerde başta haber kanalları olmak üzere bir çok kanalda özellikle de kendilerine elit tabaka gören kesimlerce kullanılan yozlaşmış, başkalaşmı ve tamamen özenti dili esnefle kınamaktayım. "çok cool", "tiky" v.b. kelimeler nedir ne değildir anlamak istemiyorum :exc: Bu tarz bir konuşmada ne kast edilir pekde anlamış değilim. Yarı Türkçe olan züppe, kasıntı gibi kelimeler yerine bunları tercih etmek hele hele başı Türkçe ortası ingilizce sonu bilmemne diline dönen cümlelere tümden gıcık oluyorum. Güzel dilimizi bölesine abuk sabuk kelimeer sokarak ne kadar manasız duygusuz boş laflar üretildiğinin umarım farkına varan bir toplum oluruz yakın gelecekte...
Gerçek şu ki bir cümle içerisinde yabancı kelimeler hele hele yabancı kelimeleri yazılışı ile okuyarak (cahilliğin son noktası bence) kültür satmaya çalışan insanları da anlamış değilim. Ne demiş atalar "biz 40 kişiyiz biliriz birbirimizi" . Bu kişilere arada kullandıkları kelimeleri sorsanız ne manaya geliyor diye sizi aşalar bir biçimde bakarlar detaylı açıklama yapanda zaten yoktur.

Vesselam bu dili korumak biz gençlerin görevi... En azından bizden sonra gelecek nesile mümkün mertebe temiz bir dil bırakmak, bu dili nasıl kullanacaklarını ve koruyacaklarını öğretmek amacımız olsun biz diecasttr(çinkolu-alimünyumlu bileşimtr)ailesine...

Öz eleştiri: Bende kullanıyorum arada sırada bundan sonra bende dikkat edeceğim... Modifiye demeyeceğim artık... Biçimleme demeyi düşünüyorum...

Saygılar, sevgiler...

Türk Dil Kurumu
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 02 Arl 2009, 17:46

vos1974 yazdı:Gercekten önemli bir konuyu ele almışsın seni tebrik ediyorum.Ben kendi adıma bu konuya dikkat ediyorum ama arada bazı kaçamaklar oluyor bundan sonra daha'da dikkatli olucam.Bende iznin olursa forumdaki herkezden bir şey rica edicem sadece burada değil yaşantımızın bütün alanlarında hem konuşmamızda hemde yazılarımızda dikkatli olup dilimizi koruyalım.Ayrıca bu konuyu gündeme getirdiğin için teşekkür ederim.

daha'da -> daha da ( sadece özel isimlere gelen çekim ekleri kesme işareti ile ayrılır. Dahi anlamındaki -de ayrı yazılır )

olucam -> olacağım
bende -> ben de
herkezden -> herkesten
hemde -> hem de ( dahi anlamındaki -de ayrı yazılır)
edicem -> edeceğim

MAKOSHARK yazdı:Bu konuda Gökhan Beyin sözlerine katılıyorum ve dilimizin bozulmasının kültürümüzün bozulması buna bağlı olarakta toplumun yozlaşmasına sebep olacağına inanıyorum.Sevgiler saygılar

olarakta -> olarak da ( dahi anlamındaki -de ayrı yazılır)

masato yazdı:İnsan kendini en güzel kendi lisaı ile ifade eder... Şimdilerde başta haber kanalları olmak üzere bir çok kanalda özellikle de kendilerine elit tabaka gören kesimlerce kullanılan yozlaşmış, başkalaşmı ve tamamen özenti dili esnefle kınamaktayım. "çok cool", "tiky" v.b. kelimeler nedir ne değildir anlamak istemiyorum :exc: Bu tarz bir konuşmada ne kast edilir pekde anlamış değilim. Yarı Türkçe olan züppe, kasıntı gibi kelimeler yerine bunları tercih etmek hele hele başı Türkçe ortası ingilizce sonu bilmemne diline dönen cümlelere tümden gıcık oluyorum. Güzel dilimizi bölesine abuk sabuk kelimeer sokarak ne kadar manasız duygusuz boş laflar üretildiğinin umarım farkına varan bir toplum oluruz yakın gelecekte...
Gerçek şu ki bir cümle içerisinde yabancı kelimeler hele hele yabancı kelimeleri yazılışı ile okuyarak (cahilliğin son noktası bence) kültür satmaya çalışan insanları da anlamış değilim. Ne demiş atalar "biz 40 kişiyiz biliriz birbirimizi" . Bu kişilere arada kullandıkları kelimeleri sorsanız ne manaya geliyor diye sizi aşalar bir biçimde bakarlar detaylı açıklama yapanda zaten yoktur.

Vesselam bu dili korumak biz gençlerin görevi... En azından bizden sonra gelecek nesile mümkün mertebe temiz bir dil bırakmak, bu dili nasıl kullanacaklarını ve koruyacaklarını öğretmek amacımız olsun biz diecasttr(çinkolu-alimünyumlu bileşimtr)ailesine...

Öz eleştiri: Bende kullanıyorum arada sırada bundan sonra bende dikkat edeceğim... Modifiye demeyeceğim artık... Biçimleme demeyi düşünüyorum...

Saygılar, sevgiler...

Türk Dil Kurumu

bende -> ben de ( dahi anlamındaki -de ayrı yazılır)

kendilerine elit tabaka.. -> kendilerini elit tabaka...

bölesine -> böylesine

yapanda -> yapan da ( dahi anlamındaki -de ayrı yazılır)

aşalar -> aşağılar

pekde -> pek de

lisaı -> lisanı

kast edilir -> kasıt etmek ya da kastetmek

Admin yazdı: Bu güne kadar, sadece açmış olduğum bu başlık da değil her daim özel mesajlarla da sizlerden gelen destek ve olumlu görüşleri görerek mutlu olmaktayım.

başlık da -> başlıkta ( dahi anlamına gelen -de değil buradaki) ya da başlıkla ( cümlenin gidişatı açısından)

diecastufuk yazdı:Gökhan abi bu konu için teşekkür ederim.Herkezin dikkat etmesi gereken bir konu.Hep destek tam destek :bravo: :tey:

herkez -> herkes ( kelimenin doğrusu)

Bu düzeltmeler de benim; siz sevgili forum üyelerine ufak bir katkım olsun... Yanlış anlaşılmamak ya da ukala olarak anılmamak umuduyla...
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, yabaroz
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8145
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 02 Arl 2009, 18:45

Konuya tekrar baktımda forumda kazandığım bu alışkanlık msnede ve diğer platformlardaki forumlardada uyguluyorum.Yani sırf burası için değil normal internet alanında da dikkat etmemiz gereken bir konu.Teşekkürler Gökhan abi.
Resim

mesaj için ///Okan arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: masato » 02 Arl 2009, 22:04

sui_cast yazdı:bende -> ben de ( dahi anlamındaki -de ayrı yazılır)

kendilerine elit tabaka.. -> kendilerini elit tabaka...

bölesine -> böylesine

yapanda -> yapan da ( dahi anlamındaki -de ayrı yazılır)

aşalar -> aşağılar

pekde -> pek de

lisaı -> lisanı

kast edilir -> kasıt etmek ya da kastetmek

Sağolasın Bahadır... Dikkat edelim bundan sonra... :grin:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 02 Arl 2009, 23:38

Okan Model yazdı:Konuya tekrar baktımda forumda kazandığım bu alışkanlık msnede ve diğer platformlardaki forumlardada uyguluyorum.Yani sırf burası için değil normal internet alanında da dikkat etmemiz gereken bir konu.Teşekkürler Gökhan abi.

baktımda -> baktım da ( dahi anlamındaki -de ayrı yazılır)
forumlardada -> forumlarda da ( dahi anlamındaki -de ayrı yazılır)

alışkanlık -> alışkanlığı olmalı cümlenin gelişi gereği...

Haydi kolay gelsin herkese...
:lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Alperen Keskin » 02 Ekm 2010, 00:07

Bu konunun güncel kalmasının özellikle forumdaki genç arkadaşlar için çok önemli olacağını düşünüyorum. Çünkü her şey gençlik yıllarında başlar, her türlü güzel alışkanlık gençlik yıllarında kazanılır ve kalıcı hale gelir. Türkçemizi korumak ve kollamak hepimizin görevidir; ama özellikle internette, her yaştan insanın ulaşabileceği bir sitede fikirlerimizi yazdığımız için en çok da biz Diecastr üyelerine görev düşüyor. Bu hobiye ilgi duyan ve bilgi edinmek için sitemizdeki yazıları okuyan her insana güzel Türkçemizle örnek olmak boynumuzun borcudur arkadaşlar.
Resim

mesaj için Alperen Keskin teşekkür aldı- 3:
G.HEPARSLAN, Kenan Şavklı, sui_cast
Kullanıcı avatarı
Alperen Keskin
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen Keskin
1/18 Model Sayısı: 91
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 103
Rep Puani: 145
Alperen Keskin rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 02 Ekm 2010, 02:20

Alperen Keskin yazdı:Bu konunun güncel kalmasının özellikle forumdaki genç arkadaşlar için çok önemli olacağını düşünüyorum. Çünkü her şey gençlik yıllarında başlar, her türlü güzel alışkanlık gençlik yıllarında kazanılır ve kalıcı hale gelir. Türkçemizi korumak ve kollamak hepimizin görevidir; ama özellikle internette, her yaştan insanın ulaşabileceği bir sitede fikirlerimizi yazdığımız için en çok da biz Diecastr üyelerine görev düşüyor. Bu hobiye ilgi duyan ve bilgi edinmek için sitemizdeki yazıları okuyan her insana güzel Türkçemizle örnek olmak boynumuzun borcudur arkadaşlar.

İçerik olarak benzer şeyleri çok kişi yazabilir ama bu kadar yanlışsız ve güzel Türkçe ile çok az kişi ifade edebiliyor. Kendi adıma çok teşekkür ederim bu hassasiyetiniz için..
Ankara toplantılarında görüşebilmek dileğiyle..
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 2:
Alperen Keskin, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: canomen » 02 Ekm 2010, 12:23

Bu konuda elimden geldiğince dikkatli olmaya çalışıyorum ve Gökhan abime bu konuda büyük destek veriyorum.Bir hatam veya kusurum var ise özür diliyorum.
sonuç itibariyle bu kurala uymak yaptığımız işin önemini yansıtır diye düşünüyorum.
Resim

mesaj için canomen teşekkür aldı- 2:
Kullanıcı avatarı
canomen
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 63
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 71
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 169
Rep Puani: 1110
canomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yokcanomen rep puani yok

İletiYazar: Alperen Keskin » 12 Kas 2010, 15:34

sui_cast yazdı:
Alperen Keskin yazdı:Bu konunun güncel kalmasının özellikle forumdaki genç arkadaşlar için çok önemli olacağını düşünüyorum. Çünkü her şey gençlik yıllarında başlar, her türlü güzel alışkanlık gençlik yıllarında kazanılır ve kalıcı hale gelir. Türkçemizi korumak ve kollamak hepimizin görevidir; ama özellikle internette, her yaştan insanın ulaşabileceği bir sitede fikirlerimizi yazdığımız için en çok da biz Diecastr üyelerine görev düşüyor. Bu hobiye ilgi duyan ve bilgi edinmek için sitemizdeki yazıları okuyan her insana güzel Türkçemizle örnek olmak boynumuzun borcudur arkadaşlar.

İçerik olarak benzer şeyleri çok kişi yazabilir ama bu kadar yanlışsız ve güzel Türkçe ile çok az kişi ifade edebiliyor. Kendi adıma çok teşekkür ederim bu hassasiyetiniz için..
Ankara toplantılarında görüşebilmek dileğiyle..

İnşallah yakın bir zamanda Ankara'da toplantı olur da bir araya geliriz. Teşekkürler :yuppi:
Resim

mesaj için Alperen Keskin teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, sui_cast
Kullanıcı avatarı
Alperen Keskin
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen Keskin
1/18 Model Sayısı: 91
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 103
Rep Puani: 145
Alperen Keskin rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 12 Kas 2010, 16:57

Gökhan Kardeşim,

Müthiş güzel bir konuyu ele almışsın,aslında bazen kendimde dahil ( ''!'' simgesini kullanma takıntım var),fakat bir çok konuyu anlamak bazen 3-4 defa okuduğumu biliyorum aslada abartmıyorum,buna bende dahilim elbetteki !

Türkçemiz gerçektende saf,yalın,ve çok güzel bir dil,arkadaşlardan ricam olucak,mesela konuyu yazarken Lütfen kompozisyon kurallarına dikkat edelim,yani bir giriş bölümü olsun,tek bir bölümde herşeyi anlatmayalım,sebebi ise gerçektende anlatılmak istenen olayın önemi kayboluyor !

Tek sıkıntım kimse alınmasın lütfen,virgül noktalama işaretlerine dikkat edelim,gerçekten çok önemli,yazılan olayın mantığı yok olup gidiyor !

Gökhan Öğretmenim,bu konuyu açtığın içinse çok teşekkür ediyorum,yüreğinize sağlık !

Saygılarımla

Not: ''!'' Ünlem işaretini kullanıyorum,alışkanlıktır,her hangi kişilere yada yazıya tepki veya her hangi bir mana taşımıyor,bilgilerinize sunuyorum :)

mesaj için andy1 teşekkür aldı- 2:
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
1/18 Model Sayısı: 0