FORUM TEMİZLİĞİ / GEREKSİZ KONULAR HK. / BİLGİLENDİRME!

Duyuruların ve Forum Kullanımı İle İlgili Bilgilerin Bulunduğu Bölüm

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

FORUM TEMİZLİĞİ / GEREKSİZ KONULAR HK. / BİLGİLENDİRME!

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Ekm 2011, 21:45

Değerli üyeler;
YÖNETİM olarak her ne kadar bilgilendirme yapsak da, ilgili bilgilendirmeler yeterince ve değerince okunmadığından/okunamadığından; 4 yılı aşan forumumuzda gereksiz ve açıkta kalan konular olduğunu bildiririm.

Özellikle DIECASTR MARKET kategorimizde MODEL ARAYANLAR ve SATILIKLAR bölümüzde açılan bu tür konular, bölüm yetkilisi Emre ERBAŞAR' ın uyarısı ile ve 2008' den kalma mesajların dahi olduğu konusu hakkında bilgilendirildim.

Bu anlayış ve hassasiyetinden dolayı yetkilimiz Emre ERBAŞAR' a teşekkür ederken aldığımız karar doğrultusunda da; sizleri, bilgilendirmek istedim.
Bugüne kadar da, dönem dönem denk gelen ve yetkililerce de silinen bu tür konuların olduğunu bilmektesinizdir/bildiğinizi umarım.

İlgili kategorideki, 2011 yılına kadar yapılan tüm başlıklar silinecektir.

Sayfa başına düşen konu sayısı 25' dir. Satılıklar bölümünde, 13 x 25 konu = 325
İncelediğimizde 5.sayfadan başlayan 2011 yılı...13 x 5 = 125
Gereksiz ve silinmeyen; üyeler tarafından bilgilendirilmediğinden dolayı silinemeyen konu sayısı 200 :wait:

Aldığımız karar ile de bu başlıkta son bir yılın başlıkları, veritabanında saklı tutulacaktır.
Bu, şu demek oluyor ki; forum kuruluş tarihinden itibaren, gereksiz yer işgal eden başlıklarda bir temizlkik var ve silinecektir.

İlgili başlıklara mesaj yazdı iseniz; mesaj sayılarınızda (3-5 / 10-15 v.b.) düşüşler olabilir ve bu bilgilendirme kapsamındadır. :handshake:

2012 yılına girdiğimizde de; ilgili bölümün 2011 yılı paylaşımları silinecektir.

Özellikle satılıklar bölümünde bilgilendirdiğimiz üzere ve modeliniz satıldığında ilgili bölüm yetkilisine özel mesaj yazınız;
"Modelim satılmıştır, ilan kaldırılabilir." şeklinde...

Malesef ve çoğu üyemiz böylesine bir hassasiyet göstermediği için forum konularında 2008' de sattığı modelini görmüş oluyoruz. :tmi: :x:

Bu anlamda gereksiz/yıllanmış konuların ve tüm forum kategorilerinde yapılan gereksiz paylaşımların veya üyeliklerinin silinmesi ile konu başlığı açıkta kalan konuların da zamanla ve ilgili yetkililerce silineceğini/temizleneceğini bildiririm. :handshake:

Bu bilgilendirme ve değerlendirme kapsamında yapacağınız paylaşımlar için şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim. :coffee:

Amacına ulaşan ve silinmesi gereken konularınızı, özel mesaj ile ve ilgili yetkililere bildiriniz lütfen... :handshake:

SATILIK BÖLÜMÜ YETKİLİLERİ:

:arrow: BuRaK-B
:arrow: Emre ERBASAR

MODEL ARAYANLAR YETKİLİLERİ:

:arrow: Ahmet ŞENSU

İlgili bölüm yetkilileri haricinde/ beni de bilgilendirebilirsiniz... :handshake:

:arrow: Admin

:handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 6:
camorenesi, Emre E., Kenan Şavklı, Onur GÜNEY, sercan, sui_cast
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: FORUM TEMİZLİĞİ / GEREKSİZ KONULAR HK. / BİLGİLENDİRME!

İletiYazar: MAKOSHARK » 22 Ekm 2011, 22:16

Güzel olacak güzel..Ferah ferah gezeriz artık hocam... :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Ekm 2011, 22:22

MAKOSHARK yazdı:Güzel olacak güzel..Ferah ferah gezeriz artık hocam... :smile: :smile: :smile:

Bilgilendirmeme özenle ve gelecek desteğe bağlı Deniz Hocam. :smile:
Yoksa işimiz iş ve bildiğin üzere; 1300 kişilik bir forumda, iğne ile kuyu kazmaktayız. Silinecek konu aramaktayız. :bb: :n: :x:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 22 Ekm 2011, 22:25

Abicim çok güzel bir fikir bencede bu.Herkes kendince gereksiz gördüğü konuları sana özel mesaj ile yollarlarsa bu iş saha da kolaylaşır diye düşünüyorum.
Sana özel mesaj ile attığim konuları senin de isteğin üzerine burada da paylaşıyorum.
Benim açmış olduğum ve benim de gereksiz gördüğüm konuların linklerini yolluyorum bunlar da silinebilir.

viewtopic.php?f=88&t=10508
viewtopic.php?f=11&t=10159
viewtopic.php?f=88&t=9996
viewtopic.php?f=88&t=9822
viewtopic.php?f=11&t=9837
viewtopic.php?f=88&t=9381
viewtopic.php?f=88&t=8799
viewtopic.php?f=88&t=8594
viewtopic.php?f=88&t=8211
viewtopic.php?f=88&t=7966

Bu konular silinebilir abicim.
Kolaylıklar diliyorum.
En son MertTuğrul tarafından, 22 Ekm 2011, 22:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim

mesaj için MertTuğrul arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 14
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 52
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 75
Rep Puani: 1395
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Ekm 2011, 22:29

11bozüyük yazdı:Abicim çok güzel bir fikir bencede bu.Herkes kendince gereksiz gördüğü konuları sana özel mesaj ile yollarlarsa bu iş saha da kolaylaşır diye düşünüyorum.
Sana özel mesaj ile attığim konuları senin de isteğin üzerine burada da paylaşıyorum.
Benim açmış olduğum ve benim de gereksiz gördüğüm konuların linklerini yolluyorum bunlar da silinebilir.

viewtopic.php?f=88&t=10508
viewtopic.php?f=11&t=10159
viewtopic.php?f=88&t=9996
viewtopic.php?f=88&t=9822
viewtopic.php?f=11&t=9837
viewtopic.php?f=88&t=9381
viewtopic.php?f=88&t=8799
viewtopic.php?f=88&t=8594
viewtopic.php?f=88&t=8211
viewtopic.php?f=88&t=7966

Bu konular silinebilir abicim.
Kolaylıklar diliyorum.

:handshake: :f:

ilgi ve yaklaşımına/ayrıca iğne ile kuyu kazma konusunda eline bir iğne de sen aldığın için/işimizi kolaylaştırdığın için teşekkür ediyorum kardeşim. :handshake:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: MertTuğrul » 22 Ekm 2011, 22:33

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Kolaylıklar diliyorum abicim.
Herşey DİECASTR için :drinksb:
Resim

G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Ekm 2011, 22:40

11bozüyük yazdı:Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Tekrar teşekkürler kardeşim. Linklerini paylaştığın konularını kolayca kaldırdım ve bunun bir örnek olmasını isterim. :handshake:
Bu temizlikten/bundan sonra ilgili bölüm yetkililerine yazılacak özel mesajlarla ve birikmeden yapılabilecek bir paylaşımdır bu.

Model satıldı ise veya aranan model bulundu ise, bilgilendirilir ve ilgili forum yetkilisi de bunu 1 saniyede silebilir... :handshake:

Böylelikle ve 2008' den kalma konular ile uğraşmak zorunda kalmayız. :handshake: :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: MertTuğrul » 22 Ekm 2011, 22:45

Admin yazdı:

Tekrar teşekkürler kardeşim. Linklerini paylaştığın konularını kolayca kaldırdım ve bunun bir örnek olmasını isterim. :handshake:
Bu temizlikten/bundan sonra ilgili bölüm yetkililerine yazılacak özel mesajlarla ve birikmeden yapılabilecek bir paylaşımdır bu.

Model satıldı ise veya aranan model bulundu ise, bilgilendirilir / ilgili forum yetkilisi de bunu 1 saniyede silebilir... :handshake:

Böylelikle ve 2008' den kalma konular ile uğraşmak zorunda kalmayız. :handshake: :f:

13 ileti kaybettim belki ama 10 rep puanı ve bir teşekkür kazandım.
Bu benim için daha önemli bence :handshake:
Tekrar teşekkürler.
Saygılarımla...
Resim

G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 22 Ekm 2011, 22:51

11bozüyük yazdı:
Admin yazdı:

Model satıldı ise veya aranan model bulundu ise, bilgilendirilir / ilgili forum yetkilisi de bunu 1 saniyede silebilir... :handshake:

13 ileti kaybettim belki ama 10 rep puanı ve bir teşekkür kazandım.
Bu benim için daha önemli bence :handshake:
Tekrar teşekkürler.
Saygılarımla...

Bir rep daha ve tekrar bilgilendirme... :handshake:

Amacına ulaşan ve silinmesi gereken konularınızı, özel mesaj ile ve ilgili yetkililere bildiriniz lütfen... :handshake:

SATILIK BÖLÜMÜ YETKİLİLERİ:

MODEL ARAYANLAR YETKİLİLERİ:

:arrow: Ahmet ŞENSU

İlgili bölüm yetkilileri haricinde/ beni de bilgilendirebilirsiniz... :handshake:

:arrow: Admin

:handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
MertTuğrul
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 23 Ekm 2011, 01:58

İlgililiere çok teşekkürler, bence de çok iyi olmuş, çünkü "kendi başlıklarımı göster"i tıkladığımda satılık ilanlarının da çıkmasından hiç hoşlanmıyordum. Ama bilmediğim bir husus da, satılan ürün olunca, yetkiliye kaldırması için mesaj atmaktı. Öğrendiğimiz iyi oldu. Tekrar Emre abimize, Gökhan abimize ve ilgililere teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 23 Ekm 2011, 07:21

Bilgilendirme yazısı için teşekkürler Gökhan'ım. Ufaktan başadı temizlik. Her fırsatta da devam edecek... :haber:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: sercan » 23 Ekm 2011, 14:06

Forum temizleniyor :lol: Bilgilendirme için teşekkürler Gökhan abi :happy:
Benimde gereksiz gördüğüm , başlayıp vazgeçtiğim konularım var :smile: Artık ellerinden öper abi :lol:
viewtopic.php?f=104&t=10340
viewtopic.php?f=12&t=10140
viewtopic.php?f=127&t=9698
viewtopic.php?f=128&t=9670
viewtopic.php?f=88&t=8805
viewtopic.php?f=27&t=8351

:bye:
Resim
Kullanıcı avatarı
sercan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: sercan ilgen
1/18 Model Sayısı: 22
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 9
1/72 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 130
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 192
Rep Puani: 1745
sercan rep puani yoksercan rep puani yoksercan rep puani yoksercan rep puani yoksercan rep puani yoksercan rep puani yoksercan rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 23 Ekm 2011, 15:31

Bir katkıda benden olsun :)

viewtopic.php?f=47&t=9481
Resim
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

Duyurular & Forum Kuralları & Yardım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir