İKEA Detolf VİTRİNE, BASİT ARA KAT ÇIKIMI...

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Re: İKEA Detolf VİTRİNE, BASİT ARA KAT ÇIKIMI...

İletiYazar: Kenan Şavklı » 15 Eyl 2009, 00:33

mustafacelebi yazdı:Kenan gerçekten çok güzel bir fikir atmışsın ortaya.Detolf hep aklımı kurcalayan bir vitrindir.1/43 modeller için neysede 1/18 modeller için hep korku taşımışımdır.Sağlamlığı konusunda ne düşünüyorsun? Ayrıca bu yapacağımız ekler ek ağırlık getireceğinden uzun vadede statik bir bozulma yapmaz mı?

Herkese selamlar arkadaşlar... Bu aralar, işlerimin yoğunluğundan dolayı forumumuza sık giremiyorum. Geç cevapladığım için özür dilerim.

Mustafa, malum bugüne kadar kendi el yapımım olan bir çok model yaptım; far sistemi, tarım aletleri vs... Bu yüzden de belli bir materyal kullanışlılığı tecrübesi oluştu. O yüzden, aklıma gelen bu fikri savunuyorum ve ilk olarak ben zaten uygulamayı düşünüyorum... Ayrıca, Detolf'ün sağlamlığına da güvenebilirsin diyorum. Çok ağır şiltler, plaketler sergileniyor. Benim yapacağım eklerden sonra da bir problem olacağını sanmıyorum. :good2: Deneyeyim ben de bir, o zman hep beraber bakarız sonuca; katlar ağırlığa dayanamayıp çöker de, BBR'lar çöp olursa, o zman yapmayın. :devil: Şaka tabi ki; fikrime güveniyorum... :smile5:
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 15 Eyl 2009, 00:38

masato yazdı:
gearbox yazdı:Hocam selamlar. Bilal'in fotoğraflı olarak paylaştığı kelepçeleme sistemi de çok rafine geldi açıkcası ama camı çizip zarar vermesi konsunda sana hak veriyorum... Fakat başlarına eklenecek kauçuk kaplamalar, o işi de halleder sanırım. Bu arada, çizimleri yapan benim, karıştırdın sanırım; herhangi bir bölüm okumuyorum, sadece kendi zevkim için ve yapacağım şeylerin projelendirmesi için çizim işlerini yapmaya çalışıyorum... :celeb: Yorumların için teşekkürler...

Küçük bir karışıklık olmuş Kenan kusura bakma. Mesajlara bakarken resimleri tek mesaj gibi gördüm sanırm. Çizimler gerçekten güzel olmuş teknik ressam gibi bence ilerletmelisin. Sadece hobi olarak kalması yazık olabilir. Doğuştan bir yetenek olduğu kesin. :dance5:

Alper estfrullah! Ne kusuru. :lol: Olur böyle şeyler... Çizimler hakkındaki yorumların beni çok gururlandırdı, çok teşekkürler ve işin açıkcası -yaşa maşa bakmayıp- bu konuda ilerlemeyi düşünüyorum. Beklemekle hata bile yaptım ve 27 yaşında olmama rağmen, hiçbir şekilde geç kalmadığımı düşünmeye ciddi ciddi başladım ve bu alanda, bir şekilde uzmanlaşmayı ve meslek edinmeyi düşünüyorum. Desteğin için teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: masato » 15 Eyl 2009, 01:21

gearbox yazdı:Alper estfrullah! Ne kusuru. :lol: Olur böyle şeyler... Çizimler hakkındaki yorumların beni çok gururlandırdı, çok teşekkürler ve işin açıkcası -yaşa maşa bakmayıp- bu konuda ilerlemeyi düşünüyorum. Beklemekle hata bile yaptım ve 27 yaşında olmama rağmen, hiçbir şekilde geç kalmadığımı düşünmeye ciddi ciddi başladım ve bu alanda, bir şekilde uzmanlaşmayı ve meslek edinmeyi düşünüyorum. Desteğin için teşekkürler...

Hiç bir şey için geç değildir Kenan.Asıl bundan sonra beklersen geç olur bence. Yani herkez birşeyler çizebilir ama herkez yetenekli olmaz. Özellikle istanbul tam yeri esasında. Tasarım, reklam, mizah dergileri, otomobil firmaları... v.s. Bence cizimlerini böyle yerlere gönder. İllaki bir döenen olacaktır. Umarım güzel haberlerini alırız bu konuda. İyi şanslar.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 15 Eyl 2009, 08:04

gearbox yazdı:
masato yazdı:
gearbox yazdı:Hocam selamlar. Bilal'in fotoğraflı olarak paylaştığı kelepçeleme sistemi de çok rafine geldi açıkcası ama camı çizip zarar vermesi konsunda sana hak veriyorum... Fakat başlarına eklenecek kauçuk kaplamalar, o işi de halleder sanırım. Bu arada, çizimleri yapan benim, karıştırdın sanırım; herhangi bir bölüm okumuyorum, sadece kendi zevkim için ve yapacağım şeylerin projelendirmesi için çizim işlerini yapmaya çalışıyorum... :celeb: Yorumların için teşekkürler...

Küçük bir karışıklık olmuş Kenan kusura bakma. Mesajlara bakarken resimleri tek mesaj gibi gördüm sanırm. Çizimler gerçekten güzel olmuş teknik ressam gibi bence ilerletmelisin. Sadece hobi olarak kalması yazık olabilir. Doğuştan bir yetenek olduğu kesin. :dance5:

Alper estfrullah! Ne kusuru. :lol: Olur böyle şeyler... Çizimler hakkındaki yorumların beni çok gururlandırdı, çok teşekkürler ve işin açıkcası -yaşa maşa bakmayıp- bu konuda ilerlemeyi düşünüyorum. Beklemekle hata bile yaptım ve 27 yaşında olmama rağmen, hiçbir şekilde geç kalmadığımı düşünmeye ciddi ciddi başladım ve bu alanda, bir şekilde uzmanlaşmayı ve meslek edinmeyi düşünüyorum. Desteğin için teşekkürler...

Sevgili Alper, Bu konuda ben de çok şaşırmış ve Kenan'a hayret ettiğim duygularımı iletmiştim. Hatta konu üzerinde İstanbul buluşmasında konuşmuştuk, değil mi Kenan. Sen bir de, Kenan'ın KÜLTÜVATÖR çizimlerini ve uygulamasını görsen kimbilir neler olur. :lol:
:arrow: diger-uygulamalar-f129/1-18-kultuvator-t2721.html
1.sayfanın devamındaki 3.sayfadaki UNIMOG çizimlerine ben hasta olmuştum. Eğer görmediysen incelemeni tavsiye edeceğim.
Selamlarımla.
--------
Kenan, Ikea'da satışı yapılan bu vitrini güzel bir şekilde geliştirmişsin. Fikrine sağlık. Seçeneği olmayan koleksiyonerler için gerçekten şık bir uygulama olacağı düşüncesindeyim. Daha önceleri de konuştuğumuz gibi -bence- fiyatını pek hakeden bir vitrin değil. Bu işle uğraştığım için -bence- fikrimi ilettim. Gönül isterdi ki, tüm koleksiyoner dostlara vitrin konusunda yardımcı olabileyim. Ahşap malzemeden yapılmış bir kasa ve temperli kilitli camlı kapaklar daha çekici olabilir. Işık yansıması ve fotoğraflamak açısından bu fikri sunuyorum, ve tabi ki sağlamlık.
Çizimlerin ve düşüncen herzamanki gibi mükemmeller.
Selamlarımla. :friends:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: masato » 15 Eyl 2009, 19:38

Emre ERBASAR yazdı:Sevgili Alper, Bu konuda ben de çok şaşırmış ve Kenan'a hayret ettiğim duygularımı iletmiştim. Hatta konu üzerinde İstanbul buluşmasında konuşmuştuk, değil mi Kenan. Sen bir de, Kenan'ın KÜLTÜVATÖR çizimlerini ve uygulamasını görsen kimbilir neler olur. :lol:
1.sayfanın devamındaki 3.sayfadaki UNIMOG çizimlerine ben hasta olmuştum. Eğer görmediysen incelemeni tavsiye edeceğim.
Selamlarımla.

Emre abi konuya şimdi baktım. gerçekten çok güzel. Daha öncede görmüştüm ama nerede nasıl gördüğümü pek hatırlayamadığımdan unutmuşum. Bugünkü konuşmamızdan sonra hatırlatmanla soluğu forumda alıp bu güzel konutu tekrar hatırlama çok güzel oldu teşekkürler.
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Eyl 2009, 00:19

masato yazdı:
gearbox yazdı:Alper estfrullah! Ne kusuru. :lol: Olur böyle şeyler... Çizimler hakkındaki yorumların beni çok gururlandırdı, çok teşekkürler ve işin açıkcası -yaşa maşa bakmayıp- bu konuda ilerlemeyi düşünüyorum. Beklemekle hata bile yaptım ve 27 yaşında olmama rağmen, hiçbir şekilde geç kalmadığımı düşünmeye ciddi ciddi başladım ve bu alanda, bir şekilde uzmanlaşmayı ve meslek edinmeyi düşünüyorum. Desteğin için teşekkürler...

Hiç bir şey için geç değildir Kenan.Asıl bundan sonra beklersen geç olur bence. Yani herkez birşeyler çizebilir ama herkez yetenekli olmaz. Özellikle istanbul tam yeri esasında. Tasarım, reklam, mizah dergileri, otomobil firmaları... v.s. Bence cizimlerini böyle yerlere gönder. İllaki bir döenen olacaktır. Umarım güzel haberlerini alırız bu konuda. İyi şanslar.

Alper, dediğin gibi; İstanbul, bu işlerin tam yeri. Aslına baksan, çizimlerimi biryerler göndermeme gerek de yok! Bu işle alakalı çok tanıdığım var, ama önce eğitime eğitime bakıyor... Kurumsallığın ve profesyonelliğin gereği olarak ve bu işi en iyi şekilde icra edebilmek için, bazı sertifikaları almak, bir giriş yapabilmeye vesile olur ve aynı esnada, "görsel-tasarım" bölümleri ile alakalı bir yüksek tahsili de katarsam -ki süper lisedeydim ve bu konuda kendime güveniyorum- sevdiği mesleği yapan, şanslı kişilerden biri olabilirim diye düşünüyorum. Desteğin için çok teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Eyl 2009, 00:23

Emre ERBASAR yazdı:
gearbox yazdı:
masato yazdı:

Sevgili Alper, Bu konuda ben de çok şaşırmış ve Kenan'a hayret ettiğim duygularımı iletmiştim. Hatta konu üzerinde İstanbul buluşmasında konuşmuştuk, değil mi Kenan. Sen bir de, Kenan'ın KÜLTÜVATÖR çizimlerini ve uygulamasını görsen kimbilir neler olur. :lol:
Selamlarımla.
--------
Kenan, Ikea'da satışı yapılan bu vitrini güzel bir şekilde geliştirmişsin. Fikrine sağlık. Seçeneği olmayan koleksiyonerler için gerçekten şık bir uygulama olacağı düşüncesindeyim. Daha önceleri de konuştuğumuz gibi -bence- fiyatını pek hakeden bir vitrin değil. Bu işle uğraştığım için -bence- fikrimi ilettim. Gönül isterdi ki, tüm koleksiyoner dostlara vitrin konusunda yardımcı olabileyim. Ahşap malzemeden yapılmış bir kasa ve temperli kilitli camlı kapaklar daha çekici olabilir. Işık yansıması ve fotoğraflamak açısından bu fikri sunuyorum, ve tabi ki sağlamlık.
Çizimlerin ve düşüncen herzamanki gibi mükemmeller.
Selamlarımla. :friends:

Emre abi, herzamanki gibi, beni mahcup etmekden geri kalmıyorsun. :blush: Samimiyetin ve içten düşüncelerine teşekkür ederim abim.

Geçmişte, Detolf için, iyi şeyler yazdım diye hatırlıyorum ama, sen bu işlerin mütehassısı olarak öyle diyorsan -ki gerçekten de kulanışsız/pahalı- hak veririm. Ben de bu gibi bir müdehale ile fikir getirdim ve başarılı olacağını düşünüoyrum. Bakalım; umarım mahcup olmam. Teşekkürler...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Önceki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir