01 EKİM 2011 - 01 EKİM 2019 (BİRLİKTE 8 YIL)

Modellerinizin Toplu Halde Çekilmiş Fotoğraflarını Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

01 EKİM 2011 - 01 EKİM 2019 (BİRLİKTE 8 YIL)

İletiYazar: Erdem » 02 Ekm 2019, 00:00

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum. :smile:

Forumda eski canlılık pek yok malumunuz ama her şeye, sosyal medyanın sunduğu tüm pratik yollara rağmen forumun yeri ve önemi bence ayrıdır. Burada pekçok üye kıymetli dostluklar kurdu, bu güzide ve özel hobimizi yaşarken forumun hayatımızdaki yeri hep var oldu.

Ben de eskisi kadar sık girmiyorum foruma ama geçen gün üyelik tarihim dikkatimi çekti, 01 Ekim’ de sabaha karşı bir saatte üye olmuşum ve tam 8 sene geçmiş! Dile kolay 8 sene, bu zaman zarfında evlendim, çoluk çocuğa karıştım, 2 adet vitrin aldım (ama hala vitrinlere modelleri dizemedim), ev taşıdım, iş değiştirdim. Ben klasik bir adamımdır, tüm bu saydıklarım hayatımda önemli değişikliklerdir diyebilirim. Ama forum da hayatımda hep var oldu, İzmir buluşmaları gerçekleştirdik, Gökhan Abi İzmir’ e geldiğinde kendisiyle tanıştık, Kordon’da keyifli bir gün geçirdik.

Ve 01 Ekim gün bitmeden 8. Yıla özel paylaşım yapayım dedim, kızımın uyamasını bekledikten sonra dün akşam koleksiyonumda yer alan modeller arasında en sevdiklerimden olan 1957 Chevrolet Bel Air modelimi aldım, kısa zamanda yapabildiğim kadar çekim yaptım. Saat 24:00’ e yaklaşmıştı, yani 02 Ekim olacaktı ama resimleri yüklemek için zaman yoktu. Ben de konu başlığını açayım, en azından 02 Ekim olmadan başlığı açmış olayım dedim ama bu sefer de forum sayfası bir tuhaf açılmaya başladı. Logodaki araba resmi tüm ekranı kaplıyordu, işin ilginci şahsi bilgisayarımda oluşan bu durum iş bilgisayarımda ya da cep telefonumda forumu açtığımda da vardı. Ben de resim yükleyemeden başlığı açtım ama tam 00:00’da açıldı, yani 02 Ekim’de 8 yıl ve 1 günlük üye iken bu başlık oluştu. :smile:

Aslında hala sorun devam ediyor ama sağolsun Gökhan Abi ‘’sen word dosyası ile konu metnini yolla, ben paylaşırım’’ dedi ve kendisinin yardımları ile bu başlık dolu hali ile karşınızda olacak.
Başınızı daha fazla şişirmeden 8.yıla özel cümlelerimi sonlandırayım, umarım nice nice yıllar forumda ve gerçek hayatta birlikte oluruz, bu özel ve bence incelikli hobimizi yaşamaya devam ederiz. Sonuna kadar okuyanlara ayrıca teşekkür ederim ve sizleri 1957 Chevrolet Bel Air resimleri ile başbaşa bırakmak isterim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 87
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 4395
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 01 EKİM 2011 - 01 EKİM 2019 (BİRLİKTE 8 YIL)

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 03 Ekm 2019, 06:56

Bilgisayarda yaşadığın sorunu kısa zamanda çözersin umarım Erdem.
Samimiyetin ile hazırladığın bu özel konu, harika bir model ile taçlanmış. :y:
Foruma verdiğin değer ve tüm katkılarından dolayı teşekkür ederiz. :friends:
İzmir' e geldiğimde görüşmek dileği ile.. Hep birlikte nice yıllarımız olsun. :pasta1: :kamyon: :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16911
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 03 Ekm 2019, 09:20

Bu hobi sayesinde çok güzel arkadaşlıklar edindim ve güzel insanlar tanıdım. Hobiyi bırakmama rağmen takipte olmaya da devam edeceğim. Bu arkadaşlıklar dostluklar hobi hiç bitmesin. :f: Model harika görünüyor bu arada Erdem abi. Güle güle sergilensin :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 03 Ekm 2019, 23:14

G.HEPARSLAN yazdı:Bilgisayarda yaşadığın sorunu kısa zamanda çözersin umarım Erdem.
Samimiyetin ile hazırladığın bu özel konu, harika bir model ile taçlanmış. :y:
Foruma verdiğin değer ve tüm katkılarından dolayı teşekkür ederiz. :friends:
İzmir' e geldiğimde görüşmek dileği ile.. Hep birlikte nice yıllarımız olsun. :pasta1: :kamyon: :f:

Çok teşekkürler Gökhan Abi, yardımların ile konu içerik ve anlam kazandı :lol: Bu arada sorun çözüldü, ben önce google' ı açıp oradan foruma bağlanıyordum ve bu sorun oluştu son günlerde ama direkt adres çubuğuna diecastr yazıp bağlanınca hiçbir sorun kalmadı :f:
Forumu kuran kişi olarak sana ve bayrağı senden devralan arkadaşlarımıza ve şimdiye kadar az ya da çok katkı vermiş tüm üyelerimize teşekkür ederim, Tolga Titiz Abi' nin tabiri ile '' MİS GİBİ HAYATIMIZ VAR ÇÜNKÜ MİS GİBİ HOBİMİZ VAR'' :tey: Nice paylaşımlarda birlikte olmak dileğiyle :sapka:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 03 Ekm 2019, 23:17

Serdar Gökhan yazdı:Bu hobi sayesinde çok güzel arkadaşlıklar edindim ve güzel insanlar tanıdım. Hobiyi bırakmama rağmen takipte olmaya da devam edeceğim. Bu arkadaşlıklar dostluklar hobi hiç bitmesin. :f: Model harika görünüyor bu arada Erdem abi. Güle güle sergilensin :nazar:

Çok teşekkürler Serdar, ben de kıymetli insanlar tanıdım hobimiz ve forum sayesinde :smile: Bu arada hobiyi bıraktığını bilmiyordum, hayırlısı diyelim. Ben de arada delleniyorum, hepsini satayım ve elde edeceğim gelir ile 1/1 Amerikan klasiği alayım diyorum. Sonra modellere kıyamıyorum ama ileride mutlaka 1/1 Amerikan aracı edineceğim :smile5: Sana da foruma katkılarından dolayı tekrar teşekkürler :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: EGELİ » 04 Ekm 2019, 15:03

İnsanın hayatında bazı unutulması zor hatta unutmak istemediği anlar vardır yaş ne olursa olsun hep bir geçmiş vardır insan yaşamında hele belli bir yaşın üstündeyseniz ve çocukluğunuzu ve çocuk olmayı özlüyorsanız o dönemleri hatırlatan şeylerden en önemlisi oyuncaklarınızdır.O dönemlerde okul harçlıklarından biriktirerek aldığınız,size bayramlarda ve doğum gününüzde hediye alınan arabalar (kız çocukları için bebekler) sizin en kıymetlinizdir.İşte o kıymetliniz bir bakmışsınız gün gelir sizin tutkunuz/vazgeçilmeziniz olmuştur.İşte o unutamadığımız yıllara çocukluğumuza döndürdüğünüz ve o yıllardaki kıymetlilerimizi tutkumuza çevirmemize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim ve nice 8 yıllar dilerim.Her ne kadar aktif olarak yer alamasam da! Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
EGELİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 132
1/43 Model Sayısı: 169
1/64 Model sayısı: 2899
1/72 Model Sayısı: 18
1/87 Model Sayısı: 50
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 170
EGELİ rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 05 Ekm 2019, 16:17

Ben bu başlığa bu sefer modelle ilgili bir yorum yapmayacağım.

Esas diyeceğim şu ki;

Erdem abim sen ne güzel bir insansın, iyi ki varsın ve iyi ki buradasın.

Hayat telaşı içinde pek bir araya gelemiyoruz, 20km mesafede içerisinde olmamıza rağmen ama her defasında aynı samimiyeti ve pozitifliğini yansıttığın için çok teşekkür ederim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 61
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2855
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 08 Ekm 2019, 12:48

EGELİ yazdı:İnsanın hayatında bazı unutulması zor hatta unutmak istemediği anlar vardır yaş ne olursa olsun hep bir geçmiş vardır insan yaşamında hele belli bir yaşın üstündeyseniz ve çocukluğunuzu ve çocuk olmayı özlüyorsanız o dönemleri hatırlatan şeylerden en önemlisi oyuncaklarınızdır.O dönemlerde okul harçlıklarından biriktirerek aldığınız,size bayramlarda ve doğum gününüzde hediye alınan arabalar (kız çocukları için bebekler) sizin en kıymetlinizdir.İşte o kıymetliniz bir bakmışsınız gün gelir sizin tutkunuz/vazgeçilmeziniz olmuştur.İşte o unutamadığımız yıllara çocukluğumuza döndürdüğünüz ve o yıllardaki kıymetlilerimizi tutkumuza çevirmemize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim ve nice 8 yıllar dilerim.Her ne kadar aktif olarak yer alamasam da! Teşekkür ederim.

Güzel yorumunuz için çok teşekkürler Aydın Bey, yazdığınız gibi hobimiz muhtemelen çocukluk yıllarımızdan gelen oyuncak aşkımızla filizlenen ve bence oldukça rafine, keyifli bir hobi. Az ya da çok fark etmeden foruma katkılarınızı bekliyoruz :sapka:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 08 Ekm 2019, 12:51

Berent TURAN yazdı:Ben bu başlığa bu sefer modelle ilgili bir yorum yapmayacağım.

Esas diyeceğim şu ki;

Erdem abim sen ne güzel bir insansın, iyi ki varsın ve iyi ki buradasın.

Hayat telaşı içinde pek bir araya gelemiyoruz, 20km mesafede içerisinde olmamıza rağmen ama her defasında aynı samimiyeti ve pozitifliğini yansıttığın için çok teşekkür ederim. :smile:

Kıymetli yorumun için çok teşekkürler Berent kardeşim, forum sayesinde tanıdığım çok düzgün, adam gibi adamsın vallahi :smile5:

Bu kadar yakın olup buluşamamak da ayrı bir olaydır, doğru bir tespitte bulunmuşsun :lol: Bebekle birlikte hayat bayağı değişiyor, kendi özel durumumdan bahsetmek gerekirse eşim sabahtan akşama kadar bebekle yalnız kaldığı için ''ben model sohbeti yapmak için arkadaşlarla buluşacağım'' cümlesini kuramıyorum ama yeni yılda eşim işe başlayacak ve o zaman buluşmak için fırsatlar doğacak :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: EGELİ » 08 Ekm 2019, 15:11

Şu sıralarda yeni modellerim olmadığı ve daha önce var olan modellerimi paylaştığım için katkıda bulunamıyorum.Yeni modellerim olunca söz paylaşımda bulunacağım.İzmir yeni model edinmek için biraz kısır kaldı ve o yüzden de model bulma zorluğu yaşıyorum.
Kullanıcı avatarı
EGELİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 132
1/43 Model Sayısı: 169
1/64 Model sayısı: 2899
1/72 Model Sayısı: 18
1/87 Model Sayısı: 50
Motorsiklet Model: 2
Rep Puani: 170
EGELİ rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 19 Ekm 2019, 15:29

EGELİ yazdı:Şu sıralarda yeni modellerim olmadığı ve daha önce var olan modellerimi paylaştığım için katkıda bulunamıyorum.Yeni modellerim olunca söz paylaşımda bulunacağım.İzmir yeni model edinmek için biraz kısır kaldı ve o yüzden de model bulma zorluğu yaşıyorum.

Haklısınız Aydın Bey, sadece İzmir' e özel bir durum değil bence; genel olarak maliyetlerin çok artması (kurdaki artış, yurt dışı model fiyatlarında ve kargo ücretlerinde artış ve gümrük vergisi uygulamaları) ile artık hangi şehirde olursa olsun bu hobiyi sürdürmek neredeyse imkansız hale geldi :sad1:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
EGELİ
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Ekm 2019, 21:22

Bu hobi sayesinde hayatta yakın ve candan dostlar edindim kendime. Ama önemlisi de bu platform bunu sağladı. Evet belki eski heyecan yok ( ki ben olduğunu düşünüyorum fakat insanlar eskiden daha gençti ve sosyal medya olmadığı için tek uğraş bunun gibi sanal oluşumlardı. Şimdi tek tıkla veya whatsapp üzerinden gönderilen fotoğraflarla yapıyoruz aynı işi. Yani bu hobiyi kimse bırakmış değil. Modellerini satan insanlar bile tekrar alıyor veya sohbetlere katılmaya çalışıyor. Ama forum üzerinden yavaş ilerliyoruz bu da yadsınamaz bir gerçek. )
Biz seninle hiç yüzyüze tanışmadık abi. Ama yıllardır birbirimizle gerek uygulamalar gerekse birebir telefon ile görüşerek bağımızı koparmadık.
Ben kendi adıma yaptığın paylaşımı zevkle okudum ve inceledim abi.
Bu foruma verdiğin emekler için ayrıca teşekkür ederim. :drinksb: :sapka:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 3015
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 11 Kas 2019, 00:43

Musa Can ÇİL yazdı:Bu hobi sayesinde hayatta yakın ve candan dostlar edindim kendime. Ama önemlisi de bu platform bunu sağladı. Evet belki eski heyecan yok ( ki ben olduğunu düşünüyorum fakat insanlar eskiden daha gençti ve sosyal medya olmadığı için tek uğraş bunun gibi sanal oluşumlardı. Şimdi tek tıkla veya whatsapp üzerinden gönderilen fotoğraflarla yapıyoruz aynı işi. Yani bu hobiyi kimse bırakmış değil. Modellerini satan insanlar bile tekrar alıyor veya sohbetlere katılmaya çalışıyor. Ama forum üzerinden yavaş ilerliyoruz bu da yadsınamaz bir gerçek. )
Biz seninle hiç yüzyüze tanışmadık abi. Ama yıllardır birbirimizle gerek uygulamalar gerekse birebir telefon ile görüşerek bağımızı koparmadık.
Ben kendi adıma yaptığın paylaşımı zevkle okudum ve inceledim abi.
Bu foruma verdiğin emekler için ayrıca teşekkür ederim. :drinksb: :sapka:

Ne güzel şeyler yazmışsın Musa kardeş, okurken çok hoşuma gitti doğrusu :smile5: Bence artık yüz yüze tanışmalıyız, sen, Berent ve ben İzmir melteminde bira eşliğinde hobi sohbeti yapsak hiç fena olmazdı :drinksb: Ayrıca ben de foruma katkıların için özel olarak teşekkür etmek isterim, tez zamanda görüşebilmek ve yüz yüze tanışabilmek dileğiyle :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Üye Modelleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir