1:10 OCC Caterpillar

İletiYazar: REVOLUTION » 21 Ekm 2014, 18:32

İlk önce gerçeğinin fotoğrafı ile başlayım.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Bu modelimiz ise ERTL üretimi ama prestij modellerinden. Bu model özel köpük kutusunda, altında özel tablası ve yine bu modele özel CAT logolu bir branda ile geliyor.
Benimki 2. el olduğundan kutusu ve brandası yok. Gerçi ben sergilediğim için kutusu önemli değil ama brandası olsun çok isterdim. :inlove:
Konu açılmışken bunu almamı sağlayan Bülent'e teşekkürlerimi tekrar sunarım. :handshake:

Modelin ayrıca birçok parçası hareketli yapılmış; fren, gaz, vites, zincir aksamı ve ön süspansiyonları çalışmaktadır. Benim en çok hoşuma giden kısmı ise CAT'in iş makinalarında olduğu gibi üstte doğru çıkan egzoz bacasının kapağının da hareketli olması; bu kısmı da fotoğraflarda göreceksiniz.

OCC yani Orange County Choppers programındaki sevdiğim motorları almıştım ama iki tanesinin 1:18'i yapılmamıştı biri bu motor CAT biride HP için yapılan motordu.
Aslında 1:18 dışında ölçek almıyorum ama bir gün Bülent'e gidip vitrininde görünce ve onun gazıyla sahip olduğum bir model oldu.

Siteye 3 gündür girmiyordum bir baktım 2.5 sayfa dolusu Chevrolet olmuş :) Bende biraz değişiklik yapayım dedim; buyrun fotoğraflara...

Resim

mesaj için REVOLUTION teşekkür aldı- 2:
Bülent Aydoğan, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: 1:10 OCC Caterpillar

İletiYazar: Serbetcioglu » 21 Ekm 2014, 18:35

muhteşem bir model abi güle güle sergileyin :D cat in bu işe girdiğini bilmiyordum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Serbetcioglu
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: ismet
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 15
1/32 Model Sayısı: 15
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 60
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 108
Rep Puani: 210
Serbetcioglu rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 21 Ekm 2014, 22:24

Serbetcioglu yazdı:muhteşem bir model abi güle güle sergileyin :D cat in bu işe girdiğini bilmiyordum.

Yok Cat bu işe girmiş değil muhtemelen Cat için yapılmış yada Cat severe yapılmıştır..
Devrim güle güle sergile, senin için edindik bunu ama üzüntünü anlıyorum :) biliyorsun benim dragçınında birşeyi bulunamadı.. :(
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 21 Ekm 2014, 22:45

Keyifli sergilemeler Devrim Abi, daha once 1/1 olarak da gormedigim bir parca. Gercekten ilgincmis, her koleksiyonda yoktur herhalde. Paylasim icin tesekkurler :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 22 Ekm 2014, 03:06

Serbetcioglu yazdı:muhteşem bir model abi güle güle sergileyin :D cat in bu işe girdiğini bilmiyordum.

Teşekkürler İsmet, beğendiğine sevindim.
Hayır CAT motor işin eğirmedi; Discovery channel'da olan OCC yani Orange County Choppers isimli bir program var. Programın ismi olan OCC Amerika'da Choppers motorları yapan bir aile firmasının programı. Bu programda özel siparişler veya hayır işleri için özel hazırlanan Choppers motorlarını gösteriyorlar.
Bu bendeki Caterpillar firması için özel yapılan bir motor. Bunun gibi birçok model var. Ben daha önce 1:18 olan ölçekleri paylaşmıştım örneğin; İtfaiye için yapılan, Comanche helikopteri için, Eski bir jet savaş uçağından esinlenerek veya Miller kaynak markası için yapılan motorsikletleri sayabilirim. İstersen bu linklerden inceleyebilirsin.

viewtopic.php?f=29&t=10636
viewtopic.php?f=29&t=10633
viewtopic.php?f=29&t=10634
viewtopic.php?f=40&t=13187
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 22 Ekm 2014, 03:08

Bülent Aydoğan yazdı:Devrim güle güle sergile, senin için edindik bunu ama üzüntünü anlıyorum :) biliyorsun benim dragçınında birşeyi bulunamadı.. :(

Şimdi bunun yanına bir tane daha 1:10 almam lazım böyle tek kalmaz değil mi?
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 22 Ekm 2014, 03:13

Virtue yazdı:Keyifli sergilemeler Devrim Abi, daha once 1/1 olarak da gormedigim bir parca. Gercekten ilgincmis, her koleksiyonda yoktur herhalde. Paylasim icin tesekkurler :good2:

Teşekkürler Erdem :handshake: Ben her aldığım modelde bana ilginç ve güzel gelenleri alıyorum bu yüzden bence hiç güncel, binek araba modeli yoktur.
Bu model limitli olarak yapılmış, paylaşımda yazmayı unutmuşum; bu yüzden pek bulunan bir model değil ama Türkiye'de kaç kişide var bilmiyorum; ama bildiğim iki taneden birisi Bülent'in biriside benim :))
Resim

Erdem
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Serdar Gökhan » 22 Ekm 2014, 11:36

OCC' nin bu tarz çalışmalarına bayılıyorum. Bir ara itfaiye yapmıştı oda fena iyi. Keşke hepsinin bu boyutlu olanı üretilse. :inlove:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 22 Ekm 2014, 16:17

Serdar Gökhan yazdı:OCC' nin bu tarz çalışmalarına bayılıyorum. Bir ara itfaiye yapmıştı oda fena iyi. Keşke hepsinin bu boyutlu olanı üretilse. :inlove:

Evet Serdar o itfaiye yaptığını çok güzel ve ilginç bir model olmuştu ve o modelin 1:18 bende var çok beğeniyorum.
ERTL OCC'nin 1:18 modellerinin çoğunun 1:10 ölçeğini yaptı çoğu derken bu tür özel modelleri yukarıda bahsettiğim, seninde söylediğin itifaiye, Comanche,jet bike, Miller vs. gibi özel olan mdoellerinin hepsinin 1:10 ölçeği mevcut ve hala satışta var. Ama bu CAT ve Snap-On modellerinin sadece 1:10 olarak yapıldı.
Resim

Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

1/10 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir