2009 MERCEDES-BENZ E-KLASSE AVANTGARDE [1:18 (W212)]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

2009 MERCEDES-BENZ E-KLASSE AVANTGARDE [1:18 (W212)]

İletiYazar: BuRaK-B » 13 Tem 2009, 23:43

:bomba:
Herkese merhaba. Önem verdiğim mesajlarım nedense hep değişik bir mesaj sayıma denk geliyor. Bu konuyu da 888.mesajımla yayınlıyorum :lol:

Son olarak siparişini verdiğim ikinci parti 1:18 Minichamps E Klasse modellerimi bugün teslim aldım. Bunların içinde kendime de ait olan Obsidiyan Siyah'ı da içlerindeydi. Obsidiyan Siyahı istedim çünkü güncel Mercedes modellerinde siyah renklilerin koleksiyonunu yapıyorum. Yanlız şöyle bir bilgi edindim; Siyah renkli model tanıtım amaçlı sadece sınırlı olarak üretilmiş ve esas üretimi yılın ikinci yarısında yapılıp Kasım ayı gibi piyasaya sürülecekmiş. Ancak katalogta yer aldığı için tedarik etmek zorunda kaldılar, tabi bu durumda modellerin epey gecikmeli gelmesine neden oldu. Büyük ihtimalle Türkiye'deki ilk parti siyah 2009 E-Klasse'lerden birini kapmış oldum.

Aşağıdaki resimlerde diğer modellerimin yanısıra hem gri hemde siyah renkli yeni E Klasse'ı aynı karelerde fotoğrafladım. Gri renkli aracın arka camı çatlak olarak geldiği için geri iade edilecek. Ama önceden bir fotoğraflayayım dedim.

Obsidiyan Siyahında metalik bir görüntü yok opak siyah gibi duruyor. Gri renklisi tahmin ettiğimden çok daha güzel durmuş ve aracın bütün çizgilerini ön plana çıkartmış gerçekten. Minichamps motor detayına hiç önem vermemiş ama diğer detaylar çok hoş.

Modelin ön yıldızı metal, süspansiyonu çok yumuşak, plastik aksamı ve iç halı döşemesi üst düzey kalitede, kapıların yayları çok hassas ve krom işçilik ise çok güzel.

Sizler için çektiğim birkaç nacizane fotoğraf... :movie:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: 2009 MERCEDES-BENZ E-KLASSE AVANTGARDE [1:18 (W212)]

İletiYazar: yabaroz » 13 Tem 2009, 23:46

Çok güzel model Burak Abi ama ben camdaki çatlağı göremedim :wasntme:
yabaroz
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 13 Tem 2009, 23:47

Bu model hakkında sohbet etmiştik abim hatırlıyorum :drinksb: Genel olarak güzel bir model tek motoru biraz zayıf işlenmiş ama olsun gerisi harika.Her Mb koleksiyonerinde olmalı bu model.Hayırlı olsunlar abim iyi günlerde sergile :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: bilobek » 13 Tem 2009, 23:55

Burak abi hayırlı olsun çok güzel model buluşmada bahsetmiştin gerçekten çok şık özellikle siyah olması insanı kendine çekiyor fakat MC neden bu modelde böyle bir motor detayı yapmış anlıyamadım :sad1: C serisi ve E serisi çok güzel poz vermiş ve sende yakalamışsın abi tebrik ederim iyi günlerde keyifle sergile abicim :bravo: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
bilobek
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: bilal bektas
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1190
bilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yokbilobek rep puani yok

İletiYazar: scuderia » 14 Tem 2009, 00:06

Burak Süper Bir Model Almışsın Hayırlı olsun iyi seyirler dostum. :ok1: Bu kasa süper oldu özellikle sis farları çok güzel duruyorlar.. :drinksb: Bunun AMG versiyonuda Üretilecekmi acaba :sad1:
Resim
Kullanıcı avatarı
scuderia
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Hasan
1/18 Model Sayısı: 9
Rep Puani: 100
scuderia rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 14 Tem 2009, 00:19

Ben çok sevdim bu yeni kasayı,iyi günlerde sergile kardeşim. :nazar: :nazar: :nazar:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 14 Tem 2009, 00:32

yabaroz yazdı:Çok güzel model Burak Abi ama ben camdaki çatlağı göremedim :wasntme:
Teşekkürler Ozan. Bu arada çatlak 18.resimde çok net görünüyor.

Ahmet ve Bilal kardeşim teşekkürler ikinize de, maalesef motor konusunda MC berbat ötesi olma yolunda ilerliyor. Yeni Maisto kalıplarında bile çok detaylı motor aksamı sözkonusu, MC ise fiyasko. Autoart sınıfında en iyisi şimdilik. Kyosho bile yeni modellerinde bozdu motor detayını.

scuderia yazdı:Burak Süper Bir Model Almışsın Hayırlı olsun iyi seyirler dostum. :ok1: Bu kasa süper oldu özellikle sis farları çok güzel duruyorlar.. :drinksb: Bunun AMG versiyonuda Üretilecekmi acaba :sad1:
Teşekkürler Hasan. Sisler benimde çok hoşuma gidiyor ama Avantgarde versiyonunda böyle, Elegance versiyonunda iki adet yuvarlak sis farı var. Bu arada AMG'si yakında çıkarmı bilmiyorum ama şimdilik Coupe versiyonu var onuda Norev üretti ve gayet başarılı çalışmış. Sedanı olmasa bile ileride Coupe'sinin AMG versiyonunu çıkartabilirler belki.

MAKOSHARK yazdı:Ben çok sevdim bu yeni kasayı,iyi günlerde sergile kardeşim. :nazar: :nazar: :nazar:
Teşekkür ederim Deniz Abi, bende çok sevdim bu kasayı, 1:1 olarak ta sürekli gördüğüm için benimde garajımda olsun istedim. Siyah olsun diye diretince epey bekledim gerçi ama gecikmeli de olsa çok sevindim bu modelin siyahını edindiğime.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: yasar » 14 Tem 2009, 01:16

burak çok iyiler.ne diyeyim çokta iyi fotoğraflamışsın.allah nazardan saklasın.mükemmel.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 14 Tem 2009, 04:03

Burak tebrik ederim, harika modeller.

Mercedes'in tasarım hatlarının, olması gerektiği çizgilere bir bir kavuştuğunu düşünüyorum. Son çıkan C Serisi'nin silüet, ebat ve yalınlık olarak 190'ı andırdığını ve bunun bir artı olduğunu düşünüyordum. Aynı şey, yeni E Serisi için de geçerli. Efsaneleşmiş E kasası w210'un hatlarını lokal olarak taşıdığını düşünüyorum. Arka farlarının, abartısız, iddiasız ve köşeli olmasına rağmen; çok ufak oynama ve çok doğru bir konumlandırmayla, mükemmel bir son görünüme kavuşmuş. Çok dikkatli bir gözle bakıldığında, önde de w210'un çok modern bir retro silüeti göze çarpıyor. Ama, kontağı çalıştırınca yanan ledli park farları, yeni nesil Audi'leri hatırlatıyor. Keşke MB, bu konuda da kendine has bir çözüm yaratsaydı. Ayrıca CLK ismini lağv edip, E Serisi Coupe olarak -w210'daki gibi- sunması da bence büyük bir artı. Çünkü, bir "E Serisi Coupe" ismi, CLK Coupe isminden çok daha oturaklı, ağırbaşlı bir izlenim yarattığı gibi, daha itibarlı bir his yaratıyor. Umarım Mercedes-Benz, bu lokal retrolamaları diğer modellerinde de uygulayarak, olması gereken çizgisine tekrar geri döner... Buraya kadar okuyan herkese bravo :lol: Düşüncelerimi yazmasam çatlardım.

Burak emeklerine, fikirlerine sağlık. Modelin motoru konusunda kafaya takacak birşey yok bana göre, çünkü motor çok da önemli bir görsel konu değil (benim için) Yeter ki; jantlar ve lastiklerin ebadları doğru ölçeklendirilsin ve farlar göz doyurucu olsun yeter. Tüm bunlara senin E Seri'n harfiyen, hatta fazlasıyla uyuyor zaten ve sonuç harika. Fotoğraflar için teşekkürler...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 14 Tem 2009, 08:05

Burak selam,
Çok güzel fotoğraflarla yine fethettin bizi. :movie:
E ve C serisinin verdiği pozlara bayıldım diyebilirim.
Hayırlı olsun. :nazar: :nazar: :nazar:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: kdeniz » 14 Tem 2009, 10:06

Harika bir model gerçekten. Sen de iyi resimlemişsin Burak. Motor konusu benim için de önemli değil. Önemli olan aracın detayları. Bunda sevmediğim tek şey bu araca farklılık katan ön sis farlkarının MC tarafından gri boya ile basitleştirilmesi oldu. Keşke biraz daha özenselermiş.
Bu arada E-Klasse Coupe Norev ve MC tarafından üretiliyor. Sanırım aynmı kalıplarda üretiliyor. Çok inceledim bir fark göremedim. Neden böyle bir şey yaptılar acaba?
Resim
Kullanıcı avatarı
kdeniz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kadir Deniz
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 30
1/32 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 162
Rep Puani: 980
kdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yokkdeniz rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 14 Tem 2009, 10:06

Burak telefon konuşmamızda bahsettiğin gibi gerçekten bomba gibi bir konu olmuş.Anlatımın ve fotoğraflarınla rehber niteliğinde almayı düşünenlere yol gösterici olacaktır.Ellerine sağlık diyorum.Modeller kalitesi ve detayları ile süper..
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 14 Tem 2009, 10:50

Burak hayırlı olsun. Çok güzel bir model. Fotoğraflarda öyle..Gerçeğine gelince; Bence fena değil, ama en çok beğendiğim 'E' serisi, W211'di. Ama yeni akım bu modelde kendini gösteriyor. Bu akım bence ilk olarak, yeni superb'de ortaya çıktı.
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir