2015 Ford Mustang Shelby GT350R - AUTOart

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

2015 Ford Mustang Shelby GT350R - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 19 Ekm 2020, 00:09

Resim

Tüm forum üyelerimize tekrar merhaba;

Bir önceki sunumumda diecast olmayan bir model paylaşacağımı belirtmiştim. Fakat bu açıklamam resin modeli çağrıştırsa da modelimiz resin değil :smile: AUTOart’ın son yıllarda ürünlerinin neredeyse tamamını ürettiği kompozit olarak geçen malzeme… Modelin özelliklerine geçmeden bu güzelliğin hikayesini bildiğim kadarıyla aktarmaya çalışacağım.

Ford 50. Yılını kutladığı 2015 yılında sınırlı sayıda Shelby GT350R modeli üreterek hayranlarına ve koleksiyonerlerine bir jest yapmış. GT350R modelinden normalde 1965’te 34 adet üretilen GT350R sayısı kadar üretilmesi planlanmış fakat Carroll SHELBY anısına 37 adet üretmişler. R modelinin normal GT350’den farkı motor gücündeki 26 Hp’lik artışın yanında 130 kg daha hafif olması. Karbon jantlar, ses sistemi ve klimanın olmayışı gibi farkları var. 5.2 lt V8 motordan 526 Hp 582 Nm güç üretiyor. Bu değerler Corvette Z06’nın 650 sinden ve HEMI Hellcat’in 707 sinden az gibi görünse de daha pist odaklı performans sunduğu için asfaltta geride kalmıyormuş. Birçok Amerikan severe göre sanırım en güzel Mustang kasaları içinde yer alıyordur bu model. Umarım ülkemizde bir örneğini yollarda görebiliriz diyerek modeli anlatmaya geçmek istiyorum.

Mustang modellerim içerisinde Shelby temam farklı bir yerde bu sebeple her birini farklı renklerde ve sıfır kondisyonda edinmeye özen gösteriyorum. Bu modelin ilk çıkacağını duyduğumda heyecanın yanı sıra kafa karışıklığı yaşamıştım renklerinden dolayı. Ve bu “Triple Yellow” renginde karar kıldım, mutluyum, gururluyum. Kafamdaki diğer sorun ise modelin kompozit olmasıydı. Her yeri açılmasa ve AUTOart üretmese almazdım sanırım. Modeli ilk kutusundan çıkarmadan elimle kaldırdığımda sanki kutunun içinde model yokmuş gibi hissettim. Daha sonra modeli çıkarınca aman allahım bir çay bardağından hafif bir modelle :fiskos: ilk kez karşılaşmanın verdiği şaşkınlığı uzun süre atamadım üzerimden. Detayları, boyası vs oldukça kaliteli olması bu durumu biraz değiştirmiş olsa da çokta zorunda kalmadığım sürece alacağım bir model üretim malzemesi değil. ( Bu dediğim Challenger için geçerli değil :smile: :smile: Fakat 239 euro fiyatının olması da başka bir sorun tabi ) Sonuç olarak modelin detayları ve diğer özellikleri olsun tavsiye edilir.

Bir sonraki paylaşım modlu alt takımı ama gövdesi yorgunlardan bir parça. Hepinize keyifli incelemeler dilerim. :sapka: :f:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, Serdar Gökhan, sui_cast1
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3130
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 2015 Ford Mustang Shelby GT350R - AUTOart

İletiYazar: sui_cast1 » 24 Ekm 2020, 00:24

Ne kadar ince detay varsa elinden geldiğince yapmış Autoart.
Modelin duruşu da harika.. Tam bir spor otomobil.
Çok beğendim modeli.
Nasıl sevindiğini de tahmin edebiliyorum böyle güzel işçiliği görünce. Zaten çok istiyordun..
Güzel günlerde sergile kardeşim :drinksb:
Getir de mıncıklayalım yağlı ellerimizle
:lol:

:+1:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 255
sui_cast1 rep puani yoksui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 26 Ekm 2020, 22:42

Yeni model hayırlı olsun Musa, rengi ve Musatng'e yakışan o hırçın havası hemen dikkat çekiyor. Ayrıca gerçekçi lastikler ve jantlar da tatlının üstündeki krema olmuş adeta. Ağırlık konusuna gelirsek muhtemelen ben de böyle bir model alsam hayal kırıklığı yaşardım ilk başta ama modelleri de sürekli elimize almıyoruz, ağırlık konusu çok kafaya takılacak bir mesele değil bence.

Kaliteli resimlerle bu güzel modeli tanıttığın için teşekkürler, keyifli sergilemeler :nazar: :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 93
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 4535
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 04 Kas 2020, 11:53

Hayırlı olsun Musa çok güzel duruyor namussuz. :inlove: Yine autoart yapıyor diyeyim. Kırmızı beyaz şeritlisi var mı acaba merak ettim. Güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 104
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 124
Rep Puani: 3945
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 21 Kas 2020, 15:00

Senin gibi bir Amerikan koleksiyonerine bu modelin ağırlığı resmen dalga geçer gibi olmuştur eminim. :lol: fakat her ne olursa olsun o modelin imzasında Autoart var. Bu modeli almadan önceki zamanda da üzerinde çok konuşuyorduk ve şimdi burada görmek bana inanılmaz keyif verdi kardeşim. Renk seçimin muazzam. Bu kasa Mustang' in çizgilerini çok beğeniyorum. Sayende detaylarını da inceleme fırsatına kavuştuk. Değerli paylaşım için teşekkür eder, güzel günlerde ve keyifle sergilemeni dilerim. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 1
Rep Puani: 3000
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 27 Arl 2020, 16:08

Çok güzel, çok güzel, çok güzel hayırlı olsun kardeşim. İlk tanıtım yapıldığında en güzel Mustang kasası diye düşündüm '69 yılından sonraki belki '67 de önünde olabilir ama kesinlikle ilk 3 te olan tasarımın en güzel üretimi, harika üretilmiş ama keşke kompozit değil de diecast olsaydı ama o kadar da olsun ikisinin de kendine göre avantajları var, en güzel günlerde sergilensin,rengi de ayrıca albenili ama diğer Shelby'ler ile çok güzel pozlar vereceğine eminim :pidu2:
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2220
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Arl 2020, 23:13

sui_cast1 yazdı:Ne kadar ince detay varsa elinden geldiğince yapmış Autoart.
Modelin duruşu da harika.. Tam bir spor otomobil.
Çok beğendim modeli.
Nasıl sevindiğini de tahmin edebiliyorum böyle güzel işçiliği görünce. Zaten çok istiyordun..
Güzel günlerde sergile kardeşim :drinksb:
Getir de mıncıklayalım yağlı ellerimizle
:lol:

:+1:

Evet kompozit falan ama AA ince ince çalışmış modelde. Bu kasa olması gerekiyordu zamanında aldığım için şanslı kabul edebilirim kendimi.
Modellerimi her zaman mıncıklayabilirsin çiçem :D ama eldiven veririz :D
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Arl 2020, 23:34

Erdem yazdı:Yeni model hayırlı olsun Musa, rengi ve Musatng'e yakışan o hırçın havası hemen dikkat çekiyor. Ayrıca gerçekçi lastikler ve jantlar da tatlının üstündeki krema olmuş adeta. Ağırlık konusuna gelirsek muhtemelen ben de böyle bir model alsam hayal kırıklığı yaşardım ilk başta ama modelleri de sürekli elimize almıyoruz, ağırlık konusu çok kafaya takılacak bir mesele değil bence.

Kaliteli resimlerle bu güzel modeli tanıttığın için teşekkürler, keyifli sergilemeler :nazar: :good2:

Öncelikle teşekkür ederim güzel yorumun için. Sanırım biz amerikan araçları toplayanlarda var böyle bir takıntı. Bir GMP Fairlane veya Roadrunner'ı incelediğimizde aldığımız ağırlık hissi ve detaylara göre yargılıyoruz. Fakat artık bende senin gibi düşünüyorum. Hangi modeli ne kadar inceliyoruz ki, bence önemli olan duruşu modelin. Sadece resin'e şu sebeple karşıyım zamana göre dayanıklılığının ne olacağını bilmiyoruz. Fakat her yeri kapalı üretilen diecastleri de incelediğimde seyir zevki veriyorlar. Bu sebeple aldım yakın zamanda bir kapalı kutu. :D

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Arl 2020, 23:36

Serdar Gökhan yazdı:Hayırlı olsun Musa çok güzel duruyor namussuz. :inlove: Yine autoart yapıyor diyeyim. Kırmızı beyaz şeritlisi var mı acaba merak ettim. Güle güle sergilensin. :sapka:

Teşekkür ederim kardeşim. Kırmızı düz olarak mevcut, neden şeritli versiyonunu yapmadılar anlamış değilim.
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Arl 2020, 23:39

Berent TURAN yazdı:Senin gibi bir Amerikan koleksiyonerine bu modelin ağırlığı resmen dalga geçer gibi olmuştur eminim. :lol: fakat her ne olursa olsun o modelin imzasında Autoart var. Bu modeli almadan önceki zamanda da üzerinde çok konuşuyorduk ve şimdi burada görmek bana inanılmaz keyif verdi kardeşim. Renk seçimin muazzam. Bu kasa Mustang' in çizgilerini çok beğeniyorum. Sayende detaylarını da inceleme fırsatına kavuştuk. Değerli paylaşım için teşekkür eder, güzel günlerde ve keyifle sergilemeni dilerim. :smile:

Artık ağırlığına takılmıyorum gerçekten kardeşim. Önemli olan işlevi :D
Şakası bir yana detayları iyi işlediği için AUTOart'ın kompozit modellerinden denk getirirsem yine alırım sanırım.
Konuştuğumuz modelleri almanın keyfide gerçekten başka, senin de aldığında bende aynı şekilde merakla bekliyorum paylaşımı ve mutlu oluyorum. Bu hobinin güzel tarafı da bu bence.
Paylaşımı beğendiğine sevindim, güzel yorumun için teşekkür ederim kardeşim.

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Arl 2020, 23:57

Alper GÖÇENER yazdı:Çok güzel, çok güzel, çok güzel hayırlı olsun kardeşim. İlk tanıtım yapıldığında en güzel Mustang kasası diye düşündüm '69 yılından sonraki belki '67 de önünde olabilir ama kesinlikle ilk 3 te olan tasarımın en güzel üretimi, harika üretilmiş ama keşke kompozit değil de diecast olsaydı ama o kadar da olsun ikisinin de kendine göre avantajları var, en güzel günlerde sergilensin,rengi de ayrıca albenili ama diğer Shelby'ler ile çok güzel pozlar vereceğine eminim :pidu2:

Senin de alman lazım, senin de alman lazım :D :D Bence de en güzel kasalarından birisi bu. Artık takılmıyorum ben gövdesinin materyaline, her yeri açılıyor ve detayları yerindeyse alınır diye düşünüyorum.
Diğer Shelbylerde tamamlanmayan birkaç kalem kaldı onları da alayım söz senin için paylaşacağım :)

Değerli ve güzel yorumun için teşekkür ederim kardeşim. :)
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir