1964 Ford Thunderbolt - ERTL Precision 100

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1964 Ford Thunderbolt - ERTL Precision 100

İletiYazar: Erdem » 26 May 2020, 22:25

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :smile: Eskiden alınmış modelleri yeniden resimlemeye devam, bu akşamki konu mankenimiz 1964 Ford Thunderbolt. ERTL Precision 100 serisinden olan model kontak anahtarı, açılabilen küllük, hareketli kapı içi kolları gibi hoş detaylara sahip.

Sözü fazla uzatmadan resimlere geçeyim, işte karşınızda 1964 Ford Thunderbolt :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, BuRaK-B, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4495
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1964 Ford Thunderbolt - ERTL Precision 100

İletiYazar: Serdar Gökhan » 27 May 2020, 08:18

Bana o zamanların yaramaz çocuğu izlenimi bırakıyor nedense bu araba. Renk ve detaylar çok güzel. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3940
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 27 May 2020, 23:13

Serdar Gökhan yazdı:Bana o zamanların yaramaz çocuğu izlenimi bırakıyor nedense bu araba. Renk ve detaylar çok güzel. :sapka:

Teşekkürler Serdar, aynen; bu araç drag yarış versiyonu olduğu için daha bir hırçın havaya sahip ama cadde versiyonu da muhtemelen aynı modda olurdu :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 28 May 2020, 22:23

Bilmediğim için soruyorum; bu modelin cadde versiyonu önde 4 adet farlara mı sahip?

Bu araç drag versiyonu olduğu için iç kısımdaki farlar iptal edilip geçirgen ızgara sayesinde motora yüksek hava girişi sağlıyor sanırım..

Kaslı bir model gerçekten Erdem abi. O yıllarda şu otomobil ile ışıklarda yan yana gelmeyi çok isterdim. :smile:

Eline sağlık, teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2980
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 31 May 2020, 14:28

Berent TURAN yazdı:Bilmediğim için soruyorum; bu modelin cadde versiyonu önde 4 adet farlara mı sahip?

Bu araç drag versiyonu olduğu için iç kısımdaki farlar iptal edilip geçirgen ızgara sayesinde motora yüksek hava girişi sağlıyor sanırım..

Kaslı bir model gerçekten Erdem abi. O yıllarda şu otomobil ile ışıklarda yan yana gelmeyi çok isterdim. :smile:

Eline sağlık, teşekkürler.

Aynen Berent, bu aracın cadde versiyonu 4 adet fara sahip. Belki dikkatini çekmiştir, modelde 1 adet silgeç var, diğerini işe yaramayacak diye iptal etmişler sanırım :lol: Ayrıca resimlememiştim ama modelde arka koltuklarda yok diye hatırlıyorum, yine yarış sırasında gereksiz yük yapsın istenmemiş. Bu arada ışıklarda bu araçla yan yana gelmeyi ben de isterdim doğrusu :smile5:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 01 Haz 2020, 22:14

Çok detaylı ve ağır model hele ki şimdiki resinleri düşünecek olursak. Bu modelin beyazını yıllar önce senden almıştım hala vitrinde ilk günkü gibi duruyor, tekrardan burada teşekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2205
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 02 Haz 2020, 02:26

Efsane tırmanma yarışı araçlarındandır, harika modelleme :y:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 73
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 100
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 222
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 04 Haz 2020, 01:32

Alper GÖÇENER yazdı:Çok detaylı ve ağır model hele ki şimdiki resinleri düşünecek olursak. Bu modelin beyazını yıllar önce senden almıştım hala vitrinde ilk günkü gibi duruyor, tekrardan burada teşekkür ederim.

Aynen Alper, bu model ele alındığında ağırlığı ile dikkat çekiyor kesinlikle. Bu arada beyazını benden aldığını unutmuşum, keyifle sergile inşallah :sapka:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 04 Haz 2020, 01:33

BuRaK-B yazdı:Efsane tırmanma yarışı araçlarındandır, harika modelleme :y:

Aslında drag yarışı araçlarına ilgim yok ama ERTL P100 serisi modelleri o kadar seviyorum ki seriyi tamamlamak için almıştım ve çok memnun kaldım :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 26 Haz 2020, 10:15

ERTL veye Precision üreticisi nakış gibi işlemiştir bu modeli. Geçen gün Alper ile aramızda konusu geçti, bu modelin jantları çıksa ve metal diskleri görünse CMC logosuna gerek olmadan on katı fiyata satılır ama nedense kıymeti bilinmiyor bence. Ve zamanında çooook ucuzdu bu model. Çok iyi hatırlıyorum Alper beyazını senden 150 tl gibi fiyata almıştı. Bende de sarı rengi mevcut ama benim modelimin boya hataları mevcut ve giderilmeyecek boyutta maalesef... Elim gidince komple söküp aynı renge boyayacağım ve yanına da ya beyaz rengini ya da bu sendeki rengini ekleyeceğim çok seviyorum bu arabayı. :inlove:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 29 Haz 2020, 23:08

Musa Can ÇİL yazdı:ERTL veye Precision üreticisi nakış gibi işlemiştir bu modeli. Geçen gün Alper ile aramızda konusu geçti, bu modelin jantları çıksa ve metal diskleri görünse CMC logosuna gerek olmadan on katı fiyata satılır ama nedense kıymeti bilinmiyor bence. Ve zamanında çooook ucuzdu bu model. Çok iyi hatırlıyorum Alper beyazını senden 150 tl gibi fiyata almıştı. Bende de sarı rengi mevcut ama benim modelimin boya hataları mevcut ve giderilmeyecek boyutta maalesef... Elim gidince komple söküp aynı renge boyayacağım ve yanına da ya beyaz rengini ya da bu sendeki rengini ekleyeceğim çok seviyorum bu arabayı. :inlove:

Haklısın Musa, bu model kesinlikle kıymeti bilinemeyen parçalardan; aslında sadece ağırlığı bile alınması için yeterli sebep bence. Sendeki modelin boya kusurlarına üzüldüm, mesela bendeki P100 üretimi 1937 Lincoln Zephry modelde de bayağı boya kusuru mevcut. Ne diyelim, sağlık olsun :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir