1965 Chevrolet Corvette Sting Ray - GMP Masterpiece Series

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1965 Chevrolet Corvette Sting Ray - GMP Masterpiece Series

İletiYazar: Erdem » 02 May 2020, 14:29

Tüm foruma selamlarımı ileterek tekrar merhaba diyorum :smile: Küçük kızımdan fırsat buldukça yaptığım yeniden çekimlerin resimlerini yine küçük prensesimden fırsat buldukça paylaşıyorum :lol: Sıkılmadığınızı umarak bugün 1965 Chevrolet Corvette Sting Ray aracın modelini tanıtacağım.

GMP masterpiece serisinden olan bu model oldukça detaylı, maalesef bu serideki tüm modellerde boya kusuru mevcut. Hareketli camlar diğer bazı GMP modellerde de var ama bu parçada çıkartılabilen tekerlekler, çıkartılabilen stepne, hareketli vites gibi bazı ekstra detaylara yer verilmiş. Ayrıca torpido gözüne konmak üzere ölçekli olarak hazırlanmış araç kullanım kılavuzu tarzında bir detaya da sahip.

Resimleri çekerken açılan camları göstermek için sol kapı camını açmıştım, tekrar camı indireyim derken cam kolu elimde kaldı :lol: Ve yine resim çekerken ön farları açmıştım (manuel olarak açılabiliyorlar) ama tekrar kapatayım derken kapanmadılar. Sanırım sıkışan bir parça oldu bir yerlerde. Acaba kolu yerine yapıştırırsam tekrar aktif hale gelir mi cam açma kapama fonksiyonu bilmiyorum, bu konuda ve kapanmayan ön farlar konusunda önerisi olan varsa memnuniyetle okumak isterim.

Sözü daha fazla uzatmadan resimlere geçeyim, beğenmeniz dileklerimle karşınızda 1965 Chevrolet Corvette Sting Ray :syg:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, Musa Can ÇİL, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4470
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1965 Chevrolet Corvette Sting Ray - GMP Masterpiece Seri

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 09 May 2020, 00:02

Öncelikle çook güzel modeldir. Bana göre CMC'den hiçbir farkı yok.. Ve bu modele sahip olduğum için şanslıyım gerçekten. ( Sana bir kez daha buradan teşekkür ederim bana kazandırdığın için abi. Şöyle bakınca ben senden ne kadar çok model almışım diyorum gerçekten sekiz adet senden gelen modelim var ve ikisi Corvette :smile: )
Senin modele gelince farların kapanmaması çok enteresan olmuş. Far kenarlarını defter sayfası gibi yumuşak kağıtla yavaşça temizle bakalım abi takılacak mı bir yere? Olmadı başka çareler bakarız ona. Cam açma koluna da gelince; yerine tak ve elinde üstüne bastırarak çevirmeyi dene eğer döner ve cam inerse o şekilde yapıştırılabilir fakat dönmezse kapının sökülmesi lazım. :sad1: fakat cama elinle üstten basarsan cam inecektir. ( eğer kalkmış vaziyette durması rahatsız ediyorsa, fakat bunu da yaparsan anca ince ağızlı cımbız yardımıyla çıkar ya da tam indirmeyeceksin sonra elinle tekrar kaldıracaksın)

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3085
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 10 May 2020, 20:51

Ben torpido içindeki kullanım kitapçığını merak ettim açıkçası. :smile: Çok detaylı bir model. Bu özel modeli bizlerle paylaştığın için teşekkürler abim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 62
Rep Puani: 2975
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 13 May 2020, 00:29

Musa Can ÇİL yazdı:Öncelikle çook güzel modeldir. Bana göre CMC'den hiçbir farkı yok.. Ve bu modele sahip olduğum için şanslıyım gerçekten. ( Sana bir kez daha buradan teşekkür ederim bana kazandırdığın için abi. Şöyle bakınca ben senden ne kadar çok model almışım diyorum gerçekten sekiz adet senden gelen modelim var ve ikisi Corvette :smile: )
Senin modele gelince farların kapanmaması çok enteresan olmuş. Far kenarlarını defter sayfası gibi yumuşak kağıtla yavaşça temizle bakalım abi takılacak mı bir yere? Olmadı başka çareler bakarız ona. Cam açma koluna da gelince; yerine tak ve elinde üstüne bastırarak çevirmeyi dene eğer döner ve cam inerse o şekilde yapıştırılabilir fakat dönmezse kapının sökülmesi lazım. :sad1: fakat cama elinle üstten basarsan cam inecektir. ( eğer kalkmış vaziyette durması rahatsız ediyorsa, fakat bunu da yaparsan anca ince ağızlı cımbız yardımıyla çıkar ya da tam indirmeyeceksin sonra elinle tekrar kaldıracaksın)

Sağolasın güzel sözlerin için Musa, bu modeli benden aldığını hatırlıyorum. Şu aralar 300 USD veya daha fazla fiyata ilana çıkıyor yurt dışında, aman ikimiz de gözümüz gibi bakalım modellere :lol:

Farları bayağı zorladım ama bana mısın demediler, zarar vermekten korkup daha fazla uğraşmadım ve açık kaldılar. Senin tavsiyeni uygulayacağım. Kapı penceresi ise elle indi, tekrar kaldırmak içinse yazdığın gibi cımbızdan faydalanacağım. Kapı kolunu da yerine takacağım veya yapıştıracağım :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 13 May 2020, 00:30

Berent TURAN yazdı:Ben torpido içindeki kullanım kitapçığını merak ettim açıkçası. :smile: Çok detaylı bir model. Bu özel modeli bizlerle paylaştığın için teşekkürler abim.

Sen de sağol Berent kardeş, bahsettiğim minnacık bir detay; resmini çekip whatsapp ile göndereyim sana :smile5:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Berent TURAN » 13 May 2020, 22:39

Erdem yazdı:
Berent TURAN yazdı:Ben torpido içindeki kullanım kitapçığını merak ettim açıkçası. :smile: Çok detaylı bir model. Bu özel modeli bizlerle paylaştığın için teşekkürler abim.

Sen de sağol Berent kardeş, bahsettiğim minnacık bir detay; resmini çekip whatsapp ile göndereyim sana :smile5:

Süper olur Erdem abi. Küçük detaylar daha çok mutlu ediyor biliyorsun. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 62
Rep Puani: 2975
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir