Mustang Vitrinim Sizlerle (13. Yıl Özel Paylaşım)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Mustang Vitrinim Sizlerle (13. Yıl Özel Paylaşım)

İletiYazar: Erdem » 18 Nis 2020, 14:15

Tüm foruma selamlarımı ileterek merhaba diyorum :smile: Konu başlığını görenler forum 13. yıl özel paylaşımı olarak biraz geç kaldığımı düşünebilir ama geçen hafta 13.yıla özel paylaşım yaparken ve paylaşımlara cevap yazarken aniden fark ettim ki 9.999 mesaja gelmişim :lol: E ben de 10.000. mesaja ve forum doğum gününe özel bir paylaşım olsun diye bekledim, tozlu dolaplardan Mustang modellerimi çıkartıp detolf vitrine dizdim ve bugün foruma girdim ki mesaj sayım 9.586'ya düşmüş :lol: Hiç problem değil, önemli olan sayılar değil hobiye olan tutkumuz :hearth: Aslında iyi de oldu, tüm modellerimi vitrinlerime dizip resimleyip kısmetse 10.000. mesajım olarak sizlerle paylaşırım :smile5:

Bu detolf vitrinler iyi güzel de kapasite az, neyse ki 11 adet Mustang olunca sığdılar (Shelby'leri katmıyorum sayıya) Vitrin en üst sırası 1964 1/2 Mustang'ler, orta sıra en başı da 1964 1/2 Mustang. Ortadaki siyah 1965 Mustang GT, yanındaki kırmızı güzel 1966 Mustang. Üçüncü sıra 1967 Mustang GT ile başlıyor, yanında Bullitt film arabası 1968 Mustang GT ve yanında da 1969 Mustang. En altta ise 1970 Mustang Q Code ve yanında 1971 Mustang. Bu 2 model arasında ise Ford ışıklı tabelası yer alıyor.

Resimler pek bir amatör oldu ama beğenirsiniz umarım. Forumumuzun yeni yaşını bir kez daha kutlarım ve sağlıklı günler dilerim :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4470
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: Mustang Vitrinim Sizlerle (13. Yıl Özel Paylaşım)

İletiYazar: sui_cast1 » 18 Nis 2020, 21:28

Böyle renk renk olunca çok seviyorum Modelleri.. Mustang zaten efsane ve senin modellerin özenle seçilmiş. Onlara bir şey söylemeye gerek yok.
Teşekkürler güzel paylaşım için
:y:
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 215
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 19 Nis 2020, 00:19

Sayıyı 3 e düşürdüğüm zaman duvara vitrin düşünüyorum bakalım elimdekini de veda edeceğim. :sad1: Sanırım az ve öz olacak artık. :think: Mustangların her biri birbirinden güzel :inlove: kırmızının kardeşi burada vitrin de selamı var Erdem abi. :sapka: Güle güle sergilensinler vitrinde. :+1:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
Toplam Model Sayısı: 124
Rep Puani: 3940
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 19 Nis 2020, 23:17

sui_cast1 yazdı:Böyle renk renk olunca çok seviyorum Modelleri.. Mustang zaten efsane ve senin modellerin özenle seçilmiş. Onlara bir şey söylemeye gerek yok.
Teşekkürler güzel paylaşım için
:y:

Sağolasın Bahadır, elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. Artık günümüz koşulları ile koleksiyon yapılmaz zaten, vaktinde ne aldıysak iyi ki almışız :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 19 Nis 2020, 23:20

Serdar Gökhan yazdı:Sayıyı 3 e düşürdüğüm zaman duvara vitrin düşünüyorum bakalım elimdekini de veda edeceğim. :sad1: Sanırım az ve öz olacak artık. :think: Mustangların her biri birbirinden güzel :inlove: kırmızının kardeşi burada vitrin de selamı var Erdem abi. :sapka: Güle güle sergilensinler vitrinde. :+1:

Teşekkürler Serdar, modelleri elden çıkartmana üzüldüm ama olsun; belki ileride tekrar toparlarsın. Kırmızı Mustang'in selamını da aldım :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: UfukAcikgoz » 21 Nis 2020, 15:35

Çok güzel bir tema olmuş Erdem abi :smile: Hepsinin ayrı ayrı çok güzel modeller oldukları belli. Keyifli sergilemeler dilerim :smile:
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 530
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 23 Nis 2020, 19:50

Bir Mustang sever olarak bu paylaşımın çok hoşuma gittiğini söylemek isterim.
Hepsi birbirinden harika modeller; hatta bazıları ise bende yok.
Zevkle fotoğraflarına baktım Erdem; paylaşımın için teşekkür ederim. :handshake:
Bu şekilde detolf gerçekten çok az alıyor; ben hepsinin arasına birer raf daha yaptırdım bu şekilde daha iyi oldu. tavsiye ederim.
İyi sergilemeler diler; daha nice yıllar birlikte olmak dileğimle.
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5390
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 01 May 2020, 08:53

UfukAcikgoz yazdı:Çok güzel bir tema olmuş Erdem abi :smile: Hepsinin ayrı ayrı çok güzel modeller oldukları belli. Keyifli sergilemeler dilerim :smile:

Teşekkürler Ufuk, Mustang için ayrı bir sevgim var diyebilirim. Hatta her sene 17 Nisan'da Mustang doğum günü tarzında paylaşım yapıyordum (ilk Mustang 17 Nisan 1964'te banttan inmiş) ama son 2 yıldır unuttum bu paylaşımları yapmayı.
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 01 May 2020, 08:55

REVOLUTION yazdı:Bir Mustang sever olarak bu paylaşımın çok hoşuma gittiğini söylemek isterim.
Hepsi birbirinden harika modeller; hatta bazıları ise bende yok.
Zevkle fotoğraflarına baktım Erdem; paylaşımın için teşekkür ederim. :handshake:
Bu şekilde detolf gerçekten çok az alıyor; ben hepsinin arasına birer raf daha yaptırdım bu şekilde daha iyi oldu. tavsiye ederim.
İyi sergilemeler diler; daha nice yıllar birlikte olmak dileğimle.

Teşekkürler Devrim Abi, detolf vitrin gerçekten sınırlı kapasitede; burada çokça yazılmıştır ama ara raf olayını sen nasıl halletmiştin abi?
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 08 May 2020, 23:28

Araya raf atmanı ben yazmadan Devrim abi yazmış. Vitrin için cam ayakları var onlardan alıp araya cam kestirebilirsin abi genelde bu IKEA vitrinleri bu şekilde değerlendiriyorlar hemde aradaki boşluk bu kadar çok olmadığı için daha şık duruyor.
Modellere gelince 64 1/2 Mustang serisi harika ( tüm renkleri ile sadece gold olanı incelemedim fakat o da çok orijinal duruyor ) diğerlerine gelince hepsi güzel modeller fakat 65 Fastback gövdeli modeli de edinmen gerek diye düşünüyorum ayrıca Shelby temasını da merakla bekliyorum abim. Çünkü benimde Mustang serim içerisinde ayrı olarak yer alıyor Shelby modelleri. Bu arada GMP'nin Shelby taşıyı setini arıyorum ebayde uygun denk gelirsen aklında olsun abi :smile: :smile:
Bu güzellikler keyifle sergilensin :good2: :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 3085
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 10 May 2020, 17:29

Gold modeli yıllar öncesinde ilk İzmir buluşmamızda yakından incelemiştim. Hatta benim 64 model Porsche 911 ile fotoğraflamıştık. Çok hoşuma gitmişti. Mustang serin harika görünüyor abim. En güzel günlerde sergilemeni dilerim.
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 60
Rep Puani: 2975
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 13 May 2020, 01:01

Musa Can ÇİL yazdı:Araya raf atmanı ben yazmadan Devrim abi yazmış. Vitrin için cam ayakları var onlardan alıp araya cam kestirebilirsin abi genelde bu IKEA vitrinleri bu şekilde değerlendiriyorlar hemde aradaki boşluk bu kadar çok olmadığı için daha şık duruyor.
Modellere gelince 64 1/2 Mustang serisi harika ( tüm renkleri ile sadece gold olanı incelemedim fakat o da çok orijinal duruyor ) diğerlerine gelince hepsi güzel modeller fakat 65 Fastback gövdeli modeli de edinmen gerek diye düşünüyorum ayrıca Shelby temasını da merakla bekliyorum abim. Çünkü benimde Mustang serim içerisinde ayrı olarak yer alıyor Shelby modelleri. Bu arada GMP'nin Shelby taşıyı setini arıyorum ebayde uygun denk gelirsen aklında olsun abi :smile: :smile:
Bu güzellikler keyifle sergilensin :good2: :drinksb:

Teşekkürler Musa, haklısın; bu haliyle aralar çok açık ve hem kapasite sorunu yaratıyor hem de görsellik açısından zayıf kalıyor. Shelby sete baktım da abovvv dedim, fiyatlar uçmuş ama mutlaka araştıracağım :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 13 May 2020, 01:04

Berent TURAN yazdı:Gold modeli yıllar öncesinde ilk İzmir buluşmamızda yakından incelemiştim. Hatta benim 64 model Porsche 911 ile fotoğraflamıştık. Çok hoşuma gitmişti. Mustang serin harika görünüyor abim. En güzel günlerde sergilemeni dilerim.

Haklısın Berent, o buluşmayı hatırlıyorum. Ayrıca güzel yorumun için de teşekkür ederim :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir