1959 Dodge Custom Royal Lancer Super D500 - Sunstar Platinum

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1959 Dodge Custom Royal Lancer Super D500 - Sunstar Platinum

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 22 Şub 2020, 00:29

Resim

Tüm forum üyelerimize merhaba. Bir önceki paylaşımda uzay çağı içeren bir klasik paylaşacağımı belirtmiştim. İşte karşınızda 1959 DODGE CUSTOM ROYAL LANCER SUPER D 500… Neden uzay çağı esintileri derseniz; özellikle 1959 yılı modellerinde görülen bir esinti bu. Çünkü o dönem havacılık alanında olan değişimler ve uzay roketlerinin denemelerinden esinlenmiştir neredeyse tüm otomobil üreticileri. Bana göre Muscle araçlarda 1970 yılı ne ise klasiklerde de 1959 yılı o kadar önemlidir. Modele geçmeden 1/1 güzellikten bahsetmemek olmaz elbette.

1955-1959 yıllarında üretimi olmuş bu güzelliğin ilk çıktığı döneme göre her yıl boyutları artarak bu devasa görünüme kavuşmuştur. Bu aracın o zamanlar üç paket halinde satışı olduğu modelimiz olan Custom Royal ‘in ( Sunstar çıtayı biraz daha aşarak D-500 modelini üretmiş, Custom Royal’in üst versiyonu gibi düşünebiliriz ) en üst versiyon olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Kromdan geçilmiyor araç :lol: :lol: D-500 versiyonunda motorda değişiklikler yapılmıştır. En düşük versiyon olan Coronet’e göre 100 hp’ye yakın güç artışı, ikili plak çalar, kumaş kapı içleri vs. vs. Elbette bu dönemlerin araçlarının güçlerini şimdiki zamanla kıyaslayamayız fakat o dönem için 310 hp gücü 5.8 lt motordan almak baya marifetli bir durum olduğunu anlamak gerekir.
Modelimize geçecek olursam; yeni üretim Platinum serisi olsa da eski üretimlerden hiçbir farkı yok. Görünüm olarak güzel detayları var fakat hafif, boyası mükemmel değil ( yani hatası var demiyorum, cam gibi boya tabiri vardır ya öyle değil maalesef) onun dışında üzerindeki yazı, işleme vs dekal olduğu için düşmeye müsait. ( Hatta DODGE’nin orta “D” harfi kutu içinde düşmüş neyse ki zorda olsa bulup yerine yeniden uygulayabildim. ) Bunun haricinde ön ızgara, far detayları, silecekleri, kaput mekanizması vs. gayet başarılıdır Platinum serisi modellerin. Klasik toplayanların şiddetle almasını tavsiye edebilirim. Fakat eskiden bu modellerin yüzüne kimse bakmazdı, 80- 120 tl en iyisi 250 tl arasında satılıyordu ( eskiden kastım on yıl önce falan değil birkaç yıl öncesine kadar ) fakat şuanda neredeyse 1000 tl fiyatlara satıldığı ve yurt dışında da uygun fiyatlı olduğu için insanın zoruna gitmiyor değil. Neyse sözü çok uzatmaya gerek yok, klasik toplamak isteyen herkesin kesinlikle alması gereken bir seri bu.

Herkese keyifli incelemeler dilerim. Bir sonraki model; yeni temadan :smile: :smile:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3055
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1959 Dodge Custom Royal Lancer Super D500 - Sunstar Plat

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 22 Şub 2020, 10:54

Klasik modellere bakışımı değiştiren modellerden olan Custom Royal'in harika bir tanıtımı olmuş kardeşim, iyi günlerde sergile hayırlı olsun :kamyon:
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2145
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 22 Şub 2020, 23:24

çok güzel bir arabanın iyi yapılmış modelinin harika rengi.. artık model almadığım şu dönemde bile alayım deyip deyip vazgeçtiğim model.. bilgiler için teşekkür, resimler için tebrik ederim.. artık güle güle sergiler misin kutular mısın :)
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2834
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 23 Şub 2020, 19:01

Oooo Musa bu modeli çok beğendim kardeşim. Renk tonları harika. Ön far grubuna genel olarak bakıldığında da sanki kuyruk bölümü gibi bir tasarım havası var. Bu çok sıra dışı bir görünüm vermiş bana göre. Modelin ayrıca doyurucu detaylara da sahip olduğunu görebiliyoruz. Detaylı paylaşımın için teşekkür eder, güzel günlerde ve keyifle sergilemeni dilerim kardeşim. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 60
Rep Puani: 2890
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 24 Şub 2020, 02:11

Süper bir aracın en güzel rengi bence, hatırlıyorum da gül kurusu rengi ülkemize geldiğinde kısa sürede tükenmişti ve bu rengi bulmak çok zorlaşmıştı. Sen bulduğun için şanslıymışsın Musa, mesajında yazdığın gibi Amerikan otomobil tarihinde 1959 ve 1970 yılları en özel yıllar bence. Özellikle önden görünüşü çok etkileyici. Resimler de harika olmuş, ben bir türlü resimlerde bu seviyeye erişemedim :lol: Paylaşım için teşekkürler, keyifle ve iyi günlerde sergilenmesini dilerim :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 91
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4410
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 24 Şub 2020, 08:05

Kocaman bir amerikan rüyası. :inlove: Güle güle sergile Musa. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 7
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
Toplam Model Sayısı: 127
Rep Puani: 3900
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 06 Mar 2020, 21:05

Bu model, hak ettiği ve her zaman olduğu gibi Musa Can ÇİL imzalı olarak böyle paylaşılabilirdi ancak. :y:
Emeğine yüreğine sağlık kardeşim . :handshake: :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16931
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 19 Mar 2020, 17:43

Hayırlı olsun Musa. Çok güzel model...

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 24 Mar 2020, 01:50

Sunstar Platinum kalitesi.. Ve klasik düşmeye meyilli yapıştırma yazıları..
Pembiş bir güzellik edinmişsin..
Çok şık..
İyi günlerde sergile Musa..
:y:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 140
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Mar 2020, 15:32

Alper GÖÇENER yazdı:Klasik modellere bakışımı değiştiren modellerden olan Custom Royal'in harika bir tanıtımı olmuş kardeşim, iyi günlerde sergile hayırlı olsun :kamyon:

Bu yorumun kalbinin en derinliklerinden gelerek yazıldığını biliyorum ama artık bir yüzeye çıkarma zamanı gelmedi mi? Almalısın o Lincoln'ü :smile:
Teşekkür ederim bu arada güzel ve ince düşüncen için kardeşim. Beğendiğine sevindim. :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Mar 2020, 15:34

Bülent Aydoğan yazdı:çok güzel bir arabanın iyi yapılmış modelinin harika rengi.. artık model almadığım şu dönemde bile alayım deyip deyip vazgeçtiğim model.. bilgiler için teşekkür, resimler için tebrik ederim.. artık güle güle sergiler misin kutular mısın :)

Bende çok gidip gidip gelmiştim bu model için. Uygun denk getirince dayanamadım. İyi ki almışım çok güzel bir duruşu var.
Fotoğrafları beğendiğine sevindim abi. Güle güle kutuluyorum :lol:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Mar 2020, 16:28

Berent TURAN yazdı:Oooo Musa bu modeli çok beğendim kardeşim. Renk tonları harika. Ön far grubuna genel olarak bakıldığında da sanki kuyruk bölümü gibi bir tasarım havası var. Bu çok sıra dışı bir görünüm vermiş bana göre. Modelin ayrıca doyurucu detaylara da sahip olduğunu görebiliyoruz. Detaylı paylaşımın için teşekkür eder, güzel günlerde ve keyifle sergilemeni dilerim kardeşim. :smile:

O zamanların çılgın tasarımcıları adamlar her yerde krom kullanmış amerikan tüketiminin güzel örneklerinden bu araç. Ama bir kuğu gibi işte.
Beğendiğine sevindim kardeşim. Güzel yorumun için teşekkür ederim. :drinksb: :friends:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Mar 2020, 16:32

Erdem yazdı:Süper bir aracın en güzel rengi bence, hatırlıyorum da gül kurusu rengi ülkemize geldiğinde kısa sürede tükenmişti ve bu rengi bulmak çok zorlaşmıştı. Sen bulduğun için şanslıymışsın Musa, mesajında yazdığın gibi Amerikan otomobil tarihinde 1959 ve 1970 yılları en özel yıllar bence. Özellikle önden görünüşü çok etkileyici. Resimler de harika olmuş, ben bir türlü resimlerde bu seviyeye erişemedim :lol: Paylaşım için teşekkürler, keyifle ve iyi günlerde sergilenmesini dilerim :good2:

Abi tam senin kalemlerin zaten bu modeller. Evet bende ilk geldiği zamanda alamamıştım fakat sonra bunların fiyatları uçtu. Neyse ki güzel bir fiyata getirebildim için kendimi şanslı sayıyorum. Birkaç eksiğim daha var bu platinumlarda zamanında yüzüne bakmadım şimdi nerelere geldi ah ah..
Fotoğrafları beğendiğine sevindim abi. Biraz acele etmemek lazım fotoğraf çekerken ama sonuçta bu bir bakış açısı. Senin fotoğraflarına o kadar aşina oluşum ki geçende yurtdışı forumlarından birinde dolanırken eski bir paylaşıma denk geldim bu kesin Erdem abi baktım sen çıktın :smile:
Güzel yorumun için teşekkür ederim tekrar abi. En kısa sürede 71 için arayacağım. :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir