Mercedes-Benz 600 Pullman CMC 1:18

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

İletiYazar: REVOLUTION » 03 Şub 2020, 22:31

Merhaba arkadaşlar; aslında bu yeni yıla bir Porsche Martini arabasının paylaşımıyla başlamak istiyordum
ama bu model gelince dayanamayıp ilk önce bunu paylaşmak istedim.
Eskiden de yaptığım gibi ilk önce 1:1 olan gerçek olan modeliyle başlamak istiyorum.

Resimmercedes-600-pullman--768x496 by Devrim SEN, on Flickr
ResimMercedes-Benz-S-Serisi-tarihcesi-S-class-history-600-w100-pullman-1 by Devrim SEN, on Flickr

Mercedes Bu modeli ilk 1963 yılında başlayıp 1981 yılına kadar 487 adet üretmiştir.
Ama bizim modelimiz olan 6 kapalı versiyondan 124 adet üretilmiştir

Resimmercedes-benz_600_pullman_landaulet_1 by Devrim SEN, on Flickr[/wimg]

Mercedes'in elinde olan en güçlü 6 silindirli motor bile bu modeli istenildiği gibi taşıyamıyordu.
Bu yüzden yeni bir motor tasarlandı ve 6.3lt V8 SOHC 250 beygir gücünde motor ortaya çıktı.
Bu motor ile 2.6 ton ağırlığa sahip 600 pullman'ı 205 km hıza çıkarabiliyordu.
Otomatik 4 vitesli bu modelde direksiyondaki koldan kontrol edilebiliyordu.
Havalı süspansiyonları otomatik olarak kendisi ayarlayarak konforu maksimuma çıkarıyordu.
Daha anlatacak birçok özelliği olan bu model o yıllarda dönemin en lüks ve pahalı araçları olan
Rolls Royce, Bentley, Lincoln ve Cadillac markalarının en özel modellerine karşı çıkarılmıştı.
Sizi daha fazla sıkmadan modelimize geçelim.

ResimIMG_2951 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2952 by Devrim SEN, on Flickr

CMC üretimi bu model 1230 adet parçadan yapılmış ve içinden çıkan tool box içeriğinde
4 adet jant kapağı, 2 adet bayrak çubuğu, 2 adet yedek bijon ve özel bijon anahtarı çıkmaktadır.
Bunlar haricinde resimde de görebileceğiniz gibi inceleme cımbızı, temizleme bezi, model için özel tornavida ve
inceleme vantuzu ile birlikte gelmektedir.
Ayrıca Birkaç sayfadan oluşan gerçeğinin ve modelin bilgilerini içeren sertifikası çıkmaktadır.

ResimIMG_2953 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2954 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2955 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2956 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2957 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2958 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2959 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2960 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2961 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2962 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2963 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2964 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2965 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2966 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2967 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2968 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2969 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2970 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2971 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2973 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2974 by Devrim SEN, on Flickr

Arka ve Ön camların kelebek camları hareketli yapılmış.

ResimIMG_2977 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2978 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2979 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2980 by Devrim SEN, on Flickr

Güneşlikler hareketli; ön konsol ve direksiyondaki vites dahil bütün kolları en ince ayrıntısına kadar yapmışlar.

ResimIMG_2981 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2983 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2984 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2985 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2986 by Devrim SEN, on Flickr

Arka koltuktaki kol dayama açılıp kapanabiliyor ve arka kısımdaki konsolda gayet güzel yapılmış yukarıda gerçeğinin resimlerinde bu kısmı da paylaşmıştım.

ResimIMG_2987 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2988 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2989 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2990 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2991 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2992 by Devrim SEN, on Flickr

Her iki koltukta katlanıp gerçeğinde olduğu gibi komple ön kısma giriyor ilk başta bunların bu şekilde hareketli olduğunu düşünmemiştim gerçekten iyi yapılmış.

ResimIMG_2994 by Devrim SEN, on Flickr

Kapı kenarları düz metal yapılmış ama bu şekilde olması garip gelmişti ama internette gerçeğinin fotoğraflarına bakınca aynı bu şekilde olduğunu gördüm. zırh yüzünden bu şekilde yapılmış olabilir.
Ayrıca unutmadan Anteni de açılıp kapanabiliyor.

ResimIMG_2995 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2996 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2997 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2998 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_2999 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3000 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3002 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3003 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3004 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3005 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3006 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3008 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3009 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3010 by Devrim SEN, on Flickr

Her baktığınızda başka ayrıntılar görüyorsunuz CMC gerçekten bu modelde iyi çalışmış; gerçeği söylemek gerekirse bir hatası veya gerçeğine uygun olmayan bir yer aradım hatta alt kısmını bile inceledim ama bulamadım :))
Bu arada yapmadım ama tekerlekler sökülüp, takılabiliyor. Bijonlar gerçekten çok ufak iyi ki CMC kaybolur diye 2 tane yedek koymuş :)

ResimIMG_3012 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3013 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3014 by Devrim SEN, on Flickr

Her yönüyle beğendiğim bir model oldu; kusur veya daha iyi olmalıydı dediğim bir yer olmadı ama bir keşkem var.
Autoart'ın modelinde olduğu bavul/çanta setini yapmalıydı! Bu kadar harika model yapıyorsun birkaç bavulu niye yapmıyorsun Eyyyy CMC..! :lol:

Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5265
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: Mercedes-Benz 600 Pullman CMC 1:18

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 03 Şub 2020, 23:06

vay kardeşim süper modelin hayırlı olsun :) bir servet.. ancak modeli koltuğun üstünde çektiğin ilk fotoğraftan sonrası bende açılmadı.. gelir görürüm :)
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2834
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 03 Şub 2020, 23:08

Bülent Aydoğan yazdı:vay kardeşim süper modelin hayırlı olsun :) bir servet.. ancak modeli koltuğun üstünde çektiğin ilk fotoğraftan sonrası bende açılmadı.. gelir görürüm :)

Yeni bir resim yükleme sitesinden yaptın bu yüzden tekrar linkleri kopyalamak zorunda kaldım sende yaparken baktın herhalde.
Teşekkürler kardeşim her zaman beklerim. :handshake:

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 03 Şub 2020, 23:18

CMC Pullman da geldiğine göre forumu kapatıp gidebiliriz artık. Bundan sonra başka bir şey paylaşmaya gerek yok. Zirvede bırakalım :lol:

Abi hayırlı olsun.. Sanat eseri gibi gerçekten. İnternette bazı hatalarını görmüştük modelin ama seninkinde yok sanırım.. Çok sevindim. Bakmalara doyulmuyor.

Güzel günlerde sergile.. Bir gün yakında görmek dileğiyle..

Bu hesapta rep hakkım yok.. Diğer hesaptan vereceğim..
:+1:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 115
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 03 Şub 2020, 23:46

sui_cast1 yazdı:CMC Pullman da geldiğine göre forumu kapatıp gidebiliriz artık. Bundan sonra başka bir şey paylaşmaya gerek yok. Zirvede bırakalım :lol:

Abi hayırlı olsun.. Sanat eseri gibi gerçekten. İnternette bazı hatalarını görmüştük modelin ama seninkinde yok sanırım.. Çok sevindim. Bakmalara doyulmuyor.

Güzel günlerde sergile.. Bir gün yakında görmek dileğiyle..

Bu hesapta rep hakkım yok.. Diğer hesaptan vereceğim..
:+1:

Güzel mesajın için teşekkürler kardeşim; forumu kapatmayalım da ben bu modelle jubile mi yapsam diye düşünüyorum :)
Evet senle konuştuğumuz gibi bende sipariş verdikten sonra gördüm internette ve çok korktum! Ama iyiki sorunsuz geldi yoksa gerçekten kafayı yerdim..!
Sana özel vitrin fotoğraflarını çektim; bakalım beğenecekmisin?

ResimIMG_3018 by Devrim SEN, on Flickr
ResimIMG_3019 by Devrim SEN, on Flickr
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Serdar Gökhan » 04 Şub 2020, 08:30

Devrim abi atom bombası bırakmışsın buraya :lol: CMC yaptı yapacağını bize çok cep yakar bu model. İnternet de kusurları bile paylaşanları gördüm ama her güzelin kusuru vardır. CMC tabi bu açıkları kapatmıştır. Harika bir model güle güle sergilensin. :inlove: :sapka: :sapka: :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 99
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 114
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 04 Şub 2020, 08:47

Kaç kaç kaç... :yol:
----
:x: Söyleyecek söz yok bu model için Devrim Hocam. Gerçekten, Serdar'ın da dediği gibi, CMC yaptı yapacağını. Bu model ile jübile yapma konusunda ise Bahadır'a katılıyorum. :friends:

Fotoğraflar çok güzel olmuş, elinize sağlık. Güzel günlerde sergileyin. :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 05 Şub 2020, 03:01

Serdar Gökhan yazdı:Devrim abi atom bombası bırakmışsın buraya :lol: CMC yaptı yapacağını bize çok cep yakar bu model. İnternet de kusurları bile paylaşanları gördüm ama her güzelin kusuru vardır. CMC tabi bu açıkları kapatmıştır. Harika bir model güle güle sergilensin. :inlove: :sapka: :sapka: :sapka:

Teşekkür ederim Serdar; Daha önce yazdığım gibi eğer kusurlu gelseydi gerçekten kafayı yerdim.
Ama CMC bunları acele ile yaptığı belli benim modelde kusur olmasa da bir çok yerde pasta/cila kalıntıları vardı ilk önce onları temizledim hatta fotoğrafları çekerken daha da olduğunu gördüm.
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 05 Şub 2020, 03:04

Emre E. yazdı:Kaç kaç kaç... :yol:
----
:x: Söyleyecek söz yok bu model için Devrim Hocam. Gerçekten, Serdar'ın da dediği gibi, CMC yaptı yapacağını. Bu model ile jübile yapma konusunda ise Bahadır'a katılıyorum. :friends:

Fotoğraflar çok güzel olmuş, elinize sağlık. Güzel günlerde sergileyin. :nazar:

Teşekkürler Emre; beğenmene sevindim. Bahadır Forumu kapatma niyetindeydi :)) Jübile benim fikrimdi :))
Şaka bir yana bu modelden sonra gerçekten uzun süre model alamayacağım herhalde :))
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 09 Şub 2020, 23:01

Yeni model hayırlı olsun Devrim Abi, detayları ile gerçekten ''vay be'' dedirten bir parça ama tahminimce fiyatı ile de ''vay be'' dedirtmiştir :lol:

Model için söyleyecek tek söz muhteşem olur herhalde ama Autoart üretiminde olduğu gibi bavul detayı olsaymış bence de gönülleri daha fazla kazanırdı CMC. Ayrıca bahsettiğin cila kalıntıları bu fiyat ölçeğindeki bir model için ayıp olmuş ama sen modelin keyfini sürmeye bak abi, hayırlı olsun; keyifle sergilensin :nazar: :nazar: :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 90
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 95
Rep Puani: 4405
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 10 Şub 2020, 01:29

Resim

Abim bırak Martini paylaşmayı, bence şimdi bu paylaşım üzerine bir şişe Martini açıp kutlama yapmak en doğrusu olacaktır. :lol:

İnanılmaz.

İnanılmaz.

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 61
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2875
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Şub 2020, 15:28

Erdem yazdı:Yeni model hayırlı olsun Devrim Abi, detayları ile gerçekten ''vay be'' dedirten bir parça ama tahminimce fiyatı ile de ''vay be'' dedirtmiştir :lol:

Model için söyleyecek tek söz muhteşem olur herhalde ama Autoart üretiminde olduğu gibi bavul detayı olsaymış bence de gönülleri daha fazla kazanırdı CMC. Ayrıca bahsettiğin cila kalıntıları bu fiyat ölçeğindeki bir model için ayıp olmuş ama sen modelin keyfini sürmeye bak abi, hayırlı olsun; keyifle sergilensin :nazar: :nazar: :nazar:

Teşekkürler Erdem; Evet pahalı ama eskiye göre aynı oranda değil. Ama asıl sorun bizim paramızın değerinin olmaması bu yüzden çok pahalı duruyor.
CMC fiyatları düşürdü mü? bilmiyorum ama Autoart fiyatlarını az da olsa yükseltti bu yüzden bu model 3 Autoart modeline eş değer değil; ama eskiden 4 Autoart modeliden daha fazla ediyordu.
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 11 Şub 2020, 15:30

Berent TURAN yazdı:Resim

Abim bırak Martini paylaşmayı, bence şimdi bu paylaşım üzerine bir şişe Martini açıp kutlama yapmak en doğrusu olacaktır. :lol:

İnanılmaz.

İnanılmaz.

Aynen kardeşim :)) Ama ben içki yerine kahvemi alıp geçiyorum karşısına! :coffee:
Ama Martini'yi boş vermek olmaz; örneğin bugün güneşli bir hava var birazdan çekimleri yaparım ve en kısa zamanda yüklerim Martini'leri :))
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir