2007 Ford MUSTANG SHELBY GT - AUTOart

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

2007 Ford MUSTANG SHELBY GT - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Ekm 2019, 19:14

Resim

Tüm forum üyelerimize keyifli tatiller dilerim. Fotoğraflarını uzun zaman önce çekmeme rağmen araya başka modellerin girmesinden ve hayat akışı yüzünden anca paylaşabiliyorum. Her ne kadar ana temam Amerikan araçlarının geneli olsa da bunları da kendi içlerinde gruplara ayırmış ve bazı özel serilere daha fazla önem vermiş durumdayım. Shelby teması da bunların başında geliyor. Beşinci nesil Mustang modellerinden koleksiyonumda GT500 versiyonu olmasına rağmen Carroll SHELBY’nin yaklaşık otuz yıl aradan sonra dönüp yaptığı ilk araç olması ve sade hataları sebebiyle istediğim bu modeli sizlerle paylaşmaktan çok memnunum. Modele geçmeden önce araç hakkında bildiklerime değinmek isterim.

Carroll’un 1969 – 1970 yılları arasında SHELBY AUTOMOTİVE firmasını kapatıp Afrika’ya yerleşmesinin ardından yaklaşık otuz yıl geçmesinin üstüne ( 70’lerde firmanın başına Lee CACOCCA geçmiş ve Chrysler ve Dodge için çalışmalarda bulunmuşlar bu sebeple tam yıl hesabı sayılamıyor ) efsanevi Ford/Shelby ortaklığı 2006 yılında 5. Nesil Mustang’lerle tekrar başladı. İlk önce Shebly GT-H modeli ve hemen hemen aynısı olan bu paylaşımda tanıttığım model Shelby GT modeli ile üretime girdiler. ( Üretime girdiler dememden kastım ve bilmeyen arkadaşlar için söylemem gerekirse Ford otomobilleri belli aşamada ürettikten sonra Shelby’nin fabrikasına gönderip orada tamamlattırıyor olmasından. ) GT-H modelinde sadece siyah gövde ve altın rengi şeritler varken GT’de ise siyaha ek olarak beyaz gövde renklerine gri şeritler yer alıyor ( bunlara ek olarak Vista Blue ve Grabber Orange renkeri sadece California için üretilmiştir, ayrıca Vista Blue denilen rengin modeli olsaydı tereddütsüz onu alırdım herhalde ), arka kanadın ve 427 motorun daha iyi nefes alması için önden hava girişli olan kaput farkları yer alıyor. Günümüze göre aman aman çok güçlü bir araç olmasa da 7000 cc’lik motor ve 320 hp güç tatminkardır diye düşünüyorum.

Modele geçecek olursam;

AUTOart firması iyi ki bu kasaları böyle güzel çizgilere sahip ve diecast olarak üretmiş. Modelin ön bölümü o kadar temiz ki sürekli bakıp gülümsüyorsunuz. Kusursuz işçilik. ( Sadece intercooler detayları geçiştirilmiş. ) Motor detaylarında çok bir şey görünmese de dönemin araçlarının hepsinin kapalı kutu olması sebebiyle ben bir kusur bulamadım. İç mekanda da Mustang ( hatta dönem Amerikan araçlarının tümü ) üretim bandından basit çıkması sebebiyle böyle modellenmiş diyorum. AUTOart firmasının yine suçu yok. Fakat gelelim arka bölüme; bu modellerin hepsinin ( birkaç örnek dışında) ben daha tam olanını görmedim desem abartmış olmam, bagaj kapağında yer alan “SHELBY” yazısının eksik, düşmüş olmayanını… Bu kesinlikle AUTOart firmasının kullanmış olduğu malzemeden kaynaklı. Nitekim benim modelimde de durum böyle hatta hiç biri yok yazının. Biri eksik olmasındansa tamamı olmasın dimi :smile:
Sonuç olarak Mustang severlere kesinlikle tavsiye edebileceğim bir model. Seyir zevki yüksek, eğer uygun bulabilirseniz kaçırmayın derim. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür eder, tüm forum üyelerimize keyifli incelemeler dilerim.

Bir sonraki paylaşımımı artık her paylaşımın sonunda söylüyordum normalde ama bu sefer yorumlarda sizin seçiminiz olsun istedim. ( Zaten forumda üç beş kişiyiz birbirimizi kıracak halimiz yok :smile: , yalnız ilk yorum yazanın tercihini seçeceğim ki kırgınlık olmasın :smile: ) Klasik mi? Büyük ölçek mi? Yeni temadan mı? Yoksa güncel mi? :f: :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3015
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 2007 Ford MUSTANG SHELBY GT - AUTOart

İletiYazar: Erdem » 30 Ekm 2019, 22:15

İlk yorumu yazan olarak ''büyük ölçek'' diyorum Musa kardeş :lol:

Vallahi ne diyelim, siyah kısrak gibi maşallah, önden görünümü beni de çok cezbetti. 7000 cc nedir yahu, asfalt ağlatır 1/1 araç :smile: Parlak jantlar ve aksesuarlar ile olan kareler çok hoş, kesinlikle vitrinde de güzel duracağına eminim. Sahi, senin vitrin planların var mıydı, bak bu konuyu tam hatırlayamadım. Neyse, bu güzel kaslı' yı harika resimlerle tanıttığın için teşekkürler Musa, keyifle ve iyi günlerde sergilemeni dilerim :nazar: :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 87
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 4395
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 31 Ekm 2019, 08:28

Hep Amerikan rüyası gözüyle bakmışımdır bu arabalara. Model her şeyi ile harika görünüyor Musa. Fotoğraflara bayıldım. Güle güle sergilensin. :inlove: :sapka: :+1:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: sui_cast1 » 01 Kas 2019, 22:52

Çook güzel anlatıyorsun modelleri.. Bayılıyorum..
Fotolar her zamanki kalitede..
Model de tam anlattığın gibi..
FAvorim liftin cobralı tarafıyla çektiğin foto.. :y:
Ellerine sağlık kardeşim..
Dediğin gibi çok az kişiyiz artık. Elimizden geleni yapıyoruz forum kültürü yaşasın diye.. Yakında ben de bir şeyler paylaşacağım burada..

:+1:
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 85
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 03 Kas 2019, 22:54

Musa mükemmel bir model kardeşim. Renk seçimi çok çok iyi olmuş. Bildiğimiz ve sevdiğimiz kırmızı gövde üzerine beyaz şeritlerin haricinde çok farklı bir tat olmuş siyah gri kombinasyonu. Motor içinde performans tipi hava filtresi göze çok hoş geliyor. Çekimlerin ve çekimlere kattığın tat zaten tartışılmıyor. Eline emeğine sağlık kardeşim.

Her daim forumdayız.. :y: :y:

Erdem abi ilk yorumu yaptığı için "büyük ölçek" başlığı altında nasıl bir model gelecek merak ediyorum. :smile:

dipnot: bu hafta içinde bir süpriz daha gelecek kardeşim. :kamyon:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 61
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2855
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir