1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 02 Mar 2019, 14:17

Resim

Tüm forum üyelerimize tekrar merhaba. Bir önceki paylaşımımda da belirttiğim gibi bu sunumun bir “Vatoz” olacağını söylemiştim. Ve bu eşsiz güzelliği paylaşmaktan çok mutluyum. Neden “Vatoz” dendiğine geçmeden önce bu modeli kazanmamda yardımcı olan Erdem abiye teşekkür ederim. Yaklaşık dört veya beş yıl olacak ama anca sıra geldi bu güzelliği :smile:

Aslında daha önceki paylaşımlarımda da Corvette tarihinden bahsetmiştim ama bu sefer daha farklı yönlerine değinmek istiyorum. Fakat Corvette adının nereden geldiği, büyük Amerikan otomobillerinin yanında neden bu küçük gövdeli otomobile geçildiği vb. konular ’53 model olan ilk aracın paylaşımına kalsın. :nod: Ben bu bölümde daha çok neden “Stingray” dediklerine ve Corvette modelinin “Muscle Car” olup olmadığına değinmek istiyorum. ( Konu eğer ilginizi çekiyorsa kahvenizi alın gelin gençler :wink1: )

Öncelikle “Muscle Car” ın ne anlama geldiğinin kafalarda oturtulması gerekiyor. Bildiğiniz üzere Amerikan araçları büyük gövdeli ( kimilerine göre kaba ), büyük homurtulu motorlu ve şaşaalı olarak nitelendirilen araçlardan meydana gelir. Yani otomobil tarihinde büyük yeri olan araçlardır. “Muscle Car” ise bu araçların aile versiyonları ile coupe versiyonlarının harmanlanıp oluşturduğu daha orta boyutlarda ( 5,5 – 6 m olanları da var :grin: ) performans donanımına göre alınabilen araçlardan meydana gelen otomobillerdir. Yani normal galeriden alınabilen araçların güçlü motorlu, gövdesinde ufak tefek değişiklikler olan modellerine de denebilir. (Günümüzde hemen hemen her arabanın bir RS, ST, GT, GTI, R vs. vs. modellerini galerilerden aldığınız gibi düşünün ama bu Muscle Car dediklerimiz şimdikiler gibi 1.0 - 2.0 arasında değişen motorlardan değil rölantide bile arabanın gövdesinin sallayan cinsten makineler :wink1: ) Corvette ise gerek tasarımı gerekse binilebilir bir aile aracı olmaması ile bu sınıfa girmediği için bir “Muscle Car” olarak kabul edilmez. Corvette başlı başına bir spor otomobildir. Ve halende bu amaçla üretilmektedir.

Gelelim “Stingray” konusuna… Stingray versiyonu ilk kez ’63 yılında üretilen ve C2 kasa ismiyle bilinen (ki en değerli Corvette oluyor kendileri) araçta kullanılmıştır. ’63-’67 yılları arasında “Sting Ray” olarak yazılırken ’67 yılından sonra olan kasalarda “Stingray” olarak yazılmaya başlamaktadır. Sonuç olarak ikisi de “Vatoz” anlamına geliyor. Fakat gerçek kelime karşılığı sadece ’63 yılında üretilen arabadır. Bilenler bilir arka tarafta Split-Window denen ayrık iki küçük camı vardır. Ve tepeden arka bölüme doğru bakıldığında bir vatozu andırmaktadır. Aslında bu tasarım ünlü dizayn şefi Bill Mitchell’in hırçın deniz canlılarına duyduğu hayranlıktan kaynaklanıyormuş. Nitekim “Mako” türü köpekbalığını da bu arkadaş çok sevdiği için “Mako Shark” adında efsane konsept arabaları da yapılmıştır. Hatta bu köpekbalığını odasının duvarına astırmış ve tasarım ekibine balığın renklerinde bir araç yapmalarını söylemiş. Ne yaptılarsa olmayan ( Mavinin tonlarından griye dönen bir renktir ) tasarım ekibi bir gece gizliden balığı ofisten kaçırmış ve yaptıkları arabanın rengine balığı boyamışlar. :smile: :smile: Bill Mitchell durumdan haberdar olmamış ve fuarda sergilenen bu otomobiller büyük yankı uyandırmıştır.

Konuma tekrar geri dönersem; '63 modeldeki efsane ayrık camlar, müşterilerden gelen şikayetler üzerine ( arka tarafın içeriden görünmeme sorunu ) ’64 yılında yekpare tek cama dönülme gereksinimini açığa çıkarmıştır. O zaman camlarını bu şekilde değiştiren müşteriler nereden bileceklerdi en değerli modelin sadece ’63 yılında üretilenler olacağını dimi :lol: :lol:

’67, ’68 ve ’69 model Corvette’leri özel kılan bir başka durum ise şimdiki ünlü LS motorların atası olan L88 kodlu motorun sadece bu üç yılda üretilen araçlarda kullanılmasıdır. Bu motorlar 12.5:1 sıkıştırma oranı yüzünden sadece en az 103 oktan benzinle çalışmakta, forged piston ve dereceli eksantrik ile donatılmışlardır. 427ci yani 7000 cc hacmindeki motordan 6500 devir bandında 550 hp güç alınabilmekte ve 0-100 km hızlanması 6 saniye civarındadır. ( Burada bir başka hikaye paylaşmak gerekiyor; müşterilerin az sigorta primi ödemeleri ve yarışlara teşvik etmemek amacıyla “5200 devirde 430 hp” olarak pazarlanmış bu araçlar :smile: :smile: )
Ve bu üç yıl içinde bu motorlu arabalardan sadece 216 adet üretilmiştir. C2 kasa “Sting Ray” modelinden sonra en değerli olanlar bu L88 motor kodlu Corvette’lerdir.

Modele geçecek olursam;

Mükemmele yakın boyası , üstü açık versiyon olması, detaylı ve ince işçilikle işlenmiş gövde hatları, açılabilen farlar, lazer kesim metal direksiyon simidi, limitli üretim olması ( 6000 limitli ne kadar da az ve öz bir sayı :smile: :smile: ) ve en önemlisi “Daytona Yellow” rengi ile kesinlikle göz dolduruyor. Fakat bu eksi yönleri yok demek olmuyor. Arka bagaj demirleri plastik maddeden olması gerçekten üzücü. Ayrıca yan krom egzoz korumalıkları da öyle ve neden üst tentesi üretilmez modelin. Bunun haricinde en can sıkıcı yanı böyle değerli bir motorun detay yoksunu olarak modellenmesi ve geçiştirilmesi bence. Fakat sonuç olarak AUTOart kalitesinde ve görselliğinde yapılmış olması alınması için güzel bir sebep. Özellikle Amerikan modellere meraklı olanlar için AA mükemmel modeller yapmış bir firma. Her modeli alınmalıdır.
Sabredip okuyanlara teşekkür eder, herkese keyifli incelemeler dilerim… :syg: :sapka:

Bir daha ki paylaşımım bir “yılan” veya “çiftlik canavarı” olacak. Seçim sizin olsun :smile:


Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR
 
İleti: 3895
Kayıt: 26 Haz 2013, 13:04
Konum: ADANA-ANKARA-DİYARBAKIR
İsim: Musa Can CIL
Yaş: 32
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Berent TURAN » 02 Mar 2019, 15:14

Bu model tam baharin habercisi gibi olmus Musa. :smile: Autoart in hangi modeli olursa olsun gormek beni cok heyecanlandiriyor. Bu mukemmel Corvette modeli de beni cok mutlu etti. Detayli giris yazilarini tabi ki her zaman ki gibi severek okudum. Kyosho cabrio modellerindeki gibi bu modelde de keske bir tente detayi olsaymis diyor insan. Motor detayi evet biraz zayif gorunuyor. Daytona yellow inanilmaz carpici bir renk ve bu modele cok yakismis. Her hali ile profesyonel bir paylasim. Eline emegine saglik kardesim. Iyi gunlerde sergilemeni dilerim. :wink1:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR
 
İleti: 4393
Kayıt: 27 Mar 2013, 01:32
Konum: İZMİR
İsim: Berent TURAN
Yaş: 33
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2980
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Serdar Gökhan » 02 Mar 2019, 15:51

Amerikan rüyalarından bir tanesi. :sweat: Güle güle sergile Musa. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 6543
Kayıt: 15 May 2010, 22:11
Konum: Samsun
İsim: Serdar
Yaş: 33
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 101
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3940
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Ali MAT » 02 Mar 2019, 19:51

Fevkalade fotoğraflar enfes bir model.
ResimResimResim

mesaj için Ali MAT arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Ali MAT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
 
İleti: 223
Kayıt: 06 Ağu 2011, 01:36
Konum: İSTANBUL
İsim: Ali
Yaş: 37
1/18 Model Sayısı: 53
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 500
Ali MAT rep puani yokAli MAT rep puani yokAli MAT rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Erdem » 03 Mar 2019, 00:28

Musa kardeş, öncelikle paylaşımında beni de onore ettiğin için teşekkürler :drinksb: Model rengi ve AA klasiği olan boya kalitesi + kalıplaması ile gerçekten göz dolduruyor. Motor maalesef üreticinin ayıbı olmuş, bu arada senin paylaşımın bana hatırlattı ki bu model bende de var :lol: Kaliteli resimlerin bende de model çekimi yapma hevesi uyandırdı, ayrıca detaylı ve doyurucu bilgiler vermişsin araç tarihçesi ile ilgili. Sonuçta bu bilgiler forumda ilelebet kalacak, eline ve emeğine sağlık. Enfes modelini keyifle sergilemeni dilerim :nazar: :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 9758
Kayıt: 01 Ekm 2011, 01:59
Konum: IZMIR
İsim: Erdem
Yaş: 42
1/18 Model Sayısı: 91
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 4495
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: sui_cast1 » 09 Mar 2019, 16:45

Mükemmel anlatım.. Mükemmel fotoğraflar.. Çok güzel model..

Güzel günlerde sergile Musa.. Harika bir teman var..
:y: :friends:

mesaj için sui_cast1 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 159
Kayıt: 07 Eyl 2008, 00:53
Konum: ANKARA
İsim: BAHADIR E.
Yaş: 38
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 215
sui_cast1 rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 10 Mar 2019, 17:51

Geçen gün Face sayfamızda denk gelmişti linki ve yazmaya ancak fırsatım oldu Musa Can.
Özlemişim dolu dolu paylaşımlarını. :y:
Mükemmel bir inceleme olmuş ve özellikle ilk fotoğraf dergilere kapak olacak güzellikte. :shocked2: :pidu2: :sapka:

Resim

Çiftlik canavarını bekliyoruz. :) :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 13643
Kayıt: 13 Nis 2008, 22:41
Konum: ANTALYA-ANKARA
İsim: Gökhan HEPARSLAN
Yaş: 46
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16946
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Mar 2019, 14:40

Berent TURAN yazdı:Bu model tam baharin habercisi gibi olmus Musa. :smile: Autoart in hangi modeli olursa olsun gormek beni cok heyecanlandiriyor. Bu mukemmel Corvette modeli de beni cok mutlu etti. Detayli giris yazilarini tabi ki her zaman ki gibi severek okudum. Kyosho cabrio modellerindeki gibi bu modelde de keske bir tente detayi olsaymis diyor insan. Motor detayi evet biraz zayif gorunuyor. Daytona yellow inanilmaz carpici bir renk ve bu modele cok yakismis. Her hali ile profesyonel bir paylasim. Eline emegine saglik kardesim. Iyi gunlerde sergilemeni dilerim. :wink1:


Öncelikle güzel ve değerli yorumun için teşekkür ederim kardeşim.. Düşünsene yazın İzmir'e yazın dolaşıyorsun usul usul, bence güncel üstü açık araçlardan daha zevkli olacağı kesin.. :x: :x:
Dediğin gibi keşke Kyosho modellerinin de tentesi olsa.. Neyse ki diğer üstü açılabilen diğer modellerimin tentesi var. (GMP'nin gözünü seveyim ) :smile: :smile:
:sapka: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR
 
İleti: 3895
Kayıt: 26 Haz 2013, 13:04
Konum: ADANA-ANKARA-DİYARBAKIR
İsim: Musa Can CIL
Yaş: 32
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Mar 2019, 14:41

Serdar Gökhan yazdı:Amerikan rüyalarından bir tanesi. :sweat: Güle güle sergile Musa. :sapka:


Kesinlik rüya kardeşim :lol: :grin: İnşallah olur diyelim.. Teşekkür ederim dileklerin için.. :friends: :beer:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR
 
İleti: 3895
Kayıt: 26 Haz 2013, 13:04
Konum: ADANA-ANKARA-DİYARBAKIR
İsim: Musa Can CIL
Yaş: 32
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Mar 2019, 14:42

Ali MAT yazdı:Fevkalade fotoğraflar enfes bir model.


Teşekkür ederim, beğendiğinize sevindim.. :sapka: :y:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR
 
İleti: 3895
Kayıt: 26 Haz 2013, 13:04
Konum: ADANA-ANKARA-DİYARBAKIR
İsim: Musa Can CIL
Yaş: 32
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Mar 2019, 14:48

Erdem yazdı:Musa kardeş, öncelikle paylaşımında beni de onore ettiğin için teşekkürler :drinksb: Model rengi ve AA klasiği olan boya kalitesi + kalıplaması ile gerçekten göz dolduruyor. Motor maalesef üreticinin ayıbı olmuş, bu arada senin paylaşımın bana hatırlattı ki bu model bende de var :lol: Kaliteli resimlerin bende de model çekimi yapma hevesi uyandırdı, ayrıca detaylı ve doyurucu bilgiler vermişsin araç tarihçesi ile ilgili. Sonuçta bu bilgiler forumda ilelebet kalacak, eline ve emeğine sağlık. Enfes modelini keyifle sergilemeni dilerim :nazar: :good2:


Koleksiyonumun birkaç nadir parçasını senden aldığım için kendimi şanslı sayıyorum abi, bu sebeple senin adın geçmeden olmaz. ( Ayrıca kaçırdıklarım veya haber alamadığım modeller için halen üzülmüyor değilim. :x: )
Forum ortamını bu sebeple çok seviyorum ve herkese tekrar hatırlatmaya çalışıyorum. Kaç gün olmuş paylaşımı yapalı tekrar tekrar bakılması ve yapılan yorumların kalıcı olması hobimiz için pozitif katkı sağlayan bir unsur..
Modelin sende de olduğunu ben biliyorum sen unutmuşsun :lol: :lol: Bence artık şu vitrinini yapıp bizlerle paylaşmalısın abi.
Güzel ve değerli yorumun için ayrıca teşekkür ederim. :sapka: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR
 
İleti: 3895
Kayıt: 26 Haz 2013, 13:04
Konum: ADANA-ANKARA-DİYARBAKIR
İsim: Musa Can CIL
Yaş: 32
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Mar 2019, 14:51

sui_cast1 yazdı:Mükemmel anlatım.. Mükemmel fotoğraflar.. Çok güzel model..

Güzel günlerde sergile Musa.. Harika bir teman var..
:y: :friends:


Çok çok teşekkür ederim ustam, güzel ve değerli yorumun için.. :sapka: :drinksb:
Amerikan temamı tamamladım sayılır. Ferrari'de ilerleme kaydetmiş durumdayım ama artık kesin olmamakla birlikte ikişer üçer modelden oluşan marka temalarına geçiyor gibiyim. Bakalım hayırlısı :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR
 
İleti: 3895
Kayıt: 26 Haz 2013, 13:04
Konum: ADANA-ANKARA-DİYARBAKIR
İsim: Musa Can CIL
Yaş: 32
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1969 C3 Corvette Convertible - Daytona Yellow - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Mar 2019, 14:54

G.HEPARSLAN yazdı:Geçen gün Face sayfamızda denk gelmişti linki ve yazmaya ancak fırsatım oldu Musa Can.
Özlemişim dolu dolu paylaşımlarını. :y:
Mükemmel bir inceleme olmuş ve özellikle ilk fotoğraf dergilere kapak olacak güzellikte. :shocked2: :pidu2: :sapka:

Resim

Çiftlik canavarını bekliyoruz. :) :f:


Öncelikle değerli ve güzel yorumun için teşekkür ederim abim. Elimden geldiğince face grubundan foruma yönlendirmeye çalışıyorum. Burası evimizin yatak odası, burası olmazsa tadı tuzu kalmaz en azından benim için..

Yazımın sonunda seçenek sundum ama bir tek sen belirtmişsin.. Bu sebeple senin için "çiftlik canavarı" paylaşımı gelecek.. :sapka: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, G.HEPARSLAN, kenzo77
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR
 
İleti: 3895
Kayıt: 26 Haz 2013, 13:04
Konum: ADANA-ANKARA-DİYARBAKIR
İsim: Musa Can CIL
Yaş: 32
1/18 Model Sayısı: 85
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3090
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 7 misafir