1987 FORD MUSTANG 5.0 LX COUPE BOUNTY HUNTER' - GMP 549/1000

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1987 FORD MUSTANG 5.0 LX COUPE BOUNTY HUNTER' - GMP 549/1000

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 23 Ağu 2018, 14:04

Resim1

Sevgili Diecastr ailesi öncelikle hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutlarım, uzun bir aradan sonra bayram tatilini de fırsat bilerek paylaşım yapmaya vakit bulabildim, tanıtımını yapacağım model hepimiz tarafından yakınen bilinse de 1000 adetli limitli üretimi ve hikayesi ile de gittikçe nadirleşen modeller arasında yer alıyor. Modelin tarafımca çok fazla eksi tarafı olmasa da üretildiği 2001 yılına göre zamanının çok ötesinde bir model. Kendi gözümden incelemeden sonra fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz, iyi seyirler dilerim.

:y: Çift renk boyası
:y: Detaylı motor bölümü, kablo detaylı motor, bağlantılı motor kasnakları ve kayışlar
:y: Rollcage ve halı kaplı iç mekan, hareketli koltuklar
:y: Ağırlığı
:y: Jantları ve rengi
:y: Limtili üretim ve köpük kutusu
:n: Far pimli polis lambası

Resim2
Resim3
Resim4
Resim5
Resim6 (1)
Resim6 (2)
Resim6
Resim7
Resim8
Resim9
Resim10 (2)
Resim10
Resim11
Resim12
Resim13
Resim14
Resim15 (2)
Resim15
Resim16
Resim17
Resim18
Resim17 (2)
Resim19
Resim20
Resim21
Resim22
Resim23
Resim24
Resim

Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2080
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

Re: 1987 FORD MUSTANG 5.0 LX COUPE BOUNTY HUNTER' - GMP 549/

İletiYazar: sui_cast1 » 24 Ağu 2018, 11:19

Güzel modelmiş Alper. Dediğin eksi dışında ben bir şey görmedim.. O da o kadar farkedilecek bir yerde ki eksi olarak düşünmekte haklısın. Ama üretim yılı 2001 olunca bir şey demek olmaz.
Çok güzel bir model edinmişsin.
Fotoğraflar da gayet güzel.
İyi günlerde sergilensin..
:y:
Kullanıcı avatarı
sui_cast1
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 40
sui_cast1 rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 24 Ağu 2018, 12:25

Her an drag yarışlarına hazır bir duruşu var bu kasa ne kadar çirkin olsa da GMP harika bir iş :inlove: çıkarmış güle güle sergile Alper. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 26 Ağu 2018, 10:52

Bu kasa Mustang' ler bana her zaman Mustang' den daha çok bir Crown Victoria modellerini anımsatıyor. Aslında Mustang kimliğinden biraz uzakmış gibi geliyor.
Peki kötü mü? Tabii ki hayır. :smile:

Harika detaylara ve renge sahip bir model Alper. Ağırlığını ise tahmin edebiliyorum. Her yönüyle doyurucu bir parça.
O dönemlerde azılı bir suçlu olup, böyle bir aracı peşime takmayı hiç istemezdim. :lol:

Keyifle ve güzel günlerde sergilemeni dilerim kardeşim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 28 Ağu 2018, 22:37

Kapaksız jantları ve yere yakınlığı ile yaramaz bir çocuğu andırıyor adeta, pek benim tarzım değil bu senelerin Mustang'i ama Mustang her zaman Mustang'dir :lol: Kaliteli resimlerle aktardığın için teşekkürler, keyifli sergilemeler Alper :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 03 Eyl 2018, 02:44

Çoook Güzel bir model Alper! :inlove:
Canlı olarak inceleyen ama sahip olamayan birisi olarak fotoğraflara bakarken iç geçirdim gerçekten.
Artıları ve eksi tarafını belirterek güzel fotoğraflarla; güzel bir paylaşım yapmışsın. :y:
Beni bitiren dışarı taşan detaylı ve gerçekci motoru olmuştu! Seninde yazdığım gibi tek eksi tarafı yandaki polis lambasındaki pim ama hiç göze batmıyor çünkü ön ve arka far gruplarında pim olmadığından güzelliğini bozmuyor. :y:
İyi günlerde sergilemen dileğimle.
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 10 Eyl 2018, 15:37

Son zamanlarda gördüğüm en güzel paylaşım için teşekkür ederim kardeşim..
Fotoğraflar ve fon ile modelin detaylarını harika göstermişsin. Modelde bahsettiğin eksi yönü ben hiç kafama takmıyorum. Ne modellerde ne hatalar oluyor çünkü..
Zaten nadir olan bu parça artık birileri koleksiyonunu bozmaz ise çok zor çıkar gün yüzüne. Seninde ne kadar çok istediğini bildiğim için aldığın gün çok sevinmiştim. ( Bendekini vermekten kurtulduğum için mi acaba :lol: :lol: ) Şakası bir yana senin Mustang serinin toplu fotoğraflarını görmeyi hak ediyor diye düşünüyorum bu forum. Elbet bir gün diyelim o zaman :smile: :friends: :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2905
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 11 Eyl 2018, 15:13

Katalog çekimi gibi olmuş.
İyi günlerde sergile Alper abi. :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: ali çaglar » 11 Eyl 2018, 19:43

Alper GÖÇENER yazdı:Resim

80 ler 90 lar da koleksiyona dahildi değil mi :lol: gülülüyorum çünkü onları koleksiyon arabasi olarak görmüyoruz genelde halbuki ne kadar da büyük hata yapıyormuşuz... :sapka:
Öncelikle uzun bir aradan sonra burada senin modelinle açılışı yapmış olduğum için oldukça mutluyum değerli abim. Yeni modeliniz oldukça hoşmuş yakından görmek umarım nasip olur.
Iyi günlerde keyifle sergileyin :nazar:
Ali Çaglar Gül
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 11 Eyl 2018, 21:49

sui_cast1 yazdı:Güzel modelmiş Alper. Dediğin eksi dışında ben bir şey görmedim.. O da o kadar farkedilecek bir yerde ki eksi olarak düşünmekte haklısın. Ama üretim yılı 2001 olunca bir şey demek olmaz.
Çok güzel bir model edinmişsin.
Fotoğraflar da gayet güzel.
İyi günlerde sergilensin..
:y:

Teşekkür ederim Bahadır Abi üretim yılına göre çok çok iyi bir model özellikle boyası ciddi anlamda başarılı.

Serdar Gökhan yazdı:Her an drag yarışlarına hazır bir duruşu var bu kasa ne kadar çirkin olsa da GMP harika bir iş :inlove: çıkarmış güle güle sergile Alper. :sapka:

En sevilmeyen Mustang kasası olsa da modelin hikayesi olması beni cezbetti diyebilirim, ama şuna eminim başka Fox kasa almayacağım :lol:

Berent TURAN yazdı:Bu kasa Mustang' ler bana her zaman Mustang' den daha çok bir Crown Victoria modellerini anımsatıyor. Aslında Mustang kimliğinden biraz uzakmış gibi geliyor.
Peki kötü mü? Tabii ki hayır. :smile:

Kesinlikle kardeşim, bir mustang havası çok da fazla yok çünkü bu yıla kadar ve son kasa Mustang (kendi fikrim) üretildiği yılların diğer modellerinden çok fazla iz taşıyor o da onu sıradan yapıyor maalesef.

Harika detaylara ve renge sahip bir model Alper. Ağırlığını ise tahmin edebiliyorum. Her yönüyle doyurucu bir parça.
O dönemlerde azılı bir suçlu olup, böyle bir aracı peşime takmayı hiç istemezdim. :lol:

Keyifle ve güzel günlerde sergilemeni dilerim kardeşim. :smile:
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 11 Eyl 2018, 22:00

Erdem yazdı:Kapaksız jantları ve yere yakınlığı ile yaramaz bir çocuğu andırıyor adeta, pek benim tarzım değil bu senelerin Mustang'i ama Mustang her zaman Mustang'dir :lol: Kaliteli resimlerle aktardığın için teşekkürler, keyifli sergilemeler Alper :good2:

Çok teşekkür ederim Erdem Abi, benim de pek tarzım olmasa da hikayesi, duruşu ve hırçınlığı ile Pony car havasından hiç eser yok ve vitrinden bile fırlayacak gibi, denk gelirsen klasiklerin yanına almanı tavsiye ederim, göz kulak olur :smile:

REVOLUTION yazdı:Çoook Güzel bir model Alper! :inlove:
Canlı olarak inceleyen ama sahip olamayan birisi olarak fotoğraflara bakarken iç geçirdim gerçekten.
Artıları ve eksi tarafını belirterek güzel fotoğraflarla; güzel bir paylaşım yapmışsın. :y:
Beni bitiren dışarı taşan detaylı ve gerçekci motoru olmuştu! Seninde yazdığım gibi tek eksi tarafı yandaki polis lambasındaki pim ama hiç göze batmıyor çünkü ön ve arka far gruplarında pim olmadığından güzelliğini bozmuyor. :y:
İyi günlerde sergilemen dileğimle.

Çok teşekkür ederim Devrim Abi, keşke zamanında bulunuyorken ve fiyatları uçmamışken alsaymışsın ama umarım illa denk gelir bir gün, dediğin gibi ufak bir detay pim ama şeffaf olmak adına övmek de yermek de gerek bazen :smile:

Musa Can ÇİL yazdı:Son zamanlarda gördüğüm en güzel paylaşım için teşekkür ederim kardeşim..
Fotoğraflar ve fon ile modelin detaylarını harika göstermişsin. Modelde bahsettiğin eksi yönü ben hiç kafama takmıyorum. Ne modellerde ne hatalar oluyor çünkü..
Zaten nadir olan bu parça artık birileri koleksiyonunu bozmaz ise çok zor çıkar gün yüzüne. Seninde ne kadar çok istediğini bildiğim için aldığın gün çok sevinmiştim. ( Bendekini vermekten kurtulduğum için mi acaba :lol: :lol: ) Şakası bir yana senin Mustang serinin toplu fotoğraflarını görmeyi hak ediyor diye düşünüyorum bu forum. Elbet bir gün diyelim o zaman :smile: :friends: :drinksb:

Kardeşim güzel yorumun için teşekkür ederim, zor beğenenen ve senin kadar titiz, özenli paylaşım yapan birinden bunları duymak çok güzel. Bulunması konusunda da haklısın ancak biri koleksiyonu bozacak ki alacağız ki o da uygun fiyatı olsun. Vitrin konusunda da söylediğinde kesinlikle haklısın ben mustang serimi tanıtayım hepsini sonrasında da vitrini paylaşayım sizlerle. :friends:
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 11 Eyl 2018, 22:03

Eray KIVRAK yazdı:Katalog çekimi gibi olmuş.
İyi günlerde sergile Alper abi. :+1:

Çok teşekkür ederim kardeşim, beğenmene çok sevindim.

ali çaglar yazdı:
Alper GÖÇENER yazdı:Resim

80 ler 90 lar da koleksiyona dahildi değil mi :lol: gülülüyorum çünkü onları koleksiyon arabasi olarak görmüyoruz genelde halbuki ne kadar da büyük hata yapıyormuşuz... :sapka:
Öncelikle uzun bir aradan sonra burada senin modelinle açılışı yapmış olduğum için oldukça mutluyum değerli abim. Yeni modeliniz oldukça hoşmuş yakından görmek umarım nasip olur.
Iyi günlerde keyifle sergileyin :nazar:

Kardeşim yeniden hoş geldin diyelim, artık değerli ve hoşuma giden ne varsa almaya çalışma kararı aldım kendi imkanlarım dahilinde, her ne kadar güncellere çok girmemiş olsam da amerikan, mustang ve gmp olunca dayanılmıyor bu güzelliğe. Geldiğinde inşallah buluşma ayarlarız da incelersin modeli.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir