1965 Chevrolet El Camino - EXACT DETAILS

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1965 Chevrolet El Camino - EXACT DETAILS

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 01 Haz 2018, 23:44

Resim

Tüm forum üyelerine merhaba. Öncelikle koleksiyonum içinde eşsiz bir yere sahip bu modeli sizlere sunmaktan da mutluluk duyduğumu belirtmeliyim. Bunun sebebi bu aracın modelinin üretilmesi ve nakış gibi işlenmesi bana göre. Fakat Amerikan modellerinde bunun üstünde sadece birkaç üreticinin birkaç modeli yer alıyor. Exact Details firması bu yüzden önemli bir yere sahip bizler için..
Evet modelim bir El Camino.. Maalesef sadece 1965 model olan aracın modeli düzgün üretildiği için koleksiyonumda tek bir yıla ait bu model yer alıyor.. 1970 modeli de diğer üreticiler tarafından üretildi fakat kalıp ve ölçek hatası olması sebebi ile onu edinmeye elim varmıyor…
Modeli anlatmadan bu araçlarla ilgili bildiklerimi kısaca aktarmak istiyorum.. “El Camino” İspanyolcada “Yol” anlamına geliyor. Ve Chevrolet tarafından Ford Ranchero’ya bir cevabı olarak üretildiği biliniyor. İlk üretimler 1959-1960 yıllarında Impala şasesi üzerine onun gövdesinde yapılan değişiklerle piyasaya sürülmüştür. Ve bu iki yıl içinde 22465 araç üretilmiştir. El Camino’ların asıl amacı yük taşımak olduğu için günümüzde ’59 – ’60 kasalarından birine rastlamak çok zor ve nadir kabul ediliyor. Bu iki yıldan sonra üretimine dört yıl ara veriyor Chevrolet bu araçların. Daha sonra kaslı büyük motorlu Amerikan spor otomobillerinin devri başladığında tekrar üretime 1964 yılında Chevelle şasesi ve gövdesini kullanarak başlıyorlar. Ve ’64 –’87 yılları arasında kesintisiz olarak üretimine devam ediliyor. Modelim olan ’65 kasada iki farklı motor ve beş farklı güç seçeneği ile sunuluyor o yılda.. Lansman rengi beyaz – içi kırmızı döşeme ile sunuluyor. Bu araç ne bir kamyonet ne de coupe bir otomobil.. Bu sebeple gerçekten onu sevmek gerekiyor modelini edinmek için..
Modele geçmişken birazda ondan bahsedeyim.. Başta belirttiğim gibi modelin detayları çok güzel işlenmiş. Fakat kaput mekanizması keşke menteşeli olsaydı demeden edemiyorum. Bunun haricinde gövde detaylarında en ufak bir kusur bulunmuyor bence. Koltuk arkasına gizlenmiş stepne ve motordaki cam şişe bile detaylandırılmış daha ne olsun dimi..
Lafı daha fazla uzatmadan fotoğraflara bırakayım en iyisi. Herkese keyifli incelemeler dilerim.. Bir sonraki model galiba bir “yılan” :smile: :smile:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2905
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1965 Chevrolet El Camino - EXACT DETAILS

İletiYazar: BuRaK-B » 02 Haz 2018, 00:44

Sadece hayran hayran izledim Musa.. :shocked2:

Şu aracı bazı kişilere sevdirememişimdir ama bu kasa yapısıyla dönemi için çok özel kamyonetlerdir bunlar. Modelleme için bu kalitede Ranchero da üretilseydi varya…. :inlove:

Keyifle seyret. :good2:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 02 Haz 2018, 16:17

Oncelikle kaliteli resimler ve tarihce icin tesekkurler Musa, model gercekten de ozel bir araci yansitiyor bize. Ne kargo araci ne de binek, tam bir 'melez guzeli' bu araba :smile: Exact Detail de iyi is cikartmis belirttigin gibi, ben en cok motordaki cam su sisesine sasirmistim ureticinin modellerinde gordugumde. Bakalim sonraki paylasim 'yilan' hangi aracin modeli olacak, takipteyiz ve bekliyoruz :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 02 Haz 2018, 16:38

Musa yine döktürmüşsün efsane modellerden biridir benim için fakat bir eksik var arkada bir köpek figürü şart gibi geldi bana. :grin: Güle güle sergile fıstığı. :inlove:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 03 Haz 2018, 10:33

Göstergeler , direksiyon, farlarla birlikte ön ızgara harika.. Güzel günlerde sergile Musa..
Fotoğraflarda çok güzel. yumuşacık bir seyir zevki veriyor . Müthiş..

:+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8145
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 07 Haz 2018, 00:19

Harika model Musa. Yanlış değilsem bu modelin bir de yanarlı dönerli alevli versiyonları da vardı.. Ben bu sade halini daha çok sevdim. Detaylar muhteşem. Bu zamanda görmek istediğimiz hareketler bunlar. :smile: Eline emeğine sağlık kardeşim.

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 10 Haz 2018, 07:26

Yine harika bir model, Musa'nın ellerinde can bulmuş.

Ne kadar keyifle okudum ve fotoğraflara baktım anlatamam.

Güzel günlerde sergile Musa. :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 10 Haz 2018, 19:36

BuRaK-B yazdı:Sadece hayran hayran izledim Musa.. :shocked2:

Şu aracı bazı kişilere sevdirememişimdir ama bu kasa yapısıyla dönemi için çok özel kamyonetlerdir bunlar. Modelleme için bu kalitede Ranchero da üretilseydi varya…. :inlove:

Keyifle seyret. :good2:

Teşekkür ederim Burak, beğendiğine sevindim :smile: Gerçekten amerikan sevip bu modeli sevemeyen birisi var mıdır veya varsa neden sevmiyor merak ediyorum doğrusu..
Ranchero'nun üretilmemesi ve onun gibi birçok modelin model olarak üretilmemesini de çok anlayamıyorum.. Umarım kurlar biraz daha normalleşir ve yeni modeller eski düzen diecast olarak üretilir ilerleyen zamanlarda.. ( Bu yazdığıma çok inanarak yazmıyorum sadece temenni :smile: :smile: )
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 10 Haz 2018, 19:38

Erdem yazdı:Oncelikle kaliteli resimler ve tarihce icin tesekkurler Musa, model gercekten de ozel bir araci yansitiyor bize. Ne kargo araci ne de binek, tam bir 'melez guzeli' bu araba :smile: Exact Detail de iyi is cikartmis belirttigin gibi, ben en cok motordaki cam su sisesine sasirmistim ureticinin modellerinde gordugumde. Bakalim sonraki paylasim 'yilan' hangi aracin modeli olacak, takipteyiz ve bekliyoruz :good2:

Güzel yorumun için ben teşekkür ederim abi. Kesinlikle tam bir melez güzeli.. Ve diğer modellerin yanında çok çok farklı bir havası var.
Ben alevli olan modeli de yanına eklemek istiyorum. Bakalım ona ne zaman denk geleceğim.. Bir sonraki yılan sende olanlardan :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 10 Haz 2018, 19:40

Serdar Gökhan yazdı:Musa yine döktürmüşsün efsane modellerden biridir benim için fakat bir eksik var arkada bir köpek figürü şart gibi geldi bana. :grin: Güle güle sergile fıstığı. :inlove:

Teşekkür ederim kardeşim. :smile: Sana da hayırlı olsun bu arada '64 :wink1:
Köpek figürü mü olur güzel bir kız figürü mü olur bakacağız artık :smile: :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 10 Haz 2018, 19:42

sui_cast yazdı:Göstergeler , direksiyon, farlarla birlikte ön ızgara harika.. Güzel günlerde sergile Musa..
Fotoğraflarda çok güzel. yumuşacık bir seyir zevki veriyor . Müthiş..

:+1:

Güzel yorum için teşekkür ederim Usta, beğendiğine sevindim.. Exact Detail böyle güzel modellediği için gerçekten şanslıyız. :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 10 Haz 2018, 19:46

Berent TURAN yazdı:Harika model Musa. Yanlış değilsem bu modelin bir de yanarlı dönerli alevli versiyonları da vardı.. Ben bu sade halini daha çok sevdim. Detaylar muhteşem. Bu zamanda görmek istediğimiz hareketler bunlar. :smile: Eline emeğine sağlık kardeşim.

Aynen kardeşim birde yanarlı dönerli olanı var.. Ama öyle deme ikisi de bir birinden tarz olarak çok farklı..
Alevli benim yıllardır istediğim bir model ama kısmet olmadı bugüne kadar fakat kesinlikle alacağım modeller içinde.. Bu arada sende artık şu yeni temadan paylaşımlarla gelsen bize çok güzel olacak.. :wink1: :drinksb:
Güzel yorum için teşekkür ederim kardeşim. :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 10 Haz 2018, 19:53

Emre E. yazdı:Yine harika bir model, Musa'nın ellerinde can bulmuş.

Ne kadar keyifle okudum ve fotoğraflara baktım anlatamam.

Güzel günlerde sergile Musa. :nazar:

Güzel yorum için teşekkür ederim abi, beğendiğine sevindim.. Paylaşım tarzımı çok süre alsa da korumaya çalışıyorum, umarım devam ettirebilirim.
Model aslında seninde sevdiğin tarzda diye düşünüyorum. Kim sevmez ki dimi :smile: :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir