'70 Dodge CHALLENGER T/A 340 Six Pack - Highway 61

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

'70 Dodge CHALLENGER T/A 340 Six Pack - Highway 61

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Mar 2018, 22:08

Resim

Tüm forum üyelerimize tekrar merhaba, koleksiyonumun ağırlığı beni tanıyanların bildiği gibi Amerikan modellerinden oluşmakta. Amerikan denince genelde meşhur 50’li yılların klasikleri ve ünlü birkaç muscle geliyor çoğu kişinin aklına. Fakat birçok çeşidi, sınıflaması ve isimlendirmesi olan bu başlığın içinde beni tanıyanların bildiği gibi ben MOPAR grubu hastasıyım ve bugün bu grubunda en ünlü modellerinden birini tanıtacağım. Hatta başka örneklerle de taçlandıracağım konuyu. Ki tek model tanıtımlı başlığın altında gurubun tanıtımı olacak galiba. Modelim başlıkta da yazdığı gibi “ ’70 Dodge Challenger T/A 340 Sixpack “ Challenger hakkında geçmiş paylaşımlarımda da bilgi verdiğim için araca yönelik bilgileri uzun uzadıya yazmak yerine kısaca modelin isminin açıklamasına değinip birazda modeli anlatıp fotoğraflara geçeceğim. Zira fotoğraflar biraz fazla oldu bu sefer :smile:

Amerikan araçlarında dediğim gibi aynı modelin birçok versiyonu var. Challenger’da da durum böyle. SE (Special Edition), R / T (Road / Track), T / A (Trans Am) ve büyük bloklu hemi motorların yer aldığı custom modeller. T/A bunlar arasında en baz özelliklere sahip model ama bana göre en hızlı görüneni ve güzel tasarımlısı… T/A modelleri ilk çıkan Challenger’lardan olduğu için çok sayıda üretilmemiş ve günümüzde orijinal kalmış bir T/A bulmak çok zor...

Modele gelecek olursam;

Her zamanki klişe cümle olacak ama klasik Highway kalitesinde. Kalıp düzgün, dekaller güzel işlenmiş, iç mekan ve motor detaylı fakat daha ince detaylar bekliyor insan. Açılabilen depo kapağı da güzel detaylardan. Far yapısı tüm modellerdeki gibi gayet güzel. ( CMC gibi bir firmada bile far pimli üretimler mevcutken ) Banana Yellow ( Muz Sarısı ) rengi harika duruyor. Ki bu rengin yanı sıra bonus karelerde en özel MOPAR renklerini göreceksiniz. ( Pink Panther, Sublime Green ) Kaput gerçekte de olduğu gibi hafif malzemeden. ( Modelde plastik oluyor bu :smile: :smile: ) Bunun yanında kusuru yok mu elbette bu saydıklarım kadar var. Bunlardan en gıcık ve göze batanı kesinlikle direksiyondur herhalde. Yazık gerçekten…
En iyisi lafı daha fazla uzatmadan fotoğraflara bırakmak. Herkese keyifli incelemeler dilerim.. :f: :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Pembe renkli olan model yine '70 kasa Challenger R/T 426 HEMI diğer yeşil olan ise ' 71 kasa 472 HEMI büyük bloklu Custom bir model ( ama benim gözdelerimden tabi :inlove:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2895
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: '70 Dodge CHALLENGER T/A 340 Six Pack - Highway 61

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 13 Mar 2018, 22:30

rengi çok güzel.. spoileri çok güzel.. siyah kaput olmasa daha da mı güzel olurdu acaba.. fotoğraflar da çok güzel.. üçü bir arada süper :)
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 13 Mar 2018, 22:43

MOPAR denince Challenger ayri bir yerdedir bana gore. Hele ki donemin neon renklerini de dusunursek (bu paylasimdaki gibi yesil, pembe, sari ) cazibesi bir kat daha artiyor bence. Super resimlerle bu super modelleri tanittigin icin tesekkurler Musa, umarim koleksiyonun diledigin yonde genislemeye devam eder :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 14 Mar 2018, 10:54

Diyecek söz yok harika duruyor. :inlove: Üçü bir arada daha bir göz kamaştırıcı duruyorlar. :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 15 Mar 2018, 00:56

70 diyorsun, Challenger diyorsun kardeşim.. Daha üstüne ne denir?.. :smile:

3-5 tane Amerikan modeli aldığım dönemde gerçekten en çok edinmeyi istediğim bir modeldi ama ev sahipliği yapamadım. Zaten gerekte yok.. Bu modeller sizlere yakışır, sizlerde en güzel durur. :wink1:

70 yılı benim en sevdiğim yıl. Challenger bu yüzden benim için bir başka güzel. Çok kıymetli bir paylaşım kardeşim. Yine sadece "baktırdın".. doyamadık...

Keyifle sergilensin. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 15 Mar 2018, 23:28

Musa;
Model de, seri de, çekimler de harika. Keyifle baktım paylaşımına.. :keyif: :nazar: :+1:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 25 Mar 2018, 20:09

Elinde 1 tane oldu mu daha ne isterim ki denen bu devirde 3 tane hem de en güzel ve özel renkleriyle, çok güzel arabalar ama fotoğraflar da bir o kadar güzel, siyah fonda harika pozlar vermiş bu yakışıklılar.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2080
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 30 Mar 2018, 07:43

Musa, senin siyah fondaki çekimlerini çok seviyorum ve keyifle bakıyorum fotoğraflara.

O kadar emek ile çekilmişler ki, bu fotoğrafları düzenlerken aldığın keyfi tahmin edebiliyorum.

Modellere gelecek olursak, hepsi çok şık, özellikle üçleme şeklindeki kompozisyonlara bayıldım.

:+1: :good2:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 01 Nis 2018, 13:00

Bülent Aydoğan yazdı:rengi çok güzel.. spoileri çok güzel.. siyah kaput olmasa daha da mı güzel olurdu acaba.. fotoğraflar da çok güzel.. üçü bir arada süper :)

Siyah kaput olmasa bence R/T'den farkı kalmazdı diye düşünüyorum abi. Zaten sadece MOPAR'lara özgü bir durum olduğu için bence modeli tamamlıyor.
Beğendiğine sevindim abi. Teşekkür ederim. :good2: :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 01 Nis 2018, 13:05

Erdem yazdı:MOPAR denince Challenger ayri bir yerdedir bana gore. Hele ki donemin neon renklerini de dusunursek (bu paylasimdaki gibi yesil, pembe, sari ) cazibesi bir kat daha artiyor bence. Super resimlerle bu super modelleri tanittigin icin tesekkurler Musa, umarim koleksiyonun diledigin yonde genislemeye devam eder :good2:

Öncelikle bu modellerin ikisini senin sayende edindim abi. Bir kez daha teşekkür ederim.
Kesinlikle MOPAR araçların renkleri böyle dönemin neon renklerinden olmalı. Her zaman diyorum 70 yılında yaşayan adamlar pembe, mor vs. renklerdeki araçlara biniyorlarmış. Günümüzde maalesef bu algı Amerika'da da değişti. Artık üretilen araçlarda bu renkler çok kullanılmıyor ve tercihte edilmiyor. Ne varsa eskilerde var yani.
Koleksiyon anlamında yeterince Amerikan model aldığımı düşünüyorum elbette alacağım modeller var fakat yeni bir temaya geçtim yakın zamanda. Ama onda da biraz geç kaldığım ve ülkemizdeki döviz kuru yüzünden biraz tuzlu oluyor ve yavaş ilerlemek zorundayım. Bakalım ilerde başka temalara da geçebilirim :lol: :lol:
Güzel yorumun için ayrıca teşekkür ederim abi.. :good2: :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 01 Nis 2018, 13:06

Serdar Gökhan yazdı:Diyecek söz yok harika duruyor. :inlove: Üçü bir arada daha bir göz kamaştırıcı duruyorlar. :nazar:

Teşekkür ederim kardeşim, beğendiğine sevindim :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 01 Nis 2018, 13:10

Berent TURAN yazdı:70 diyorsun, Challenger diyorsun kardeşim.. Daha üstüne ne denir?.. :smile:

3-5 tane Amerikan modeli aldığım dönemde gerçekten en çok edinmeyi istediğim bir modeldi ama ev sahipliği yapamadım. Zaten gerekte yok.. Bu modeller sizlere yakışır, sizlerde en güzel durur. :wink1:

70 yılı benim en sevdiğim yıl. Challenger bu yüzden benim için bir başka güzel. Çok kıymetli bir paylaşım kardeşim. Yine sadece "baktırdın".. doyamadık...

Keyifle sergilensin. :smile:

Öncelikle güzel düşüncelerin için teşekkür ederim kardeşim. :sapka: Valla gel sen Challenger al bende Porsche alayım. :smile: :smile:
Benim artık tema yönündeki fikirlerim değişti. Gücüm ve sabrım yeterse daha farklı temalara da geçmek istiyorum. Birine geçtim zaten ama biraz sancılı bir süreç oldu :lol: :lol:
70 yılı amerikan araçlarındaki en güzel senelerden birisi çünkü tüm markaların en heybetli kasaları bu yılda üretilmiş. Hepsi ayrı ayrı güzel cidden. :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: ali çaglar » 02 Nis 2018, 00:36

Uzun bir ara giremedim foruma -derslerim, kosusturmaca vs...-bugün beni böyle bir güzelliğin karşılaması güzel pazarımı daha da güzel etti... İyi günlerde sergileyiniz değerli ağabeyim
Ali Çaglar Gül

mesaj için ali çaglar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50