1968 FORD Mustang Fastback GT ( Bullitt ) - AUTOart

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Re: 1968 FORD Mustang Fastback GT ( Bullitt ) - AUTOart

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 12 Arl 2017, 18:02

Eray KIVRAK yazdı:Yoruma ve tartışmaya kapalı modellerden. :x:
Fotoğraflarda çok şık. İyi günlerde sergile Musa abi :smile:

Kesinlikle tartışacak bir tarafı yok bence de Eray :smile:
Beğendiğine sevindim, teşekkür ederim kardeşim :friends:

Bülent Aydoğan yazdı:Musa bilgiler için teşekkürler.. Fotoğraflar çok hoş.. Mustang sever olmasam da bu modeli çok beğeniyorum.. Ayrıca Autoart çok iyi modellemiş.. Bende de bu var ve sağ olsun Burak bunun için bana plaka yaptı bir gün sana da gönderebilirim.. Bu modelin lastik kusuru sanırım düzeltilmiş ki bende yıllardır durduğu halde deformasyona uğramadı.. Filimde Charger'in buna göre canavar olması herhalde 15 hp den değildir de 440 lık Hemi dendir :) İyi ki orijinal dvd ye ve filmdeki iki arabaya sahibim hem de bendeki Charger filmdeki arabaya en çok benzeyen model.

Fotoğrafları beğendiğine ayrıca sevindim abi, teşekkür ederim.. Mustang sevilmez mi hiç :x: :smile:
Plaka fikrine eskiden uzak duruyordum fakat artık bunun yanına kaliteli bir S.McQueen figürü alıp koymak istediğim için bende yapabilirim. Bunu konuşalım sonra :smile:
Sendekinin olmaması büyük şans gerçekten, benim gördüğüm çoğu modelde lastik sıkıntısı mevcuttu.
Tekrar teşekkür ederim abi.

Serdar Gökhan yazdı:Her şeyi anlatmışsın harika model Musa. Bu araba Alcatraz dizisinde de rol aldı hatta bu araba için izlemeye başlamıştım diziyi sonrası sardı ve bitirdiler ne yazık ki... :devil: Güle güle sergilensin. :inlove:

Beğendiğine sevindim Serdar, o dediğin diziyi hiç izlemedim. Biraz bakayım ben ona :smile:
Teşekkür ederim güzel dileklerin için kardeşim. :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2905
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 12 Arl 2017, 18:07

G.HEPARSLAN yazdı:Paylaşım fevkaledenin fevkinde.. :+1:
Bu kıymetli emek ve bilgilerin daha da kalıcı olması açısından şu dergi işini devam ettirseniz diyorum Musa Can. :bb:
Malum; photobucket yaptı yapacağını ve veritabanına iğne ile kuyu kazarak harcadığımız konuların altı, görsel açıdan boş kaldı malesef veya şimdilik.. :think:
Dergi konusunun tekrar başlatılması sadece bir öneri ancak; bu tarz paylaşımları görünce bir kalıcılık bekliyor gözler. :haber:

Favorilerim =>>

Resim

Resim

:y: :f:

Beğendiğine sevindim abi, güzel yorumun için teşekkür ederim. :smile:
Abi dediğin gibi malum fotoğraf sitesi bizi olduğu gibi tüm dünyada forumları etkiledi. Fakat bizim gibi forumların kaderi bu, beş on yılda bir böyle vakalar oluyor.
Almanya'dan bir forumu da takip ediyorum, neredeyse üç yıl ve daha eski konuların hiçbirinin fotoğrafı açılmıyor sitede.
Dediğin gibi dergi işi mantıklı olur, 2018 yılı bizim için ara bir yıl olacak. Planladığımız birkaç etkinlik var fakat asıl olarak bir sonraki yıla neler yapacağız onu kararlaştırmak için kafa yormamız gerekiyor. Eray'ın da bu anlamda işlerinin rahatlaması gerek. Bakalım belkide 2019 yılına kalmadan yaza güzel bir dergi çıkarabiliriz.
Öneri ve foruma verdiğin değer için teşekkür ederim abim. :sapka: :f:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 12 Arl 2017, 18:10

kenzo77 yazdı:BU GÜZEL PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜR YETERLİ OLUR MU ACABA? HARİKA MODEL HARİKA AYRINTILAR VE RENK SÜPER AUTOart FARKI BU OLSA GEREK............tekrar tekrar teşekkürler............

Güzel yorumunuz ve beğeniniz için teşekkür ederim. :smile:

Emre E. yazdı:Tolga Titiz Hocamın lafıdır: Tamamıyla bir "başyapıt". :syg:

Bu model "arabacılık" hayatının kült modellerinden, olmazsa olmazlardan.Başka üreticiler de denedi ama, hiç birisi AUTOart gibi yapamadı bu parçayı.

Lastiklerin yere yapışması konusunda sana katılıyorum. Ben vitrinde altına komple köpük takoz koyarak sergiliyorum, gördüğün gibi. :friends:

Kesinlikle, senin vitrininde olması gereken bir modeldi Musa. Fazla söze gerçekten gerek yok, keyifli seyirler dilerim Kardeşim. :nazar:

Kesinlikle abi...
Bence AUTOart'ın ürettiği her klasik amerikan modeli için bunu söyleyebiliriz.
Senin sergilediğin tarz bu model için doğru bir yaklaşım, benimde ileride sergilerken kafamda birkaç fikir var.
Beğeni ve güzel yorum için teşekkür ederim abi. :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 12 Arl 2017, 18:13

Alper GÖÇENER yazdı:Kardeşim modeli alalı kaç sene oldu bilmiyorum ama tanıtım bu kadar beklendiğine değdiğini gösteriyor, model zaten enfes yapılmış, AUTOart'a Amerikan üretmek çok yakışıyor :lol:

Bu yazıma cevaben ne yazacağını biliyorum o yüzden, her ne kadar photobucket olayına çok sinir olmuş olsam da sayende en kısa zamanda yeni bir paylaşımla karşınızda olacağım.

Kardeşim hatta sana gelmişti bu parça. Çok dışarıda tutma diyordum lastikler için :lol: :lol:
Kesinlikle katılıyorum, keşke üretilmemiş parçaları da üretseydi bu firma.. Belkide tadında bırakmak istediler :grin:

Evet, yazacaklarımı tahmin etmişsin. Bekliyorum paylaşımını :good2: Çünkü senin paylaşımların modele ve foruma değer katan cinsten .. :friends:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 12 Arl 2017, 18:19

E.Uca yazdı:Bu modelini görmüş gibiyim nedense :think:

Çok güzel ve ince detaylar var. Fotoğraflaman modeli bir tık daha yukarı çıkarıyor :sapka:

En güzel günlerde sergile kardeşim...

Belki Adana'da buluştuğumuzda telefondan görmüş olabilirsin Hocam, düşün o zaman çekmiştim fotoğraflarını sonra onları beğenmedim şimdi tekrar çekip paylaşım yaptım. :lol:
AUTOart'ın nakış gibi işlediği parçalardan. Beğendiğine sevindim hocam, teşekkür ederim.. :drinksb:

sui_cast yazdı:
Eray KIVRAK yazdı:Yoruma ve tartışmaya kapalı modellerden. :x:

En güzel yorumu Eray yapmış. Gerçekten harika görünüyor.
Sen de çok güzel fotoğraflamışsın Musa..

Ayrıca Steve McQueen'in hayatına dair bilmediğim şeyleri de sayende öğrendim..

Güzel günlerde sergile..
:y:

:+1:

Usta, öncelikle beğenin ve güzel yorumun için teşekkür ederim. :drinksb:
Kesinlikle bu modelin üzerine konuşan modelciler camiada çok azdır. Var ortak birkaç tanıdığımız :lol: :lol:
Adam gerçekten çok farklı biriymiş.. Halen onun tarzında yaşayan insanlar var orada.. :x:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 12 Arl 2017, 18:25

Berent TURAN yazdı:Paylaşımındaki detaylı bilgilendirmeler ve bol fotoğraflar ne kadar özen gösterdiğinin bir göstergesi kardeşim. Autoart' ın enfes parçalarından biri ve çok kıymetli. Mc Queen ile bağlantılı olması da ayrıca bir anlam katıyor. Bende McQ ile ilgili Porsche modellerini edinmeye çalışıyorum. Koleksiyon içerisinde ayrı bir önem kazanıyor. Eline emeğine sağlık Musa. En güzel günlerde sergilensin. :smile: :y:

Kardeşim bende fotoğraf sayısı genelde sabit 28 adet. Fakat bu paylaşımda 29 oldu silmeye kıyamadım artık :lol: :lol:
Bence model paylaşırken, o modelin veya arabanın geçmişinden ufak kesitler vermek gerek. Ayrıca modeli anlatmak gerek.. Eski konulara bakınca bunu daha iyi yapıyormuşuz forum olarak ama artık çoğu üyemiz bu kadar zaman ayıramıyor maalesef. ( Bu da ufak bir sitem olsun :smile: )
Kesinlikle edinmelisin o modeli, 1970 LeMans modelleri ( 908 ile 917 var bildiğim ) gerçekten AUTOart nakış nakış işlemiş.. :good2:
Senin koleksiyonuna çok yakışır. Güzel yorumun ve beğenin için ayrıca teşekkür ederim kardeşim.. :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 12 Arl 2017, 18:30

Erdem yazdı:1967 ve 1968 kasa Mustang'ler gerçekten efsane, şu arkadan görünüme bakar mısınız; arka dizayn efsane ötesi efsane bence :inlove: Bullitt filmini en az modeli kadar severim, bu filmde S.Mcqueen dublör kullanmamış ve aracı takip sahneleri dahil olmak üzere kendisi kullanmış. Film çekimleri bittikten bir süre sonra aracı almak istemiş ama izini bulamamış. Harika karelerle bu harika modeli tanıttığın için teşekkürler Musa, günümüzde altın kadar kıymetli parçalardan zira rakamlar uçuk oldu bu model için. Keyifle sergilenmesini dilerim :good2:

Arka bölümü bunun kadar güzel olan başka bir Mustang yok zaten abi.
Adam dublörü bırak, LeMans filminde gerçekten 1970 LeMans'ta yarışmak istemiş. Daha çok hikayesi var da yazmaya zaman yok :smile:
Beğenin için teşekkür ederim abi.. :drinksb:

FurkanK yazdı:Efsane model, güzel paylaşım,emeğinize sağlık.

Teşekkür ederim Furkan, beğendiğine sevindim.. :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Önceki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir