'57 Chevy 150 HOT ROD ( Custom ) - Highway 61

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

'57 Chevy 150 HOT ROD ( Custom ) - Highway 61

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 18 Ekm 2017, 21:59

Resim

Herkese tekrar merhaba. Bu Chevy 150 Utility Sedan'ı daha önce orijinal hali ile paylaşmıştım ( 26 Ocak 2015 ) fakat ben bu modeli alırken de kafamda şuandaki haline getirmek vardı ve sonunda istediğim '57 Hot Rod görüntüsünü elde ettim. Aslında paylaşmadığım birçok modelim olmasına rağmen Erdem Abi'nin eski modellerini tekrar paylaşmasından ilham alarak bende önceden paylaştığım üzerlerinde değişiklik yaptığım veya fotoğraflarını beğenmeyip tekrar çektiğim modellerimi de aralara serpiştirme kararı alarak bu paylaşımı yapıyorum.
Bu modelde çok fazla görünen mod işlemi yok aslında. Dışarıdan bakıldığında sadece GMP Street Fighter jantları ( Sağ-sol ve ileri-geri aktifler ) ve egzoz yerlerinin değişimi var. Fakat sadece jantların aktif olması için alt bölümde yaptığım birçok işlem mevcut. Sonuç olarak görünüm tam da benim istediğim gibi oldu diyebilirim. İlerleyen karelerde 57 Chevy Bel Air 'da Chevy 150'ye eşlik ediyor olacak. Bir sonraki incelemede bir Ford ile görüşmek üzere.. :smile: Herkese keyifli incelemeler dilerim.. :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2770
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: '57 Chevy 150 HOT ROD ( Custom ) - Highway 61

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 18 Ekm 2017, 22:16

Bu selam fotoğrafına, selam verilmez mi hiç? =>>

Resim

Ondan sonra ki fotoğraflar da aynı kıymet ve özende.. :y: :nazar:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16831
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 18 Ekm 2017, 22:53

Vallahi şu 1957 Chevy müthiş bir dizayn, hangi versiyonu olursa olsun her defasında mutlu hissettiriyor bakıldığında. Jantlar on numara beş yıldız olmuş Musaö zaten sen bu işlerden çok iyi anlıyorsun. Paylaşım için teşekkürler :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 79
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4255
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 19 Ekm 2017, 09:36

Ellerine sağlık Musa harika olmuş gene yapmışsın bir Amerikan. Renk konusunda harika duruyor fakat önceden yaptığın mavi renk olayını buna da yapsaydın sanki ayrı bir güzel dururmuş sanki. :smile: Gri ile mavi gerçekten çok iyi ikililer. Güle güle sergile. :+1:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3800
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: soskanus » 19 Ekm 2017, 23:42

Merhaba, 50 li yılların Chevrolet modellerinin tasarımına hayranım, bana göre 1957 belair ve 1959 impala harika modeller.Çocukluğumda büyüklerimiz bunlar için "kuyruklu" derlerdi ve biz de hayran hayran bakardık.
Beş kollu Amerikan jantlar model de çok güzel durmuş.Fotoğrafların arka plan rengi ve tonlaması da harika.Musa kardeşim paylaşımın için teşekkür ederim.

mesaj için soskanus arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
soskanus
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: özkan
1/18 Model Sayısı: 661
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 10
Toplam Model Sayısı: 685
Rep Puani: 130
soskanus rep puani yok

İletiYazar: ali çaglar » 21 Ekm 2017, 14:21

Musa abi ben pek detaylara takılmadan incelemek istedim. Ama jant uygulaması benim için yeter de artar. bence bu görünümüyle çok daha iyi olmuştu bu araba o zaman da demiştim. Model bence her amerikan koleksiyoncusunun sahip olması gereken bir model. çok hoş görünüyor. İyi günlerde sergilemenizi dilerim. Bu arada Ford u da sabırsızlıkla bekliyeceğim. :D Saygılarımla :nazar:
Resim
Ali Çaglar Gül

mesaj için ali çaglar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 21 Ekm 2017, 16:31

yakıştırmışsın yine :)
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2804
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 23 Ekm 2017, 21:44

G.HEPARSLAN yazdı:Bu selam fotoğrafına, selam verilmez mi hiç? =>>

Resim

Ondan sonra ki fotoğraflar da aynı kıymet ve özende.. :y: :nazar:

Aynen abi, önü gerçekten çağının ötesinde bir görünüme sahip değil mi?
Beğendiğine sevindim abim.. :drinksb:

Erdem yazdı:Vallahi şu 1957 Chevy müthiş bir dizayn, hangi versiyonu olursa olsun her defasında mutlu hissettiriyor bakıldığında. Jantlar on numara beş yıldız olmuş Musaö zaten sen bu işlerden çok iyi anlıyorsun. Paylaşım için teşekkürler :good2:

Kesinlikle çok güzel bir araç. Fakat ben daha çok 66'cıyım. Modelinde dört kapılısını aldım ama coupe olarak çıkarmalarını halen bekliyorum.. ( Tabi ortalamanın üzerinde bir üretim olması şartı ile )
Ben bu aracın restomod halini orijinalinden daha çok beğendiğim için ve GMP'nin jant rengine en uygun gövde yapısı bu renk olunca kafamdaki kombini yapmış oldum. Beğendiğine sevindim abi, güzel yorumun için teşekkür ederim.. :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 23 Ekm 2017, 21:48

Serdar Gökhan yazdı:Ellerine sağlık Musa harika olmuş gene yapmışsın bir Amerikan. Renk konusunda harika duruyor fakat önceden yaptığın mavi renk olayını buna da yapsaydın sanki ayrı bir güzel dururmuş sanki. :smile: Gri ile mavi gerçekten çok iyi ikililer. Güle güle sergile. :+1:

Kardeşim asıl yaptığım başka bir fıstık var ama bir türlü gövde işini bitiremiyorum. Eski güdülerim evlenince kayboldu galiba :lol: :lol:
Renk konusunda aslında Erdem abi'ye de dediğim gibi jantlarla uyumlu olması için bu rengi seçtim. Mavi-Gri kombinler her zaman güzel oluyor ama onu başka bir modelde kullanacağım :wink1:
Güzel yorum için teşekkür ederim... :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 23 Ekm 2017, 21:52

soskanus yazdı:Merhaba, 50 li yılların Chevrolet modellerinin tasarımına hayranım, bana göre 1957 belair ve 1959 impala harika modeller.Çocukluğumda büyüklerimiz bunlar için "kuyruklu" derlerdi ve biz de hayran hayran bakardık.
Beş kollu Amerikan jantlar model de çok güzel durmuş.Fotoğrafların arka plan rengi ve tonlaması da harika.Musa kardeşim paylaşımın için teşekkür ederim.

Özkan Bey buna 1956 Bel Air'da eklerim kesinlikle.. 59 Bonneville'de olmazsa olmaz hatta 58 Impala :lol: :lol: Biz klasikçilerde araç bitmez :smile:
Evet babamın kuşak kuyruklular olarak biliyor bu araçları. Çok sıra dışı tasarımlar cidden. Modeli beğendiğinize sevindim, güzel yorum için teşekkür ederim.. :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 23 Ekm 2017, 21:54

Fotoğraf yarışmasında da bu modelle bir karen vardı. Koleksiyonun içerisinde inanılmaz derecede beğendiğim bir model Musa. :y:
57 zaten çağının ötesinde evet ama sen bu ince ve şık dokunuşlarınla konuyu bambaşka bir çağa atlattın. :smile:

Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim kardeşim. :wink1:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2685
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 23 Ekm 2017, 21:58

ali çaglar yazdı:Musa abi ben pek detaylara takılmadan incelemek istedim. Ama jant uygulaması benim için yeter de artar. bence bu görünümüyle çok daha iyi olmuştu bu araba o zaman da demiştim. Model bence her amerikan koleksiyoncusunun sahip olması gereken bir model. çok hoş görünüyor. İyi günlerde sergilemenizi dilerim. Bu arada Ford u da sabırsızlıkla bekliyeceğim. :D Saygılarımla :nazar:
Resim

Ali güzel yorumun için teşekkür ederim. Bu görünümü benim için oldukça tatmin edici oldu daha fazla mod uygulamak bu araca biraz hakaret olurdu diye düşünüyorum. Zaten elimde bir de drag versiyon Bel Air olduğu için bunun farklı bir tarzda olması gerekiyordu. Belki ileride orijinal hali ile de istediğim renk kombinini yakalarsam alırım. :lol: :lol: Bakalım ayarlayabilirsem Ford'u en kısa sürede tanıtacağım. :smile:

Bülent Aydoğan yazdı:yakıştırmışsın yine :)

Eyvallah abi, beğendiğine sevindim.. :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: MAKOSHARK » 24 Ekm 2017, 11:08

Harika olmuş :)

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Bülent Aydoğan ve 12 misafir