1971 Plymouth 'Cuda Super Street 528 HEMI - Highway 61 -

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1971 Plymouth 'Cuda Super Street 528 HEMI - Highway 61 -

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 05 Ağu 2017, 01:32

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Herkese uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar. :smile:
Aslında paylaşımı baya bir zaman önce yapacaktım fakat bilgisayarımın azizliğine uğradım desem yalan olmaz. ( Benimde fevri hareketlerim olmuş olabilir kendisine karşı :lol: :lol: ) Neyse konumuza dönecek olursam, bugün sizlere sunmak istediğim model muscle car sınıfına neredeyse ürettiği her arabayı sokmayı başarmış bir firma olan MOPAR efsanesinin baş üreticilerinden Plymouth’a ait. 1971 Cuda … :inlove:

Biraz araçla ilgili bildiklerimi söylemem gerekirse; '71 yılı Barracuda’nın dört adet fara sahip olduğu tek yıldır. Standart modellerde 383ci’lik 250 hp güç üreten V8 bloklar yer alırken daha özel üretimlerde ( benim modelimde olan :happy: ) 528ci’lik 640 hp güç üreten büyük blok V8’ler kullanılmış. Zira en değerlileri de 528ci’lik HEMI motorlu olanlardır. Adamlar convertible ürettikleri araçlara bile takmışlar bu motoru.. Düşünün ’70 Cuda’dan 14 adet ’71 Cuda’dan 11 adet convertible üretmişler. Buna birde 528 motor koymuşlar galiba bu yüzden geçen yıl bir açık arttırmada 3.5 milyon dolara alıcı buldu.. :x:

Forumda daha önceden çeşitli konularda bu araba paylaşıldı. Hatta en son Erdem abi paylaştı diye hatırlıyorum. Ama benim paylaşacağım model forumda ben harici sadece Deniz Abi’de var diye biliyorum. ( Forum hafızam iyidir ama yanlışım varsa şimdiden kusura bakmasın model sahibi :sapka: :smile: )
Model; klasik Highway 61 kalitesinin çokta dışında bir parça değil. Detaylı motor bölümü, mandallı kaput, lazer kesim ön ızgaraları, açılır torpido ve güneşlikler vs. vs. Birde 600 limitli olması gerçekten daha değerli hissettiriyor. Bagajdaki stepne detayının küçük olması ile ilgili bir arkadaşım soru sormuştu bana özelden. Sebebini buraya da yazayım. O yıllardaki araçlarda stepneler çok yer kaplamasın diye daha küçük boyutta ve havasız bir vaziyette muhafaza edilmişler. Tek sebebi bu.. Keşke Highway 61 limitli ürettiği modellerinde sertifika yoluna gitseydi. En azından kaçıncı araba olduğunu bilmek hem güzel olur hem de daha değerli olabilirdi.
Neyse lafı daha fazla uzatmadan fotoğraflara bırakayım. Bonus karelerde bir yaş büyük ağabeyi de eşlik etti bu sefer. :smile: :smile: Herkese keyifli incelemeler dilerim. Bir dahaki sefere zamanın en hızlılarından olan 50’li yıllara ait bir klasikle görüşmek üzere… :sapka: :f:

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2705
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1971 Plymouth 'Cuda Super Street 528 HEMI - Highway 61 -

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 05 Ağu 2017, 02:14

çok çok güzelmiş Musa güle güle sergile.. bende de hardal sarısı mi ne renk olan var ve özellikle yan grafiğini çok seviyorum..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 05 Ağu 2017, 10:41

Güzel model,güzel çekimler. iyi günlerde sergileyin Musa hocam.
Kalp ne ile dolu ise, dilden o dökülür...

mesaj için FurkanK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Furkan Ahmet Kaplan
1/18 Model Sayısı: 74
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 15
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 106
Rep Puani: 65
FurkanK rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 06 Ağu 2017, 00:40

Valla harika imiş Musa bayıldım rengine ve detaylarına. Güle güle sergile fıstığı. :inlove:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 06 Ağu 2017, 13:58

Tam bir muscle araç güzeli Musa, o yıllarda olup da şunlardan birkaçını sürmek nasip olsaymış keşke :lol: Ben jantlarını ve rengini en çok beğendim diyebilirim, konu Amerikansa HW61 baştacımız zaten. Kaliteli resimlerle paylaşım için teşekkürler, keyifli sergilemeler :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 77
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 81
Rep Puani: 4190
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: cliorsi » 06 Ağu 2017, 15:59

Çok güzelmiş. Bende siyahı var ama kırmızısının olduğunu bilmiyordum..

mesaj için cliorsi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
cliorsi
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: ilke
1/18 Model Sayısı: 380
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
Toplam Model Sayısı: 408
Rep Puani: 105
cliorsi rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 07 Ağu 2017, 01:09

Musa ne yalan diyeyim, son zamanlarda hem şahsın adına hem de forum adına gördüğüm en iyi paylaşımlardan biri diyebilirim. Çook çok beğendim ve tekrar tekrar inceledim her bir kareyi. Başlık sahibi 71 Cuda bir tarafa büyük ağabeyi de konuya ağırlığını koymuş resmen. İkisi de birbirinden yakışıklı. Nazar değmesin kardeşim maşallah..

En güzel günlerde sergilemeni dilerim. :wink1:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2580
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Ağu 2017, 18:30

Kanki ile çok geziyorsunuz bu aralar kıskanıyoruz.. ;))
Keyifli paylaşım ve fotoğraflar için teşekkürler Musa.. :sapka:
10 numara 5 yıldız.. :friends: :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16711
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 10 Ağu 2017, 08:15

Kardeşim modeli ne zaman aldığını bile unutmuştum neredeyse ama birden karşımıza bu güzel tanıtımda ve siyah fon eşliğinde çıkınca her şeyi unutturdu, aracın tarihçesi, önemi ve şimdiki araçlarda bile bulunmayan güçlü motoruyla tam bir canavar, 1/1 dışında da modeli olarak da gittikçe kıymetlenen bir model elinde bu hazineyi bulundurduğun için çok şanslısın, iyi günlerde sergile kardeşim.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 12 Ağu 2017, 16:35

Model süper, çekimler daha süper. :foto:

Eline sağlık Musa. :friends:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 134
Toplam Model Sayısı: 134
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 13 Ağu 2017, 11:38

Ben Muscle dönemine -dinozorlar çağı- diyorum Musa. :lol:
Seninde söylediğin gibi Plymouth, otomobil dünyasının dinozorlar çağına sürekli vahşi "T-Rex" ler ile giriş yapmış.
Akıl dışı makineler bunlar, hepsi sıradışı, kışkırtıcı sanat eserleri gibi.
Highway kalitesi de senin harika fotoğraflarında kendisini göstermiş. Güle güle seyret kardeşim.
Resim

mesaj için tolgatitiz teşekkür aldı- 2:
Bülent Aydoğan, Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 685
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Ağu 2017, 14:58

Bülent Aydoğan yazdı:çok çok güzelmiş Musa güle güle sergile.. bende de hardal sarısı mi ne renk olan var ve özellikle yan grafiğini çok seviyorum..

Beğendiğine sevindim abi. Nitekim senin kalemin modellerden. Ki sende de var. Ama hardal sarısı olarak geçmiyor o. " Curious Yellow " meraklı sarı olarak geçiyor. Bende " Banana Yellow " olarak biliyordum biraz araştırınca bu renk çıktı karşıma. Neyse sonuç olarak o da bir 440 HEMI ve her türlüsü kabulümüz :lol:

FurkanK yazdı:Güzel model,güzel çekimler. iyi günlerde sergileyin Musa hocam.

Teşekkür ederim Furkan, beğendiğine sevindim. :smile:

Serdar Gökhan yazdı:Valla harika imiş Musa bayıldım rengine ve detaylarına. Güle güle sergile fıstığı. :inlove:

Eyvallah kardeşim, rengi biraz bordoya çalıyor aslında ama kırmızı olarak geçiyor. Beğendiğine sevindim :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 13 Ağu 2017, 15:21

Erdem yazdı:Tam bir muscle araç güzeli Musa, o yıllarda olup da şunlardan birkaçını sürmek nasip olsaymış keşke :lol: Ben jantlarını ve rengini en çok beğendim diyebilirim, konu Amerikansa HW61 baştacımız zaten. Kaliteli resimlerle paylaşım için teşekkürler, keyifli sergilemeler :nazar:

Ah Ah abi, nerde o şans bizde. amerikan programlarını sürekli izliyorum atıl durumda orta halli araçlar o kadar ucuz ki bedava sayılır. Biz otomobil anlamında çok şansız bir milletiz. Daha çok konuşurum da konuşup sinirlenmeye gerek yok.
Bu jantlar HW61'in drag modellerinde genel olarak kullandığı bir model. Hatta bende üç veya dört modelde var galiba. :lol: Güzel yorumun ve beğenin için teşekkür ederim abi.. :drinksb:

cliorsi yazdı:Çok güzelmiş. Bende siyahı var ama kırmızısının olduğunu bilmiyordum..

Teşekkür ederim beğendiğinize sevindim.. :smile: Eğer bendeki 70 'cuda siyah olmasaydı bende bu 71'in siyah olanını alacaktım. Ama kırmızısına yöneldim ve uzun süre denk gelmemişti. Bir açık arttırmada son günde denk geldim ve benim oldu. :lol: bu kırmızı olan 600 limitli ama siyah olanda limitli kutusunda yazmaz veya modelde bulunmaz limit numarası Highway'lerde. Ama limit sayısı 1002 sizdeki siyahın..

G.HEPARSLAN yazdı:Kanki ile çok geziyorsunuz bu aralar kıskanıyoruz.. ;))
Keyifli paylaşım ve fotoğraflar için teşekkürler Musa.. :sapka:
10 numara 5 yıldız.. :friends: :f:

Napalım abim gezmeyi seviyoruz. :lol: :lol:
Beğendiğine sevindim abi. Güzel yorumun için teşekkür ederim.. :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir