CHEVROLET FESTİVALİ KAPANIŞ / TEŞEKKÜR

Yetkili: BuRaK-B, G.HEPARSLAN

Re: CHEVROLET FESTİVALİ KAPANIŞ / TEŞEKKÜR

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 28 Ekm 2014, 20:32

sui_cast yazdı:Ben de herkese teşekkür ederim.. Yarışma için oylarımı da kullandım..
Beni jüri olmaya uygun gördüğünüz için ayrıca teşekkür ederim.. Umarım herkes mutlu olur sonuçlardan..
Tüm yarışmacılara ve hafta boyunca paylaşımda bulunan modelseverlere tekrar tekrar teşekkürler..
:handshake:

Kuruluş yılımızdan bu güne kadar harcadığın değerli emeklerin için bizler teşekkür ederiz Bahadır.. :handshake:

Puanlamalarını kayıt ettim ve 3 jüri kaldı.. :pool: :friends: :sapka:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 2:
Emre E., sui_cast
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16896
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 28 Ekm 2014, 21:20

Hocam emeğine sağlık diyorum..Kıymetlisin biliyorsun.. :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 29 Ekm 2014, 03:20

G.HEPARSLAN yazdı:
..alper.. yazdı:Marka seçimi zamanında Amerikan Mopar oyunu vermiştim ancak Chevrolet konusu seçilince de güzel fotoğraflar görürüz diye umutlanmıştım.
Malesef hayal kırıklığına uğradım,nacizane yorumum elbette ancak Amerikan araçlarını daha güzel görmeyi umuyordum. :friends:

Malesef ve herkesi mutlu edemiyoruz demek.. :smile:

Beğenmediğin hafta ve fotoğraflarla ilgili olarak emek gösteren kişilere en azından bir teşekkür etse idin veya haftamıza bir paylaşım ile katkıda bulunsaydın daha anlamlı olurdu diye düşünenlerdenim.

Yine de ve konuya olan mesaj ve ilgine teşekkürlerimle.. :handshake:

Herkesi mutlu etmek değil tabi ki amaç;forumdaki paylaşımları ve ilgili kişileri bildiğim içindi bu yorumum.Paylaşım yapmak isterdim ancak Chevrolet aracım yok malesef :lol:
:drinksb:

Aslında teşekkür vb. durumları pek fazlaca gereksiz buluyorum çoğu yerde hele ki alıştığımız "beğenme" - " :y: "kavramlarının gözümüze sokulduğu yerleri düşünürsek.
Teşekkür vb. için ekstra yazmak bana manasız geliyor aksi halde sürekli teşekkür,beğeni haricinde bir derinlik gelmiyor konuya ve sadece paylaşımlar ve kişilerin görsel bakışlarıyla konular ortada kalıyor özellikle yabancı forumlarla kıyasladığımızda ülkemizdeki forumların genel anlamda yetersiz,yüzeysel olduğunu görüyorum.

Festival,yarışmalar elbette güzel şeyler ancak diğer paylaşımlar gibi bu tip bir organizasyonun "Teşekkür" başlığı açılmasını gereksiz bulduğumu söylemek isterim. :think:
Resim

mesaj için ..alper.. teşekkür aldı- 3:
Bülent Aydoğan, GOKHANN, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/24 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 29 Ekm 2014, 04:33

Chevroletlerin konuştuğu güzel bir hafta oldu ve sonlandı herkese teşekkür ediyorum gözlerimiz bayram etti adeta. :smile:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: KADIHAN » 29 Ekm 2014, 12:42

Öncelikle festival süresince emeği geçen tüm forum üyelerine ve dostlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum... :sapka:

Değinmek istediğim bir diğer konu ise verdiğimiz hayat ve yaşam süresi boyunca elimizden geldiğince, fırsat buldukça hobimiz üzerine emek veriyoruz, zaman geçiriyoruz! İnanın herkes'de ve tüm hobidaşlarda bunun böyle olduğundan eminim! Fakat inanın bu işlere gönül veren kişiler beni daha iyi anlayacaktır. Öncelikle modeli fotoğraflamak, hazırlamak, foruma yüklenmesi, gerekli olan bilgilerin toplanması ve bunu konuya aktarılması ciddi bir zaman ve emek istiyor! Şahsım adına bunca yoğunluğuma, şehir dışında olmama rağmen gelir gelmez festivale konu hazırlamaya, fotoğraflamaya çalışıyorum ve sonuç..... :wasntme:

- Fotoğrafları beğenmedim...
- Festival haftasına yakışmadı...
- Yetmezmiş gibi elimede o marka yok...
- Teşekkür veya konuya ekstra yazmak saçma geliyor...

Yani açıkçası "DİNİME KÜFREDEN MÜSLÜMAN OLSA GAM YEMEM" misali... Haklısın değer vermeye bilirsin, senin için basit olabilir... Lakin bu forum için, festival için ne yaptında üstüne çıkıp açıklama yapıyorlar anlamış değilim.. Tamam olumlu ve olumsuz her türlü eleştiriye açığım ve diğer arkadaşlarda böyle düşünüyor olabilir ama...

Benim ve diğer arkadaşlarımın "EMEĞİNİ ve KONUSUNU" hiçbirşey yapmadan oturduğu yerden eleştirmeye kimsenin hakkı yok...!!!

Yeni ve farklı festivallerde görüşmek üzere.. :sapka: :y: :f:

KADIHAN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: eczserkan55 » 29 Ekm 2014, 13:42

Arkadaşlar merhabalar Gökhan abi ile telefon görüşmemiz olmuştu festivalden önce hem iş hayatında yaşadığım bir takım sıkıntılar hem de manevi olarak güzel ancak yorucu bir dönemden geçtiğim için elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışacağımıda belirtmiştim ve bu bağlamda da birkaç konu ile festivale katkıda bulunmaya çalıştım ...
Festival gibi organizasyonların hazırlanması hepimizin malumu zor işler cidden ... Bu zorluğa ğöğüs geren tüm herkesi kutluyorum ...
Teşekkür etmesini bilmeyen şükretmesini de bilmez deyip tüm herkese teşekkür ediyorum ... Konulara teşekkür etmeyip yorum yazmayıp olumlu ya da olumsuz eleştiri yapmayıp geriden seyreden ve bu olmamış diyen insanları bu teşekkürün dışında tutuyorum ... Kimse de siyasetçi gibi çıkıp ben bunu demek istemedim yanlış anlaşıldım falan filan demesin lütfen ...
En son eczserkan55 tarafından, 29 Ekm 2014, 17:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.

eczserkan55
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Mehmet_Knight » 29 Ekm 2014, 16:56

Gökhan abi beni aramasa böyle bir organizasyonda haberim olmayacaktı. Malum okul ev iş güç.. Bundan dolayı sevgili meslektaşım ve değerli abime ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ben de elimden geldiğince bir katkıda bulundum..
Bu forum arkadaşlıkların, kardeşliklerin, dostlukların kurulduğu yer. Gökhan abinin festival açılşında akşam beni araması dünyalara yetti bile. Davam, forumda olumsuz eleştiriler elbette olacak ama böyle bir üslupla veya bu konu başlığı altında değil. Önce olumsuz düşüncelerini site yöneticileri veya sorumluları kimse onla özel mesajlaşarak istişareni yap sonra gerekli görüyorsan ayrı bir başlıkta dile getir düşünceni. Bizde arkadaş haklısın saygı duyuyoruz sana diyelim. Saygılarımla...
En son G.HEPARSLAN tarafından, 29 Ekm 2014, 18:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Forumumuzdan kendi isteği ile ayrılan Burak ATILGAN' a cevap hakkı doğacağından Burak ATILGAN ile ilgili olan içerik mesajdan çıkartılmıştır.
Resim

mesaj için Mehmet_Knight teşekkür aldı- 3:
EGELİ, Emre E., G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Mehmet_Knight
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet Büyükekiz
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 4
1/72 Model Sayısı: 15
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 17
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 1925
Mehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yok

İletiYazar: Serbetcioglu » 30 Ekm 2014, 00:31

Keşke daha çok Chevy mız olsaydı da paylaşsaydık. Malum imkanlar, yer kısıtlama ları nedeni ile elimde olan bütün chevyleri sizlerle paylaştım.Paylasim yapan Herkesin eline yüregine sağlık vakit ayırıp bize göz banyosu yaptırdığınız için tesekkur ederim.
Resim

mesaj için Serbetcioglu arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Serbetcioglu
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: ismet
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 15
1/32 Model Sayısı: 15
- / -- Model Sayısı: 60
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 108
Rep Puani: 210
Serbetcioglu rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 30 Ekm 2014, 08:34

..alper.. yazdı:
G.HEPARSLAN yazdı:
..alper.. yazdı:Marka seçimi zamanında Amerikan Mopar oyunu vermiştim ancak Chevrolet konusu seçilince de güzel fotoğraflar görürüz diye umutlanmıştım.
Malesef hayal kırıklığına uğradım,nacizane yorumum elbette ancak Amerikan araçlarını daha güzel görmeyi umuyordum. :friends:

Malesef ve herkesi mutlu edemiyoruz demek.. :smile:

Beğenmediğin hafta ve fotoğraflarla ilgili olarak emek gösteren kişilere en azından bir teşekkür etse idin veya haftamıza bir paylaşım ile katkıda bulunsaydın daha anlamlı olurdu diye düşünenlerdenim.

Yine de ve konuya olan mesaj ve ilgine teşekkürlerimle.. :handshake:

Herkesi mutlu etmek değil tabi ki amaç;forumdaki paylaşımları ve ilgili kişileri bildiğim içindi bu yorumum.Paylaşım yapmak isterdim ancak Chevrolet aracım yok malesef :lol:

Aslında teşekkür vb. durumları pek fazlaca gereksiz buluyorum çoğu yerde hele ki alıştığımız "beğenme" - " :y: "kavramlarının gözümüze sokulduğu yerleri düşünürsek.
Teşekkür vb. için ekstra yazmak bana manasız geliyor aksi halde sürekli teşekkür,beğeni haricinde bir derinlik gelmiyor konuya ve sadece paylaşımlar ve kişilerin görsel bakışlarıyla konular ortada kalıyor özellikle yabancı forumlarla kıyasladığımızda ülkemizdeki forumların genel anlamda yetersiz,yüzeysel olduğunu görüyorum.

Festival,yarışmalar elbette güzel şeyler ancak diğer paylaşımlar gibi bu tip bir organizasyonun "Teşekkür" başlığı açılmasını gereksiz bulduğumu söylemek isterim. :think:

Bu konuda senin gibi düşünmüyorum Alper. Teşekkür çok önemli bence, seni gördüm, okudum, beğendim gibi anlamları var. Teşekkür yüzünden forumda derinlik olmuyor demişsin, hayır aslında tam tersi bence.
Örneğin "evet beğendim" şeklinde yorum olmaz. Yorumlarımızda olumlu veya olumsuz bir fikir olmalı, mesela konu ile ilgili bir anı veya tavsiye olmalı, yorumu okumanında bir keyfi olmalı. Senin aradığın derinlik yani.
Bu her şartta mümkün olmayabilir. Vaktimiz olmayabilir. Konuyu önemsemeyebiliriz, o zamanda seni gördüm, uğraşıların için teşekkür ederim anlamına gelen bu tuşu kullanabiliriz. Bir tıkla hemde. Böylece seninde şikayet ettiğin derinliksiz yorumlardan da kurtulmuş oluruz.

Bu arada Chevy istesin, -Mopar-ı yer. :lol: Senin ilgini çekmeyen sanırım Chevy paylaşımlarının çok klasilerden gitmesi oldu. Tabi bir Nova 396 ile, Chevelle SS 454 ile Mopar'ı titretemedik.
Resim

mesaj için tolgatitiz teşekkür aldı- 5:
..alper.., Berent TURAN, Bülent Aydoğan, G.HEPARSLAN, GOKHANN
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: GOKHANN » 30 Ekm 2014, 10:23

Kendi adıma çok keyifli bir hafta geçirdim Tolga Abinin de bahsettiği gibi belkide klasik modellerin yoğunluğu beklentileri belkide bir nebze olsun boşa çıkarmış olabilir ama paylaşılan her model emeği geçen her konu takdiri fazlası ile hakediyor diye düşünüyorum ayrıca Ahmet'in mükemmel Camaroları,Alper'in harika 68 Chevelle'i bence haftanın yıldız adayları arasında idi tabi bu benim nacizane düşüncem tekrar bu haftaya emeği geçen herkese sonsuz Teşekkürler...
Saygılarımla....
Resim

mesaj için GOKHANN arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 30 Ekm 2014, 10:28

Hiç chevrolet cruze göremedik :shake: :dikkat: :angry: :sad1: :cry1:
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, G.HEPARSLAN, GOKHANN
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 30 Ekm 2014, 16:46

Tolga abi siz daha tecrübelisiniz ve daha çok tanık olmuşsunuzdur gerek bizim gerekse yabancı forumlarda ve demek istediğim teşekkür etmemek değil.

Aslında yorumlara bakarken hiç şaşırmadım - artık ülkede olan hiçbir şeye şaşırmıyorum - çünkü sadece bu forum değil başka uğraşıların olduğu forum,grup vb. topluluklarda yapılan eleştirilere verilen cevapların özellikle yapılan olumsuz eleştirilere cevapların karşı tarafı parçalayıcı,un ufak edici nitelikte saldırgan oluşları.O kadar alıştırılmışız ki beğenmeye ve sorgulamadan kabul etmeye her türlü mecrada bu böyle oluyor aksi söylendiğinde ; sen ne emek verdin ki , teşekkür etmeyecek kadar hakkın yok vb. başlıkların verilmesi çok gülünç.

Yeni aldığımız bir modeli fotoğraflarken -yeni başlayanlar için özellikle- teknik sorunlarla karşılaştığında onu uyarıp daha iyi fotoğraf çekmesi için bilgilendirmiyor muyuz ?
O arkadaş fotoğraf çekerken biz emek göstermiyoruz ama yine de bir tavsiye hakkımızın olduğunu varsayıyoruz ve karşı tarafta bize gelip sen ne diyorsun ben kaç tane fotoğraf çektim de, sen bana emek vermedin de ,teşekkür bile etmedin de gibi bir söylemde bulunmuyor.O eleştiriyi doğrudan kabul ediyor - daha iyisi için -

Kendimi tanıtacak değilim elbette ancak bu eleştirimi bu kadar sert dille cevaplanması forum adına beni aynı zamanda üzdü.Çünkü buradaki herkes bazen sabahlıyor araştırma yaparken - ki daha fazla bilgilenelim diye - kimisi işine geç kalıyor,uykusuz kalıyor vb. Ancak bunları hiçbir zorlamayla yapmıyoruz bunu tamamen isteyerek yapıyoruz ve bundan şikayet edemez kimse eğer hobi ise uğraşı ve bunları ben de yaptım.Ancak her gün forumda gereksiz yorum yapmam ve beğeni ya da rep ile taçlandırmam önemliyse ben onun için o kadar uğraşmıyorum.En fazla yorumu yapan ya da en fazla repi olanın sesi çıkar diye de birşey yok.Sadece ilgi alanım ve gerçekten önemseyen başlıklara yazıyorum elbette ki herşeye ilgi alanım detaylıca olamaz ve bu foruma 5 senedir üyeysem,paylaşımlarım olmuşsa bana bu kadar sert dille cevap verilmesini anlayamıyorum.
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: eczserkan55 » 31 Ekm 2014, 11:43

..alper.. yazdı:Tolga abi siz daha tecrübelisiniz ve daha çok tanık olmuşsunuzdur gerek bizim gerekse yabancı forumlarda ve demek istediğim teşekkür etmemek değil.

Aslında yorumlara bakarken hiç şaşırmadım - artık ülkede olan hiçbir şeye şaşırmıyorum - çünkü sadece bu forum değil başka uğraşıların olduğu forum,grup vb. topluluklarda yapılan eleştirilere verilen cevapların özellikle yapılan olumsuz eleştirilere cevapların karşı tarafı parçalayıcı,un ufak edici nitelikte saldırgan oluşları.O kadar alıştırılmışız ki beğenmeye ve sorgulamadan kabul etmeye her türlü mecrada bu böyle oluyor aksi söylendiğinde ; sen ne emek verdin ki , teşekkür etmeyecek kadar hakkın yok vb. başlıkların verilmesi çok gülünç.

Yeni aldığımız bir modeli fotoğraflarken -yeni başlayanlar için özellikle- teknik sorunlarla karşılaştığında onu uyarıp daha iyi fotoğraf çekmesi için bilgilendirmiyor muyuz ?
O arkadaş fotoğraf çekerken biz emek göstermiyoruz ama yine de bir tavsiye hakkımızın olduğunu varsayıyoruz ve karşı tarafta bize gelip sen ne diyorsun ben kaç tane fotoğraf çektim de, sen bana emek vermedin de ,teşekkür bile etmedin de gibi bir söylemde bulunmuyor.O eleştiriyi doğrudan kabul ediyor - daha iyisi için -

Kendimi tanıtacak değilim elbette ancak bu eleştirimi bu kadar sert dille cevaplanması forum adına beni aynı zamanda üzdü.Çünkü buradaki herkes bazen sabahlıyor araştırma yaparken - ki daha fazla bilgilenelim diye - kimisi işine geç kalıyor,uykusuz kalıyor vb. Ancak bunları hiçbir zorlamayla yapmıyoruz bunu tamamen isteyerek yapıyoruz ve bundan şikayet edemez kimse eğer hobi ise uğraşı ve bunları ben de yaptım.Ancak her gün forumda gereksiz yorum yapmam ve beğeni ya da rep ile taçlandırmam önemliyse ben onun için o kadar uğraşmıyorum.En fazla yorumu yapan ya da en fazla repi olanın sesi çıkar diye de birşey yok.Sadece ilgi alanım ve gerçekten önemseyen başlıklara yazıyorum elbette ki herşeye ilgi alanım detaylıca olamaz ve bu foruma 5 senedir üyeysem,paylaşımlarım olmuşsa bana bu kadar sert dille cevap verilmesini anlayamıyorum.

Alper Merhaba sana şunu söylemek isterim ki bir konuya yazılan cevap sayısı yada rep puanı hakkında düşüncelerini anlıyorum bir konuya çok teşekkür edilmesinin o konuyu daha değerli kılmayacağını veya fazla rep puanı alan konunun daha iyi olmayacağını bende söyleyebilirim ancak gözden kaçırdığın şöyle bir nokta var forumun anlamı insanların ortak düşüncelerini paylaştığı platformdur ve insanlar düşüncelerini samimi olduğu insanlara daha net ve özgürce açıklayabilirler ve anlarlar . Bunu şu sebeble söylüyorum bi konu açıldığı zaman konuyu beğenipte birisine teşekkür ettiğin zaman o insanında hoşuna gider ve belki ileride basitçe teşekkür ettiğin bu insanla samimi olmanın da yolunu açar sonra o insanı eleştirdiğin zamanda seni daha iyi anlar . Şimdi foruma hiç cevap yazmayan insanlarda bu düşüncedeler ve onlardan herhangi bir eleştiri geldiği vakit verilen reaksiyonla samimi olduğun birinin verdiği reaksiyon elbette farklı oluyor . Sen şimdi festival boyunca konulara iyi ya da kötü yorum yapmayıp sonra hayal kırıklığına uğradım dediğin zaman bu tepkileride doğal karşılaman gerekiyor zaten . Mesela konuyu kişisel anlatayım bir konu açtığım zaman belirli kişiler olumlu eleştirilerini yapıyorlar bu sayede samimi olduğum çok insan var telefon ile görüştüğüm yüzyüze görüştüğüm insanlar şimdi o insanlardan birisinin yaptığı eleştiri ile samimi olmadığım birisinin yaptığı eleştiriye baktığım açı elbette ki farklı bir de olayı bu yönden düşün .
eczserkan55
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

ÖncekiSonraki

CHEVROLET

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir