Diecastr nasıl olmalı ? CEVAP!..

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Re: Diecastr nasıl olmalı ? CEVAP!..

İletiYazar: andy1 » 22 Eyl 2010, 08:32

Admin yazdı:Çünkü konu kilitlenince silinmiş gibi algılanabiliyor tarafınızca Erol Hocam!..

Ama siz bu aileyi çok kolay bir dille ve araştırmadan eleştirebiliyorsunuz ve eleştirdiğiniz ailede siz de varsınız!..
İyi yerlere gelmesini istediğiniz bir aile ortamı hiç bir dayanağı ve kaydı olmadan eleştirilemez!.. Konuya binayen verdiğim cevap, ispat niteliğindedir!..

Böylesine dolu ve ispatlı bir şekilde vereceğim bir cevaptan sonra; hala bu forumdan dolayı sıkıntınız veya en ufak bir şüpheniz var ise;
Allah, gönlünüze göre versin derim!..

Bu güne kadar olan yaklaşımlarınızı, bir kalemle ve kendi eliniz ile silmek istediniz ise;
Bu foruma, karşılık beklemeden ve geceli gündüzlü 2 yılı aşkın bir süredir emek veren sayısız insana, yargısız infaz yapmayınız!..

Gökhan HEPARSLAN

Gökhan Hocam

Eleştirdim,söyledikleriminde arkasındayım,Eleştiriler olmazssa Aile zaten olmaz,siz eğitim hayatınızda benden çok ama çok tecrübelisiniz,eleştirmeden doğruları söylemeden hiç birşeyin doğruluğu ispat edilemez !

Ben eleştirilerimde kendimi zaten dışlamadımki,dışlasam bu forumda işim ne o zaman,bana ne derim,ne yazılanları okurum nede cevap yazarım nede polemiğe girerim,kısaca 3 maymun misali görmedim,duymadım,söylemem tarzı insan olurum,sizin istediğiniz buysa böylede olurum hiç sorun değil !

[bALINTI]''Böylesine dolu ve ispatlı bir şekilde vereceğim bir cevaptan sonra; hala bu forumdan dolayı sıkıntınız veya en ufak bir şüpheniz var ise;
Allah, gönlünüze göre versin derim!..
''[/b]

Gökhan Hocam,bu cümlenizi okuyun Lütfen,benim Forumdan ne sıkıntım olabilir acaba-ki bana bu cümleyi layık gördünüz ?

Eleştirmek sıkıntısı var diye algılanıyorsa ve buna inanıyorsanız,ima değil direkt yazın,inanın,bir daha foruma ne gelir ne yazarım nede,sıkıntı veririm,sadece gerçek manada hiç bir manada taşımadan gerçekten bu görüşünüze saygı duyarım,alınganlık yapacak yaşı çoktan geçtim Gökhan Hocam !

Bu kızgınlığınız sebebini bilmek isterim,hangi konumda,hangi cümlemde karalama yada yalanlama var ?

İthalaçılar konusunda,kimseyi ima etmedim,İthalatçılardan korkum yok,ben bildiğimden eminsem yazarım,firma markasına saygım vardır karalama ve suçlama yapmam,bildiklerimide yazarım elbetteki !

Gökhan Hocam,Başka bir forumda Panasonic firmasını eleştirdim dikkat edin firma ismi yazıyorum,ve üstüne giderek eleştirdim çunki ben konuda haklıydım,sonuçmu beni aradılar durumu konuştuk ve ben haklı çıktım,neden yazdım,burda İthalatçıları eleştirdim diye kötü adam oldumsa kendi menfaatim içinmi acaba ?

Yoksa Model severleri korumam çabam yüzündenmi,bu yorumuda size bırakıyorum !

Admin yazdı:

Bizim site yararımıza açmış olduğunuzu düşündüğünüz bu konuda ve bana göre;
gerekli araştırmayı yapmadan/bilerek/bilmeden yapmış olduğunuz yorumlar,
sizce, bu küçük kardeşlerimizi/hobiye yeni başlayanları, olumsuz etkilemiyor mu acaba?..

Gökhan HEPARSLAN

Gökhan Hocam,Genç kardeşlerimden hangisine acaba yanlış bilgi verdim,yada verdiğim bilgiden modelden soğuyan 1 tane genç kardeşim varsa buyursun yazsın !
Her Genç Kardeşimin aldığı modelde en az onlar kadar sevinirim,ve bu genç zeki geleceğin temelleri olacak kardeşlerimiz,bilinçli başlasınlar,bilerek alsınlar,genç yaşta Ailesinden destek almadanda bu hobiyi yapabilceklerini anlattım,bir çokta örnekler verdim !

Varsa 1 tane genç Kradeşim,buyursun yazsın,bu kadarda net açığım,hayatım boyu yanlışlarımın arkasına sığınarak bahaneler üretmedim,zarar 1 kişiye yaznlış model aldırpta sebeb olmadım olmayı düşünmdeim !

Admin yazdı:
Burak BALIKÇI kardeşimizin içine sinmeyerek ve gece 2:00' de yatağından kalkıp yazdığı mesaja dikkatinizi çekerim...

Bu cevaba binayen ve hala anlamamakta ısrar eden tutumunuzu; "Erol abi" diye bildiğimiz bir kişiliğe yakıştıramadım...

Gökhan HEPARSLAN

Gökhan Hocam,Lütfen çok rica ediyorum,Burak Balıkçı kardeşime ne demişim,gece 2 de yatağından kalkmış,Lütfen bana konu içeriğini anlatırmısınız ?

Hakaretmi etmişim,yada yalancı imasımı yapmışım,yada gururunu incetitecek en ufak bir imadamı bulunmuşum ?

Erol abi dediğimiz kişiliğe diye başlayan yorumunuz ise gerçekten ama gerçekten çok üzücü bir cümle olmuş,Öğretmensiniz yorumu size bırakıyorum !

Ve bu kadar beni rencide eden cümlelerinizin ispatını rica ediyorum,Burak Balıkçıya ne demişim ?

Bunu açıklamak zorundasınız,çunki cümleniz çok ağır bir ithamdır !

Burak Balıkçıyı tanımam,özelden dahi yazışmaşdım yada her hangi bir polemik konusu dahi aramızda geçmedi,ne sebeble kişiliğime ima edecek kadar bir olay geçti aramızda,buyrun ispat edin !

Gökhan Hocam,bir şeyi atlıyorsunuz,burda sizden başka polemiğe girmedim amacımda zaten polemik yaratmak değil,konu tartışmaktı,ama konuyu polemiğe dönüştürenler kimlerdir,orasıda size kalmış !

Burakla Yada her hangi bir adminizle özelden en ufak tarışmam sataşmam,iama edecek tek bir cümlem varsa,buyrun ispat edin !

Kişiliğime laf söylüyorsunuz,bende sizden bu kadar iddalı yorumunuza karşılık açıklama bekliyorum !

Açık açık bana hakaret ediyorsunuz,farkındasınızdır sanıyorum !!!

Burak Balıkçı,içinze sinmeyecek ne yapatım,Lütfen Gökhan Heparslana ne dedinizse burada açıklayınki,kimse zan altında kalmasın !

Sn.Gökhan Heparslan

Soruyorum size,benim hangi yorumumda hakaret yada sataşma yada bir firmayı,kişiyi,kuruluşu hedef alan hakaret eden bir sataşma vardır !

Bu intikam alırcasına yaptığınız,suçlamaların delillerini bana gösterirmisiniz,1 tane genç kardeşim desinki Erol abi bana yanlış bilgi verdi,yada Erol abi beni kandırdı,Yada,dolandırdı,yada hakaret etti,buyrun varsa biri açıklasın !

Bende sizden açıklama bekliyorum,kişiliğime kadar imalarda bulunmuşsunuz,bu iddialı cümleri açıklamak zorundasınız çunki beni zan altında bırakıyorsunuz !

Gökhan Hocam,umuyorum cevap verirsiniz yada en kolayı sorulardan ve verilemeyecek cevaplardan kaçmak ve üyeyi silmektir,seçim size kalmış !

Karaınızı bütün forum görsün !

Saygılarımla
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Andy
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 525
andy1 rep puani yokandy1 rep puani yokandy1 rep puani yok

İletiYazar: Freak » 22 Eyl 2010, 09:28

Diyaloğunuz için birşey diyemiyeceğim.Gökhan abimde sevdiğim bir abimdir,erol abi ise gördüğüm kadarıyla biraz sert olsada :smile: bilgilendirici,yardımcı olmaya çalışıyor.Ancak aile konusuna gelince bu forumdaki sıcaklık,menfaatsizlik,bencil olmama gerçekten sıcak bir ortam.Diğer forumlarda böyle görmedim hiç 1-2 pof poflama sonra hadi güle güle :lol: .DiecastTR gerçekten bir aile ortamı yaratılmış sitede site hakkında söylenicek birşey olduğunu sanmıyorum 4*4'lük bi site bana göre başka sitede en azından bu kadar içtenlik görmedim ben veya belkide hiç karşılaşmayacağı insanı arayıp hal hatır sormayı bu içtenliği başka forumda görmedim ben.Burdan gökhan abiye ve bu forumun yapımında emeği geçen herkeze bir teşekkür etmek istiyorum.Gökhan abie ayrıca bir teşekkür etmek istiyorum :smile: .

Bir konuya daha değinmek istiyorum.Arkadaşlar açılan konulara ne olursa olsun mesaj yazmaktan korkmıyalım.Eleştiri olabilir,iyi yorum olabilir herşeye açık konular.Örnek olarak benim proje konularım beğenmediğiniz bişey olursa yazınki bende farkına varıyım düzeltiyim veya diğer konular.Forum yorumlarımızı yazmak birbirimizle fikirlerimizi paylaşmak içindir :smile: .
Resim
Kullanıcı avatarı
Freak
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Freak
Rep Puani: 1380
Freak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yokFreak rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 22 Eyl 2010, 10:24

Koray Kardeşim,

Forumun dostluğu olmasa zaten zaten,neden yazıyım yada yazıpta neden üzüleyim,yurt dışı sitelerde yazarım,bir çok satıcıyı tanırım ama menfaatim olsa o satıcıların linklerini veririm şuana kadarda 5 kuruş vermeden binlerce modelim olurdu,çokta teklif aldım bu konuda ALLAH c.c şükür kul hakkıyla işim olmadı !

Gökhan Heparslan,beni aramıştır telefon etmiştir,halimi hatırımı sormuştur,hediyemi yollamıştır,ben bu kadar nankör insanmıyım peki bunları unutuyorumda eleştiriyorum !

Sevmesem,Gökhana yağcılık yaparım,şak şakcılık yaparım,ben böyle adam değilim !

Bu forumun değerini kusura bakmasın ama Gökhan Hocamızda bizler kadar yada bizlerin ne dendiğine kulak vermeli,3-5 eleştiride böyle yazmamalı !

Forum yaptırımı olursa güçlenir,bu yaptırımı ise bilgilerimizle dürüstlüğümüzle bizler sağlarız !

Şahi olarak algılanması ise beni üzdü.
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Akın AYDIN » 22 Eyl 2010, 11:14

Gökhan abime cevabı için teşekkür ediyorum. Verilen emek ve çaba ortada. Ocak 2009 dan beri bu kullanıcı adıyla üyeyim foruma. Önceden başka bir hesabım vardı ama o hesaptaki sorundan dolayı bunu kullanmaya başladım. Bu hobiye başlamamda yaklaşık aynı tarihlere denk geliyor. Yani ben bu hobiye bu sitede başladım diyebilirim. Şu ana kadarda ben hiç yanlış yönlendirildiğimi düşünmüyorum. Aklıma takılan bir şeyi konu açarak yada özel mesaj yoluyla sorduğumda cevabını gayet açık bi şekilde alabiliyorum. Buda forumun zaten amacına ulaştığını paylaşımların yerini bulduğunu gösterir bence.

DASTOK yazdı:Emre abinin servis alanında beni nasıl kucakladığını görseydiniz bu konunun cevabını o fotoğrafla verirdiniz...

Öncelikle Serhan abi hayırlı olsun moderatörlüğün abicim. Bu yoruma gayet içten katılıyorum. geçtiğimiz haftasonuna kadar forumdan yüzyüze görüştüğüm tek insan Ahmetti. Zaten onun sayesinde başladım ben bu işe. Ama haftasonu hem Serhan abi hemde Emre abiyle yüzyüze tanışma ve güzel bi sohbet etme imkanım oldu. O samimiyetleri ve içtenliklerinden dolayı çok teşekkür ederim onlarada. Ardından günün yorgunluğunu atarken telefonun ucunda Gökhan abimin sesini duymak çok iyi geldi. Yani bi haftasonumu dolu dolu geçirdim ve bu forum sayesinde oldu bunların hepsi. Gelelim geliştirme veya öneri kısmına. Benim aklıma gelen veya önerebileceğim bişey yok. Forumda aradığım herşeyi istediğim gibi bulup istediğim yorumuda aldığım için sorun yaşamıyorum.

Herkese teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 22 Eyl 2010, 12:06

Sevgili adaşım Gökhan ile, Erol abi'miz arasındaki bu diyalog bence yanlış anlaşılmadan kaynaklanıyor. Farkında olmadan, her ikisi de, birbirini kırıyor gibi geldi bana.. Naçizane fikrim, bu olay burada kapansın, büyümesin..
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Freak
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 22 Eyl 2010, 12:49

Bizleri sadece bir forumdan ibaret görmek kesinlikle büyük bir yanlış bana göre :dikkat:

Ben geçen yaz İstanbul Buluşmasında yaşadıklarımı,İstanbuldaki gezimde Burak abimle yaşadıklarımı , en son olarakta bu hafta sonu Serhan abim , Emre abim ve Akın ile yaşadıklarımı acaba ne ile ölçebilirim soruyorum sizlere ? Yanıtı çok basit hiçbir şey ile !

Biz o kadar güzel bir aile oldukki bu hiçbir şey ile ölçülemeyen derecede bir güzellik.Günümüzde insanların çıkarları için neler yaptığını düşündükçe ne kadar şanslıyızki bu kadar dürüst ve içten insanlayız diye düşünüyorum kendi görüşümlede kesinlikle yanılmıyorum.Yani bizi sadece "Hayırlı olsun forumu" "Birbirine yağçekenler forumu" olarak görenlerin dönüpte etraflarına bakmalarını tavsiye ediyorum.Hemen hemen Türkiye ve dünyadaki tüm diecast portal ve forumlarını (haberci olmam gereği) takip eden biri olarak bu ortamın bırakın aynısını bir benzerini dahi görmedim.Tüm bunlara ilaveten forumumuzun ivme ve yükselişini gözardı edemem bu tabi başkalarını rahatsız ediyor olabilir ki ediyordur.

Ben her ihtiyacım olduğu anda bir telefon ötemde yardıma koşmaya hazır onlarca hobidaşımın olduğunu bildikçe bu hobinin nerelere gelebileceğini tahmin ediyorum.Daima ileriye doğru ivmelenen bir yapıdayızve bu sürecek.

Yazdıklarımda hiç kimse yada grubu kastetmiyorum.Kısaca tek bir kelime diyorum "BİZ BİR AİLEYİZ" gerisi boş laflar bütünü...
Resim

mesaj için Ahmet teşekkür aldı- 4:
Akın AYDIN, Emre E., Freak, gokhan derli
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: masato » 22 Eyl 2010, 16:58

Dİecastr güzel olmalı...Samimiyetini korumalı... Modelse ortak paylaşım modeldir... Detayları içine binemediğimizden dolayı bence 2. plandadır... Önemli olan as olan modellenmesi ve sahip olmak istediğin modellere sahip olmma hazzıdır... Gerisi teffaruattır... Elimde gmpde var welly'de sunstarda hw61 de... Tek baktığım o modele sahip olma istediğim... Bunuda sadece bu forumda güzel dostlarla paylama isteğim... Diecastr Durma Bu samimiyet ile bu dostluk ile devam et... Para pul için burada buluşmadık yada bir model çıkarımız yok... Her marka modeli yan yana koyup fotoğrafladık büyük bir keyif ile... Bizler modelciyiz... Koleksiyonerliği kendi benliğimizde kendi isteklerimiz doğrultusunda geliştiriyoruz... Forum güzel forum... Dostluğumuzu bi aa için bozmaya gerek yok... Kimsede bu düşüncede değildir eminimki... Bırakalım hangi model kaç para önemli olan verilen para değil... Modele duyulan aşktır ....
Bence ve kanatimce...
Herkese iyi forumlar dilerim...

NOT: konudaki msjların tamamını okuyamadım... Açıkcası sıkıldım... O yüzden direk konu başlığına göre içimden gelenleri paylaştım.Sürçü lisan ettiysek af ola... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 23 Eyl 2010, 00:30

andy1 yazdı:...

Sevgili Erol Abi bu konuda yazılanları noktası virgülüne sonuna kadar okudum ve idrak ettim. Konuya son kez yanıt vermek istiyorum, çünkü konu forumsal değil kişisel bir tartışmaya dönüştü sayenizde.

Kısaca açtığınız bu konuyu kendi düşüncemle özetlemek istiyorum izin verirseniz.
Konuda silindiğini söylediğiniz ancak silinmemiş bir 'topic' hakkında müdahelede bulunan forum ekibine karşı olan üzüntünüzden bahsettiniz. Bu bahsettiğiniz durum üzerine olayın neden bu şekilde olması gerektiğini hem ben hemde sevgili Gökhan Heparslan güzel bir dille hiçbir kin gütme olmaksızın, sinirli olmaksızın, iki medeni insan gibi örneklerle açık bir şekilde anlattık. Buna karşın halen daha yapılan müdahelenin yanlış olduğunu savundunuz ve verdiğimiz cevapları başka noktalara taşımak istediniz. Kötüleme yapmıyorum dediğiniz forumumuz hakında ithamlarda bulundunuz. Forumdaki iletilerin hayırlı olsundan öte gitmediğini savundunuz. Yanıt veren üyelerimizin forumumuzdan memnun olduğunu ve hiç bir sorun yaşamadığını, herhangi bir sorunda ise bizlerle irtibata geçtiğini, konulardaki kişisel düşüncelere müdahele edilmeksizin yorum yapmanın baskı altına alnmadığını, forumumuzda özgürce yazı yazılabilindiğini anlatan yazıları da açıkça okudunuz sanırım. Buna rağmen sizin DiecasTR ile ilgili probleminizi gerçekten merak ediyorum. Ancak bu merakım sadece benim değil herkes tarafından kötülenmeye yönelik bir eleştiri olarak anlaşılıyor.

Forum yazışmalarında farklılık arıyorsanız, buyrun forumun tüm sayfalarına konu açma hakkınız herkeste olduğu gibi var. Madem durum böyle, bildiğiniz ekstra bilgiler veya internette gördüğünüz farklı fikirlerle konuları siz açın bizler yorum yapalım. Yeni alınan model paylaşımları haricinde hobimiz adına çeşitli bilgiler içeren konuların olmadığını iddia ediyorsanız son verilere göre 5632 adet konu içinden 80510 adet iletinin herbirine bakmanızı rica ederim.

Sevgili Gökhan Heparslan'ın anlattığı benim geç saatte yorum yapma olayımı malesef yine kendinize çevirmişsiniz! Ancak durumun özü şu;
Gece saat 01:00'de davetli olduğum bir kutlamadan evime geldim. Sabah saat 06:00'da kalkıp işe gitmek için uyumam gerekirken ben foruma 10dk bakıp çıkayım istedim (Düşünün bu forumun benim için ve benim gibi düşünenler için nekadar önemli olduğunu artık. Burası benim resmen ikinci ailem!).
Birde karşımda gördümki, sizin açtığınız 'Diecastr nasıl olmalı ?' konusu var. Merakla hemen açıp içeriğini ve yorumları okudum. Ama okuduklarım karşısında şok oldum diyebilirm. Bukadar açık ve net olan bir müdahelenin tarafınızdan yanlış anlaşılmayla forumumuzu ve yönetim ekibini kötülediğinizi görmek beni çok ama çok üzdü. Konunun nereye kadar uzanacağını merak ettiğimden şimdi yatayım yarın diğer yazılanları da okur öyle gerekli açıklamayı şahsi fikrim olarak yaparım diye düşündüm. Ancak bu yapılan itham ve kötüleme karşısında rahat uyuyamadım ve saat 02:00'da kalkıp tekrardan bilgisayar başına geçtim. Aklımda kalan düşüncelerimi konuya yazmak istedim. Ancak siz bu olguyu maalesef ısrarla göremiyor ve sadece benim değil diğer ekibin de forumu nekadar önemsediğini anlayamıyorsunuz. Geç saatte yataktan kalkıp yazmamın nedenini hakaret tanımlamasına yönlendiriyorsunuz. Bunun yanında eğer o saatte haketmediğimiz halde hakaret içerikli bir metin ile karşılaşsaydım, inanın o yazıyı alıntı yapar forumda tam sayfa yayınlardım. Sonrada emin olunki yönetim panelinden kullanıcı adınız hakkında gerekli işlemi Admin'ime sormaksızın gerçekleştirirdim.

Kısacası yaşananların özeti maalesef kendi düşünmek istediğiniz gibi değil Erol Abicim.
Tekrardan dile getiriyorumki; Bu forum kimseye art niyet beslemiyor, kimseye baskı içermiyor. Yaşanan yanlış anlaşılmaların veya anlaşmazlıkların çözümlenmesi içinse forum üyeleri olarak elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Bir büyüğümüz olarak sizi forumda aile büyüğümüz gibi görüyor ve görmeye de devam edeceğim. Bilgi ve fikir paylaşımlarınızın ilk günkü gibi devamını diliyorum...

Sevgiler... :f:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 23 Eyl 2010, 05:33

Yorumları baştan sona okudum,okumakta önce sizlere olan saygımdandır ezbere yorum yapmaktansa ne demek istemiş deyip,noktasına virgülüne kadar dikkatli okurum !

1.Olayı ben kişiseleştirmedim,1 kişinin adı geçtimi benim yorumlarımda,örnek verin bende biliyim !

2.Sn.Gökhan Heparslan Bu konuyu direk benim adıma açmış yani kişiselleştiren ben değilim,giriş konusunu okursanız göreceksiniz !

3.Burak Kardeşim,Ben art niyet besleniyor diye bir cümlemmi var yada kime art niyet besleniyor,anlayamadım,ben her eleştiriye saygı çerçevesinde yorum yapmaya çalışıyorum,kaldıkı Gökhan Heparslanın gece 2de kalktı demesinden kim ne anlar merak ediyorum,yahu ben cinatemi işlemişim yatağından kalkmışsın ?

Burak Kardeşimgecenin 2sinde seni şok eden acaba hangi cümlemdir,burda yazarmısın herkeste görsün ?

Hangi itham hangi kötüleme var cümlelerimde burayada yazarmısın,herkeste öğrensin,şahıs varmı,herhangi bir kişiye ima varmıdır ?

4.Yazılara bakın,kişiselştiren benmiyim acaba,eleştirmiyelimmi,yanlışları doğruları yazmayalımmı,o zaman ne yapacağımızı siz söyleyin biz yazalaım,size göre doğru olan buysa !

5.Burak Balık'çı kardeşim,yazdıklarını oku lütfen,ben baskımı var diyorum yada falanca admin baskımı yapıyor dedim,yada art niyetmi var dedim,olayı nerelere getirdin,şaşırmamak elde değil !

Fazlada uzatmak istemiyorum,Sn.Gökhan Heparslanın,olayı hakkımda kişileştirmesine üzüldüm,oysaki ben Forumun durumunu yazdım,durum benim kişilime dayandı,Gökhan Hocam,bu kadar kendini üzme sıkılma,seni rahatsız ediyorsam yada yazdıklarım,zarar veriyorsa üyeliğimi silersin !

Burda kişiliğime kadar eleştirmeniz ise vicdanınıza bırakıyorum !

Konuyu uzatmak istemiyorum,durumu zaten anlayan anladı !

Ben silinirim yada silinmem hiç önemli değil benim için,silerseniz üzülürmüyüm malesefki,kişiliğie yapılan sataşmadan sonra elbetteki üzülmem tek üzüntüm,dost sandığım insanları yanlış tanımış olmak beni üzer !

Saygılarımla
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: mustafacelebi » 23 Eyl 2010, 14:00

Defalarca söyledim yine söyleyeceğim.İster sanal alem olsun,ister mürekkep kağıtla olsun yazı dili jest ve mimiklerimizi içermediği için ses tonumuzu yansıtmadığı için her zaman anlatılmak istediğinden farklı anlamlara sebebiyet verebilir.

Bizlerde forumda her ne kadar birbirimizi tanıyor olsakta çoğunlukla yaz dili ile görüşmekteyiz.Yazılarımız bazen anlatmak istediğimizi tam olarak yansıtmıyor ne yazık ki!

Bizler bu ortamda hangi sıfatta bulunursak bulunalım bu ortamı oluşturan,var eden bizleriz.Hayırlı olsun da desek,devamlı sert çıkışlar yapan sivri üye bile olsak,modelcilik anlamında harika 100 rep değerinde paylaşımlarda yapsak bizler bu ortamın birer parçasıyız.Forumları var eden üyeleri değilmidir.Her üyenin farklı kişiliği duruşu asıl zenginlik kaynağı değilmidir.Açılan her yeni konu yorum yazan ya da yazmayan herkesin emeği değilmidir.Forumda 1 dk bile olsa bulunmak verilen maddi ve manevi emek değilmidir.Asla geri dönüşü olmayan ve dünyanın en değerli hazinesi olan ZAMAN değilmidir?

Benim için kuşkusuz herkes aynı değerde ve niteliktedir.Kimi zaman forum içerisinde çıkan ufak tefek tartışmaları ben aynı evde yaşayan ev sakinlerinin tatlı sert atışmalarına ya da aynı mahallede esnaf olanların tavla ve kahvede ki okey muhabbetelerine benzetirim.Tartışmalar o anlıktır.Çünkü ne aile içinde kimse kimseden vazgeçemez ne de o mahalle de kimse ben artık oynamıyorum küstüm diyemez.

Hani Sezen Aksu'nun bir şarkısında geçiyor ya ''Ne seninle ne de sensiz...!''

Bizimkisi de o misal...

Ben son zamanlarda eskisi gibi forum ile ilgilenemediğimin farkındayım çünkü son zamanlarda işlerimin artışı ve elde olmayan bazı sağlık sebepleri yüzünden bir hayli yoğunum.Ama inanın forum olarak hep aklımdasınız.Vermiş olduğunuz emekle açtığınız konulara yada maddi olarak külfet altına girip edindiğiniz modellerde ki heyecanınıza ortak olamıyorum.Bu durum için hepinizden özür diliyorum.Umarım mazeretimi kabul edersiniz.
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: andy1 » 23 Eyl 2010, 14:55

Mustafa Kardeşim,

İşlerinin yoğun olmasına sevindim ALLAH c.c bol rızıklar versin !

Sağlığın içinde üzüldüm,hayatta hiç birşey için sıkılma,dünyada tek önemli şey sağlıktır,ALLAH c.c sağlıkla huzurla yaşatsın !

Yorumuna teşekkür ederim,kişiseleştirmeden gerçek gönlünle konuştuğun için,herşeyi çok net ve güzel anlatmışsın !

Yazın üzerine bir yorum yapmak manasız kalır,Teşekkür ederim.

Saygılarımla
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: andy1 » 23 Eyl 2010, 18:06

Gökhan Hocam,

Halen sizden cevap bekliyorum,Herkeste benim kadar cevap bekliyordur sanıyorum en azından tanıdığım 7-8 kişi bu tavrınızı merak ediyor !

Dediğim gibi Gökhan Hocam,silme hakkın var,şunu yürekten söylüyorum silmene asla üzülmem neye üzülürüm biliyormusun,seni farklı tanıdığıma üzülürüm !

Ben hayat boyu neysem o oldum,kimsenin yüzüne dost görünüpte yağcılık yapmadım ticaret hayatımdada hep başım dik gezdim,piyasada Ailemin ismi hala saygıyla anılır,Rahmi Koç'undan,bir çok köse yazarı gazetecisine kadar Tarkan'a (pop müzik sanatçımız) kadar dürüstlüğümü karakterimi bilirler !

Menfaatim için çıkarım için hayatım boyu tek bir dostumu satmadım yaralamadım !

Bundan sonrası benim için inanın fark etmez,yeteri kadar üzüldüm heleki bunu Türkiye'mizin bir Öğretmeninin yapmasına ise 1000 kat daha üzüldüm !

Saygılar
andy1
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: S.CANKILIC » 23 Eyl 2010, 18:11

andy1 yazdı:Gökhan Hocam,

Halen sizden cevap bekliyorum,Herkeste benim kadar cevap bekliyordur sanıyorum en azından tanıdığım 7-8 kişi bu tavrınızı merak ediyor !

Dediğim gibi Gökhan Hocam,silme hakkın var,şunu yürekten söylüyorum silmene asla üzülmem neye üzülürüm biliyormusun,seni farklı tanıdığıma üzülürüm !

Ben hayat boyu neysem o oldum,kimsenin yüzüne dost görünüpte yağcılık yapmadım ticaret hayatımdada hep başım dik gezdim,piyasada Ailemin ismi hala saygıyla anılır,Rahmi Koç'undan,bir çok köse yazarı gazetecisine kadar Tarkan'a (pop müzik sanatçımız) kadar dürüstlüğümü karakterimi bilirler !

Menfaatim için çıkarım için hayatım boyu tek bir dostumu satmadım yaralamadım !

Bundan sonrası benim için inanın fark etmez,yeteri kadar üzüldüm heleki bunu Türkiye'mizin bir Öğretmeninin yapmasına ise 1000 kat daha üzüldüm !

Saygılar

Üyeliğinin silinmesine falan gerek yok Erol abi Gökhan abininde bunu yapmayacağını adım gibi biliyorum.

Mustafanında dediği gibi jest ve mimikler olmadıktan sonra herşey yanlış anlaşıla biliyor konu hemen başka tarafa çekilebiliyor bunuda sanal alemin azizliğine bağlayalım ama biz işte bu forumda bunu yenmeye çalışıyoruz seninde katkılarınla abi...
S.CANKILIC
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

ÖncekiSonraki

Görüşler / Öneriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir