KONULARA EKLENEN FOTOĞRAF BOYUTU HK. (LÜTFEN ANKETE KATILIN)

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Büyük fotoğrafı ekranda tam olarak görebiliyor musunuz?

Evet, fotoğrafın tamamını ekran bütünlüğü bozulmadan görüyorum, öneri olumlu değerlendirilebilir.
13
65%
Hayır, fotoğrafın tamamını maalesef alt kaydırma çubu ile görebiliyorum, sayfa düzenim bozuluyor.
7
35%

Toplam oy : 20

Re: KONULARA EKLENEN FOTOĞRAF BOYUTU HK. (LÜTFEN ANKETE KATILIN)

İletiYazar: masato » 23 Arl 2009, 02:35

Arkadaşlar bu resim konusunda herkese nacizane bir uyarım olacaktır. Eğer yükleyeceğiniz resimleri paint açıp üstüne kayıt ederseniz, 800x600 de 50-150 kb de kalıcaktır. Eğer microsoft office picture manager gibi basit bir resim programında hızlıca çözünürlük ayarlayabilir ve resimlerde gereksiz olan kıısmları kırparsanız boyut gene çok küçülecektir. Eğerki photoshop v.b. bir program kullanıyorsanız gene burada kayıt aşamasında resimlerin daha az kaplamasına yönelik ayarları seçerseniz sanırm daha hızlı bir forumumuz olur. Elbette bunlar zaman alan ve uğraşı isteyen şeyler... Ama bu güzel hobiyi zaman kaybı olmadan seyireylebilmek ve seiyreyletebilmek için az bir uğraşa değer diye düşünüyorum...
Boyut konusunda bir önemli faktörde ekran boyutu arkadaşlar... Herkesin ekranı büyük olmaya bilir bu yüzden resimleri sağlıklı göremeyebilirler... Bunuda göz önünde bulundurmak lazım diye düşünüyorum...
Nacizane önerilerimdir... Saygı ve sevgilerimle...
Forum üyesi... :sapka: :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: ogzhndncl » 23 Arl 2009, 03:47

Benim içinde 1024 e kadar sorun yok.Şuan laptop kullanmak zorunda olduğum için daha fazla çözünürlükte olanlar sorun olabilir ve kaydırma çubuğuyla ek olarak sayfa yönünü değiştirmem gerekiyor.Sayfanın geç açılması konusunda ben şuan Finlandiya'da olduğumdan ve burdaki internet bağlantım gayet hızlı olduğu için sorun yok ancak gelecek hafta itibariyle 3g modemden internet kullanmaya başlayacağım ve onun hızı daha düşük.Sanırım fotoğrafların açılması konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirim.Burak abi sayfaya eklediğim fotoğraflarla ilgili herhangi bir sorun yok benim için.Kenan abinin yazmış olduğu gibi tek tek tıklamak bazen gerçekten çok zaman alıyor ve konuyu okuma isteğini alıyor insanın.Alt alta fotoğrafları rahat görünebilecek şekilde eklersek paylaşımlarımızda sorun olmaz diye düşünüyorum ve konularda okunma isteği artar sanırım. 800 X 600 benim için uydundur sonuç olarak.
Resim
Kullanıcı avatarı
ogzhndncl
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Oguzhan Dincel
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 180
ogzhndncl rep puani yok

İletiYazar: tuningbg » 23 Arl 2009, 03:49

bence 'img' Formatlı 640x480 piksel yada 'wimg' Formatlı 800x600 piksel bu 2 format yeterli diye düşünüyorum.
saygılarımla :sapka:
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1660
tuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 23 Arl 2009, 18:41

Burak ben ankette nereyi işaretleyeceğimi şaşırdım ya! :blush:

Çünkü; Ofiste Lcd widescreen monitor, evde 17 inch normal monitor, iş amaçlı olarak kullandığım 10 inch minibook var.Bazen olayı abartıp oyun falan oynayacaksam tv out kablosu ile tv den kullanıyorum. :gamer:

Ağırlıkta arkadaşlarımız genelde neyi tercih ederse ben ona varım.Her türlü model fotolarını izlerim. :doh2: :good2:
Resim
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 33
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

Önceki

Görüşler / Öneriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir