2017 FOTOĞRAF YARIŞMALARI HK. / ANKET

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

HER AY DÜZENLENEN FOTOĞRAF YARIŞMALARI HK.

Oylama bitti: 31 Arl 2016, 20:00

1- NISAN / TEK YARISMA
2
10%
2- NISAN / ARALIK 2 YARISMA
1
5%
3- 3 AYDA / 1 YARISMA
6
29%
4- DIGER / (belirtiniz)
12
57%

Toplam oy : 21

2017 FOTOĞRAF YARIŞMALARI HK. / ANKET

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 01 Arl 2016, 20:00

Öncelikle ve bilmeyen arkadaşlarımız için;
11 ay boyunca yapılan, tüm katılımlarda dereceye giren ilk 3 ve toplamda 33 fotoğraf, "2016 YILININ EN İYİ FOTOĞRAFINI SEÇİYORUZ" şeklinde açılacak başlıkla oylamaya sunulacaktır.
Eray KIVRAK ile yaptığım son görüşmede, üyelerin de oylama yapmasına olanak sağlayacak bir konu hazırlamasını istedim.

11 ay ve ilk 3 derece fotoğrafı, üye oylaması anket dahilinde başlatılacak ve "ÜYE OYLAMASI" şeklinde sunulacak olup, %30 oranında hesaplanacaktır.
Üye oylaması 1 hafta açık kaldıktan sonra yapılacak olan JÜRİ OYLAMASI 7 sabit üyeyi kapsayacak ve değerlendirmeye %70 oranında yansıtılacaktır.

---------------------------------------------------

Aralık 2016 yarışması hakkında yaptığım ön bilgilendirme sonrasında;

Her ay düzenlediğimiz Fotoğraf Yarışmalarını,
Güney BİÇER' in önerisi ve organizasyon konusunda Eray KIVRAK' ın üstlenmesi ile Nisan 2015' de başlayarak bu günlere getirdik değerli arkadaşlar..

Ödüller konusunda da sponsorumuzun desteğini unutmadan ve 19 aydır düzenlediğimiz bu yarışmalarda bazı tecrübeler edindik..

13 ay boyunca üyelerimizin anket yolu ile oylamasına izin verdiğimiz yarışmaların sonuncusunda yaşanan haksız rekabetten ötürü ve aldığım kural değişiklikleri kararı ile;
son 6 aydır da Jüri oyları ile belirleme yoluna gittik..

:arrow: DIECASTR FOTOĞRAF YARIŞMASI - KURAL DEĞİŞİKLİKLERİ HK.

Bu önlem ve değişiklik ile; 6 aydır süre gelen katılımlar ile ilgili olarak yapılan oylama ise;
7 sabit Jüri Üyesi ve bir önceki yarışmada ilk üç dereceye giren misafir Jüri Üyesi tarafından yapılmaktadır.

---------------------------------

19 aydır düzenlediğimiz yarışmalara katılım gösteren ve emek harcayan tüm katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederken, bir-iki konuya dikkatinizi çekmek ve 2017 yılı adına fikir almak isteyerek anket açıyorum. :handshake:

En çok katılım: 23
En az katılım: 13

1- Katılım en az sayısı bakımından bakacak olursak ve hobimiz adına verilen uğraşlar adına; 10 jüri' nin 13 fotoğrafı değerlendirmesi bana çelişkili geliyor.
2- Katılanlar bazında bakacak olursak da, (yanlış anlaşılmasın) ancak; ilk 3 derecede sadece ve malesef isim değişiyor.

Tebrik ediyorum o ayrı ve elbette hak ediyorlar ama ne olursa olsun; bu işte bir sıkıntı var.. :think:

Bu tecrübelere binayen "Her ay yarışma" formatını; 2017 yılında değiştirelim diyorum.

Değiştirirken de; ben yaptım veya biz yaptık oldu demek istemiyorum/uz. :handshake:

---------------------------------------------------------

1 aylık başlattığım ankete yapacağınız oylama veya düzenlediğimiz yarışmalar konusunda yapacağınız diğer önerileri belirtmeniz, hobimiz açısından önem taşımaktadır.

1- Kuruluş yılımız olan Nisan' da tek yarışma
2- Nisan ve Aralık' ta 2 yarışma
3- 3 ayda bir yarışma
4- Diğer (belirtiniz)

:handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 3:
Emre E., Eray KIVRAK, L_went306
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16726
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: 2017 FOTOĞRAF YARIŞMALARI HK. / ANKET

İletiYazar: EGELİ » 01 Arl 2016, 20:10

Her ay yarışma düzenlenmeyecek mi?
Kullanıcı avatarı
EGELİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 132
1/43 Model Sayısı: 169
1/64 Model sayısı: 2194
1/72 Model Sayısı: 18
1/87 Model Sayısı: 38
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 170
EGELİ rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 01 Arl 2016, 20:19

EGELİ yazdı:Her ay yarışma düzenlenmeyecek mi?

1 ay boyunca ve sizlerden gelen yorumlara/mesajlara göre belirleyeceğiz.
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: AhmetY » 01 Arl 2016, 20:20

Öncelikle bu hobiye ve siteye verdiğiniz emek için sizi ve diğer arkadaşları tebrik ediyorum.

Ben bu foruma 7 aylık bir üyeyim. 1 yıldır da forumu takip etmekteydim. Bu süre zarfında bu forum hakkında gözlemlediğim birkaç şey var elbette.

Fotoğraf yarışmalarında şunu fark ettim demeden önce söyleyeceğimi yanlış anlamayıp öneri olarak algılamanızı arz ediyorum.

Fotoğraf yarışmalarında dereceye giren fotoğrafların çoğu aynı teknikle, aynı açıdan çekilmiş fotoğraflar. Jüri üyeleri bunu dikkate alıp yeniliğe açık olmalılar bence. Ayrıca dereceye girenlerinde bu yöntemi çoğunlukla kullandıklarınıda belirtmek isterim. :dikkat:

Yarışma aralığıda 2 ay olması uygun olabilir. 1 yılda 6 yarışma yapar ki bu yeterli bir süredir zaman ayırmak için.

Tabiiki daha doğrusunu siz bilirsiniz sonuçta ben bir öğrenciyim ve elimde topu topu 3 model var ki zaten onlarıda satmayı düşünüyorum sonrası için birikim olsun diye...

Saygılar... :f:

mesaj için AhmetY teşekkür aldı- 4:
Berent TURAN, Eray KIVRAK, G.HEPARSLAN, srht
Kullanıcı avatarı
AhmetY
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Ahmet Yusuf
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 5
Rep Puani: 30
AhmetY rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 01 Arl 2016, 20:29

JosephFirst yazdı:Öncelikle bu hobiye ve siteye verdiğiniz emek için sizi ve diğer arkadaşları tebrik ediyorum.

Ben bu foruma 7 aylık bir üyeyim. 1 yıldır da forumu takip etmekteydim. Bu süre zarfında bu forum hakkında gözlemlediğim birkaç şey var elbette.

Fotoğraf yarışmalarında şunu fark ettim demeden önce söyleyeceğimi yanlış anlamayıp öneri olarak algılamanızı arz ediyorum.

Fotoğraf yarışmalarında dereceye giren fotoğrafların çoğu aynı teknikle, aynı açıdan çekilmiş fotoğraflar. Jüri üyeleri bunu dikkate alıp yeniliğe açık olmalılar bence. Ayrıca dereceye girenlerinde bu yöntemi çoğunlukla kullandıklarınıda belirtmek isterim. :dikkat:

Yarışma aralığıda 2 ay olması uygun olabilir. 1 yılda 6 yarışma yapar ki bu yeterli bir süredir zaman ayırmak için.

Tabiiki daha doğrusunu siz bilirsiniz sonuçta ben bir öğrenciyim ve elimde topu topu 3 model var ki zaten onlarıda satmayı düşünüyorum sonrası için birikim olsun diye...

Saygılar... :f:

Samimiyetin ile ifade ettiğin değerli görüşlerin için teşekkür ederim Yusuf kardeşim. :handshake:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Koray KARATAŞ » 01 Arl 2016, 20:42

Her ay yapılan yarışma forum u daha canlı tutacagından yanayım benim fikrimce.. Bende her ay tekrarlanmasından yanayım.. :dance2:
Resim

mesaj için Koray KARATAŞ teşekkür aldı- 3:
ali çaglar, Eray KIVRAK, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Koray KARATAŞ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Koray Karatas
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 70
Toplam Model Sayısı: 77
Rep Puani: 180
Koray KARATAŞ rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 01 Arl 2016, 21:03

Koray KARATAŞ yazdı:Her ay yapılan yarışma forum u daha canlı tutacagından yanayım benim fikrimce.. Bende her ay tekrarlanmasından yanayım.. :dance2:

Canlı tutalım da nasıl tutalım Koray.. :think:
Öncelikle Antalya Buluşması konusuna mesaj ve fotoğraf paylaşımını bekliyorum kardeşim.. :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eray KIVRAK
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 01 Arl 2016, 21:09

Yarışma 3 ayda bir yerine 2 ayda bir yapılabilir.

Aslında her ay yapılmasından yana da bir sıkıntı yok benim için.

Ama 2 ayda ya da 3 ayda 1 yapılsa bile yine eski&yeni fotolarla katılmaya özen göstereceğim şahsım adına.

Bunun haricinde Ahmet kardeşim durumu güzel özetlemiş.

Kimsenin başarısına lafım yok. Ama Gökhan abi çok güzel söylemişsin, sadece ilk 3'teki isimler değişiyor.

Örneğin; Kasım 2016 yarışmasındaki 2 No'lu katılım olan fotoğrafa ben direk 1. Gözüyle bakmıştım ama o fotoğraf benden sonra ya 5. Ya da 6. Oldu.

Amacım zaten kendi fotoğrafım niye 1. Olmadı demek hiç değil; öyle olsa başkasının katılım yaptığı fotoğraf için görüş bildirmezdim ama buradan bana göre şu çıkıyor; ben hâlâ oylamada da istenilenin elde edilemediğini düşünüyorum.

Dereceye girenlerin oy kullanması maddesi değiştirilebileceği gibi asıl jüride de değişiklikler yapılması konuşulabilir.

Peşin söyleyeyim bu söylediğimden de jüri üyesi olma isteklisi olduğum çıkmasın. Öyle bir isteğim yok.

Nacizane fikrimdir. Başka yönlere çekilsin istemem. Bu zamana kadar dereceye girenleri de yürekten tebrik ederim bir kez daha.
Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 5:
Bytaha, Emre E., Eray KIVRAK, G.HEPARSLAN, MertTuğrul
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5590
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Koray KARATAŞ » 01 Arl 2016, 22:12

G.HEPARSLAN yazdı:
Koray KARATAŞ yazdı:Her ay yapılan yarışma forum u daha canlı tutacagından yanayım benim fikrimce.. Bende her ay tekrarlanmasından yanayım.. :dance2:

Canlı tutalım da nasıl tutalım Koray.. :think:
Öncelikle Antalya Buluşması konusuna mesaj ve fotoğraf paylaşımını bekliyorum kardeşim.. :handshake:

O konuda bende foto yok abi işin heyecanına kaptırdıgım için hiç foto vs almadım :D anı yaşadım diyebilirim..
Resim

mesaj için Koray KARATAŞ arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Koray KARATAŞ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Koray Karatas
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 70
Toplam Model Sayısı: 77
Rep Puani: 180
Koray KARATAŞ rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 01 Arl 2016, 22:29

Zaman olarak her ay bir fotoğraf yarışması yapılmaya devam edilecekse yarışma formatının sorunlarından biri içerik olarak "genel" kategori oluşu.Eski yarışmalarda birçok kategori ( dış mekan, markalar gibi ) vardı ancak pek fazla çeşitlendirilmediğini hatırlıyorum yanlışım varsa düzeltin.

Hepimizin ayrı bir kategorisi,teması var hobimizde ve çok çeşitli araçlar mevcut ( tır,otobüs,hava araçları,iş makineleri,diecast harici plastik modeller vb. ). Bunun düzenlenmesi ve hazırlanması biraz daha kapsamlı ve zor gibi olsada eğer her ay periyodu devam edecekse "genel" değilde kategorili yapılması taraftarıyım. Bu vesileyle hem sahip olunan modellerin kıyaslanmaması adına hemde kullanılan yerlerin çekimi etkilememesi adına çözüm üretilebilir.

Bunun ayrımı tek tek bakılmadan kimlerin hangi modelleri topladığının "tema anketi" ile oluşturulabilir ve anket sonucu çıkan kategorilere göre yarışmalar düzenlenebilir.Eğer her ay farklı bir kategori olursa mesela Porsche kategorisi ; o halde o araçlara ilgili olanlar ve toplayanlar bu yarışmaya katılır ve Porsche ile ilgili olmayanda kendi kategorisini bekler ve o yarışmaya katılır yani sonuç olarak herkes her ay yarışmaya katılmaz belki senede 2-3 yarışmaya katılır çünkü teması ancak ona izin verir gibi tabi ki çok genel teması olanda her yarışmaya katılır bu durum hem eski koleksiyoncuların hemde yeni başlayanların katılımı ile ortak bir yarışmada sonuca varılabilir.

Genel fotoğraf yarışmalarının ikinci bir sorunu ise jüri kadrosudur. Örneğin belediye yarışmalarının oylamalarında belediye başkanı ve birkaç belediye çalışanı da yarışma jürisinde olur ki bu foruma indirgenirse forum yöneticilerine tekabül eder. Burada yarışma düzenleniyorsa eski koleksiyoncu olmak ya da site kurucusu olmak değil fotoğraf bilgisi ve fotoğrafı tanımak adına yapılan işleri ve işleriyle olan kişilerin jüride olması şarttır ki jüride Bülent Aydoğan dışında fotoğraf ile ilgili kimseyi göremiyorum ya da ben bilmiyorum ne işler yaptıklarını. Sakın yanlış anlaşılmasın forumdaki herkesi severim ve saygım vardır, demek istediğim tüm yarışmalarda aynı fotoğrafı görüyorsanız sonuç olarak, o halde bu fotoğrafların seçilmesinde de diğer kategori sıkıntısıyla birlikte oluşan seçilme sorunu da vardır. Ancak asla genel oylama yapılmamalı bu konuya katılıyorum.

Sonuç olarak;
- Temalar belirlenerek belki 12 tane yapılıp her ayın farklılaşması sağlanır ( markalar,dış çekim ve stüdyo çekimi olarak genel 3 kategori altında 12 kategori gibi )
- Jürinin; daha fazla fotoğraf ile ilgili kişilere verilerek sağlanır ( bir kişi değilde 7 kişiden 4'ü , 5'i fotoğraf ile ilgili gibi )
Resim

Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: EGELİ » 01 Arl 2016, 22:42

Bence de her ay yapılabilir.Çünkü hem yeni alınan modellerin birikmeden paylaşılması açısından hem de yarışmalarda yarışmacı arkadaşların paylaşımlarını görüp ona göre ilham alıp fikir üretme açısından yararlı olabileceği kanısındayım.

mesaj için EGELİ arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
EGELİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 132
1/43 Model Sayısı: 169
1/64 Model sayısı: 2194
1/72 Model Sayısı: 18
1/87 Model Sayısı: 38
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 170
EGELİ rep puani yok

İletiYazar: Bytaha » 01 Arl 2016, 23:10

Neredeyse hiç sekteye uğratmadan üye olduğumdan beri yarışmaya fotoğraf gönderiyorum henüz bir derecem yok sitemim de yok yanlış anlaşılmasın.. ilk başta genel oylamadan rahatsızdım çünkü forum içerisinde çevrem yoktu ve oy verenler tanıdığı isimlere veriyordu oylarını..

Jüri ile bu duruma son verildi ve bu hali beni genel anlamda üzmüyor pek sıkıntım yok. Aklımdaki şu ki sponsor'a her ay plaket yaptırıp kargolatmak külfet oluyormu forum'un sponsora getirisi yaptığı çalışmaları karşılıyormu? Eğer yarışmada emeği geçenlere külfeti varsa yukarıdada diğer üyelerin söylediği gibi 2 ayda bir olması güzel bir teklif ama belirli bir marka, tema yada format içerisinde yapılırsa yarışmaya zaten az olan katılımın dahada azaltacağını düşünmekteyim..

Sponsor ile yada genel olarak sıkıntı/sorun hakkında bilgim kısıtlı olduğu için tam ne olduğunu bilmiyorum ama Katılımı artırmak için benim fikrim; yarışmada plaket dışında belki model alımlarında belirli süre geçerli olacak belirli yüzdeye sahip indirim hakkı da olabilir belki hotwheels gibi minik ölçekte model de hediye edilebilir..

Yapılmış önerilerinde yapılacak önerilerinde forumumuza katkı sağlaması dileğiyle. Saygılar...
Resim

Resim

mesaj için Bytaha teşekkür aldı- 2:
Eray KIVRAK, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Bytaha
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Taha Aydos
1/24 Model Sayısı: 12
1/32 Model Sayısı: 18
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 30
Motorsiklet Model: 8
Toplam Model Sayısı: 94
Rep Puani: 220
Bytaha rep puani yok

İletiYazar: Bora Kayacan » 01 Arl 2016, 23:17

Anketin içeriğini fazla anlamadan ilkini işaretleyip geçtim çünkü anket konusu bana pek açık gelmedi. Cahilliğime verin. :smile:

Yarışma sonuçlarına gelince; kazanan bütün arkadaşlarım ve kardeşlerimi centilmenlik ve yarışma ruhu içinde art niyet gözetmeksizin tebrik ettim. Ama herkes artık biliyordur ki, "inadına 1/43 ve inadına gündüz çekimi değil" sloganı şaka yollu bir kinayeyiydi. Aslında yarışmaya canlılık ve rekabet vermek için girdim. Ödül mü? Saygısızlık olmasın ama benim için tınıdı. Fotoğrafçılık ne hobim oldu ne de bu konuda eğitimim var. Fakat az çok photoshop, coreldraw vb. programları ben de kullanıyorum. "Daylight"ta ışığı yakalamak zor değildir. En beceriksiz bile ışık kaynağını (güneşi) arkasına aldığında güzel foto çıkarabilir. Bir de ölçek olayı. 1/18 gibi kocaman bir modeldeki detayı pikseli zayıf bir telefon kamerasıyla bile güzelce detaylandırabilirsiniz. Ama bizim gibi 1/43 ölçekte makro çekim için biraz arkanızı yırtmanız gerekir.

Kötü kustum galiba ama kimse art niyet aramasın bu organizasyonda. Ben emeği geçen herkesi kutluyor ve benden yaşı küçük olsa da saygıyla önlerinde eğiliyorum. Alınacak her karara katılıyorum ve yarışma sürdüğü sürece (sonuncu olsamda) katılmaya ve kazananları tebrik etmeye devam edeceğim.

Saygılar ve sevgiler, forum dostlarım.
Resim

Kullanıcı avatarı
Bora Kayacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bora
1/18 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 398
1/64 Model sayısı: 134