SİZCE HANGİSİ DAHA ÖNEMLİ? / ANKET

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

SİZCE HANGİSİ DAHA ÖNEMLİ?

1- FORUM
25
100%
2- FACEBOOK
0
Oy yok

Toplam oy : 25

SİZCE HANGİSİ DAHA ÖNEMLİ? / ANKET

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 20 Ağu 2016, 21:42

1- 9 yıllık birlikteliğimizi yaşayarak Aile olabildiğimiz 2516 üyeli bir forumumuz var.. :f:
2- Aynı çaba ve teknolojiye uyma gereksinimleri ile oluşturduğumuz 1943 üyeli face grubumuz var.. :f:

Yöneticilerinin ortak olduğu bu iki platform; elbette birbirleri ile uyum içerisinde ve ilişkili çalışmakta.. :handshake:

Her iki platform yönetiminde görev alan arkadaşlarım başta olmak üzere, forumumuz yetkili kadrosunda bulunan arkadaşlarıma da, konu vesilesi ile teşekkürü borç bilirim.. :f:

---------------------------------

Bu teşekkürden ziyade ve sizleri etkilemeden öğrenmek istediğim şudur ki;

2 platform arasından; "sizce hangisi neden daha önemli?"

Bu sayfalar; sizlerin ihtiyacını ne kadar karşılayabiliyor veya hobi platformları adına başka önerileriniz var mı?

Ankete yapacağınız oylama ile birlikte, seçtiğiniz seçenek ile ilgili yorumlarınızı beklerim.. :handshake:

Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16876
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: SİZCE HANGİSİ NEDEN DAHA ÖNEMLİ?

İletiYazar: srht » 20 Ağu 2016, 22:16

Forum şıkkını işaretlememe rağmen ikisi de şu anda %50 %50 olarak önem arz etmekte benim için.

Zira böyle bir konunun açıldığını az evvel sosyal medyadaki paylaşımda gördüm ve o şekilde foruma girdim; oy kullandım.

Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası. Bu yadsınamaz bir gerçek.

Forumun yerini tutmadığı da ortada. Zira forumda herşey yerli yerinde, bir düzen içinde. Aramak istediğiniz konu ne ise ilgili başlığın altında, orada. Ama Facebook sayfasında ise böyle bir durum yok. Anlık paylaşımlara bakıldıktan sonra paylaşımlar aşağıya doğru gitmekte, bir müddet sonra bulmak için uzunca bir çaba sarfetmek gerekmektedir.

Ancak sosyal medyada yer alan paylaşımlara göre de foruma girip konuları takip ettiğimi de belirtmeliyim.

Bence bu düzen tam kıvamında. İkisi de aynı derecede önemli benim için. Belki forum bir tık fazla olabilir. Forum 51, Sosyal medya 49 gibi.

Tam kıvamı olmasını da şu şekilde yorumluyorum. Facebook'ta yer alan gruplar çoğu forum sitelerini zamanla işlevsiz hâle getirdi resmen. Paylaşımın kolay yapılabiliyor olması, daha çok insana ulaşma gibi durumlar sosyal medyayı daha ön plana çıkardı. Ama bu durum en azından Diecastr için başta da bu şekilde etkiye sebep olsa da yine de forumdaki paylaşımlar ağırlık kazandı ve forum güncelliğini yitirmedi, hâlâ bence Türkiye'nin diecast alanında tek ve öncü platformu.

Sözü uzattım ama sosyal medyanın hayatımızda önemli bir yer kapladığı gerçeği var. Forumdaki paylaşımların da kaliteli, düzenli, seviyeli olması gerçeği var bana göre.

Terazi eşit denilebilir.

Saygılarımla..
Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 3:
Erdem, G.HEPARSLAN, maranello550
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5610
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: SİZCE HANGİSİ NEDEN DAHA ÖNEMLİ?

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 20 Ağu 2016, 22:23

srht yazdı:Forum şıkkını işaretlememe rağmen ikisi de şu anda %50 %50 olarak önem arz etmekte benim için.

Zira böyle bir konunun açıldığını az evvel sosyal medyadaki paylaşımda gördüm ve o şekilde foruma girdim; oy kullandım.

Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası. Bu yadsınamaz bir gerçek.

Forumun yerini tutmadığı da ortada. Zira forumda herşey yerli yerinde, bir düzen içinde. Aramak istediğiniz konu ne ise ilgili başlığın altında, orada. Ama Facebook sayfasında ise böyle bir durum yok. Anlık paylaşımlara bakıldıktan sonra paylaşımlar aşağıya doğru gitmekte, bir müddet sonra bulmak için uzunca bir çaba sarfetmek gerekmektedir.

Ancak sosyal medyada yer alan paylaşımlara göre de foruma girip konuları takip ettiğimi de belirtmeliyim.

Bence bu düzen tam kıvamında. İkisi de aynı derecede önemli benim için. Belki forum bir tık fazla olabilir. Forum 51, Sosyal medya 49 gibi.

Tam kıvamı olmasını da şu şekilde yorumluyorum. Facebook'ta yer alan gruplar çoğu forum sitelerini zamanla işlevsiz hâle getirdi resmen. Paylaşımın kolay yapılabiliyor olması, daha çok insana ulaşma gibi durumlar sosyal medyayı daha ön plana çıkardı. Ama bu durum en azından Diecastr için başta da bu şekilde etkiye sebep olsa da yine de forumdaki paylaşımlar ağırlık kazandı ve forum güncelliğini yitirmedi, hâlâ bence Türkiye'nin diecast alanında tek ve öncü platformu.

Sözü uzattım ama sosyal medyanın hayatımızda önemli bir yer kapladığı gerçeği var. Forumdaki paylaşımların da kaliteli, düzenli, seviyeli olması gerçeği var bana göre.

Terazi eşit denilebilir.

Saygılarımla..

%51 - %49

Paylaştığın tecrübeler için teşekkürler Serhat.. :f:
Bakalım diğer üyelerimizden neler gelecek? :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16876
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Re: SİZCE HANGİSİ DAHA ÖNEMLİ? / ANKET

İletiYazar: resatsirin » 20 Ağu 2016, 22:39

Neredeyse 10 senelik bir emek Diecastr forumumuz :friends:

Yaklaşık 2008 den beri forumda aktif kullanıcı ve yetkili pozisyonlarım oldu

Benım tercihim FORUM yönunde oy kullandım

Forumda yazılan ve konulara erişim ve bilgi almak emeklerın ne kadar önemli oldugunun göstergesi :friends:

Sosyal medya ve facebook her ne kadar elimizin altında olsada zaman tünelinde eskiyen konuları bulmak forum kadar kolay olmuyor

Bir modeli incelemek ve onun hakkındakı yorumlar forum ortamında daha bilgili olmamızı saglıyor
Resim

mesaj için resatsirin teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 20 Ağu 2016, 23:34

Maalesef sosyal medya forum kültürünü öldürdü.
6 sene öncesine kadar 4-5 forumu sağlam takip eder paylaşımlar yapardım. Maalesef sosyal medyaya yenik düştüler ve kaybolup gittiler.
Ancak sosyal medya ne kadar elimizin altında da olsa forumun yeri ayrıdır. Konuşulanlar, yazılanlar, paylaşılanlar hep başkadır forum ortamında.
Umarım bu ortamı hiçbir zaman kaybetmeyiz :f:
Resim

mesaj için Eray KIVRAK teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: tuningbg » 21 Ağu 2016, 00:00

Bende forum olarak oy kullandım ama bahsedildiği üzere sosyal medya anlık ve kolay paylaşım çok kişiye birden ulaşma yorum ve beğeni alma ama 2 gün sonra paylaşımını bulamama :smile: Genede çoğu insan hem forum bilmiyor forum kültürünü bilmiyor işinede gelmiyor o yüzden anlık paylaşım yerlerini tercih ediyor.Forumda ki paylaşımlar hem kalıcı ve istediğin zaman ulaşma imkanı olsa da o eski üye olduğum zamanlarda ki ortam malesef şuan yok bana göre.

mesaj için tuningbg teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
tuningbg
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
Rep Puani: 1660
tuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yoktuningbg rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 21 Ağu 2016, 00:25

Forumun yer her zaman ayridir, verdigi keyif de ayridir benim icin. Sosyal medyanin bence tek avantaji resim paylasim kolayligi ama guzel seyler emek ister, e bir zahmet fotograf yukleme sitesine resim yukleyip forumda paylasilsin, o kadar emek harcansin. Diecastr forever :rock2: :f:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4335
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 21 Ağu 2016, 01:18

%97 forum %3 facebook :)
O kadar çok nedeni var ki saymakla bitmez ama şunu yazmadan geçemeyeceğim; face'de paylaştığınız bir şey 10 dakika olmadan aşağılarda kayboluyor, hele sonradan gireyim bakayım derseniz imkansız :) Forumda hangi konuda veya hangi üretici vs. aradığınız bölüme girip bundan 5 yıl önceki paylaşımı bile bakma imkanınız var! Bu özellik bile yeterli sebeb bence :y:
Resim

mesaj için REVOLUTION teşekkür aldı- 3:
Erdem, G.HEPARSLAN, maranello550
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 21 Ağu 2016, 01:26

Bende oyumu forumdan yana kullandım.
Serhat abime söylediği konularda kayılıyorum. Forumda bu konunun paylaşıldığını facebook sayfasında paylaşılan link sayesinde gördüm.
Telefonumuzu her elimize aldığımızda olmasada sıklıkla facebook ikonuna tıklayıp bildirimleri kontrol ediyoruz, takip ettiğimiz gruplarım bildirimlerini alıyoruz.
Fakat facebook grubundaki paylaşımda detaylı bilgi açıklama vs forum kadar etkili olamayacağı görüşündeyim. Söylendiği gibi anlık paylaşımlar ve birkaç gün sonra aynı gönderiyi bulmak için dakikalarca sayfayı aşağıya çekmemiz gerekicek.
Forumdaki düzen, kurallar ve oturmuş bir kültür var. Ben bu ortamı tüm sosyal medya organlarına tercih ediyorum.
Burada açılan bir konu hakkında yazılan tüm yazıları okumak, fotoğrafları tek tek incelemek ve yorum yapmak facebook'tan da kurulacak başka bir sosyal medya hesabındaki gruplardan daha samimi daha keyif verici benim için.
Yeri gelmişken başta Gökhan abi sana ve emeği geçen tüm yöneticilere ve ayrıca bu hobiyi paylaştığım tüm forum dostlarıma teşekkür ederim.
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim

mesaj için MertTuğrul teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 52
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 75
Rep Puani: 1395
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: Countrue » 21 Ağu 2016, 03:20

Bizler foruma üye değiliz, forumu oluşturuyoruz,
Bizler ziyaretçi değiliz, forum yazarıyız,
Bizler konu aramıyoruz, konu oluşturuyoruz,
Bizler yorum yapmıyoruz, sohbet ediyoruz,
Bizler sadece fotoğraf değil, hayatlarımızı duygularımızı paylaşıyoruz,
Bizler sadece foruma girmiyoruz, evlerimize giriyoruz,
Bizler sadece evimizde değil, forumda da yaşıyoruz,
Bizlerin forumu, forumun bizleri yarattığı, hobinin evlerimize şekil, şekillerin foruma hayat kattığı, sürekli nefes alan, kendi vücudumuzdaki organlar gibi başlıkları bildiğimiz, bulduğumuz, unutulmuşsa canlandırmak için çalıştığımız, yarışmaya rakip olarak değil ortak olarak katıldığımız ve sonsuz duyguyla ifade edebileceğimiz bir ortamda olmak, sadece bakılıp çıkılan ve tam bir paylaşım kargaşasının olduğu bir platformda olmaktan daha değerli bence.

Facebook sadece forumun tanıtıldığı ve forum için çalışan bir araç olmalıdır. Foruma ve forum konularına doğrudan bağlantının kolaylaştırıldığı bir yardımcı olmalıdır. Bu haliyle DIECASTR değil ancak HAKİKİ DIECASTR VEYA ÖZ DIECASTR olmaktan öteye gidemez :) Saygılar..
Resim

mesaj için Countrue teşekkür aldı- 6:
Alper GÖÇENER, Emre E., Erdem, G.HEPARSLAN, Korkut Varol, MertTuğrul
Kullanıcı avatarı
Countrue
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Murat Kesen
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 28
1/87 Model Sayısı: 21
Rep Puani: 285
Countrue rep puani yokCountrue rep puani yok

İletiYazar: Bora Kayacan » 21 Ağu 2016, 09:19

Affınıza sığınarak bir benzetme yaparak yorum yapmak istiyorum.

Forum; arkadaşınıza oturmaya gitmektir. Oturup çay içmektir, ikramlar kabul etmektir. Vaktinizi uzun süre ayırmaktır. Paylaşımlarınızı detaylı yapmaktır. Bu paylaşımları detaylı incelemektir. Arkadaşınızla sohbeti anılandırmaktır. Peki Facebook nedir? Facebook "bi tanıdığa bakıp çıkıcam" demektir. Arkadaşınıza kapıdan uğramaktır. "Touch and go" ile yetinmektir. Bu karşılaşmaları bir süre unutmaktır.

Eğer görsel bir şey yapıyorsak ki, bu yaptığımız hobi görselliktir o zaman olaya 4-8" ekrandan değil yeri geldiğinde 19-21" ekrandan bakmaktır. (Cepten foruma girenleri kastetmiyorum)

Okuduğunuz için teşekkürler. :happy:
Resim

mesaj için Bora Kayacan teşekkür aldı- 4:
Erdem, G.HEPARSLAN, MertTuğrul, resatsirin
Kullanıcı avatarı
Bora Kayacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bora
1/18 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 398
1/64 Model sayısı: 134
1/72 Model Sayısı: 107
1/87 Model Sayısı: 250
- / -- Model Sayısı: 110
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 1032
Rep Puani: 375
Bora Kayacan rep puani yokBora Kayacan rep puani yok

İletiYazar: Moderno » 21 Ağu 2016, 13:42

Forumda belki fazla mesajım yoktur ama ilk kaydolduğumdan bu yana gerek bilgisayar gerek telefonla foruma giriş yapıyorumdur,facebookta gelen bildirimlere bakmayıp forumdan konuları incelemek ve yapılan yorumları fikirleri görmek çok keyif veriyor bana.Oyum forumdan yanadır,iyi günler.

mesaj için Moderno teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Moderno
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Burak
Toplam Model Sayısı: 28
Rep Puani: 0
Moderno rep puani yok

İletiYazar: UfukAcikgoz » 21 Ağu 2016, 15:07

Kesinlikle forum :good2:
İlk neden herkesinde dediği gibi konuların kaybolmaması ve bana göre forumda yorumları okumak cevaplamak daha keyifli.
İkinci nedenim ise forumdaki koleksiyonerlerin bilinçli olması. Facebookda bir sürü kendini koleksiyoner sanan şuursuz insan var :dikkat: ( Bizim grubumuzdan bahsetmiyorum :dikkat: ) Forumdaki insanların hepsi belirli bir aşamayı aşmış insanlar ve sevgi saygı daha üst seviyede.
Bu yüzden yaşasın forum :dance2:
En son UfukAcikgoz tarafından, 21 Ağu 2016, 20:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

mesaj için UfukAcikgoz teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1