KONU GÖRÜNTÜLENME VE GELEN CEVAP SAYISI HK.

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Re: KONU GÖRÜNTÜLENME VE GELEN CEVAP SAYISI HK.

İletiYazar: MAKOSHARK » 29 Ağu 2013, 05:59

Hocam bu güzel vede anlamlı açıklama içinde çok teşekkürler emeğine sağlık diyorum.. :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: spyker » 29 Ağu 2013, 12:56

Gökhan abi çok güzel bir konuya değinip açıklama yapıp paylaştığın için teşekkürler emeğine sağlık.Önemli olan yaptığımız hobiyi merak eden veya yeni başlamaya hazırlanan arkadaşlara yardımcı olmak yol göstermek.

mesaj için spyker teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
spyker
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Fatih SAHIN
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 880
spyker rep puani yokspyker rep puani yokspyker rep puani yokspyker rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 01 Eyl 2013, 18:47

Yerinde ve güzel açıklamalar için teşekkürler Gökhan.
Foruma yeni üye olmuş arkadaşların ve hobinin başında olan gençlerin okuması gereken bir başlık olmuş.
Ellerine sağlık. :syg:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: amfumake95 » 01 Eyl 2013, 23:02

Şu tatil döneminden sonra eminim ki hepimiz dışarda yağmur yağıyorken sıcak bir kahve eşliğinde forumdan cıkmayacağız.Bilgilendirme için sağol Abim :cicek: :bravo: :bravo:
Resim

mesaj için amfumake95 arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
amfumake95
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Semih A.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 21
1/32 Model Sayısı: 235
Rep Puani: 1300
amfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 03 Eyl 2013, 16:01

Gökhan çok güzel bir bilgilendirme olmuş yazdıkların ve emeğin için çok teşekkürler :handshake:
Sözlerinin tamamına katılıyorum. İnsanın bir konuya cevap yazmaması için onlarca sebebi olabilir. Bu çok normal.
Bana asıl tuhaf gelen hobidaşlarımızın (bir kısmının) böyle konulara dertlenmeleri.

Örneğin ben hiçbir zaman (özellikle yeni nesil) süper sporcuları sevemedim. Hele bazılarına bakamıyorum bile, arabamı "alien"mı :lol: belli değil. Doğal olarak hiç bir şey yazmıyorum. Bu paylaşımı koyan da, benim için koymuyor zaten. Onuda çok beğenen pek çok insan var.
Benim HotRod'larıma en yakın arkadaşlarım "tekerlekli sandalye" :grin: diyorlar. Paylaşım yapsam girip bakmazlar bile.

Bu konuda pek çok arkadaşımız belirtmiş. Önemli olan mutlu olmak. Zevk için araba toplamak, diorama yapmak, -ha birileri beğenirse çok mutlu oluruz, ama beğenmezlerse de canları sağ olsun. Sonuçta hepimiz bu işi kendi "keyfimiz" için yapıyoruz. Alkış toplamak için değil.

Bu güzel paylaşım ortamının "arena" gibi algılanması benim hiç hoşuma gitmiyor. "-bana bunu nasıl yazar", "-benim koleksiyonuma, beğenilerime laf edilemez",
"-şu varsa ben yokum", "şöyle kallavi model koyuyorum, kimse ilgilenmiyor","-kıskanıyorlar" gibi gerginlikler kime ne kazandırıyor.

Bence rahat olalım isteyen girer, beğenir. İsteyen bakmaz. Tabi ki birbirimizi sürekli, yağlayıp, gazlamayacağız ama devamlı da gerginlik aramayalım.

Benim "hobiye bakışım" budur. :drinksb:
Resim

Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 03 Eyl 2013, 17:14

Bütün insanları ayni görerek hata yapıyorsunuz bazı şeyler sizin için önemli degil diye başkası içinde ayni olacak diye bisey yok.Böyle davranarak coğu insanı kırıyosunuz farkında olmadan.

mesaj için Ömer ÖLÇEK teşekkür aldı- 3:
G.HEPARSLAN, spyker, tolgatitiz
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ömer ÖLÇEK
1/18 Model Sayısı: 69
1/24 Model Sayısı: 25
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 157
Rep Puani: 1970
Ömer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 03 Eyl 2013, 17:34

tolgatitiz yazdı:Gökhan çok güzel bir bilgilendirme olmuş yazdıkların ve emeğin için çok teşekkürler :handshake:
Sözlerinin tamamına katılıyorum. İnsanın bir konuya cevap yazmaması için onlarca sebebi olabilir. Bu çok normal.
Bana asıl tuhaf gelen hobidaşlarımızın (bir kısmının) böyle konulara dertlenmeleri.

Örneğin ben hiçbir zaman (özellikle yeni nesil) süper sporcuları sevemedim. Hele bazılarına bakamıyorum bile, arabamı "alien"mı :lol: belli değil. Doğal olarak hiç bir şey yazmıyorum. Bu paylaşımı koyan da, benim için koymuyor zaten. Onuda çok beğenen pek çok insan var.
Benim HotRod'larıma en yakın arkadaşlarım "tekerlekli sandalye" :grin: diyorlar. Paylaşım yapsam girip bakmazlar bile.

Bu konuda pek çok arkadaşımız belirtmiş. Önemli olan mutlu olmak. Zevk için araba toplamak, diorama yapmak, -ha birileri beğenirse çok mutlu oluruz, ama beğenmezlerse de canları sağ olsun. Sonuçta hepimiz bu işi kendi "keyfimiz" için yapıyoruz. Alkış toplamak için değil.

Bu güzel paylaşım ortamının "arena" gibi algılanması benim hiç hoşuma gitmiyor. "-bana bunu nasıl yazar", "-benim koleksiyonuma, beğenilerime laf edilemez",
"-şu varsa ben yokum", "şöyle kallavi model koyuyorum, kimse ilgilenmiyor","-kıskanıyorlar" gibi gerginlikler kime ne kazandırıyor.

Bence rahat olalım isteyen girer, beğenir. İsteyen bakmaz. Tabi ki birbirimizi sürekli, yağlayıp, gazlamayacağız ama devamlı da gerginlik aramayalım.

Özet yaklaşımıma verdiğin özet cevap için teşekkürler Tolga... :handshake:

...ve / elbette; konuya ilgi gösteren tüm arkadaşlarıma gelsin bu çiçek.. :f:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 2:
Emre E., tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 06 Eyl 2013, 13:43

Ömer ÖLÇEK yazdı:Bütün insanları ayni görerek hata yapıyorsunuz bazı şeyler sizin için önemli degil diye başkası içinde ayni olacak diye bisey yok.Böyle davranarak coğu insanı kırıyosunuz farkında olmadan.

Ömer, bu yazdığın cevabın bana yönelik olduğunu düşündüm. Herkesi tabi ki kastetmiyorum. Yazımda "hobidaşlarımızın bir kısmı" diyerek bunu da belirtmeye çalıştım. Amacım bu tarz kırgınlıkları da engellemeye yönelikti üstelik.

Yazımı tekrar okumanı öneririm. İnsanları (istemeden de olsa) kırmayı asla istemem, ben biraz "bir tek ben bilirim", "en iyisini ben bilirim", "ben bir model aldım mı herkes beğenecek (çünkü en iyisi) herkes ilgilenecek" anlayışlarını eleştirmek istemiştim.

Senden ve kırdığım başkaları varsa özür dilerim. :cicek:
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: canerberk » 07 Eyl 2013, 11:57

tolgatitiz yazdı:Gökhan çok güzel bir bilgilendirme olmuş yazdıkların ve emeğin için çok teşekkürler :handshake:

Tolga abi uzun süredir Gökhan abinin bu yararlı konusunu takip etmekteydim. Yukarıda belirttiklerine harfiyen katılıyorum. Yine yukarıda belirttiğin ve çoğu hobidaşımızın da katılacağını düşündüğüm nokta şu ki herkes her modeli / zevki beğenecek yorum yapacak bir gereksinim kendinde görmemeli. Bu demek değildir ki herkes gruplaşsın Amerikancılar bir kenarda kendilerince paylaşım yapsın öbür taraftan exotic çiler/ japoncular / Avrupacılar / resinciler kafalarına göre takılsın. Amaç burada kendinin değer verdiği ve zevk duyduğu bir modeli diğer hobidaşının da görmesi ve az çok senin kadar onun da heyecan duymasıdır. Gördükten sonra feedback / rap beklemek bana biraz garip geliyor. Sen zaten onlar görebilsin diye bu paylaşımları yapıyorsun. Yoksa evde kutunun içerisinde olması seni ne kadar tatmin edebilecektir ki. Yorum yazmak her zaman içerisinde "güzel" kelimesinin geçmesi değildir. Aynı zamanda bazı hata/tavsiyeyi sunabilmektir. Şahsen şunu söylemeliyim ki bu forumda emeği geçen ve hergün bu forumda onlarca konunun açılmasına ve yüzlerce yorumun yapılmasını sağlayan başta Gökhan abi ve diğer tüm üyeler zaten hergün takdiri hakeden insanlarız. Neden? çünkü 70 milyonluk ülke de bu forumdaki üye sayısı kadarız. Bizden başka yok. Bu uğraşıdan anlayan da yok. Forumdaki herkese bu farklılık yeter bile. Varsın yorum / rap olmasın. Herkese bol modelli ve paylaşımlı günler diliyorum.
Resim

mesaj için canerberk teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
canerberk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Caner
1/18 Model Sayısı: 71
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 72
Rep Puani: 785
canerberk rep puani yokcanerberk rep puani yokcanerberk rep puani yokcanerberk rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 07 Eyl 2013, 15:51

Benim problem olarak arz etmek istediğim bir konu var, çoğu forum sitesinde konuya konu sahibinin giriş sayısı yazılmıyor, yani 10 kere de girmiş olsa aynı konuya 1 kere gözüküyor, burda ise her giriş ekleniyor, bunu teknik olarak engelmenin bir yolu varmı ?
Resim

mesaj için baris41 arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Baris
1/18 Model Sayısı: 127
1/43 Model Sayısı: 55
Rep Puani: 2355
baris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Eyl 2013, 22:32

İlgili konuya verilen cevapları okuduğum kadarı ile ve yorum yapan üyelere göre, sonuç/özet şudur ki;

"Hayat; maddi-manevi doyum mücadelesidir, önemli olan ise; paylaşmaktır..."

Bu özet yorumumda belirttiğim gibi ve daha fazla uzatmaya değmeyecek bir konu olduğunu düşünerek; konuyu kilitliyorum.. :syg: :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 3:
canerberk, Eray KIVRAK, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Önceki

Görüşler / Öneriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir