Fotoğrafı Gözükmeyen Konuların Silinmesi Hk.

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Fotoğrafı Gözükmeyen Konuların Silinmesi Hk.

İletiYazar: FurkanK » 31 Tem 2017, 17:17

İyi günler,

Bu konuyu açsam mı açmasam mı, söylemek bana düşer mi, düşmez mi baya bir düşündüm, sonuçta bu forumun kullanıcısıysam ve eski konuları okumak üzere açtığımda hep bu tarz konularla karşılaşıp, aç kapa yapmak durumunda kalıyorsam söz söylemeye hakkım olduğunu düşünüp konuyu açmaya karar verdim. Malum Photobucket'in ücretli olmasıyla forumdaki bir çok paylaşılmış resim görünmez hale geldi. Eray ve Alper moderatörüm konu hakkında bilgilendirme de yaptı, resimlerin geri gelmeyeceği aşikar.

Forumun bir paylaşım platformu ve bilgi kaynağı olduğunu düşündüğümüzde; resimleri gözükmeyen bu tarz konular, foruma kaynak vasfını kaybettiriyor. Yani bir modelin paylaşımı yapılmış, bakıyorsunuz gözükmüyor. Dolayısıyla o paylaşımın daha bir hükmü kalmamış oluyor. (Bu noktada paylaşımı yapan arkadaşın vermiş olduğu emeği çok iyi biliyorum, burada o emeği de bir kalemde silmek ne kadar doğru?)

Eski konularda yine gördüğüm bir durum ve açıkçası kıskanmıyorda değilim bu durumu :tey: muhabbet, konuyu geçmiş... (Bunları silmek ne kadar doğru)

Ama şu da bir gerçek ki mevcuttaki konuların yarısından çoğunun resimleri gözükmüyor...

- Bu tarz konular silinir mi?
- Eski defterler isimli bir başlıkta toplanabilir mi?
- Silindiğinde mesajı ve konuları silinen üyeler mesaj ve rep sayıları ile ilgili sorun yapar mı?
- Yeniden böyle bir durumla karşılaşmama adına tedbir aldık mı? (Yarın bir gün hızlıresim.com'un da ücretli olmayacağının garantisi yok.)
- Silinen konular içerisnde resimlerden de hariç değer taşıyan konular var mı?

Resimleri görüntülenmeyen konular benim nezdimde iyi bir izlenim yaratmıyor açıkçası, aramıza yeni katılan ve katılması muhmetel kişiler içinde, inaktif bir izlenim yaratabilir.

Bu konu hakkında sizler ne düşünürsünüz, artısıyla eksisiyle ele alınabilir mi?
Kalp ne ile dolu ise, dilden o dökülür...
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Furkan Ahmet Kaplan
1/18 Model Sayısı: 74
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 15
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 106
Rep Puani: 65
FurkanK rep puani yok

Re: Fotoğrafı Gözükmeyen Konuların Silinmesi Hk.

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 31 Tem 2017, 22:22

Elbette sıkıntılı bir durum fakat, konuların silinmesi olayı iğne ile kuyu kazmaya benzer Furkan.

Senin de bahsettiğin gibi, bazı konularda yapılan muhabbetin konu önüne geçmesi bile bir değerdir ve kalsın derim ben.

Önlem alınma konusunda, sitemizin eklenti özelliği bundan sonrası için devreye sokulabilir..

Bu özellik açıldıktan sonra yapılacak yüklemeler ve zamana bağlı olarak site hızında problemler yaşatmaya başlayabilir..
Deneyip görmek lazım ama en azından elde bir seçeneğimizin olması da güzel..

Şimdilik fikir/önerim bundan ibaret..

Eray ve moderatör arkadaşlarımız da bu konuyu düşünüyordur ve araştırma içindedirler mutlaka.. :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
FurkanK
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16711
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 01 Ağu 2017, 00:08

Bence de konular silinmesin, onca emek var. Hem kim bilir, belki photobucket bu saçmalıktan vaz geçer ve tekrar resimler görünür hale gelir :smile5:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
FurkanK
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 81
Rep Puani: 4190
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 01 Ağu 2017, 14:35

G.HEPARSLAN yazdı:Elbette sıkıntılı bir durum fakat, konuların silinmesi olayı iğne ile kuyu kazmaya benzer Furkan.

Senin de bahsettiğin gibi, bazı konularda yapılan muhabbetin konu önüne geçmesi bile bir değerdir ve kalsın derim ben.

Önlem alınma konusunda, sitemizin eklenti özelliği bundan sonrası için devreye sokulabilir..

Bu özellik açıldıktan sonra yapılacak yüklemeler ve zamana bağlı olarak site hızında problemler yaşatmaya başlayabilir..
Deneyip görmek lazım ama en azından elde bir seçeneğimizin olması da güzel..

Şimdilik fikir/önerim bundan ibaret..

Eray ve moderatör arkadaşlarımız da bu konuyu düşünüyordur ve araştırma içindedirler mutlaka.. :handshake:

Erdem yazdı:Bence de konular silinmesin, onca emek var. Hem kim bilir, belki photobucket bu saçmalıktan vaz geçer ve tekrar resimler görünür hale gelir :smile5:

Abiler kesinlikle konular direk silinsin demiyorum, sadece photobuchet'e ve bu duruma takılmış durumdayım. Ne yapılabilir kısmında görüşlerinizi merak ediyorum. Bahadır abi diecastsociety' yi takip ediyor, orada nasıl acaba, onlar da yaşıyor mu aynı sıkıntıyı ?
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

- / -- Model Sayısı: 15
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 106
Rep Puani: 65
FurkanK rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 01 Ağu 2017, 22:30

Furkan öncelikle önerin için teşekkürler dediğin gibi fotoğrafların görünmemesi gerçekten çok can sıkıcı bir durum ama photobucket'in bu paralı uygulamasının bir süre sonra kullanıcılarından gelen yorumlar ve geri bildirimlerden sonra değişeceğini düşünüyorum veya öyle olmasını diliyorum, o kadar emekle paylastığımız konuların tek seferde boşluk olması kendi adıma fazlasıyla üzücü o yüzden konuların silinmemesi gerektiğinden yanayım en azından içlerindeki açıklamaların bile faydalı olacağını düşünüyorum.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER teşekkür aldı- 2:
Erdem, FurkanK
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 05 Ağu 2017, 00:56

Furkan; öncelikle bu konuyu açman bile forum için ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor. Teşekkür ederim kendi adıma..
Gökhan Abi ve Alper kardeşimin dediklerine de katılıyorum. 10 yıllık bir emek var. Çok fazla konu var ve hemen hemen her konuda açılış sebebiyle alakalı bilgiler var.
Ben bu durum olmadan önce de fotoğrafları görünmeyen konularda konuyu açanlara özelden mesaj atıp en son foruma giriş tarihine göre birkaç ay bekliyordum. Ondan sonra sildiğim veya düzeltebildiğimi düzelttiğim konular oldu. ( Tabi o zaman sadece kendi bölümümde yetkili olduğum konularda bunu yapıyordum )
Ama şuanda durum çok farklı, aracı site ile alakalı bir problem var ve umarım en kısa zamanda bu yersiz uygulamadan vazgeçerler. Geçmezlerse izleyeceğimiz birkaç yol elbette olacak. Çünkü benim hiçbir konumda fotoğraf görünmüyor şuanda ve bu durum beni çok rahatsız ediyor.
Bakalım biraz daha beklemekte fayda var. Yurt dışı forumlarda da aynı problemler var...
Zaman her şeyin ilacı.. :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, Erdem, FurkanK
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2705
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: FurkanK » 05 Ağu 2017, 10:53

Musa Can ÇİL yazdı:Furkan; öncelikle bu konuyu açman bile forum için ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor. Teşekkür ederim kendi adıma..
Gökhan Abi ve Alper kardeşimin dediklerine de katılıyorum. 10 yıllık bir emek var. Çok fazla konu var ve hemen hemen her konuda açılış sebebiyle alakalı bilgiler var.
Ben bu durum olmadan önce de fotoğrafları görünmeyen konularda konuyu açanlara özelden mesaj atıp en son foruma giriş tarihine göre birkaç ay bekliyordum. Ondan sonra sildiğim veya düzeltebildiğimi düzelttiğim konular oldu. ( Tabi o zaman sadece kendi bölümümde yetkili olduğum konularda bunu yapıyordum )
Ama şuanda durum çok farklı, aracı site ile alakalı bir problem var ve umarım en kısa zamanda bu yersiz uygulamadan vazgeçerler. Geçmezlerse izleyeceğimiz birkaç yol elbette olacak. Çünkü benim hiçbir konumda fotoğraf görünmüyor şuanda ve bu durum beni çok rahatsız ediyor.
Bakalım biraz daha beklemekte fayda var. Yurt dışı forumlarda da aynı problemler var...
Zaman her şeyin ilacı.. :smile:
Alper GÖÇENER yazdı:Furkan öncelikle önerin için teşekkürler dediğin gibi fotoğrafların görünmemesi gerçekten çok can sıkıcı bir durum ama photobucket'in bu paralı uygulamasının bir süre sonra kullanıcılarından gelen yorumlar ve geri bildirimlerden sonra değişeceğini düşünüyorum veya öyle olmasını diliyorum, o kadar emekle paylastığımız konuların tek seferde boşluk olması kendi adıma fazlasıyla üzücü o yüzden konuların silinmemesi gerektiğinden yanayım en azından içlerindeki açıklamaların bile faydalı olacağını düşünüyorum.

Umarım photobuchet bu uygulamadan vazgeçer, Musa moderatörümün de dediği gibi zaman bu işin ilacı olacak galiba. :syg:

mesaj için FurkanK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
FurkanK
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ