HA3840 Türk Hava Kuvvetleri F-16C 91-0008 "Mig Killer"

Yetkili: cemo-cemo, Predator, vtgurol, camorenesi

Re: HA3840 Türk Hava Kuvvetleri F-16C 91-0008 "Mig Killer"

İletiYazar: vtgurol » 04 Ağu 2016, 21:37

UfukAcikgoz yazdı:Harika bir paylaşım olmuş Tayfun bey ellerinize sağlık :+1: Yazınızın sonu hiç gelmesin istedim diyebilirim.
Model gerçekten harikaymış detaylarına ve böyle özel bir uçak olması ayrı bir değer katmış. Koleksiyonumda olmasını gerçekten isterdim.
Ayrıca bu uçaklara benimde bir ilgim başladı. 1-2 ay önce Revell in SoloTürk maketini yapamamaktan korkup kasada bırakmıştım. Bu paylaşım sonrasında almayı düşünmüyor değilim :smile:

Çok teşekkür ederim Ufuk kardeşim.
Paylaştığım her uçağın ayrı bir hikayesi vardır. Havıcılık tarihine isimlerini yazdırmış modellere sahibim. O nedenle birçok paylaşımımın hikayesi uzundur.
Havacılık güzel bir hobidir. Sanada bulaşması iyi olmuş bu virüsün.
Plastik model yapmaya yeni başlayacaksan sana tavsiyem imkanın varsa her modelden iki tane al. Acemiliğin her model yapışında yavaş yavaş azalacak deneyimin her seferinde artacak ve her seferinde yeni bir şey öğreneceksin. Plastik model yapımında tavsiye istersen sana önerebileceğim bir iki isim var özelden yazarım kardeşim.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Tayfun
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 113
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 138
Rep Puani: 725
vtgurol rep puani yokvtgurol rep puani yokvtgurol rep puani yok

İletiYazar: vtgurol » 04 Ağu 2016, 21:43

G.HEPARSLAN yazdı:Foruma verilen uzun aralardan sonra gelecek patlamaları tahmin etmek zor olmuyor Tayfun ama bu kadar özletme kendini derim. :f:
Kıymetli paylaşımın adına teşekkür ederim.. :y: :handshake:

Çok teşekkür ederim Gökhan abi,
Forum hep aklımda fakat yeni eve geçiş sürecinde modelleri fotoğraflayacak bir alan arayışı ve daha iyi çekinler yapmak istemem nedeniyle bukadar uzun bir ayrılık oldu. Sistemi kurduktan sonra bu paylaşıma kadar yaptığım çekimlerle kendimi geliştirdiğime inanıyorum.
Ve anlıyorum ki kıymetli yorumlarınızla gerçekten kendimi bir kademe daha öteye taşımışım.
Umarım ilerki dönemde yapacağım paylaşımlarımı da beğenirsiniz.

Güzel yorumlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim Gökhan abim.
Çok sağ olun.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: vtgurol » 04 Ağu 2016, 21:51

Musa Can ÇİL yazdı:Vallahi senin paylaşımların üst üste gelmesine alışkın olduğumdan diğerlerini aradı gözüm :smile: Ama yolda olduklarını öğrenmek iyi geldi.
Sade ve yalın çekimlerle, aktarılan bilgilerle harika bir paylaşım olmuş. Ayrıca peç'lere bayıldım. Bende de dört adet var bir arkadaşım sağ olsun vermişti. :smile:

Diğer paylaşımlarını merakla bekliyorum. Keyifli günlerde sergile bu F-16C'yi ... :good2:

Çok teşekkür ederim Musa,
Açıkçası eski paylaşım yöntemim biraz riskliydi çünkü modeller için fazla yorum alamıyor ve bilgi alışverişi yapamıyorduk.
Şimdi tek paylaşımlarla ve detaylı incelemelerle sanıyorum bu açığı da kapatacağız.
Patchler konusuna gelince şu anda yapmış olduğum patch koleksiyonumu da sizlerle paylaşmak için bir çalışma yapıyorum.
Tabi bu patchler de 200'ün üzerinde olunca hazırlık süresi ister istemez uzun sürüyor.

İlerki paylaşımlarda tekrar görüşmek üzere.
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: vtgurol » 04 Ağu 2016, 22:00

Alper GÖÇENER yazdı:Senin her paylaşımını uzun zaman ayırarak inceliyorum çok fazla emek ve maneviyat kokuyor o yüzden hepsine sindire sindire bakıyorum, uzun bir zamandır da paylaşımlarını göremediğimizden tarihte önemli bir yeri olan bu F-16C'yi tüm hikayesiyle, detaylarıyla ve bol bol fotoğraflarla gün yüzüne çıkardığın için de teşekkür ederim. Çok güzel ve anlamlı bu modelin hayırlı olsun, iyi günlerde sergile ama arada filoya katılan 50 tane uçağı sergileyebilecek yerin kaldı mı :lol:

Bu arada bu dekallere sahip uçaklarımız olduğunu bilmiyordum öğrenmem güzel oldu. :+1:

Çok teşekkür ederim Alper,
Paylaşımlarıma göstermiş olduğun ilgi için de ayrıca çok çok teşekkür ederim.
Açıkçası bir dönem hevesimi kaybetmiştim paylaşım yapmakla ilgili.
Ancak bu değerli yorumlarınızı görünce şevkim daha da arttı.
50 tane uçağı sergileme kısmına gelirsek yeni eve geçince modeller için yeni bir vitrin yaptırdım.
Bu yeni vitrinin son halini de ilerde sizlerle paylaşacağım.

Paylaşımda size tanıtmış olduğum kaplan desenli iki F-16'mızın tasarımını ve paylaşımda sergilediğim birçok patchin tasarımlarını değerli tasarımcımız sayın Metin Özrek yaptı.

Kendisinin havacılığa olan ilgisi ve havacılığa verdiği değer bu güzel çalışmaları karşımıza çıkarttı.
Kendisine buradan birlez daha bu güzel çalışmaları için teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı gönderiyorum.
Resim

mesaj için vtgurol arkadaşımıza teşekkür edenler:
Alper GÖÇENER
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE