VOUGHT A-7E CORSAIR II USS NIMITZ 1978

Yetkili: cemo-cemo, Predator, vtgurol, camorenesi

VOUGHT A-7E CORSAIR II USS NIMITZ 1978

İletiYazar: Predator » 04 May 2015, 21:36

Herkese selamlar;

Donanma uçakları ile devam ediyoruz. :sapka:

İlk prototip uçuşunu 26 Eylül 1965 'te gerçekleştirmiştir. A-7E “Corsair” Donanma avcı uçağı F8U “Crusader” esas alınarak tasarımlandırılmış tek kişilik taktik yakın destek uçağıdır. Douglas A-4 Skyhawk 'ların yerini almıştır. Kara yakın destek için tasarlamış olmasına rağmen sınırlı bir havadan-havaya kombat yeteneği de vardır.Vietnam savaşı sırasında ABD Hava Kuvvetleri tarafından kullanılmıştır. Donanma için geliştirilen A-7’den LTV( Ling-Temco-Vought ) firması tarafından yine donanma için geliştirilmiştir.Donanma olarakta ilk prototip uçuşu 5 Nisan 1968’de gerçekleşmiş, teslimatlar aynı yılın 23 Aralık’ında başlamış,1976’da sona ermiştir. Bu süre içinde USAF’a 459 uçak teslim edilmiştir. ABD Hava ve Donanma Kuvvetleri'ne ilaveten 1970'lerde Yunanistan ve 1980'lerde Portekiz bu uçağı kullanan diğer yabancı ülkelerdir.

Resimlerdeki model Filo peçi simgesi olarak yılan resmi kullanan ''Sidewinders'' VA-86 AJ 401 filosuna ait olan USS Nimitz uçak gemisinde 1978 yılında görev almış A-7E Corsair modelidir.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

1/1 resimler;

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Predator teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, Musa Can ÇİL, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Predator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serkan
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 110
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 15
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 125
Rep Puani: 670
Predator rep puani yokPredator rep puani yokPredator rep puani yok

Re: VOUGHT A-7E CORSAIR II USS NIMITZ 1978

İletiYazar: Erdem » 05 May 2015, 12:45

Yine harika bir paylaşıma imza atmışsın Serkan, senin şu uçak gemisi dioraman her daim iş görür :smile: Taa 1965'te göreve başlamış ama onca yıla rağmen dizaynı ne kadar da hoş, benim favori uçaklarımdan bu parça. Bol resimli ve emek yoğun paylaşım için teşekkürler, gerçekten ayrı bir keyif veriyor senin modellerini görmek :ucak:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Predator
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4330
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Predator » 06 May 2015, 20:30

Virtue yazdı:Yine harika bir paylaşıma imza atmışsın Serkan, senin şu uçak gemisi dioraman her daim iş görür :smile: Taa 1965'te göreve başlamış ama onca yıla rağmen dizaynı ne kadar da hoş, benim favori uçaklarımdan bu parça. Bol resimli ve emek yoğun paylaşım için teşekkürler, gerçekten ayrı bir keyif veriyor senin modellerini görmek :ucak:

Dediğin gibi Erdem abi. Bu diaroma daha çok iş görür.O yıllar jet uçaklarının çok fazla gelişim gösterip arka arkaya yeni üretimlerin olduğu dönemlerdir.Bu uçağın senin favori uçaklarından birisi olması çok güzel. Hazır diaroma demişken önümüzde paylaşacağım başka donanma uçakları da var. :lol: :lol: Daha çok ekmeğini yiyeceğim bu diaromanın. :lol: :lol: Değerli yorumun için çok teşekkür ederim abi. :friends:
Resim

mesaj için Predator arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Predator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Bora Kayacan » 06 May 2015, 23:44

Serkan'ım, sayende eski günlerimi tekrar gözlerimin önüne getiriyorum. Bir zamanlar (70'lerde) A-7 Corsair'in resin bir kitini yapmıştım. Bunu yazarken bile nerelere kaybolduğunu hala düşünüyorum. Çok severek yaptığım bir modeldi. Çok sevmiştim ve rahmetli babam o zaman bu uçakların Yunanistan'da var olduğunu söylemişti. Ben de "niye onlarda var bizde yok" diye kızmıştım, kendi kendime. Paylaşımların eski güzel günlerimi bana tekrar yaşatıyor. Sana teşekkür ederim. :bravo:
Resim

mesaj için Bora Kayacan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Predator
Kullanıcı avatarı
Bora Kayacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bora
1/18 Model Sayısı: 8
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 398
1/64 Model sayısı: 134
1/72 Model Sayısı: 107
1/87 Model Sayısı: 250
- / -- Model Sayısı: 110
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 1032
Rep Puani: 375
Bora Kayacan rep puani yokBora Kayacan rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 07 May 2015, 00:33

Yok yok sen buldun kendini resmen, paylaşımlar harika oluyor kardeşim. Modelin dekalleri hoşuma gitti fakat burun yapısını sevemedim. Çok hantal bir görüntüsü var.
Ama senin koleksiyonuna renk kattığı kesin. Bizde arabalarda her zaman hırçın olanları tercih etmiyoruz. O yüzden iyi olduğunu düşünüyorum. Keyifle sergilensin :good2:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Predator
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2850
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Predator » 07 May 2015, 21:33

boraxis yazdı:Serkan'ım, sayende eski günlerimi tekrar gözlerimin önüne getiriyorum. Bir zamanlar (70'lerde) A-7 Corsair'in resin bir kitini yapmıştım. Bunu yazarken bile nerelere kaybolduğunu hala düşünüyorum. Çok severek yaptığım bir modeldi. Çok sevmiştim ve rahmetli babam o zaman bu uçakların Yunanistan'da var olduğunu söylemişti. Ben de "niye onlarda var bizde yok" diye kızmıştım, kendi kendime. Paylaşımların eski güzel günlerimi bana tekrar yaşatıyor. Sana teşekkür ederim. :bravo:

Eminim ki sen de daha ne anılar var havacılık adına Bora Abi.Sırası geldikçe umarım paylaşımlarım ile beraber senin anılarını da tazeleriz.Bu uçakların Yunan'lılarda olmasına kızman çok güzel; kimbilir ne tür duygular içindeydin. Abi aramızda kalsın ABD onları kakaladı onlara :lol: :lol: . A-7'ler hantal uçaklardır. Havadan havaya yetenekleri sınırlıdır. Vietnam savaşında aktif olarak F-4'lere destek amaçlı kullanıldılar. Hiç bir zaman ana avcı uçağı olarak görev almadılar ABD hava kuvvetlerinde. Her zaman ki anılarınla bu paylaşıma eşlik edip güzel yorumunla süslediğin için teşekkür ederim Bora abi. :friends:
Resim
Kullanıcı avatarı
Predator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Predator » 07 May 2015, 22:02

Musa Can ÇİL yazdı:Yok yok sen buldun kendini resmen, paylaşımlar harika oluyor kardeşim. Modelin dekalleri hoşuma gitti fakat burun yapısını sevemedim. Çok hantal bir görüntüsü var.
Ama senin koleksiyonuna renk kattığı kesin. Bizde arabalarda her zaman hırçın olanları tercih etmiyoruz. O yüzden iyi olduğunu düşünüyorum. Keyifle sergilensin :good2:

Dediğin gibi uçak, çok hantal bir uçak zaten havadan havaya çatışma yeteneği düşük. Daha çok hava destek ve taktik bombardıman amaçlı kullanıldılar. Donanma temalı uçaklarım için olmazsa olmaz modeller biriydi. Samimi ve güzel yorumlaarın teşekkür ederim kardeşim. Eylemlerimiz devam edecek. :friends:
Resim
Kullanıcı avatarı
Predator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ