1/72 Diecast F-14 TOMCAT F-15 EAGLE F-18 HORNET

Yetkili: cemo-cemo, Predator, vtgurol, camorenesi

Re: 1/72 Diecast F-14 TOMCAT F-15 EAGLE F-18 HORNET

İletiYazar: Predator » 18 Tem 2013, 21:08

vtgurol yazdı:
brsgzl yazdı:Tayfun Merhabalar;

Forumu pek sık ziyaret edemediğimden mesajını henüz okuyabildim. O sebeple geciken cevabım için kusura bakma lütfen.
Model üzerinde yatay kuyruk stabilizeleri dışında oynar bir parça yok. Kanopi açılabiliyor fakat herhangi bir speed breaker yok. . İniş takımları fotoğraflardan görüldüğü gibi ayrı olarak geldi fakat uçaklar halen kutularında duruyorlar; iniş takımlarını, füze ve bombaları takarak sıkı sıkıya yerlerine oturuyorlar mı test edemedim. Modelin detayları güzel ama tabi ki Century Wings F-14 ü gördükten sonra çok da detaylı gelmiyor insana. F-14'e rağmen güzel bir model bence. Bir de ben F-14 hayranıyım o sebeple bu konuda pek objektif olamıyorum. :smile:
F-18 alacaksan daha güzel boyanmış bir modeli tercih etmeni tavsiye ederim. Benim model çok düz olduğundan kendini pek göstermiyor. Bir Jolly Rogers çok daha iyi dururdu F-14 ile de güzel bir takım olurdu.
Bugüne kadar neden halen kutularında tutuyorsun dersen, ev müsait değil koyacak bir yer bulamadık. Aklımda güzel bir koleksiyon yapmak onları sergilemek vardı ama kısmet olmadı. Görüşmek üzere, çok selamlar.

Anladım kardeşim.
Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Serkan ile yaptığım bilgi alışverişi ve seninde bilgilendirmen ile tercihimi witty wings F-15'i olarak yapacağım.
Ayrıca bendede bir adet CW F-14'ü mevcut CW gerçekten başarılı üretim yapıyor tabi bu üretimin fiyata yansıma seklide bildiğin gibi biraz pahalı oluyor. Ama F-14 için kesinlikle ödenen bedele değer.
Yer sıkıntını en kısa zamanda halletmen ve bu güzel üçlüyü bir an önce sergilemen dileği ile.

Century Wings in yanında hangi model durursa dursun oyuncak gibi kalır :lol: Bu arada elimde dragon wings f-16 sı olduğu için witty ile karşılaştırma imkanı bulmuştum.Dragon wings çok detay atlıyor mesela F-16 burun kısmının sağ sol ve alt taraftaki pitot tüpleri yok onun dışında hava alığını dikey olarak 2 ye bölen kısım yok. Ve block 40 lardaki kuyruk çıkıntısı daha düz. F-15 i elime geçmedi ama internetteki resimler bilgi veriyor HM yapana kadar F-15 witty wingsten alınır
Resim

mesaj için Predator arkadaşımıza teşekkür edenler:
brsgzl
Kullanıcı avatarı
Predator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serkan
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0