Fırça Tabelacılığı - Sign Painting

Web Sayfanız Var İse Bu Bölümden Tanıtımını Yapabilirsiniz.

Yetkili: resatsirin

Re: Fırça Tabelacılığı - Sign Painting

İletiYazar: ..alper.. » 21 Ekm 2015, 00:17

tolgatitiz yazdı:Büyülendim Alper, tebrik ederim. :sapka:
Böyle bir işin hala yapılabileceğini tahmin ediyordum ama artık ticari bir yeri yoktur, tasarım işi, butik, koleksiyoncuya hitap eden bir yeri vardır diyordum. Burnumuzun dibinde bir tabela ustası, sanatçısı olabileceğini tahmin edemezdim.
Seni ve Mopar tutkunu forumumuzdan biliyorum, ama bu yeteneğinden şu an haberim oldu, bundan sonra takip edeceğim. Ben 18 ölçek dioramaların duvarlarına bir şeyler ararken keşfettim bu sanatı, önce porselen ve seramik tabelalar sonra da teneke tabelaları üretmişler tarihsel süreçte. Özellikle teneke olanlara hayran oldum, tenekenin üzerinden o eşsiz el boyama nakışların zamanla silinmesi veya solması, paslanma ihtimali, açıkçası tabelanın yaşamasına hayran oldum. Bu teneke tabelaların yeni pırıl pırıl örnekleri ile yaşamış olanlarını bir arada sergileyebilmek en büyük hayallerim arasındadır.
Ancak biliyorsundur, modelle kıyaslanamayacak ölçüde gerçek koleksiyon objeleri olan bu kıymetli parçalara ulaşmak benim için hayalden öteye gidemedi.
Ne bileyim belki artık bir şansımız olabilir sayende, umarım. Tekrar tebrik ederim.

Tolga abi yorumunuz ve düşünceleriniz beni heyecanlandırdı açıkçası.Pek görünmeyen ya da görünemeyen işlerin farkına varılması ve bu denli yoğun hislere sahip olmanız gerçekten sevindirdi beni.Sizinde dediğiniz gibi bu işi yapan ustalar pek kalmamakla birlikte el işine önem verilmiyor malesef ancak benim bildiğim ülkemizde aktif olarak pek kalmamış ancak hergün gördüğüm apartman yazıları ve onların muhteşem font tasarımları,süslemeleri,altın varak uygulamaları ; o binanın önünde vakit geçirip birşeyler öğrenme ümidiyle durduğum yerlerdir.

Varlığının bilinip,içinizde ve hayalinizde olması bile ayrı bir heyecan olsa gerek,aynı modellere baktığımız ve dokunduğumuz gibi.Sizin için birşeyler yapmak gururlandırır açıkçası,teşekkürler yorumunuz ve beğeniniz için.
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

Önceki

Sizin Siteniz

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir