Tekno Model - Scania R410 Highline / Silo Semitrailer

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Tekno Model - Scania R410 Highline / Silo Semitrailer

İletiYazar: Berent TURAN » 02 Ağu 2016, 18:48

Herkese tekrardan merhaba. :smile:

Bir önceki 1/50 paylaşımımda belirttiğim gibi yine dayanamayıp bu güzelliklerden bir tane daha edinmiş bulunmaktayım. :smile: Tekno Model firmasına ait bu model ilk başta ağırlığı ile tüm dikkatleri dağıtmaya yetiyor ve detayları ile bu güzelliğini pekiştiriyor. Boya kalitesi muazzam diyebilirim. Sağ ve sol ayna, peron aynası ve anteni ayrı bir poşette çıkıyor. 410 beygirlik sıralı 6 silindirli bir motora sahip. Scania 410-450-490... şeklinde uzayan motor yelpazesinde bu sene Euro6 normlarına geçmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla bu görmüş olduğumuz model güncel en son çıkan model olma özelliğine sahip.

Kabin üzerinde bulunan "highline" yazısı kabin yüksekliğini ifade etmektedir. Scania araçlarda 4 çeşit kabin yüksekliği bulunmaktadır. P serisi düşük kabini ifade etmektedir. Bunun haricinde normal, highline ve en yüksek seviyeye sahip topline versiyonu mevcuttur. Bu modelimiz Highline yani orta tipteki yüksekliğe sahip bir kabindir. Modelde görmüş olduğumuz üzere silobas dorse bulunmaktadır. Silobas dorse genelde toz çimento, un, tahıl malzemeleri, kalsit, silis kumu ve benzeri ürünleri taşıma amaçlı kullanılmaktadır.

Umarım sizlerde beğenirsiniz. Hepimize keyifli sohbetler dilerim. :syg:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 7:
E.Uca, Emre E., G.HEPARSLAN, REVOLUTION, Serdar Gökhan, skyrock, srht
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: Tekno Model - Scania R410 Highline / Silo Semitrailer

İletiYazar: Serdar Gökhan » 02 Ağu 2016, 23:54

Yine dayanamadın değil mi Berent. Hep benim yüzümden. :lol: Model cidden çok iyimiş instagramdan verdiğim tepkiden daha fazlasını fotoğraflarını incelerken verdim tekno model bu işi biliyor gerçekten. :y: Güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: UfukAcikgoz » 03 Ağu 2016, 00:33

Model gerçekten süper ya. Adamlar işlerini çok iyi yapmışler. Helal olsun diyorum :f: Boya kalitesine ben gerçekten bayıldım. Maşallah :nazar: diyeyimde nazarım deymesin :lol:
Keyifli Sergilemeler Berent abi :sapka:

mesaj için UfukAcikgoz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 440
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 03 Ağu 2016, 15:10

Sen bunlara da bulaştıysan işin var Berent :lol:
Normalde ufak ölçekli paylaşımlara pek bakmam; ama senin ismini görünce merak ettim :)
Model ölçeğine göre güzel ama seninde dediğin gibi boya kalitesi ve rengi gerçekten harikaymış :y:
İyi sergilemeler dilerim
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 03 Ağu 2016, 20:27

Elbette çok şık, hatta bayıldım diyebilirim ama tekrar söylüyorum Berent;
Hobiye, marka teması ile başlayıp bu parçalara yönelmek dikkat ve maddiyat gerektiren bir konudur. :hosp:
Ben bulaştım ve hiç çıkamadım.. :tmi:
Yol yakınken dön bence.. :tmi: :))

Ama gerçekten çok şık.. :lol: :diecastasi:

Favorim.. =>>

Resim

:nazar:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 04 Ağu 2016, 12:26

Serdar Gökhan yazdı:Yine dayanamadın değil mi Berent. Hep benim yüzümden. :lol: Model cidden çok iyimiş instagramdan verdiğim tepkiden daha fazlasını fotoğraflarını incelerken verdim tekno model bu işi biliyor gerçekten. :y: Güle güle sergilensin. :sapka:

Bu konuda bana zararın var tabi ki kardeşim. :lol: Gerçekten derin bir mevzu 1/50 ölçek. Çokta fazla derine inmeye niyetim yok artık. :smile: Tekno ve Wsi bu işi fazlasıyla iyi yapıyor. Değerli yorumun için çok teşekkür ederim. :wink1:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 04 Ağu 2016, 12:29

UfukAcikgoz yazdı:Model gerçekten süper ya. Adamlar işlerini çok iyi yapmışler. Helal olsun diyorum :f: Boya kalitesine ben gerçekten bayıldım. Maşallah :nazar: diyeyimde nazarım deymesin :lol:
Keyifli Sergilemeler Berent abi :sapka:

Bir Autoart modelin günümüz kalitesi nasil ise Tekno Model için de aynı şeyi söyleyebilirim Ufuk. Yakından incelemeni gerçekten tavsiye ederim. İlgin ve yorumun için çok teşekkür ederim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 04 Ağu 2016, 12:32

REVOLUTION yazdı:Sen bunlara da bulaştıysan işin var Berent :lol:
Normalde ufak ölçekli paylaşımlara pek bakmam; ama senin ismini görünce merak ettim :)
Model ölçeğine göre güzel ama seninde dediğin gibi boya kalitesi ve rengi gerçekten harikaymış :y:
İyi sergilemeler dilerim

Bulaşmamam elde değildi Devrim abi. İş yerimde model standı hemen arkamda duruyor. İkide bir dönüp bakınmaktansa meseleyi toptan hallettim. :lol: Gerçekten kaliteli modellermiş, inceleyince ben de daha iyi anladım. İlgine çok teşekkür ederim abim, sağol. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Erdem » 04 Ağu 2016, 12:36

Ah Berent ahh, Gökhan Abi'ye katılıyorum; sen böyle açılmaya başlarsan dönüşü zor olur, 1:18'den şaşma bence :lol: Şaka bir yana süper görünüyor, bizim hobide durmak çok zor tabii; sen yine de fazla bulaşma bunlara. Keyifle ve iyi günlerde sergilenmesini dilerim :nazar: :nazar: :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 04 Ağu 2016, 12:36

G.HEPARSLAN yazdı:Elbette çok şık, hatta bayıldım diyebilirim ama tekrar söylüyorum Berent;
Hobiye, marka teması ile başlayıp bu parçalara yönelmek dikkat ve maddiyat gerektiren bir konudur. :hosp:
Ben bulaştım ve hiç çıkamadım.. :tmi:
Yol yakınken dön bence.. :tmi: :))

Ama gerçekten çok şık.. :lol: :diecastasi:

Favorim.. =>>

Resim

:nazar:

Her ne kadar Porsche teması üzerinde sağlam adımlarla ilerlesemde, bu hobide farklı tatları denemek insanın ufkunu daha da açıyor ve daha farklı zevklere ulaşmayı sağlıyor. En azından benim hissiyatım bu şekilde.. :smile:

Beğeni ve değerli yorumun için çok çok teşekkür ederim abim. Sağol. :sapka:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 04 Ağu 2016, 16:20

Bu modeller sende alışkanlık yapacak deyim sana :smile: Ama harika parça cidden. Boyutlarına göre detayları harika bence ve dorse detaylarına ayrıca bayıldım.
Verdiğin bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim. Ellerine sağlık kardeşim :good2: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 70
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2895
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 05 Ağu 2016, 20:23

Virtue yazdı:Ah Berent ahh, Gökhan Abi'ye katılıyorum; sen böyle açılmaya başlarsan dönüşü zor olur, 1:18'den şaşma bence :lol: Şaka bir yana süper görünüyor, bizim hobide durmak çok zor tabii; sen yine de fazla bulaşma bunlara. Keyifle ve iyi günlerde sergilenmesini dilerim :nazar: :nazar: :nazar:

Erdem abi kuyunun dibine düşmedim çok şükür ki, kenarlarında geziyorum sadece. :smile: Ağırlığım tabi ki 18 ölçek ama arada böyle farklı tatlar iyi geliyor.

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim abim, sağol. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 05 Ağu 2016, 20:26

Musa Can ÇİL yazdı:Bu modeller sende alışkanlık yapacak deyim sana :smile: Ama harika parça cidden. Boyutlarına göre detayları harika bence ve dorse detaylarına ayrıca bayıldım.
Verdiğin bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim. Ellerine sağlık kardeşim :good2: :drinksb:

Alışkanlık yapmaması için konuyu çok kurcalamıyorum Musa yoksa cidden tehlikeli modeller bunlar. Birkaç tane edinince insan farkına varıyor. :smile: Hem kendi adıma almış olduğum zevk hem de forumumuz adına çeşitlilik sağlamak için bu paylaşımı yaptım. Arada yine ufak şeylerle karşınıza çıkabilirim. İlgin ve yorumun için çok teşekkür ederim kardeşim, sağol. :wink1:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

Yeni Alınan 1/50 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir