Tekno Model - Scania R580 V8 Streamline / Thermoking Trailer

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Tekno Model - Scania R580 V8 Streamline / Thermoking Trailer

İletiYazar: Berent TURAN » 15 May 2016, 16:23

Herkese tekrardan merhaba. :smile:

Bu sefer biraz daha farklı bir ölçek ve modelle karşınızdayım. Ne işle meşgul olduğumu bilen arkadaşlarım var gerçi. Bilmeyenler içinse bu modeli neden edindiğimi şu şekilde açıklayabilirim. Ben İzmir' de SCANIA Yetkili Satış ve Servis Bayisi'nde, mekanik servis şefliği görevini yapmaktayım. Dolayısı ile ağır vasıtanın tam içinde olduğumu söyleyebilirim. Scania markası Doğuş Otomotiv bünyesine bağlı bir markadır. Tıpkı Porsche, Lamborghini, Bentley, Audi, VW, Seat, Skoda gibi... Bu markalarla birlikte ağır vasıta sektöründe önemli bir yere sahip trailer markalarından Krone, Meiller dorseler ve Thermoking soğutucu ünitelerinde distribütörlüğünü üstlenmiştir. Allah izin verirse Scania' dan sonra görev yapmak istediğim yer tabii ki bir Porsche bayisi. :lol:

Tabii böyle bir ortamda olunca, bayimize aksesuar standına gelen Dealer modeller de oluyor. Çalışma masamın hemen arkasında bu stand olunca boş vakitlerimde hemen arkamı döndüğümü söyleyebilirim. :grin: Artık en sonunda dayanamayıp bu modelleri aksesuar standından evime taşımaya karar verdim. Zaman içerisinde standı temizleyeceğimden emin olabilirsiniz. :lol:

Model hakkında bahsetmem gerekirse, Hollanda menşeili Tekno Model' in 1/50 ölçek üzerinde uzmanlaşmış bir marka olduğunu söyleyebilirim. Tıpkı WSI marka modelleri gibi üst düzey üretim kalite ve detaya sahiptirler. Modelin ağırlığının neredeyse 18 ölçekli bir modele yakın olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dealer köpük kutusuyla yüzleri hemen gülümsetir bu modelimiz. :smile: Sağ, sol ve peron aynaları, anteni ayrı bir poşet içinde çıkıyor fakat ben şu an bir vitrine sahip olmadığım için modellerim kutusunda muhafaza ediliyor. Bu yüzden bu parçaları monte etmedim. Model kalıp olarak kusursuz.. boya, jantların kalitesi ve krom detaylar hemen göze çarpıyor. Kupayı indirdiğimizde bizi V8 motor karşılıyor. Dorse de full metal şasiye sahip. Arka kapakları açılmıyor gerçi ama yine de bu haliyle de gayet tatminkar. Reflektörler, sarı dayama takozları burada da hemen farkediliyor.

Bu arada kabinde göze çarpan Streamline yazısını açıklamak isterim. Streamline, Scania' nın 2014' ten itibaren yakıt amaçlı tasarım felsefesine vermiş olduğu bir addır. Kabin üzerindeki ince değişiklikler sayesinde, sürtünme katsayısını en aza indirgemiş bulunuyor bu tasarımı ile..

Görmüş olduğunuz gibi Scania benim işim. :smile: İşimin ve hobimin de bir parçasını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım. Umarım sizlerde beğenirsiniz..

Hepimize keyifli sohbetler diliyorum. :syg:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son Berent TURAN tarafından, 15 May 2016, 16:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 4:
Emre E., Serdar Gökhan, sui_cast, tr-tuner
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: Tekno Model - Scania R580 V8 Streamline / Thermoking Tra

İletiYazar: Erdem » 15 May 2016, 16:29

Vallahi olcek 1:50 ama detaylar harika Berent, senin isin geregi bu tur modeller ileride artabilir bence :smile: Reni de cok guzelmis, aslinda cekici temasi basli basina bir koleksiyon olusturabilir; hic bulasmak istemem yani :lol: Paylasim icin tesekkurler, keyifli sergilemeler :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 81
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 86
Rep Puani: 4345
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Bora Kayacan » 16 May 2016, 00:44

Berent kardeşim, bence çok güzel bir paylaşım yapmışsın. 1/18'lerden öööö :lol: gelmişti, biraz değişiklik iyi oldu bence. Oldum olası bitiyorum Scania'ya, bilirsin. :smile: Detaylar gerçekten güzel ve vurgulayıcı. Yere yakın bir araç, benim araba gibi. Demek ki, spor yay kullanıyor. :grin: Şaka, şaka. Paylaşım ve gözlerimizin bayramı için teşekkürler. Umarım sergilemek için ona güzel bir yer bulabilirsin.
Resim

mesaj için Bora Kayacan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Bora Kayacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bora
1/18 Model Sayısı: 8
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 398
1/64 Model sayısı: 134
1/72 Model Sayısı: 107
1/87 Model Sayısı: 250
- / -- Model Sayısı: 110
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 1032
Rep Puani: 375
Bora Kayacan rep puani yokBora Kayacan rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 16 May 2016, 08:16

Vallahi harika imiş bu Berent bana bir kaç adet atmıştın fotoğraf. Detaylar süper gerçekten. 1:50 ölçekleri biliyorsun nereden takip ettiğimi. :grin: İnsanı gaza getiriyor gerçekten böyle güzellikler güle güle sergilensin. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 16 May 2016, 09:05

Çok güzel bir paylaşım olmuş Berent.Modelde rengiyle, heybetli yapısıyla çok güzelmiş.Güzel fotoğraf ve açıklayıcı yazıların içinde teşekkürler.İyi günlerde sergilensin.

mesaj için skyrock arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 16 May 2016, 12:19

Virtue yazdı:Vallahi olcek 1:50 ama detaylar harika Berent, senin isin geregi bu tur modeller ileride artabilir bence :smile: Reni de cok guzelmis, aslinda cekici temasi basli basina bir koleksiyon olusturabilir; hic bulasmak istemem yani :lol: Paylasim icin tesekkurler, keyifli sergilemeler :nazar:

Kıyısından bulaştım artık Erdem abi. :smile: Normalde işimi eve taşımam ama bu taşıdıklarım istisna. :grin: :grin: Buradaki standımızda hemen 3-4 tanesini ayırdım kendime. Scania harici başka bir markanın modellerini edinme gibi bir fikrim yok. Scania zaten başlı başına oldukça çeşitli bir marka. Bakalım zaman içerisinde burada da paylaşacağım zaten. Değerli yorumun için teşekkür ederim. :wink1:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 16 May 2016, 12:23

boraxis yazdı:Berent kardeşim, bence çok güzel bir paylaşım yapmışsın. 1/18'lerden öööö :lol: gelmişti, biraz değişiklik iyi oldu bence. Oldum olası bitiyorum Scania'ya, bilirsin. :smile: Detaylar gerçekten güzel ve vurgulayıcı. Yere yakın bir araç, benim araba gibi. Demek ki, spor yay kullanıyor. :grin: Şaka, şaka. Paylaşım ve gözlerimizin bayramı için teşekkürler. Umarım sergilemek için ona güzel bir yer bulabilirsin.

Açıkçası 1/18 modellerim gibi çok fazla bir yer kaplamıyorlar. Belki onlar için ufak çapta bir vitrin düşünebilirim. Bu değişiklik bana çok iyi geldi Bora abi. Hem farklı tatlara ulaşıyorum hem de koleksiyonumda ki çeşitlilik açısından yararlı oldu. Bir süre bu kategoriye yoğunlaşacağım sanırım.. Senin de 43 ölçeklerin yanına kesinlikle 1 tane de olsa edinmeni tavsiye ederim. Çok keyif alacağından eminim.

İlgin ve yorumun için çok teşekkür ederim. :smile:

Bora Kayacan
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 17 May 2016, 09:49

Serdar Gökhan yazdı:Vallahi harika imiş bu Berent bana bir kaç adet atmıştın fotoğraf. Detaylar süper gerçekten. 1:50 ölçekleri biliyorsun nereden takip ettiğimi. :grin: İnsanı gaza getiriyor gerçekten böyle güzellikler güle güle sergilensin. :sapka:

İyi biliyorum kardeşim merak etme.. :grin: Bu işin içinde senin de parmağın var zaten. Hiç uslu çocuk rollerine girme. :shake: Verdin ordan youtube kanallarını. Al bak sonuç... :lol:

Vallahi açık söylemek gerekirse, çok keyif veren parçalar. Kaldı ki, bu aldıklarım giriş modelleri yani sadece çekici ve dorse. Biliyorsun sende, aparatlı eklmekeli vs. vs... çok daha teferruatlı modelleri var. Onları düşünemiyorum gerçekten. :x:

İlgine çok teşekkür ederim kardeşim. :y:

Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 17 May 2016, 09:51

skyrock yazdı:Çok güzel bir paylaşım olmuş Berent.Modelde rengiyle, heybetli yapısıyla çok güzelmiş.Güzel fotoğraf ve açıklayıcı yazıların içinde teşekkürler.İyi günlerde sergilensin.

Rica ederim Gökhan abi. Paylaşmak, benim için de ayrı bir keyif oldu. Beğeni ve yorumun için ben teşekkür ederim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 17 May 2016, 10:28

Kardeşim öncelikle hayırlı olsun model şahane, ölçek olarak küçük olsa da detayları ve orjinal boyutunun büyük olmasından kaynaklı olarak çok heybetli duruyor. Kupanın yatması ve dorsenin bağımsız olarak ayrılabilmesi çok güzel detaylar, fotoğraflar da her kareyi indiğimde acaba içinde ne var diye merak ettim ama sanırım dorse kapakları açılmıyor ama o da olsun. Gene tam kararında model odaklı ve alışık olmadığımız bir paylaşım, iyi günlerde sergilensin.

Sanırım bu üretici için de bir başlık açmamız gerekecek çünkü 1 model de kalacağa benzemiyorsun :lol:
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2080
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 18 May 2016, 14:50

Alper GÖÇENER yazdı:Kardeşim öncelikle hayırlı olsun model şahane, ölçek olarak küçük olsa da detayları ve orjinal boyutunun büyük olmasından kaynaklı olarak çok heybetli duruyor. Kupanın yatması ve dorsenin bağımsız olarak ayrılabilmesi çok güzel detaylar, fotoğraflar da her kareyi indiğimde acaba içinde ne var diye merak ettim ama sanırım dorse kapakları açılmıyor ama o da olsun. Gene tam kararında model odaklı ve alışık olmadığımız bir paylaşım, iyi günlerde sergilensin.

Sanırım bu üretici için de bir başlık açmamız gerekecek çünkü 1 model de kalacağa benzemiyorsun :lol:

Dorse kapakları açılsaydı eğer, kesinlikle o bölgeye bir forklift eklerdim paletleri yüklemesi için.. :lol: Allahtan kapaklar açılmıyor, masraftan yırttık.. :grin:

Bu ölçek için Tekno Model gerçekten çok iyi iş çıkartmış. Şahsen çok keyif aldım, devamı gelecek diyebilirim kardeşim. :y:
Beğeni ve yorumun için çok teşekkür ederim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: sui_cast » 18 May 2016, 19:54

Tır deyince tekno model ve WSI zaten..

Bu kadar güzel çekimler olunca ilk kez ne kadar güzel modellendiğini görmüş oldum bu tırların..

Harika valla Berent. Bu tema'nın içine girer misin, Mercedes , Renault, Daf vs devam eder misin bilmiyorum ama çok şık bir model.. Tek kalacaksa Masa üzerinde kalmalı.. Sürekli sevilmeli, izlenmeli..
:y:

:+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8150
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 20 May 2016, 12:20

sui_cast yazdı:Tır deyince tekno model ve WSI zaten..

Bu kadar güzel çekimler olunca ilk kez ne kadar güzel modellendiğini görmüş oldum bu tırların..

Harika valla Berent. Bu tema'nın içine girer misin, Mercedes , Renault, Daf vs devam eder misin bilmiyorum ama çok şık bir model.. Tek kalacaksa Masa üzerinde kalmalı.. Sürekli sevilmeli, izlenmeli..
:y:

:+1:

Öncelikle bağımlısı olduğum markanın, Scania' nın ürünlerini toplama fikrindeyim Bahadır abi. Sırada bir kaç farklı modelim mevcut. Yavaşça toparladıktan sonra şöyle bir fikrim var;

Örneğin beton pompası şeklinde Scania' nın bir modeli yok. Man ve Mercedes üretimlerinde mevcut. Conrad ve NZG üretici firmaları.. Örneğin bu şekilde bir beton pompası ve yine Scania ürün gamında olmayan modelleri, sayıca ve marka bazında Scania' nın ötesine geçirmemek kaydı ile alacağım. Maksat çeşit.. Çünkü 1/50 ölçek dünyası da bana göre, tıpkı 43 ölçekler gibi çok fazla çeşide sahip. Ağır vasıta araçları haricinde ağır iş makineleri, vinçler vs... Çok büyüleyici parçalar.

Beğenmene çok sevindim Bahadır abi. Kıymetli yorumun ve Rep için teşekkürlerimle.. :syg:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

Yeni Alınan 1/50 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir