1:1 - 1977 ANADOL SV 1600 - BİZİM YADİGAR 06 RC 105

Kendinize Ait Olan 1/1 Araçlarınızı Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

1:1 - 1977 ANADOL SV 1600 - BİZİM YADİGAR 06 RC 105

İletiYazar: Emre E. » 26 Tem 2009, 18:55

Fotoğrafını gördüğünüz araç 1977 model ve ilk eldir. Dedem (Babamın babası) bunun ikizi olan Anadol ile beraber bunu sıfır almış. Babamlar 4 kardeş, birini Küçük amcama, birini büyük amcama almış. Küçük amcam aracı talihsiz bir kaza sonucu satmak zorunda kaldı. Rahmetli büyük amcam vefat edince, Babam satılmasını istemediği için 1995 yılında üzerine aldı ve o zamandan beri sürekli babamda. Gerçi amcamda iken de babam çok kullanırdı. Plakasına kadar orjinaldir. Dedem o zamanlar, amcamın evlendikten sonra bir oğlu olacağını, oğlunun da adının Ramiz Can olacağını nerden bilsin... Tesadüfler dünyası.
Bizim ailemizi senelerde Antalya - Alanya - İncekuma taşıdı bu yadigar. Yolda hiç arıza yapmadı o zamanlar. Geçen seneden beri kapının önünde yatıyordu. Babam hala bu araca ne yapacağı konusunda emin değil. Bir satalım diyor, bir kıyamıyor. Çok anımız var üzerinde. 2 aile doluşur seyahate çıkardık. Bavullar, çadırlar, piknik tüpü, tencere, tava... İnanın tek marşta alır ve sorunsuz gider. Bu aralar yalıtımdan dolayı biraz benzin kokusu geliyor içeri. Geçen perşembe TÜV muayene istasyonuna gitmiş ve muayeneden de geçmiş. Oradaki mühendisler inanamamışlar 1977 model olan bu aracın temizliğine. Bu sabah kapının önünde masum duruşuna dayanamadım ve fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak istedim. İşte "Bizim Yadigar"... :nazar: :nazar: :nazar:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Korkut Varol
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 460
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Re: 1:1 - 1977 ANADOL SV 1600 - BİZİM YADİGAR 06 RC 105

İletiYazar: yabaroz » 26 Tem 2009, 18:57

Emre Abi,araba boyanmış gibi duruyor?
yabaroz
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 26 Tem 2009, 19:00

yabaroz yazdı:Emre Abi,araba boyanmış gibi duruyor?

Doğru Ozan boyandı araba, kırmızı çizgileri vardı. Onlar kalkmıştı 32 yıla dayanamayarak !!!
Boyanmasının kullanımına bir mahsuru olduğunu zannetmiyorum. ??

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: diecastufuk » 26 Tem 2009, 19:06

Abi çok güzel bir Türk malı :good2:
Resim
PERFORMANCE IN ACTION
Kullanıcı avatarı
diecastufuk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: UFUK
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 70
1/43 Model Sayısı: 94
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 31
1/87 Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 877
diecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yokdiecastufuk rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 26 Tem 2009, 19:21

Emre ERBASAR yazdı:
yabaroz yazdı:Emre Abi,araba boyanmış gibi duruyor?

Doğru Ozan boyandı araba, kırmızı çizgileri vardı. Onlar kalkmıştı 32 yıla dayanamayarak !!!
Boyanmasının kullanımına bir mahsuru olduğunu zannetmiyorum. ??

Yok abi ne mahsuru,sadece söyledim.Anadolun 1:43 ü olsaydı keşke :yeah:
yabaroz
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 26 Tem 2009, 19:28

Benim için ve Türkiye için gelmiş geçmiş en önemli otomobildir Anadol.Kimileri abuk sabuk düşüncelere kapılsalarda bu otomobil kadar sağlam ve dayanıklı bir otomobil daha olduğunu sanmıyorum.O kadar büyük saygım var ki Anadola inanın anlatamam.Aynı koşullarda zamanında üretim yapan Hyundai nerede Anadol nerede bugün! Bunun içinse Anadol u üreten gruba sevgilerimi iletiyorum ve ona acımayan yurdum insanına :@

Kendimi kaptırdım abim kusura bakmayasın ama Anadol hayranı biri olarak sen anlarsın beni eminim.Ehliyetimi 2 haftaya elime alıyorum umarım bir gün bir Anadolum olacak.Fotoğraftaki güzele gelince gerçekten çok temiz ve kusursuz görünüyor kazasız belasız daha nice kullanımlar dilerim abim.... :nazar: :nazar: :syg:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 26 Tem 2009, 19:50

Ahmet yazdı:Benim için ve Türkiye için gelmiş geçmiş en önemli otomobildir Anadol.Kimileri abuk sabuk düşüncelere kapılsalarda bu otomobil kadar sağlam ve dayanıklı bir otomobil daha olduğunu sanmıyorum.O kadar büyük saygım var ki Anadola inanın anlatamam.Aynı koşullarda zamanında üretim yapan Hyundai nerede Anadol nerede bugün! Bunun içinse Anadol u üreten gruba sevgilerimi iletiyorum ve ona acımayan yurdum insanına :@

Kendimi kaptırdım abim kusura bakmayasın ama Anadol hayranı biri olarak sen anlarsın beni eminim.Ehliyetimi 2 haftaya elime alıyorum umarım bir gün bir Anadolum olacak.Fotoğraftaki güzele gelince gerçekten çok temiz ve kusursuz görünüyor kazasız belasız daha nice kullanımlar dilerim abim.... :nazar: :nazar: :syg:

Ehliyetine en kısa sürede ulaşmanı dilerim Ahmet. İyi dileklerin için ayrıca teşekkürler. :good2:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: İMPALA » 26 Tem 2009, 20:21

Emre abi anadol bizdede vardı 95 96 senesinde kasalı bide seninkinin aynısının sarı rengi gelirdi yağ satardı mahallede bu arada stop lambaları olmamış abi orjinali olsaydı daha iiidi ama tabi bulunması zordur bence
Resim
Kullanıcı avatarı
İMPALA
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Alptekin
1/18 Model Sayısı: 6
Toplam Model Sayısı: 6
Rep Puani: 10
İMPALA rep puani yok

İletiYazar: yasar » 26 Tem 2009, 20:30

emre çok güzel bir paylaşım daha.kutlarım.aslında acı olan ne biliyormusun ben anadolun modelinin üretilmesi için koç holdinge mail attım beni ilgili olabilecek bir yetkiliye yönlendirdiler sonra o kişi benden bilgi istedi ama olay orada kaldı.ne yazık.
Resim
Kullanıcı avatarı
yasar
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Halil Yasar Sahinci
1/18 Model Sayısı: 16
1/43 Model Sayısı: 348
Toplam Model Sayısı: 364
Rep Puani: 2770
yasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yokyasar rep puani yok

İletiYazar: Rallyci » 26 Tem 2009, 23:35

Emre abi bunu bizlerleepaylaştığın için teeşekkürler bir zamanalr bizimde vardı coupe verisyon tavan siyah önler yuvarlak farlı nikelaj kaplamalı.Gecelri hsatalandığmda beni hastaneye yetiştiren arabamızdı model yıılını bilmiyorum4 öncesinden 80 lerin sonunakdar bizde durdu ken son birinin kamyonete çevireceğini söyeyip satın almak istedğini hatırlıyorum onasattıkmı onuda bilmiyorum ama
bu araçtan apartman komşumuzunda vardı pazarlarda birşeyler stardı
nedense Anadola güveemedim fiberglass karoserinin altında ford motoru olsada o yıllarda kaza yapmış Anadollar garip görünüyorlardı nasıl tamir ediiyorlardı acaba? Anadolun stc modeli hariç diğer kasalarını çok nadirde olsa görüyorum bitmiş bir vaziyette tabiki. Beyazıt Öztürk'ün kırmızı renk coupe modeli vardı çok sevdiğini anltmıştı bir röportajında otomobilde seyir halindeyken araç komple baştan orjinaline sağdık kalınarak restore edilmişti gerçeekten özel bir otomobil Anadol bu ülke için keşke modelide olsaydı en azından coupe station olsa bile yeterdi ama sadee resimlerde kaldı benimde çok anılarım kaldı yarın bir fotoğraf eklemeye çalışacağım bulabilirsem
Resim
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 27 Tem 2009, 00:13

Emre Abi süper bir duygu yaşattın bana. Gerçekten bu süper bir konu. Araca bukadar temiz ve özenli baktığı için babana ayrıca teşekkür ediyorum. Güncel hayata uyarlamalar da gayet yerinde (ör: kartal stop lambaları). Daha nice yıllar kullanırsınız umarım. :nazar:
Benim hiç Anadol anım olmadı, ancak hep heves ettiğim fazlasıyla saygı duyduğum ve bir araçtır. Küçüklüğümü Tofaş, Renault veya Ford marka araçlarla yaşadım. Anadol ve Beetle başta olmask üzere bu araçlara oldum olası hayranım. İyi günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğimle. Çok hoş bir paylaşım oldu. :coffee:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: 300SEL » 27 Tem 2009, 00:15

Klasik tutkunu ve sektörü yakından takip eden biri olarak paylaşımınız için teşekkür ederim..
Güzel bir parça..Kıymet bilen biri çıkmadığı sürece satılası bir makine değil..Ruhu yeter..
Die Zukünft Des Automobils
Kullanıcı avatarı
300SEL
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Habib
1/18 Model Sayısı: 34
1/43 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 34
Rep Puani: 15
300SEL rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 27 Tem 2009, 07:43

Rallyci yazdı:Emre abi bunu bizlerleepaylaştığın için teeşekkürler bir zamanalr bizimde vardı coupe verisyon tavan siyah önler yuvarlak farlı nikelaj kaplamalı.Gecelri hsatalandığmda beni hastaneye yetiştiren arabamızdı model yıılını bilmiyorum4 öncesinden 80 lerin sonunakdar bizde durdu ken son birinin kamyonete çevireceğini söyeyip satın almak istedğini hatırlıyorum onasattıkmı onuda bilmiyorum ama
bu araçtan apartman komşumuzunda vardı pazarlarda birşeyler stardı
nedense Anadola güveemedim fiberglass karoserinin altında ford motoru olsada o yıllarda kaza yapmış Anadollar garip görünüyorlardı nasıl tamir ediiyorlardı acaba? Anadolun stc modeli hariç diğer kasalarını çok nadirde olsa görüyorum bitmiş bir vaziyette tabiki. Beyazıt Öztürk'ün kırmızı renk coupe modeli vardı çok sevdiğini anltmıştı bir röportajında otomobilde seyir halindeyken araç komple baştan orjinaline sağdık kalınarak restore edilmişti gerçeekten özel bir otomobil Anadol bu ülke için keşke modelide olsaydı en azından coupe station olsa bile yeterdi ama sadee resimlerde kaldı benimde çok anılarım kaldı yarın bir fotoğraf eklemeye çalışacağım bulabilirsem

Selam Birol,
Kamyonete çevirme olayı, genelde yapılan bir şey. Bu duruma dayanabilen Anadol'lar ise çok kısıtlı görnüyor trafikte. Motor yedek parçaları FORD olmasından dolayı uyumlu. (Örneğin Fren merkezi, yeni değiştiği için biliyorum)
Güzel anılarınla konuyu süslediğin için teşekkür ederim. :coffee:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

SİZİN 1/1' LERİNİZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir