Eski anılar - 1/1 Araçlar.

Eski anılar - 1/1 Araçlar.

İletiYazar: ///Okan » 09 May 2009, 19:28

Emre abimin açtığı konu üzerine hayatımızda yerini almış bazı araçların bizdeki bıraktığı izi genellikle aracı sattıktan sonra anca modeliyle yetinir olduk.Bende hayatımda şu ana kadar en sevdiğim ve anılarını geçirdiğim araçları bir araya topladım ve onların modellerini bulabildiğimce almaya çalışıyorum.Buyrun benim hayatımda etkili olan araçlardan bir kaçı;

Hayatımda bindiğim ilk araba yani doğumdan sonra beni eve getiren 88 model Porsche 944 Turbo aracımız.Ne yazıkki üreticisi olmadığı için şu an sadece en yakın akrabası olan MC PORSCHE 924 var bende.Buyrun;Ayrıca beni doğuma götüren o yıl diğer arabamız 405'in fotoğrafını bulamadım.
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Daha sonra bebek yaşlarda bir çok arabamız olmuş ama resmini bulabildiğim sadece E28 M5 var. Autoart E28 M5 üretiyor ama sahip olamadım daha.Yanımdakide 1/1 babam :lol: Bende ne komikmişim ama :lol: (yıl:1994)

Bu ise babama alınan ilk araç; E30 Saloon versiyonunun üretilmesini 4 gözle bekleyenlerden biride benim.(yıl:1888)88 Model 3.20

2000 yılında aldığımız Golf 1.8 ile araba'ya olan sevgim biraz daha artmıştı.

ve aynı anda gelen VW miz;

Sierra'dan sonra sahip olduğumuz ilk Ford;

Ve bende var olan BMW aşkını alevlendiren 2 araç;Aynı zamanda benim için değerli olan,araba sürmeyi öğrendiğim E34;Şimdilik sadece MC E34 sahibi olabildim.Çünkü e36 compact 18 ölçek olarak yok.

Bu sene dedemin bana hediye aldığı 106

Buda şimdi sahip olduğumuz 147;
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

Re: Eski anılar - 1/1 Araçlar.

İletiYazar: Ahmet » 09 May 2009, 20:01

Otomobiller ve eski anılar işte bunlara paha biçemiyorum.Bu güzel içten paylaşım için öncelikle teşekkürler Okan.Onca seneye onca otomobil sığdırmışsınız gerçekten ama hepsi ayrı yerlere sahiptir eminim.Bizde de 17 yıldır hizmet veren gelmiş geçmiş tek aracımız var o kadar ama yakında o da forumda yerini alacak,inanırmısın ama hala 67 bin km de neyse kendi kendimi kaptırmayayım şimdi :lol: Ayrıca 106 gibi bir otomobili 15 yaşında hediye almak müthiş bir şey olsa gerek. :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 09 May 2009, 20:06

Okan Porsche 944'ü çok severim, beyazı veya açık mavisi beni hep cezbetmiştir. Şuan kaç tane arabanız var sayamadım? :wondering: :lol:
:dikkat: Bu arada hediyeni trafikte kullanmıyorsundur umarım.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 09 May 2009, 20:13

Anlatımın çok güzel Okan, tebrikler... Ayrıca senin yaşında birinin böyle bir paylaşımı bu kadar içten yapabilmesi, yaşıtların arasında seni temayüz ettirecek bir erginliğe sahip olduğunun da bir göstergesidir diye düşünüyorum kardeşim...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 09 May 2009, 20:23

Ahmet yazdı:Otomobiller ve eski anılar işte bunlara paha biçemiyorum.Bu güzel içten paylaşım için öncelikle teşekkürler Okan.Onca seneye onca otomobil sığdırmışsınız gerçekten ama hepsi ayrı yerlere sahiptir eminim.Bizde de 17 yıldır hizmet veren gelmiş geçmiş tek aracımız var o kadar ama yakında o da forumda yerini alacak,inanırmısın ama hala 67 bin km de neyse kendi kendimi kaptırmayayım şimdi :lol: Ayrıca 106 gibi bir otomobili 15 yaşında hediye almak müthiş bir şey olsa gerek. :drinksb:

Öncelikle ben teşekkür ederim Ahmet abicim.Aslında bu araçlar resmini bulabildiklerim yoksa bizim aile araç bakımından şanslıymış biraz babamın zamanında Chevroletler,2002 ler falan varmış oda anlatır bana.Bu arada paylaşımını merakla bekliyorum abicim.Ayrıca dedemin bana yaşattığı ilklerden sadece birisi bu 106.Yani beni sağolsun baya sever. :talk:
BuRaK-B yazdı:Okan Porsche 944'ü çok severim, beyazı veya açık mavisi beni hep cezbetmiştir. Şuan kaç tane arabanız var sayamadım? :wondering: :lol:
:dikkat: Bu arada hediyeni trafikte kullanmıyorsundur umarım.

944 ve 924 ü bende çok seviyorum Burak abicim açık mavi ve kırmızı renkleri süper gerçekten.Şu an sadece 147,E60 var birde dedemin ama bizim olan tucson :lol: :lol: .Aslında babamın araçlara verdiği değer çok daha fazlaydı ta ki E34 ü almamızdan itibaren tüm araçları sattı ve bizlerin rahat bir hayatı için yatırım yapıyor ve bana ev ve iş kuracağını söylüyor.Onun için şimdilik fazla aracımız yok.Ayrıca hediyemi ne yazıkki neredeyse hiç kullandırmıyorlar.Sadece haftasonları Kazlıçeşmedeki araziye gidip iyice geziyorum ve nadiren sokak aralarında kullanıyorum.
gearbox yazdı:Anlatımın çok güzel Okan, tebrikler... Ayrıca senin yaşında birinin böyle bir paylaşımı bu kadar içten yapabilmesi, yaşıtların arasında seni temayüz ettirecek bir erginliğe sahip olduğunun da bir göstergesidir diye düşünüyorum kardeşim...

Ben çok teşekkür ederim Kenan abi. Forumda bu kadar saygıdeğer abilerim,arkadaşlarım ve kardeşlerim olunca bende burayı bir aile gibi hissederek hiç çekinmeden böyle paylaşımlar yapıyorum.Saygılar...
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 09 May 2009, 20:33

okan 88 yılında 88 320 ye binmiştim..muhtemelen dünyanın en iyi arabası sanıyordum :) gaza basınca arkaya doğru alçalırdı..2 litre motorda fena..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2834
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 09 May 2009, 20:56

Teşekkürler Bülent abi.Babamda öyle diyor o yılların en iyi arabası oydu diyor demek doğruymuş :)
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Akın AYDIN » 09 May 2009, 21:05

Okan amma çok araba değiştirmişsiniz ya hediyenide güle güle kullan. Biz öle çok fazla araba değiştirmedik, ben doğuma renault 12 ile gitmişimSonra bir tofaş sevdası nüks etmiş, beyaz bir 131imiz vardı. Bursada kaybolmuştum, arabadan tanımıştım annemleri yanımdan geçerken, sonra bir Şahin vardı onu çok iyi katırlıyorum. Çünkü 10 sene bindim ona. Şimdi de 4 senelik 1.6 Hyundai Accent Admire var resimleri bir ara koyarım.
Akın AYDIN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 09 May 2009, 22:04

Ellerine sağlık Okan' cığım aile ortamımıza yakışan içtenlikte ve samimiyette bir paylaşım olmuş kardeşim. Doğumdan sonra seni eve getiren Porsche' ye dakikalarca baktım ve duygulandım; kızımın doğduğu gün geldi aklıma... :angel: Bu güzel yaşananlara verdiğin değeri ve anılara duyduğun saygıyı da alkışlıyorum. Sevgiler... :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16906
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 09 May 2009, 22:11

Akın AYDIN yazdı:Okan amma çok araba değiştirmişsiniz ya hediyenide güle güle kullan. Biz öle çok fazla araba değiştirmedik, ben doğuma renault 12 ile gitmişimSonra bir tofaş sevdası nüks etmiş, beyaz bir 131imiz vardı. Bursada kaybolmuştum, arabadan tanımıştım annemleri yanımdan geçerken, sonra bir Şahin vardı onu çok iyi katırlıyorum. Çünkü 10 sene bindim ona. Şimdi de 4 senelik 1.6 Hyundai Accent Admire var resimleri bir ara koyarım.

Teşekkürler Ahmet abicim dediğim gibi araba konusunda biraz şanslıymışız herhalde benim bu sevdamda buradan geliyor.Paylaşımlarınızı bekliyorum.
Admin yazdı:Ellerine sağlık Okan' cığım aile ortamımıza yakışan içtenlikte ve samimiyette bir paylaşım olmuş kardeşim. Doğumdan sonra seni eve getiren Porsche' ye dakikalarca baktım ve duygulandım; kızımın doğduğu gün geldi aklıma... :angel: Bu güzel yaşananlara verdiğin değeri ve anılara duyduğun saygıyı da alkışlıyorum. Sevgiler... :f:

Ben teşekkür ederim Gökhan abicim.Porche'nin resmini ve modelini görünce hep bir iç çekerim bende ve babamlarda duygulanır.Ama hastaneye 405 ile gitmişiz beyaz oda o zamanların hitlerindenmiş bulabilirsem onunda resmini paylaşacağım.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 10 May 2009, 16:49

Ne kadar güzel anılar gizli araçların hepsinde değil mi Okan...
Paylaşımın ve anlatımın için teşekkürler. Çok duygulandım çok... :angel:
Bütün araçlara verdiğin değerler çok hoş. Şimdi o 106'nın değeri bambaşka mesela.
Selamlar... :bye:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 22 Ağu 2009, 21:27

Emre ERBASAR yazdı:Ne kadar güzel anılar gizli araçların hepsinde değil mi Okan...
Paylaşımın ve anlatımın için teşekkürler. Çok duygulandım çok... :angel:
Bütün araçlara verdiğin değerler çok hoş. Şimdi o 106'nın değeri bambaşka mesela.
Selamlar... :bye:

Gerçektende öyle Emre abi daha bir çook anı ve arabamız varda neredeyse hiç birinin resmi yok elimde kalanlar bu kadarcık.106' nında tadını yaz tatilimde epey çıkardı.Teşekkürler abicim.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: mkkarakas » 29 Nis 2011, 22:17

Şuan 21 yaşındayım, orta seviye arabalardan çoğunu kullandım. İçlerinde en beğendiğim araba vento oldu. Buradada bir vento görmek hoşuma gitti.
Resim
Kullanıcı avatarı
mkkarakas
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mesut KUCUKKARAKAS
1/18 Model Sayısı: 11
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 250