Eski anılar - 1:1 1965 Model Opel Record Olimpia

Re: Eski anılar - 1:1 1965 Model Opel Kadett Olimpia

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 25 Nis 2009, 13:40

Emre ERBASAR yazdı:Cumartesiye özgü bir anı daha paylaşmak isterim;
Herzamanki gibi bir gün önceden özenle yıkanmış, lastiklerine arap sabunu çekilmiş, daha da siyah görünmesi sağlanmış Opel ile üniversiteden arkadaşlarla araca bindik ve Karum'a doğru yola çıktık. Bir arkadaşımız orda oturuyordu. Onu bırakacak, daha sonra da sırayla diğer arkadaşları bırakarak, evimize doğru dönüşe geçecektik. Plan buydu. Karum'um önüne geldik sağ salim. :whew: Şimdiki gibi Tahran caddesi tek yön değildi tabi, oradaki tatlı yokuşu tırmanıp Esat caddesine inecekken sevgili Opel stop etti. Havaların da sıcak olmasıyla sebenini bildiğim bir olaydı bu. Benzin otomatiği ısınmıştı. Biz tabi yolun ortasında kaldığımız için, arabadan inen 3 kişi ile beraber başladık yokuş yukarı itmeye... Neyse geldik, Hilton'un önüne. Diğer arkadaşlarla vedalaşarak ben koyuldum işe. :lol: Arabanın eski model olmasından dolayı bagajı takım çantası gibidir tahmin edersiniz. Bir yandan çalışıyorum, bir yandan gelip giden polislerle muhattap oluyorum düşünsenize... :talk: Arabaya bak, durduğu yere bak misali...
Neyse, söktüm benzin otomatiğini biraz su ile soğuttum. Havanın da yavaş yavaş serinlemesiyle, ağırdan ağırdan koyuldum dönüş yoluna... :oops: :oops: :oops:

Ben de Volkswagen' im ile bu tür durumları çok yaşadığım için halini tahmin edebiliyorum Emre. :lol: Tabi benim zaten bagaj sorunum olduğundan senin gibi takımları her daim taşıyamıyordum yanımda... Ellerim, kollarım yağ içinde ziyaretlere gittiğim günleri hatırladım... İlk sorum ise; lavabo nerde oluyordu? :grin: İnsanlar da hali ile soruyorlardı; "Ne oldu hayırdır?" diye. Ne olacak yolda kaldık yine kaplumbağamla dediğimde de; "Değiştir artık şu arabayı" lafının gelmesi ile gülüşmeler bir oluyordu. :lol:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16896
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 25 Nis 2009, 23:02

Emre ERBASAR yazdı:
gearbox yazdı:Yapacak yorum bulamayacak kadar etkilendiğimi belirtmeliyim. Mükemmel bir anlatım, harika fotolar Emre abi. Geçenlerde ben de çok eski aile fotoğraflarımıza baktım. İnsan, gitgide gençliğini kaybettikçe, o resimler daha fazla anlam kazanıyor nedense. Tamamı siyah-beyaz; 50'lerin başlarında Annem ve Babamın, Büyükada'da beraber geçen çocukluklarının fotoları, yine 1958'de daha neredeyse çocuk yaşta iken evlenmiş olduklarını belgeleyen nikah fotoğrafları, gezmeler, arkadaş toplantıları, daha neler neler... Her ne kadar, konuyu Opel için açmış olsan da Emre abi, tüm bunlara değinmeden edemedim; eski güzel fotoğraflarına tanıklık edince... Bu arada yine siyah beyaz olan fotolarda bulunan, o dönem Babama ait olan '55 İmpala'yı da, 1968'e kadar kullanmışlar ve sizin aile fotoğraflarınızı görünce heveslendim; arayıp taradım ama burada değil. Bir kısım fotolar adada ve sanırım O'nun da fotoları orada. Yoksa taratıp ben de paylaşmak isterdim. Emre abi, senin konunla alakasız oldu biraz ama, affına sığınarak bunlara değiniyorum ve bu mükemmel paylaşım için çok teşekkür ederim...

Estafullah Kenan, affımıza sığınmak ne demek.
Bu tür paylaşımları yaşamak için bu sitedeyiz değil mi...
Yazdıkların tamamıyla konu ile alakalı bence. Bunları duymak çok mutlu etti beni. Ayrıca o fotoğrafları karıştırarak "eski anılara" dönüş yapmak istemek çok hoşuma gitti diyebilirim. O heyecanı sana yaşatabildiysem ne mutlu.
Paylaşımda bulunduğum araç, Opel veya '55 Impala veya 1300 WV veya birbaşkası hiç farketmez. Hayatımızda değeri ve önemi olan araçlardan herhangi biri olabilir değil mi...
Değerli yorumların için ben teşekkür ederim Kenan...

İyi düşüncelerin için ben teşekkür ederim Emre abi, ama daha önce farklı ortamlarda da bulunurken, oradaki mevzunun dışında yorumlar yapıldığı vakit; farklı birşeylerden de bahsedildiğinde, sanki "Nasa'da birer görevliyiz de, acaba nasıl bir yakıt kullanarak roketi fırlatsak" sorusuna cevap arayan, çok elzem bir proje için yazılar yazılıyormuş gibi, yöneticiler!! :duyuru: "konuyu saptırmayalım" şeklinde uyarmaya yeltenirlerdi. Öyle ya, ya roketi fırlatamazsak ne olacak???
Ben de bu bağışıklıkla, biraz rahatsızlık duyarak kendi anılarımızdan bahsetmiştim. Ne mutlu ki, kafi derecede olgunluğa ulaşmış, muteber bir topluluğuz...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: Eski anılar - 1:1 Opel Kadett Olimpia

İletiYazar: srngny » 26 Nis 2009, 01:18

Emre ERBASAR yazdı:
srngny yazdı:Eline sağlık abi :clap: Bi 10 sene sonrada bende Opel'imi (astra) özlicam heralde ilk arabam, heralde en çok anım olan araba olarak kalıcak :smile: Bu arada abi bu aldığın kadett gibi 67 modelmi? Ona göre araştırcam yanlışlık olmasın benimde sözüm var :wasntme:

Serhan'cım,
Benim kullandığım model 65 sonu sürülmüş piyasaya. Çok fazla bulunmuyordu. Tabi motor ve şasisinden anladığımız kadarıyla 1965 modeldi. Ağırlıklı piyasada görülen model ise 1966 dır. Bu aracın farları dikdörtgendir. 66'nın ise yuvarlak. Arka stoplardan da ayrılabilir. Arka stopları yuvarlaktır 65'in.
Selamlar...

Emre abi hakikaten dediğin gibi çok zor bulunan bi araba 1:1 resimleri bile çok az sayıda... Araştırmaya dewam ediyorum abi ama bulamazsam 66'yı alıcam bi itirazın olmazsa :whew:
Resim
Kullanıcı avatarı
srngny
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serhan Günay
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 20
1/72 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 130
srngny rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 26 Nis 2009, 06:29

gearbox yazdı:
Emre ERBASAR yazdı:
gearbox yazdı:Yapacak yorum bulamayacak kadar etkilendiğimi belirtmeliyim. Mükemmel bir anlatım, harika fotolar Emre abi. Geçenlerde ben de çok eski aile fotoğraflarımıza baktım. İnsan, gitgide gençliğini kaybettikçe, o resimler daha fazla anlam kazanıyor nedense. Tamamı siyah-beyaz; 50'lerin başlarında Annem ve Babamın, Büyükada'da beraber geçen çocukluklarının fotoları, yine 1958'de daha neredeyse çocuk yaşta iken evlenmiş olduklarını belgeleyen nikah fotoğrafları, gezmeler, arkadaş toplantıları, daha neler neler... Her ne kadar, konuyu Opel için açmış olsan da Emre abi, tüm bunlara değinmeden edemedim; eski güzel fotoğraflarına tanıklık edince... Bu arada yine siyah beyaz olan fotolarda bulunan, o dönem Babama ait olan '55 İmpala'yı da, 1968'e kadar kullanmışlar ve sizin aile fotoğraflarınızı görünce heveslendim; arayıp taradım ama burada değil. Bir kısım fotolar adada ve sanırım O'nun da fotoları orada. Yoksa taratıp ben de paylaşmak isterdim. Emre abi, senin konunla alakasız oldu biraz ama, affına sığınarak bunlara değiniyorum ve bu mükemmel paylaşım için çok teşekkür ederim...

Estafullah Kenan, affımıza sığınmak ne demek.
Bu tür paylaşımları yaşamak için bu sitedeyiz değil mi...
Yazdıkların tamamıyla konu ile alakalı bence. Bunları duymak çok mutlu etti beni. Ayrıca o fotoğrafları karıştırarak "eski anılara" dönüş yapmak istemek çok hoşuma gitti diyebilirim. O heyecanı sana yaşatabildiysem ne mutlu.
Paylaşımda bulunduğum araç, Opel veya '55 Impala veya 1300 WV veya birbaşkası hiç farketmez. Hayatımızda değeri ve önemi olan araçlardan herhangi biri olabilir değil mi...
Değerli yorumların için ben teşekkür ederim Kenan...

İyi düşüncelerin için ben teşekkür ederim Emre abi, ama daha önce farklı ortamlarda da bulunurken, oradaki mevzunun dışında yorumlar yapıldığı vakit; farklı birşeylerden de bahsedildiğinde, sanki "Nasa'da birer görevliyiz de, acaba nasıl bir yakıt kullanarak roketi fırlatsak" sorusuna cevap arayan, çok elzem bir proje için yazılar yazılıyormuş gibi, yöneticiler!! :duyuru: "konuyu saptırmayalım" şeklinde uyarmaya yeltenirlerdi. Öyle ya, ya roketi fırlatamazsak ne olacak???
Ben de bu bağışıklıkla, biraz rahatsızlık duyarak kendi anılarımızdan bahsetmiştim. Ne mutlu ki, kafi derecede olgunluğa ulaşmış, muteber bir topluluğuz...

Doğrudur Kenan.
Nasa ve Roket denince aklıma hep şu gelir.
Şimdi, biz işimiz gereği elimizde çelik metre duvara tutarak ölçü alır, "ahşap işi" projelendirir, imalatını yaptırır ve montaja göndeririz. Elle tutulan, metre ile ölçülen, ebatları belli bir mobilyayı satarken, yerine uymaz, büyük gelir vs.. gibi problemlerle karşılaştığımız zaman da hatalı hep bizler yani projeciler oluruz... Bu durumda patronumuzun bir lafı vardır. "Ne oldu, dolap yine yerine uymamış... Nasaya roket fırlatmak için uzay üssü yapmıyoruz çocuklar, mobilya bu..." :grin: ) Biz projeciler de, her ne kadar hatalı olsak da, patronumuza karşı gülümseyip, işlerimize devam ederiz...
Paylaşımın için teşekkürler Kenan... :clap: :clap: :clap:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Re: Eski anılar - 1:1 Opel Kadett Olimpia

İletiYazar: Emre E. » 26 Nis 2009, 06:40

srngny yazdı:
Emre ERBASAR yazdı:
srngny yazdı:Eline sağlık abi :clap: Bi 10 sene sonrada bende Opel'imi (astra) özlicam heralde ilk arabam, heralde en çok anım olan araba olarak kalıcak :smile: Bu arada abi bu aldığın kadett gibi 67 modelmi? Ona göre araştırcam yanlışlık olmasın benimde sözüm var :wasntme:

Serhan'cım,
Benim kullandığım model 65 sonu sürülmüş piyasaya. Çok fazla bulunmuyordu. Tabi motor ve şasisinden anladığımız kadarıyla 1965 modeldi. Ağırlıklı piyasada görülen model ise 1966 dır. Bu aracın farları dikdörtgendir. 66'nın ise yuvarlak. Arka stoplardan da ayrılabilir. Arka stopları yuvarlaktır 65'in.
Selamlar...

Emre abi hakikaten dediğin gibi çok zor bulunan bi araba 1:1 resimleri bile çok az sayıda... Araştırmaya dewam ediyorum abi ama bulamazsam 66'yı alıcam bi itirazın olmazsa :whew:

Serhan, 65-66 ile ilgili anlatıcam yine, nolur sıkılma sabah sabah. :rofl: :rofl:
Dün akşam Deniz abi ile telefonda paylaşmıştım kısaca bunu:
Opel'imle 1995 yılında bir kaza yaptım. 31 mart'ı - 1 Nisan'a bağlayan gece.
Tam 1 Nisan şakası olmuştu ailemize.
Pek güzel bir kaza değildi açıkcası, Araba ortadan "kırılmış" tabiri caizse, motor ayağımın dibine gelmişti.
Neyse, biz araba merakımızdan dolayı başladık toplamaya. Hurdalık geziyoruz babamla. Şasesi ve kasası tutan en fazla 2 model var Ankara'da İvedik'te. Hepsi kötü. Ama bir tane 66 var süper, o da arkadan hasarlı.. Yani bizimkinin tam tersi.
Uydu birbirine, ortadan kaynatıldı ve tertemiz bir araç çıktı, ama yuvarlak farlı.
Yani birçok paylaşımda rengi değiştirilen, delikleri kapatılan, altına halılar döşenen diecast'lerimiz gibi... :grin: :grin:
Ve başladı espiri konusu, Arkadaşlar sorardı. Emre bu Opel kaç model? Ben cevap verirdim. 65,5. :oops: :angel:

Serhan'cım, sence 66'ya itiraz olması mümkün mü? Sevgiler kardeşim... :geek:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: srngny » 26 Nis 2009, 10:57

Tmm abi ben aldım cevabımı :lol: Bu arada kaza için geç oldu ama geçmiş olsun abi :tmi: Bakarsın bigün 65'inide buluruz abi oratadan kesip birleştiririz senin Olmpya'nın tıpkısının aynısı olur :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
srngny
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serhan Günay
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 20
1/72 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 130
srngny rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 26 Nis 2009, 18:39

İnşallah Abim...
Sevgiler.

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 26 Nis 2009, 19:04

Anıların böyle tekra hatırlanması bu emektarın emeğinin karşılığını görmesi çok hoş gerçekten.Bizde de 17 yıllık bir emektar var azda olsa yaşananların önemini kendimden hissedebiliyorum.Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler Emre abi. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 26 Nis 2009, 19:09

Ahmet yazdı:Anıların böyle tekra hatırlanması bu emektarın emeğinin karşılığını görmesi çok hoş gerçekten.Bizde de 17 yıllık bir emektar var azda olsa yaşananların önemini kendimden hissedebiliyorum.Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler Emre abi. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Ahmetcim,
17 yıllık emektar, neredeyse seninle yaşıt demek.
Sen de bir kaç paylaşımda bulunmaya ne dersin... Hadi. :talk:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 26 Nis 2009, 19:16

Emre ERBASAR yazdı:Ahmetcim,

Evet abi benimle yaşıt sayılır aramızda 1 yılcık var.O emektar bi Renault 9 inanırmısın abi ama "0" km(yıl 92 ay mart) olarak almış babam zamanında ve daha 67.000 kmde fabrika boyası üzerinde kazası bile yok.Çok anımız var onunla ee dile kolay otomobil kullanmayı da onla öğrendim.İnşallah bizim emektarı yakında sizlerle paylaşacağım.O bunu hakediyor galiba...
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 26 Nis 2009, 19:31

Ahmet yazdı:
Emre ERBASAR yazdı:Ahmetcim,

Evet abi benimle yaşıt sayılır aramızda 1 yılcık var.O emektar bi Renault 9 inanırmısın abi ama "0" km(yıl 92 ay mart) olarak almış babam zamanında ve daha 67.000 kmde fabrika boyası üzerinde kazası bile yok.Çok anımız var onunla ee dile kolay otomobil kullanmayı da onla öğrendim.İnşallah bizim emektarı yakında sizlerle paylaşacağım.O bunu hakediyor galiba...

Bence çoktan haketmiş Ahmet. Sonuçta bu tür iletileri paylaşmak için bir başlık oluşturabileceğimiz bir forumumuz var. '92 model diyorsun ve 67.000 km diyorsun. Maşallah demek isterim tek kelime ile. Nazar değmesin...

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 29 Nis 2009, 09:52

Ali, yorumların için ben teşekkür ederim. Eski dostlar unutulmuyor... :f:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 25 May 2009, 12:47

Bulduğum birkaç fotorafı konuya eklemek istedim.
Umarım beğenirsiniz.
Görüldüğü gibi en belirgin ayırım, kasa ebatları ve farlar...

Record Olimpia A
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Record Olimpia B (1:1'ini kullandığım araç)

Olimpia A (Serhan'ın süper düşüncesi sayesinde, bu aracın modeline sahip oldum)

Not:Fotoğraflar alıntıdır.

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

1/1 NOSTALJİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir